Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλαστικη κατσαριδα στο απουσιολογιο για να τρομαξει η αγγλικου

 

 

τώρα που είπες απουσιολόγιο, πηγαίναμε κάθε μέρα πάνω από το απουσιόλογιο όταν δεν έβλεπε κανείς και σχηματίζαμε ένα πέος και όρχεις με το νύχι μας στο πρώτο φύλλο και με το καρμπόν έβγαινε στο από κάτω. όταν έκοβαν τα φύλλα φώναζαν τον απουσιολόγο για να τον χέσουν

 

άλλαζαν διαρκώς απουσιολόγους για αυτό το λόγο μπας και βρουν κάποιον που θα το πρόσεχε όλη την ώρα αλλά τζίφος

 

επίσης ζωγραφίζαμε και πέη πίσω από εικόνες ή αφίσες σε διάφορες αίθουσες

 

πολλές μαλακίες κάναμε στο σχολείο, μου ΄ρχονται σιγά σιγά στο μυαλό και γελάω 

 

μια άλλη φορά έπρεπε να στολίσουμε τη τάξη και κλέψαμε το δέντρο από κάτι γυμνάσια.. αεροβόλα  με μπίλιες με μπογιά να σκάνε δίπλα στο μάγουλο την ώρα που έγραφε συμμαθητής μας ασκήσεις στο πίνακα, κωλόχαρτα κάθε μέρα από το 2ο,3ο όροφο και μετά δεν είχαμε χαρτί να πάμε τουαλέτα, δυναμιτάκια κλασικά, πατούσαν κάποιοι πυροσβεστήρες και γέμιζε σκόνη όλος ο διάδρομος

 

πλάκα είχε, σου έφευγε το άγχος έτσι, το θέμα είναι να μη σε έπιαναν , όπως ένα τύπο που πέταξε μια φορά θρανίο από το 2ο και τον έδιωξαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς με νεράντζι... Τώρα που το είπα γτ παντού και πάντα υπαρχουν νερατζιες?!

 

Γιατι αν φυτευανε λεμονιες δεν θα χαν δουλεια οι αγροτες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νερατζιά είναι το "generic" δέντρο, αν θες τη κάνεις λεμονιά ή πορτοκαλιά με ένα κέντρωμα

 

αυτό βέβαια συμβαίνει στα χωράφια που τους ενδιαφέρει η παραγωγή, τα δέντρα που υπάρχουν σε κατοικημένες περιοχές έχουν μείνει απλά νερατζιές γιατί κανείς δεν έχει ασχοληθεί να τα κάνει κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη δημοτικού ! ο διπλανός μου σηκώνεται μέσα στο μάθημα , έρχεται μπροστά από το θρανίο  , κατεβάζει το παντελόνι του και μου λέει "κοίτα τι έχω" . Μετά γυρνάει προς την έδρα και λέει "Κυρία κοιτάξτε τι έχω" κάνοντας και μια βόλτα προς στην υπόλοιπη τάξη....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμε μια φορά είχα πάρει το αεροβολο του αδερφού μου στην τάξη και βαραγα στο άσχετο μες την ταξη και ψαχνονταν η δασκάλα.

Αλλη μια είχα κοπανήσει καταλαθος κάτι βλαμμενα που με κυνηγούσαν επι κάτι βδομάδες με μια σιδερια απο τα κάγκελα που είχαν παλιά τα δημοτικά μες το πρόσωπο ε μετά πάψανε να με ενοχλούν τόσα ράμματα κάνανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στην εποχή μας και πιο πίσω δεν είχαμε το bullying όπως σήμερα που ακούω τη κάθε κυρά Κατίνα να μιλάει για bullying και να ανησυχούν όλοι για το bullying

 

Παλιά οι διάφορες λύνονταν μεταξύ των παιδιών :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικη κατσαριδα στο απουσιολογιο για να τρομαξει η αγγλικου

Κροτίδες σε άλλη τάξη

Σκεφτόμαστε πολύ alike.

 

Πραγματική κατσαρίδα στην πλάτη/μαλλιά της Γερμανικών του ιδιοτικού (κάπου γυμνάσιο να πήγαινα), πολύ awkward αστείο. Γουρούνα μέσα στην μικρή τάξη του φροντ/ου (2α λυκείου φαντάζομαι). Ήμουν η μόνη στην ιστορία του φροντ/ου που αποβλήθηκε.

