Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ στο Λυκειο στην 3η ειχα Zippo και κια μερα πηρα το ζιπελαιο μαζι μου και το εριξα στους διαδρομους αναμεσα απο τα θρανια και το εβαλα φωτια! Η καθηγητρια ειχε τρελαθει και αρχισε να φυσαει τρελη φαση!

 

3η γυμνασιου και ειχαμε μια γκομεναρα φιλολογο εγω με τον αδερφο μου ιδια ταξη αλλα σε διαφορετικα θρανια και ακουω φταρνισμα και νομιζα οτι ηταν ο αδερφος μου και λεω Ψωφοςςςςς ολοι ξεκαρδιστηκαν στα γελια!

 

Και ενα τελευταιο 1η λυκειου σε μαθημα πειραγμενου καθηγητη με βαζει πρωτο θρανιο και σηκωνεται ενα πορνιδιο με κολαν και στρινγκ στον πινακα και ενας φιλος μου μου δινει το κινητο του να βγαλω φωτο τον κωλο της! Βαζω την τσαντα μπροστα παταω το κουμπι και ακουγεται και ξαφνικα πεταγετε ο καθηγητης απο την καρεκλα και μου λεει ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΡΕΕΕΕ καξ πεταγομαι και χτυποντας το χερι στο θρανιο ΤΙ ΚΑΝΩ ΡΕ!!

 

Αχχχ αλλα χρονια το σχολειο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3η γυμνασιου και ειχαμε μια γκομεναρα φιλολογο εγω με τον αδερφο μου ιδια ταξη αλλα σε διαφορετικα θρανια και ακουω φταρνισμα και νομιζα οτι ηταν ο αδερφος μου και λεω Ψωφοςςςςς ολοι ξεκαρδιστηκαν στα γελια!

All time classic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς λέγαμε "και τον γάμησε".

 

Anyway ορίστε κάποια από τα δικά μου "κατορθώματα":

 

1. Κατά την εκδρομή στην Ρόδο λίγο πριν αγκυροβολήσει το καράβι είχαμε κανονίσει όλη η τάξη να βουτήξουμε και να αποβιβαστούμε στο νησί κολυμπώντας. Έπρεπε να βλέπατε τα μούτρα των καθηγητών καθώς βουτάγαμε από το μπαλκονάκι του πλοίου. - 5ήμερη αποβολή

 

 

το καράβι εν κινήσει ;;; Αν ναι πως δε σας πηρε παραμάζωμα οι μηχανες του ... αποβολή απ τη ζωή θα παίρνατε! :o

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3η Λυκείου κάναμε αρχαία με έναν αγαθιάρη καθηγητή. Μια φορά είχε πει σε ένα παιδί "Πες μας κάτι άλλο!" και πετάγεται ένας κάφρος και λέει "σκύψε να στον βάλω". Τρελαθήκαμε στο γέλιο.

 

  • 3η Γυμνασίου είχαμε έναν καθηγητή στην τεχνολογία που δεν έκανε μάθημα, απλώς περίμενε να χτυπήσει το κουδούνι.Μια μέρα που διαβάζαμε κάτι εργασίες συνενοηθήκαμε αντί να διαβάσουμε τις εργασίες μας, να διαβάσουμε κείμενα από άλλα μαθήματα. Εγώ είχα απαγγείλει αρχαία. Σαφώς και δεν μας πήρε χαμπάρι.

 

  • Την ίδια χρονιά κάναμε γερμανικά με μια θεία. Αυτή είχε φέρει κάτι φοιτήτριες στην τάξη για να τις δείξει πώς γίνεται το μάθημα. Θυμάμαι με είχε ρωτήσει να πω τον παρακείμενο ενός ρήματος και απάντησα ότι εδώ καλά καλά δεν έχουμε μάθει τον ενεστώτα. Παράλληλα άρχισαν να διαμαρτύρονται όλοι οι μαθητές. Και πετάγεται η καθηγήτρια και λέει "Αχ αυτά τα παιδιά ξεχνάνε εύκολα...!"

