Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εμεις ενω δεν ειχαμε κανει ιδιαιτερες καφριλες (περαν του κλασικου τηλεφωνηματος για βομβα που δε θυμαμαι πως εξελιχθηκε), μας εκαναν απειρες απο διπλανα σχολεια. Σε φαση να ανεβαινουν στην ταρατσα και να μας πετανε θρανια, μολοτωφ και νερατζια με ξυραφια. Επισης μια αλλη φορα ειχαν μαζευτει εξω απο το σχολειο μας μαθητες των υπολοιπων σχολειων του συγκροτηματος για να παιξουν ξυλο (μαλλον για κοπελα εγινε η ιστορια). Μας φυγαδευσαν και ηρθε και η αστυνομια.

 

Επισης η καθηγητρια των αγγλικων (μια νεαρη για τα δεδομενα) ηρθε μεσα στα κλαμματα γιατι στο διπλανο σχολειο της την επεσαν με μαχαιρι γιατι τους ειχε σπασει τα νευρα. Η ιδια που στην 5ημερη ειχε παρει μερικα κοριτσια και πηγαν κρυφα απο τον λυκειαρχη σε κλαμπ οπου χορευε στη μπαρα.

 

Γκραβα 1997 με 2000 (καποια απο αυτες τις χρονιες) και εμεις να ειμαστε στο φλωροσχολειο του συγκροτηματος  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3λυκειου 3ημερη(λογω καταληψεων)θεσαλλονικη

ειμαστε στο ξενοδοχειο και πρεπει να παιζει εθνικη ελλαδος με καποια αλλη η καποιες ελληνικες ομαδες δεν θυμαμαι καλα

σε καποια φαση και ενω ετοιμαζομασταν για βραδυνη εξοδο μπαινει γκολ,ακουμε απο το διπλανο δωματιο ενα χαμο,φωνες,κλωτσιες κλπ και βγαινουμε στο μπαλκονι να δουμε τι γινεται

οι τρελοι ειχαν αναψει καπνογονο(ο οπως αλλιως λεγεται αυτο που βγαζει το εντονο κοκκινο χρωμα οταν καιγεται).

Σε δευτερολεπτα μαζευτηκαν οι φρουροι του ξενοδοχειου εξω απο την πορτα και εγινε ο κακος χαμος.Ευτυχως δεν μας γυρισαν πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- κοτα στο ντουλάπι της βιβλιοθήκης απ το διπλανο κοτέτσι

- αγνωστος τύπος (τον πετυχαμε στο δρομο και συμφωνησε) πίσω απ τη βιβλιοθήκη να βγεί τρεχοντας την ώρα που καναμε μαθημα και να φυγει

- καπνογόνα στο λιμανι του πειραια στο γυρισμο απ την 5ημερη (πως δε μας πηγανε μεσα)

- κινητο στην καρεκλα του καθηγητη μονο με δονηση και τηλεφωνο

- παιδί που καθοτανε πρωτο θρανιο βαζει την εδρα ισα ισα να φυγει απ το υπερυψωμενο ακριβως μπροστα του, μεσα στο μαθημα την τραβαει μια με το ποδι, ερχεται η εδρα κατω, θα σας κανω μηνυση και τα σχετικα  :P

- το κλασσικο πεφτω απ την καρεκλα μου στα καλα καθουμενα

- αλλη φορα ειχαμε σηκωσει ενα παιδι και εκανε το σουπερμαν εξω απο κατι ψηλα παραθυρα αλλων ταξεων  :P

- το κλειδωμα της πορτας καλα καθημερινο φαινομενο

- και το επικο, μηχανακι πανω στο υπερυψωμενο της εδρας σκαζει μια γκαζια και φευγει την ωρα που ερχεται ο καθηγητης. τον διωξανε απ το σχολειο  :P

- χαμος μες την ταξη μια μερα η τυπισσα που εκανε αρχαια ειχε βαλει τα κλαματα  -_-

 

αυτά τα κυριοτερα  :P

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο με διαφορά για εμένα ήταν με μια καθηγήτρια σούργελο 50άρα αγάμητη αξύριστη κτλ.

Έκανε φασαρία ένα παιδί και του λέει "πέρασε έξω στην διευθύντρια". Σηκώνεται από την καρέκλα, πάει στην έδρα που ήταν το απουσιολόγιο και το κοιτάει. "Μου έβαλες απουσία γαμώ την παναγία σου;" -"Πήγαινε στην διευθύντρια τώρα" -" Γαμώ το χριστο σου!" Της πετάει το απουσιολόγιο στη μάπα και φεύγει από την αίθουσα.

Α και άλλο ένα στα γρήγορα με αυτήν, της λύσαμε το χειρόφρενο και αφήσαμε το αυτοκίνητο στη μέση του δρόμου. Ένα σαράβαλο με ανοιχτά παράθυρα.

 

Πόσες μέρες η αποβολή; Αν ήμουν καθηγητής θα σε εστελνα πειθαρχικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει διάφορα αλλα το χειρότερο πρέπει να ήταν όταν τα είχα πάρει γιατι φώναζαν τα πρωινά σε όσα παιδια δεν μαζεύονταν στην προσευχή.

Μου'χε βρει μια μέρα ένα παλικάρι ένα πολύ μεγαλο κόκκινο δυναμιτάκι (διπλάσιο απ'τους κόκκινους και τους μαύρους της αγοράς τότε) και τον ρίχνω στην ώρα της προσευχής (χειμωνας, όλοι μες στο κτίριο). Τόσο δυνατός κρότος που και εγώ χάζεψα. Έτριξαν και τα τζαμια. Φωνές, ουρλιαχτά κοριτσιών, τρεχάματα έξω. Δεν με βρήκαν.

