Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είχες κάποια που αποπειράθηκε αν αυτοκτονήσει μετράει;

Ακόμα πιστεύεις ότι σημασία έχει η συμμετοχή και άλλες τέτοιες πίπες ?

 

Νούμερα και αποτελέσματα κύριοι ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θυμηθηκα αυτο που δεν ειναι ακριβως καφριλα αλλα βλακεια. Του λυκειαρχη.

Η καθηγητρια των αγγλικων λοιπον που εχει αναφερθει σε προηγουμενο ποστ μου ηταν καλουλα κατατα, αλλα την επιαναν φρικες. Σε μια εκ των οποιων λοιπον εγω κρατουσα το κεφαλι μου με το χερι μου λογω βαρεμαρας. Το εντοπιζει και αρχιζει να φωναζει να βγαλω τα ακουστικα του walkman.

Αφου περασαμε κανα 5λεπτο να επαναλαμβανεται το "Βγαλτα - Δεν εχω - Βγαλτα - Θα το ελεγα, ΔΕΝ εχω", με στελνει στο λυκειαρχη ο οποιος ηταν κερβερος (τοσο πολυ που το επωνυμο του θυμιζε επιθετο που δινεται για τα @@ αλλα κανεις δεν το ειχε χρησιμοποιησει ποτε ετσι).

 

Αφου του εξηγω τι παιζει και πως πραγματικα αν ειχα walkman θα το ελεγα κλπ μου λεει "Τελος παντων αστην την ηλιθια, ειναι τιγκα στα ψυχολογικα απο τοτε που πεθανε ο πατερας της". Σε μαθητη 17 χρονων. Της Γκραβας. 

Επιστρεφω στην ταξη και η αλλη να με ρωταει επιμονα με χαμογελο ικανοποιησης τι μου ειπε ο λυκειαρχης και εγω να της απανταω πως "Ειπε απλα να μην το επαναλαβω γιατι θα φαω αποβολη". Μετα απο χρονια καταλαβα πως ημουν καλο παιδακι τελικα :lol:

 

 

 

Επισης ειχαμε εναν καθηγητη θρησκευτικων ο οποιος καθε φορα που εμπαινε στην ταξη και δεν ελεγε ποσο κακοι ειναι οι αμερικανοι με την επεκτατικη πολιτικη τους και τον καπιταλισμο τους, πηγαινε το θεμα στα χρονια που ηταν φοιτητης και πως τρεφοταν με στραγαλια. Και μετα εκλαιγε. Περιττο να πω πως οταν βαριομασταν (δλδ σχεδον παντα) ενισχυαμε τον μονολογο του με ερωτησεις ενδιαφεροντος και απλα χτυπουσε το  κουδουνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oχι υπηρχαν και ψειρες τοτε. Δεν ηταν τελειως χαζη, ισως λιγακι, αλλα (κρινοντας το τωρα δλδ) πρεπει να της την ειχαν δωσει πολλα συμβαντα γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ειχαμε εναν καθηγητη θρησκευτικων ο οποιος καθε φορα που εμπαινε στην ταξη και δεν ελεγε ποσο κακοι ειναι οι αμερικανοι με την επεκτατικη πολιτικη τους και τον καπιταλισμο τους, πηγαινε το θεμα στα χρονια που ηταν φοιτητης και πως τρεφοταν με στραγαλια. Και μετα εκλαιγε. Περιττο να πω πως οταν βαριομασταν (δλδ σχεδον παντα) ενισχυαμε τον μονολογο του με ερωτησεις ενδιαφεροντος και απλα χτυπουσε το  κουδουνι.

 

Τώρα που είπες Αμερικάνοι, μου θύμησες τον δάσκαλο μου Πέμπτη δημοτικού να μας λέει πόσο εξελιγμένοι είναι οι Αμερικάνοι και οτι ακόμη και αυτή τη στιγμή μέσα στην αίθουσα, έχουν τόσο εξελιγμένα συστήματα που μπορούν να δουν ακόμη και μέσα από τοίχους και με τα οποία παρακολουθούν ολόκληρη την ανθρωπότητα.

Όλα αυτά σε 10χρονα παιδάκια του δημοτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική πλάκα, παίρναμε τηλέφωνο τον διευθυντή και του λέγαμε ότι υπάρχει βόμβα και χάναμε καμιά ώρα μάθημα! ^_^

 

εμεις πηραμε το δαφνι και ειπαμε πως ειπαρχει ενας τρελος στο σχολειο που νομιζει πως ειναι ο λυκειαρχης...και μπορειτε να φανταστειτε τα υπολοιπα
20 ΗΜΕΡΗ ΑΠΟΒΟΛΗ :lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ειχαμε εναν καθηγητη θρησκευτικων ο οποιος καθε φορα που εμπαινε στην ταξη και δεν ελεγε ποσο κακοι ειναι οι αμερικανοι με την επεκτατικη πολιτικη τους και τον καπιταλισμο τους, πηγαινε το θεμα στα χρονια που ηταν φοιτητης και πως τρεφοταν με στραγαλια. Και μετα εκλαιγε. Περιττο να πω πως οταν βαριομασταν (δλδ σχεδον παντα) ενισχυαμε τον μονολογο του με ερωτησεις ενδιαφεροντος και απλα χτυπουσε το  κουδουνι.

Εγώ πάλι είχα έναν καθηγητή θρησκευτικών που έμπαινε και μιλούσε για

 

1. Το νέο video clip της Madonna στο MTV

2. Για τη μεταγραφή του Τάρπλει από ΠΑΟΚ σε ΟΣΦΠ (ή το ανάποδο ... δε θυμάμαι).

 

Αυτός Β Λυκείου ...

 

 

Α' Λυκείου είχαμε έναν "θρησκευτικό" που μπαίνει 1η μέρα και ξεκινά ... "παιδιά εγώ από θηρσκευτικά δε ξέρω, εγω κοινονιολογία σπούδασα ... θα κάνουμε κοινωνιολογία" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που λέτε για <<θρησκευτικούς>> για μία χρονιά δεν είχαμε κάποιον και μας συμπλήρωνε την ώρα ο Λυκειάρχης (υποτίθεται ότι μας έκανε θρησκευτικά). Αυτός (φανατικός Ολυμπιακός) σήκωνε πάνω όλους τους Παναθηναϊκούς και τους έβαζε να τραγουδάνε τον ύμνο του Ολυμπιακού!  :devil:  :devil:

Όταν όμως δεν ήταν τόσο evil, μας έβαζε να τραγουδάμε το "Περνά περνά η μέλισσα". :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δευτερα γυμνασιου,θρησκευτικα να ριχνει ο διπλανος μου με το λειζερ στον πινακα (το χρυσο με την κοκκινη λαμψη που ηταν της μοδας τοτε) και να αναφωνει η θρησκευτικου: ΠΟΙΟΣ ΠΕΤΑΕΙΙΙ ΦΩΤΟΒΟΛΙΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ?? απουσια αφου μας επιασε σπαστικο και δεν σταματουσε με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

20 ΗΜΕΡΗ ΑΠΟΒΟΛΗ :lol:

 

Αυτό που λες, δε γίνεται. Εκτός αν απλά θέλεις να δηλώσεις υπερβολή.  :-)
20x7=140 Τι σκατά ο_0Sent from my Ascend G300 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις μέχρι 165, κάπου τόσες αν θυμάμαι καλά, αδικαιολόγητες και δικαιολογημένες μαζί. :-)

Εστω, αλλα και παλι οι αποβολες ειναι αδικαιολογητες απουσιες, οποτε με 20ημερη αποβολη μενεις αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...