 

  • 2α γυμνασίου στην βιολογία είχαμε έναν καθηγητή λίγο κουνιστό. Μια μέρα είδαμε ότι μέσα από το παντελόνι του,στην πίσω μεριά, φαινόταν κάτι ασυνήθιστο. Στο ξεκάρφωτο πετάγεται ο διπλανός μου και φωνάζει " Ωχ αυτός μαλάκα φοράει στριγκάρα!" Το ίδιο παιδί μια άλλη φορά έκανε τον λιπόθυμο για να μην τον μαλώσει ο καθηγητής επειδή είχε ρίξει το θρανίο στην μέση του μαθήματος (ο καθηγητής μόνο που δεν χέστηκε απ'τον φόβο του).

Τα γεγονότα είναι αμέτρητα αλλά έγραψα 2-3 που μου ήρθαν στο μυαλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καράβι εν κινήσει ;;; Αν ναι πως δε σας πηρε παραμάζωμα οι μηχανες του ... αποβολή απ τη ζωή θα παίρνατε! :o

Στο Λιμάνι ήταν, όχι στο πέλαγος. Απλά δεν είχε αγκυροβολήσει. (ξέρεις, πριν κατέβει η ράμπα)

 

Θυμήθηκα κι άλλο! Κάναμε Αρχές Οικονομίας και κλασικά κάναμε φασαρία, και κάποια στιγμή η καθηγήτριά μας, μάς λέει "Παιδιά ακούω φωνές, ακούω φωνές!" (εννοούσε ότι κάναμε φασαρία αλλά εμείς το εκλάβαμε με την παραφυσική έννοια της φράσης αυτής) και σηκώνονται 4 παιδιά από πίσω και αρχίζουν να τραγουδάνε: 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καράβι εν κινήσει ;;; Αν ναι πως δε σας πηρε παραμάζωμα οι μηχανες του ... αποβολή απ τη ζωή θα παίρνατε! :o

 

Αφού δεν περάσανε την πενθήμερη σε κάνα κρατητήριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαίνει η φιλόλογος μέσα. ''Sellers, στον πίνακα.''... ''Δεν διάβασα κυρία'', εγώ. Ενώ είχα διαβάσει.

ΓΕΛΙΑ!!!

 

Keenan-Cahill-teams-up-with-DJ-Pauly-D.j

 

Έχω πολλά τέτοια.

 

Τι διάολο ήθελε η φιλόλογος να γράψεις στον πίνακα;

 

:shock:

 

ορθογραφία;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η Λυκείου 2005,και απο την βαρεμαρα μου στην τάξη πως τυχαινει και ανακλυπτω οτι το κουδούνι χτυπαγε καθε μερα ακριβως το ιδιο δευτερολεπτο, δλδ της ωρας χτυπαγε 09:00:13, της δεύτερης 09:50:22 κτλπα Στην αρχη κανω την πλακα στους φίλους μου και τους ελεγα -Το κουδούνι χτυπάει..... ΤΩΡΑ και χτυπαγε και μένανε μλκες διοτι το εβρισκα σε ολες τις ωρες των μαθημάτων..

 

Η μεγάλη πλάκα ομως γινεται με μια καθηγήτρια (γαμημενη ηταν αυτη, ε ολο για τις αγαμητες εχω διαβάσει :P) η οποια εβαζε απουσια με το παραμικρο.. Τελοσπαντων, καθόμουν μπροστά απο την εδρα της και εβλεπε οτι καθε φορα πριν χτυπησει το κουδουνι επιανα το κεφαλι μου λες και εσφαζα απο τους πονους, εβγαζα κατι περιεργους ηχους ξερετε, και με κραταει μια μερα μεσα οταν οι αλλοι ειχαν φυγει για διαλειμμα και μου λεει:

-Δημήτρη εχω παρατηρησει οτι στο μάθημα μου καθε φορα πριν χτυπησει το κουδουνι, πιανεις το κεφαλι σου λες και εχεις πονοκεφαλο, τι τρεχει με εσενα?

-Κυρια η αληθεια ειναι οτι εχω απο μικρος ενα προβλημα και για καποιο ανεξήγητο λογο πριν απο οποιοδηποτε ηχο κουδουνιου, με ποναει απειρα το κεφαλι μου, παντα ξυπναω πριν χτυπησει το ξυπνητήρι, παντα καταλαβαινω ποτε προκειται καποιος να χτυπήσει το κουδουνι του σπιτιου μου κτλπα.

