Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εστω, αλλα και παλι οι αποβολες ειναι αδικαιολογητες απουσιες, οποτε με 20ημερη αποβολη μενεις αμεσως.

Ε ωραία, εγώ τι είπα στο πρώτο μήνυμα;  :huh:

Εννοούσα ότι θα μείνει.

 

Επίσης, 20ημερη ο λυκειάρχης μόνος δε μπορεί. Μέχρι 4-5 ημέρες νομίζω μπορεί να ρίξει. Από εκεί και ύστερα επεμβαίνει το συμβούλιο γονέων πώςστοδιάλοτολένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που λέτε για <<θρησκευτικούς>> για μία χρονιά δεν είχαμε κάποιον και μας συμπλήρωνε την ώρα ο Λυκειάρχης (υποτίθεται ότι μας έκανε θρησκευτικά). Αυτός (φανατικός Ολυμπιακός) σήκωνε πάνω όλους τους Παναθηναϊκούς και τους έβαζε να τραγουδάνε τον ύμνο του Ολυμπιακού!  :devil:  :devil:

Όταν όμως δεν ήταν τόσο evil, μας έβαζε να τραγουδάμε το "Περνά περνά η μέλισσα". :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ωραία, εγώ τι είπα στο πρώτο μήνυμα;  :huh:

Εννοούσα ότι θα μείνει.

 

Επίσης, 20ημερη ο λυκειάρχης μόνος δε μπορεί. Μέχρι 4-5 ημέρες νομίζω μπορεί να ρίξει. Από εκεί και ύστερα επεμβαίνει το συμβούλιο γονέων πώςστοδιάλοτολένε.

Βασικα δε πρεπει να υπαρχει 20ημερη, μετα την 5ημερη εχει αλλαγη σχολικου περιβαλλοντος, τωρα ο συλλογος γονεων και κηδεμονων τι μπορει να κανει δε ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

- και το επικο, μηχανακι πανω στο υπερυψωμενο της εδρας σκαζει μια γκαζια και φευγει την ωρα που ερχεται ο καθηγητης. τον διωξανε απ το σχολειο  :P

Έκλασα...απ το πολύ γέλιο όσο φαντάζομαι τη φάση.

Τώρα, πώς καταφέρατε να περάσετε κοτζάμ μηχανάκι μέσα στο

σχολείο, ένας θεός το ξέρει! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εποχή δημοτικού, ανά 5 ημέρες περίμενα στο σχόλασμα τον Τόλη να ξεκινήσει για σπίτι του, και ξαφνικά κάπου στα 200 μέτρα έτρεχα και του έριχνα ένα κλωτσίδι στη τσάντα και έφευγε πάνω απ' το κεφάλι του, έπεφτε κάτω και γινόταν πατζάρι απ' τα νεύρα, και μας κυνηγούσε.

Δεν είχε πιάσει ποτέ του κανέναν, κατά βάθος το γούσταρε το έθιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εποχή δημοτικού, ανά 5 ημέρες περίμενα στο σχόλασμα τον Τόλη να ξεκινήσει για σπίτι του, και ξαφνικά κάπου στα 200 μέτρα έτρεχα και του έριχνα ένα κλωτσίδι στη τσάντα και έφευγε πάνω απ' το κεφάλι του, έπεφτε κάτω και γινόταν πατζάρι απ' τα νεύρα, και μας κυνηγούσε.

 

Δεν είχε πιάσει ποτέ του κανέναν, κατά βάθος το γούσταρε το έθιμο.

Πώς ακριβώς μπορεί να είσαι σίγουρη για κάτι τέτοιο; Παραδέχτηκε ότι ήταν μαζωχιστής ο Τόλης;

'Αχ ρε παιδιά, γουστάρω πολύ να μου ρίχνετε κλωτσίδια στην τσάντα μου και να γίνομαι πατζάρι απ'τα νεύρα μου. Αλήθεια, απ'τα νεύρα μου γίνομαι πατζάρι, όχι απ'το ρεζιλίκι. Κάντε το ακόμα πιο συχνά σας παρακαλώ.'

Δήλωσε ποτέ κάτι τέτοιο ο Τόλης;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τι μου θημησατε τωρα γενικα εχουμε κανει πολλες μαλακιες οι πιο χοντρες ηταν που ειχαμε βουλωσει τα φρεατια, ειχαμε βαλei καταλαθος φωτια στην πισω πλευρα του σχολειου, ειχαμε κανει μια ταξη μπουρδελο με πυροσβαστηρες και ειχαμε κλεψει τα κλειδια του επιστατη και δεν μπορουσαν να ανοιξουν το χημειο.

 

Επισης ηταν μοδα στο σχολειο να κανουμε σαντουιτς ξερετε αυτα που πεταγαμε ενα κατω και μετα εσκαγαν 40 ατομα απο του, ε σε μια φαση ομως το γαμησαμε λιγο το θεμα και το σταματησαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απειρα σκηνικα, θα αναφερω ενα.Ειχαμε δει στο Μικυ Μαους τα 3 ανηψακια να βαζουν ενα μαντηλι στην εξατμιση ενος αυτοκινητου και δεν επαιρνε μπρος.Το καναμε στου γειτονα, αναγκαστηκε να το παρει με γερανο συνεργειο,μολις βρηκανε το μαντηλι μας πηραν χαμπαρι...Ακομα θυμαμαι που μασταν κολλημενοι στην μαντρα για να μην μας ανακαλυψουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχαμε αγγλικα και εγω και ο διπλανος μου καναμε μεταφραση καζαντζιδη στα αγγλικα και το τραγουδουσαμε ,μας πεταξε εξω its raining fire on my street ,fire that burned me downnn .

και μια αλλη φορα βγηκαμε ολοι απο την ταξη και  ηρθε η καθηγητρια δεν βρηκε κανενα και μεις ξαναμπηκαμε αμεσως μεσα ,με αποτελεσμα να ρθει η καθηγητρια με τον διευθυντη και μεις να μαστε μεσα ολοι σαν να μην τρεχει τπτ ,μεχρι και ο αχρηστος της ταξης ηταν μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς δίπλα απο την είσοδο του δημοτικού υπήρχε ένας τηλεφωνικός θάλαμος.

Μια μέρα μαζευτίκαμε μερικά καμάρια και αρχίσαμε να παίρνουμε τηλέφωνο το 100. Κάθε φορά λέγαμε "Φακ γιου *χαχουχου* " και το κλείναμε.  

Κάποια στιγμή αυτός που το σήκωσε λέει "Τώρα, τώρα έρχομαι στο 5ο Δημοτικό" :shock: 

και εμείς σκορπίσαμε και την υπόλοιπη μέρα ήμασταν χεσμένοι. Τελικά δεν ήρθε κανείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...