Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tριτη Λυκειου , τελευταιο θρανιο εχουμε φτασει Πασχα τωρα και ενω απο την αρχη της χρονια ο διπλανος μου - φιλος καλος - εχει ξεκινησει διαγωνισμο κλανιας με το απεναντι θρανιο εχουμε και αλλα δραματα.

 

Το δικο μας το θρανιο βισκοταν πίσω απο μια κολόνα , ντουβαροκολονα για την ακριβεια παχους 50 Cm...

τι διαολο ειχε παθει ο σοβας και ειχε κανει μια τρυπουλα που στην αρχη της χρονιας εμπαινε ισα ισα η μυτη ενος στυλο.

την πιανει ο κολλητος απο την αρχη της χρονιας και δωστου με τα στυλο και δωστου με τα κοπιδια και δωστου με κατι σιδερα του θρανιου και την εχει φτασει 20-25 ποντους μεσα.

σε μια τρουπα διαμετρου 3 εκατοστων.

ε ερχεται και το πασχα και εχοντας αγανακτησει επειδη δεν προχωρανε τα εργα μιας και δεν εφτανε αλλο μεσα , κουμπωνει μεσα 3 γουρουνες.

 

το αποτελεσμα ηταν να δουμε μεχρι τα σιδερα της κολονας (τα οποια ηταν και σε αθλια κατασταση) και να μοιραστει και απο 1 ετσι για αδεια απο τις εργασιες και ενα κουβα τσιμεντο για να φτιαξει την κολονα.

 

α , κατεφερε και μπηκε στο πολυτεχνειο :P

φανταζομαι το σκηνικο και γελαω μονος μου πραγματικα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εσεις περασατε ωραια στο γυμνασιο\λυκειο εγω ημουν ο ξενερωτος

 

 

θυμηθηκα περιστατικο

ειχαμε παρει απο την αποθηκη της σχολης ενα τραπεζει ping-pong και το ειχαμε στησει ΜΕΣΑ στην αιθουσα μας

αποτελεσμα

στα διαλλειματα ερχοντουσαν παιδια και παιζανε απο αλλες ταξεις και κανανε και διαγωνισμους

Αποκορυφωμα της υποθεσης επειδη δεν αρεσε σε μερικους καθηγητες κανονιζουν να ερθουν να το μαζεψουν και βλεπουμε τον διευθυντη του σχολειο μαζι με αλλον καθητηγη εν ωρα γυμναστικης(μας) να εχουν παει στην αιθουσα και να παιζουν

επικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λυκειο εμεις τωρα με διευθυντη αλλη φαση.Στα αρχ.. :X  μας ειχε γραμμενους εννοω οτι και αν καναμε. :-D
Καποια μερα ανοιγουμε την πορτα του γραφειου του και μπαινουμε μεσα και αρχιζουμε να παιρνουμε καμψεις 3 ατομα και ενας απο πανω μας να κανει τον λοχαγο και να φωναζει "Αιντε στραβαδια κουνηθειτε.Παρτε αλλες 40!!"
Αυτος φυσικα καθοταν αταραχος στον  υπολογιστη και μας λεει το θεικο: "Οταν τελειωσετε,βγειτε και κλειστε την πορτα!!ΖΩΑΑΑ!!"


Αλλο τρελο σκηνικο.Ημασταν στο γραφειο του λυκειαρχη εγω ενα φιλαρακι μου και ενα κοριτσι.Θελαμε να παρουμε κατι χαρτια για εξετασεις αλλα αυτος ελειπε(νομιζω ηταν εξω για τσιγαρο)και εμεις καναμε τις καθιερομενες βλακειες στο γραφειο του οταν ημασταν μονοι και ελειπε.Να ψαξουμε τα συρταρια,να φορτωσουμε κανα τσοντοσαιτ και να το αφησουμε να το δει,να παιζουμε με την ζελοτειπ ή να βγαινουμε φωτο στην καρεκλα του παριστανοντας τον λυκειαρχη.
Εγω επειδη βαρεθηκα ειπα να πεταχτω ως το κυλικειο.Με το που βγαινω μου λεει ο φιλος μου κλεισε ρε @##λακα λιγο την πορτα.Μολις την κλεινω αρχιζει αυτος να φωναζει απο μεσα
"Αχχχ Μαριααααα(το κοριτσακι που ηταν μαζι μας)!!!Ναι τετοια κανε μουυυ!!!Οχχχχχ τι εισαι μαναρα μου πυραυλος!!!"
Και ταυτοχρονα με ολο αυτο να βαραει και τους τοιχους με ρυθμο(If you know what i mean ;)  )!!
Αυτο γινοταν κανα 2λεπτο.Πηγα κυλικειο γυρισα και περιμενε μια μαμα με την κορη της για εγγραφη στο σχολειο μας οπως εμαθα μετα.Περιττω να πω οτι και οι 2 τους ειχαν μεινει κοκαλο απο αυτα που ακουγαν(τα βογκητα του ερωτα και καλα :P  )!!Οταν γυρισε ο διευθυντης απο το τσιγαρο η μαμα και η κορη τον κοιτουσαν περιεργα.ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?? :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γυμνασιο και εγω  δεν ειχα κανει μια ασκηση και οταν με ρωτησε η καθηγητρια εγινα κατακοκκινος,αλλα ευτυχως που ο διπλανος μου ηταν μεγαλη μαφια και μου εσπρωξε το τετραδιο του και διαβασα απο εκει.