-Εχεις παει για καμια εξεταση?

-Δεν εχουν βρει τιποτα, τις λεω

Και μετα κατι μου ελεγε οτι μην ειναι καμια πλακα, θα το μετανοιωσω μπλα μπλα και ακουω απο την τσαντα της το κινητο να χτυπαει και αυτη να μην το εχει ακουσει ακομα και να συνεχιζει να μιλαει ακάθεκτη ωσπου της κανω:

- Κυριααα σηκωστετοοοο ποναωωω, και εχω πιασει με τα χερια μου το κεφαλι και να κανω σαν τρελος απο τον πονο!!

Φατσα Κυριας... PRICELESS! Εχουν γουρλωσει τα ματια της, εχει ιδρωσει και λεει στο τηλεφωνο Θα σε παρω σε λιγο, εχω δουλεια τωρα.. Και μετα μου αρχιζει ποσο λυπαται και κουραγιο και πιστευει οτι καποια μερα θα βρεθει λυση για το προβλημα μου κτλπα xD

Απο τοτε, στο μαθημα της παντα με κοιταγε προς το τελος του μαθηματος και οταν επιανα το κεφαλι μου αρχιζε και μιλαγε πιο γρηγορα και πιο γρηγορα για να προλαβει να ολοκληρώσει πριν χτυπησει το κουδουνι :P

 

Ποσες φορες θυμαμαι να βγαζω δακρυα οταν μας αφηνε να φυγουμε, απο την συγκρατηση νευρικου γελιου :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Sellers ?

 

έκανες αρχαία ρε Sellers? Α... στο γυμνάσιο ίσως.

Εμένα γιατί με σήκωναν στον πίνακα να κάνω αντικαταστάσεις στα αρχαία στο Λύκειο; Αντίστοιχα μπορεί να σήκωναν τον Sellers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γυμνασιο, ειχαμε ενας φυσικο με ψυχολογικα, ...

Αν δεν είχες καθηγητή που τελευταία φορά που το είδες ήταν όταν έβαλε ξαφνικά τα κλάματα στη μέση του μαθήματος και έφυγε από την τάξη στα καλά καθούμενα, ήρθε αντικαταστάτης, μετά από χρόνια έμαθες ότι βρίσκεται σε ψυχειατρείο και κάποια στιγμή αυτοκτόνησε ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ !

 

Εμένα γιατί με σήκωναν στον πίνακα να κάνω αντικαταστάσεις στα αρχαία στο Λύκειο; Αντίστοιχα μπορεί να σήκωναν τον Sellers.

Στα Πολυκλαδικά (καρφόνομαι) δε κάναμε Αρχαία μετά την 1η λυκείου (εκτός αν πήγαινες γυρεύοντας = 3η δέσμη)και εκεί πολύ βασικά, του τύπου ...

 

- ημι

- ησι

- ηνι

- ημιστε

- ησιστε

- ηνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχες καθηγητή που τελευταία φορά που το είδες ήταν όταν έβαλε ξαφνικά τα κλάματα στη μέση του μαθήματος και έφυγε από την τάξη στα καλά καθούμενα, ήρθε αντικαταστάτης, μετά από χρόνια έμαθες ότι βρίσκεται σε ψυχειατρείο και κάποια στιγμή αυτοκτόνησε ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ !

Αν είχες κάποια που αποπειράθηκε αν αυτοκτονήσει μετράει;

 

Στα Πολυκλαδικά (καρφόνομαι) δε κάναμε Αρχαία (εκτός αν πήγαινες γυρεύοντας = 3η δέσμη).

Ok, my bad. Έκρινα με βάση τα τωρινά δεδομένα όπου τα Αρχαία (γενικής παιδείας) είναι ένα αναγκαίο κακό για όλες τις κατευθύνσεις.

 

- ημι

- ησι

- ηνι

- ημιστε

- ησιστε

- ηνει

Α, τόσο καλά..... :P Ακόμα κι εγώ που είμαι του club των Θετικών Επιστημών, τα βασικά τα ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...