Ένα χρόνο οικονομία μας κάναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι φλωρο-σχολεία πηγαίνατε , αλλά στο λυκειό μου , παρόλο που ήτανε Γενικό , εποχές 99 που αποφοίτησα , έχουνε συμβεί τα εξής :

 

-5ήμερη βρωμόξυλο με σχολείο της Γκράβας. Να φεύγουνε όμως καρέκλες και τραπέζια απο την πισίνα του ξενοδοχείου

 

- Καπνογόνο μέσα στην τάξη , λίγες ώρες προτού φύγουμε 5ημερη

 

- Θεολόγος έχει πει σε παιδί :" Σκάσε επιτέλους γαμώ την Παναγία που σε πέταγε.."

 

- Κλασικά καπνογόνα στην 5ημερη και στο ξενοδοχείο

 

- Ήρθε κάποια στιγμή ένας τύπος που ήτανε ο φόβος και ο τρόμος της περιοχής , με την συμμορία του , μπήκανε στην τάξη μου και αρχίσανε στις μπουνιές , μπροστά σε όλους μας , ένα παλικάρι....Μανούρα για τα ντράγκια.

 

- Ενα "παλικάρι" απο τα λίγα τον έχει παίξει για γκόμενα και έχει χύσει στο μπουφάν της , που ήτανε μπροστά του

 

- Στην 5ημερη , μια γυμναστικού που μας έβαζε όλο απουσίες 3η λυκείου και έτσι , λογω τζην , την πετάξανε μέσα στην πισίνα

 

- Συμαχήσαμε με το Πολυκλαδικό Κορυδαλλου , και πήγαμε σε διπλανό ξενοδοχείο να κάνουμε ντου σε Θεσαλλονικείς του Λυκείου ΔΕνΘυμάμαι , γιατί είχανε τραμπουκίσει κάτι γκόμενες στο κάστρο της Ρόδου

 

- Χαστούκι και φτύσιμο απο μαθητή (τρελό μπαφάκι) σε καθηγητή Χημείας που τον έβγαλε έξω.

 

- Κατάληψη όπου ανοίχτηκαν τα πάντα. Γραφεία καθηγητών , κυλικείο , υπολογιστές κλάπηκαν , τα πάντα.

 

- Ξύλο μεταξύ γονέων που θέλανε να τελειώσει η κατάληψη και παιδιών(κυρίως εξωσχολικών) που την κρατάγανε

 

- Σπάσιμο παρμπριζ καθηγήτριας με Vitara , γιατί...δεν θυμάμαι γιατί , κάποια μανουρα

 

- Ξύλο που ήρθε η αστυνομία μεταξύ 2-3 του σχολείου μου και 2-3 του άλλου σχολείου

 

 

Και πολλά άλλα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στην εποχή μας και πιο πίσω δεν είχαμε το bullying όπως σήμερα που ακούω τη κάθε κυρά Κατίνα να μιλάει για bullying και να ανησυχούν όλοι για το bullying

 

Παλιά οι διάφορες λύνονταν μεταξύ των παιδιών :P

 

Το ότι δεν έλεγες τον όρο δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχε το συγκεκριμένο φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου σχολειο, τιποτα το ιδιαιτερο..Η τουλαχιστον τιποτα που να εχει μεινει στους περισσοτερους..Το μονο που μου ερχεται ειναι μια τσιχλα που ειχε κολλησει ενας στα μαλλια μιας κοπελας και μετα επρεπε να κατσει να της τα κοψει και μια σελιδα στο facebook που ειχαν φτιαξει για την ιδια, με τιτλο να διαγραφει η Χ απο το Facebook..Γυρω στα 400 likes ειχε, οταν ολο το σχολειο ηταν 150 παιδια..Kατ α τα αλλα, ολα ηρεμα ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχαμε φτιαξει με τον φιλο που καθομασταν σκακιερα με αυτοσχεδια πιονια απο χαρτι πανω στο θρανειο κ του χαμε αλλαξει την πιστη.Ολη την μερα παιζαμε.

 

Το κορυφαιο ηταν στα θρησκευτικα.Ειχαμε περασει πετονια γυρω απ την αιθουσα που εφτανε στην κλασσικη εικονα πανω απ τον πινακα που υπηρχε σε καθε ταξη κ την κουναγαμε.

 

Επισης πολυ της μοδας ηταν ο ''υπερηχος'' που κυκλοφορουζε σ ολα τα κινητα τοτε κ μερικοι το βαζανε για ωρες.Ποτε δεν μπορουσα να καταλαβω τι αστειο ειχε αλλα τελως παντων.

Επεξ/σία από alimentas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορυφαιο ηταν στα θρησκευτικα.Ειχαμε περασει πετονια γυρω απ την αιθουσα που εφτανε στην κλασσικη εικονα πανω απ τον πινακα που υπηρχε σε καθε ταξη κ την κουναγαμε.

 

Πω φίλε αυτό πρέπει να ήταν πολύ δυνατή ιδέα αν υλοποιήθηκε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...