 

Νομίζω 2α λυκείου είναι η πιο φαν σχολικη χρονια απ'όλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λυκειο ο καθηγητης μας πηγε να γραψει στον πινακα,αλλα δεν υπηρχαν κιμωλιες επειδη της ειχαμε κρυψει.

χιχιχι

Γατακια! Εμεις ημασταν ΤΟΣΟ hardcore που στην ΔΕΥΤΕΡΑ γυμνασιου λεγαμε στους καθηγητες οτι βαριομαστε, και τους το λεγαμε στα μουτρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χρονια,ειχαμε συννενοηθει και μπηκαμε ολοι 1' λεπτο μετα που μπηκε ο καθηγητης,τρελα γελια :-D  :-D  :-D

Ασε, ασε, και δω σε εχω :D Δευτερα γυμνασιου και τοτε (δε ξερω γιατι ημουν/ημασταν τοσο badasses εκεινη τη χρονια). Κτυπαει κουδουνι για μεσα, εγω με αλλους 2-3 βαριομασταν να μπουμε, μπαινουμε 10+ λεπτα μετα, μας λεει η φιλολογος (κειμενα ειχαμε) που ησασταν, τουαλετα λενε οι αλλοι, εγω δεν ειπα τιποτα μου λεει,

-Νικο εσυ που ησουν,

-εε εξω περιμενα τα παιδια,

-καθηστε κατω.

Καθομαι και γω,

-Νικο πες ασκηση...

αλλα επειδη ημουν hardcore εγω δεν ειχα κανει ουτε ασκηση !

Σκεφτομαι τι να κανω, τι να κανω, λεω αμα της πω οτι δεν εχω κανει και ασκηση παει, την εκατσα.

Οποτε ξεκιναω να λεω την ασκηση απ εξω κανοντας οτι διαβαζω, ετσι, της ειπα μια ασκηση κειμενων, τρελο pown το ξερω. :D

Ευτυχως που η γυναικα ηταν ηλιθια και δεν μου ειπε να την ξαναδιαβασω, ή να δει το τετραδιο.

Ημουν ΤΟΣΟ σκληροπυρηνικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tριτη Λυκειου , τελευταιο θρανιο εχουμε φτασει Πασχα τωρα και ενω απο την αρχη της χρονια ο διπλανος μου - φιλος καλος - εχει ξεκινησει διαγωνισμο κλανιας με το απεναντι θρανιο εχουμε και αλλα δραματα.

 

Το δικο μας το θρανιο βισκοταν πίσω απο μια κολόνα , ντουβαροκολονα για την ακριβεια παχους 50 Cm...

τι διαολο ειχε παθει ο σοβας και ειχε κανει μια τρυπουλα που στην αρχη της χρονιας εμπαινε ισα ισα η μυτη ενος στυλο.

την πιανει ο κολλητος απο την αρχη της χρονιας και δωστου με τα στυλο και δωστου με τα κοπιδια και δωστου με κατι σιδερα του θρανιου και την εχει φτασει 20-25 ποντους μεσα.

σε μια τρουπα διαμετρου 3 εκατοστων.

ε ερχεται και το πασχα και εχοντας αγανακτησει επειδη δεν προχωρανε τα εργα μιας και δεν εφτανε αλλο μεσα , κουμπωνει μεσα 3 γουρουνες.

 

το αποτελεσμα ηταν να δουμε μεχρι τα σιδερα της κολονας (τα οποια ηταν και σε αθλια κατασταση) και να μοιραστει και απο 1 ετσι για αδεια απο τις εργασιες και ενα κουβα τσιμεντο για να φτιαξει την κολονα.

 

α , κατεφερε και μπηκε στο πολυτεχνειο :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε, ασε, και δω σε εχω :D Δευτερα γυμνασιου και τοτε (δε ξερω γιατι ημουν/ημασταν τοσο badasses εκεινη τη χρονια). Κτυπαει κουδουνι για μεσα, εγω με αλλους 2-3 βαριομασταν να μπουμε, μπαινουμε 10+ λεπτα μετα, μας λεει η φιλολογος (κειμενα ειχαμε) που ησασταν, τουαλετα λενε οι αλλοι, εγω δεν ειπα τιποτα μου λεει,

-Νικο εσυ που ησουν,

-εε εξω περιμενα τα παιδια,

-καθηστε κατω.

Καθομαι και γω,

-Νικο πες ασκηση...

αλλα επειδη ημουν hardcore εγω δεν ειχα κανει ουτε ασκηση !

Σκεφτομαι τι να κανω, τι να κανω, λεω αμα της πω οτι δεν εχω κανει και ασκηση παει, την εκατσα.

Οποτε ξεκιναω να λεω την ασκηση απ εξω κανοντας οτι διαβαζω, ετσι, της ειπα μια ασκηση κειμενων, τρελο pown το ξερω. :D

Ευτυχως που η γυναικα ηταν ηλιθια και δεν μου ειπε να την ξαναδιαβασω, ή να δει το τετραδιο.

Ημουν ΤΟΣΟ σκληροπυρηνικος.

Στο γυμνασιο και εγω  δεν ειχα κανει μια ασκηση και οταν με ρωτησε η καθηγητρια εγινα κατακοκκινος,αλλα ευτυχως που ο διπλανος μου ηταν μεγαλη μαφια και μου εσπρωξε το τετραδιο του και διαβασα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...