Απαπαπα απατεωνιες ντροπης πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις ενω δεν ειχαμε κανει ιδιαιτερες καφριλες (περαν του κλασικου τηλεφωνηματος για βομβα που δε θυμαμαι πως εξελιχθηκε),

 

Eμείς είχαμε τηλεφωνήσει και είχαμε βάλει αλλά στο φροντιστήριο. Ένα γκαζάκι με ένα ηλεκτρονικό ρολογάκι, κάτι καλωδιάκια (δε θυμάμαι αν είχαμε βάλει και πλακέτα) κολλημένα με μονωτική βαλμένο σε ένα κουβαδάκι στις τουαλέτες. Εγώ το χα βρει και καλά και ειδοποίησα, έγινε ένας ψιλοπανικός αλλά ντάξει έκανε μπαμ ότι ήταν μούφα, τώρα θα μπορούσα να το κάνω καλύτερα. :P

Στο λύκειο σε άλλα τμήματα είχαν πεταχτεί κροτίδες, αμπούλες (από τις τοπ πλάκες γιατί είχε μεγάλη διάρκεια :lol: ) και θρανιά να φεύγουν από τα παράθυρα της πίσω πλευράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βαζαμε τον ηχο του κουδουνιου απο τα κινητα μας και η καθηγητρια μπερδευονταν και μας αφηνε 5 λεπτα νωριτερα. Ανατριχιαζω ακομα.

Και εμεις το καναμε αυτο αλλα ειχαμε εναν πολυ ηλιθιο καθηγητη που το βαλαμε κανα 20λεπτο πριν χτυπησει κανονικα και μας αφησε.Ουτε εμεις δεν πιστευαμε οτι ειναι τοσο βλακας αν και ειχαμε καποιες ενδειξεις :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα ένα μηχάνημα για έναν φίλο καθηγητή που μπλόκαρε το σήμα των κινητών σε ακτίνα ~12 μέτρων. Τρελό τρολάρισμα στους μαθητές που δεν θέλουν να το κλείνουν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν καφρίλα δικιά μας, αλλα ειναι ωραία ιστορία και θα την γράψω επειδη βαριέμαι. Ωστοσο λεγεται πιο ωραία απο κοντά, αν ποτε βρεθούμε θα σας την πω κι έτσι.

 

Είχαμε εναν μαθηματικό στην τριτη λυκείου ο οποίος ηταν τρελός τζογαδόρος. Σε κάθε μάθημα μας έλεγε και κάποια ιστορία που ειχε σχέση με καζίνο. Σχεδόν ότι υπήρχε πάνω του σχετιζόταν με καζίνο. Μια μερα είχε δει μια κοπέλα ενα αρκουδάκι στο αμάξι του και της άρεσε και τον ρωτησε απο του πηρε για να παρει κι αυτην ενα, και τελικά του το είχαν δώσει δώρο σε ένα καζίνο. Ο τύπος μπορούσε να ξεκινήσει απο το θεωρημα Bolzano και μεσα σε 3 λογικές προτάσεις να φτάσει να μιλάει για καζίνο. Τέλος πάντων.

 

Στην 5ήμερη (Ρόδο) έτυχε να είναι ενας απο τους συνοδούς. Την πρώτη μέρα, φτασαμε τακτοποιηθηκαμε όλα κομπλε. Την δευτερη μέρα είχε το πρόγραμμα της παναγιάς τα μάτια. Όλο το πρωι τρέξιμο απο εδω και απο εκεί και το βράδυ αργα σε ενα κλαμπ της περιοχής εκεί. Ο τύπος άφαντος απο το πρωί. Γυρίζουμε το απόγευμα στο ξενοδοχείο (με τις άλλες 2 που ήταν συνοδοί), πάλι άφαντος. Τελος πάντων, μην τα πολυλογώ, ερχεται το βραδυ κατα τις 12, ετοιμαζομαστε όλοι, παμε στο κλαμπ (εννοείται οτι έλειπε παλι) γυρναμε όλοι κατα τις 5 το πρωί, ξερετε πως ειναι οι 5ημερες, ειχαμε ολοι να κοιμηθουμε κανα 48ωρο, πέφτουν όλοι ξεροί για ύπνο. Ο όροφος μας ήταν ενα τεραστιο χωλ με πορτες δεξια και αριστερά, και εναν καναπε στην μέση ακριβως απέναντι απο το ανσασέρ. Τίποτα άλλο.

 

Μένω λοιπόν εγώ, η κοπέλα μου, και άλλοι 2 φίλοι, να καθόμαστε στον καναπέ απέναντι απο το ανσασερ και να λεμε τις τελευταίες μαλακίες πριν πάμε και εμείς να ξεραθούμε. Μιλάμε για την απόλυτη ησυχία. Δεν ακουγόταν ψίθυρος και αναγκαστικά και εμείς για να μην ενοχλούμε μιλούσαμε ψιθυριστά. Κάπου εκει λοιπόν στις 6 τα ξημερώματα και ενω ειμασταν έτοιμοι για υπνο, ακούγεται το ανσασερ να το καλουν απο κάτω. Φτανει στο ισόγειο, και μετα απο ένα πεντάλεπτο αρχιζει να ανεβαίνει ώσπου τελικά σταμάτησε στον όροφο μας.

 

Εκεί λοιπόν στην απόλυτη ησυχία και ενω ουτε εμεις μιλουσαμε, ακούγεται το ''Ντιν'' του ανσασέρ, ανοίγει η πόρτα και βλέπουμε κάτι τέτοιο:

 

 

 

 

951013319_f070cb2725_z.jpg?zz=1

 

 

 

 

 

Κοιτιόμαστε μεταξύ μας, σηκώνεται τελικά, και βγαίνει εξω ο καθηγητής μας σε μια τέτοια κατάσταση:

 

 

 

 

 

Drunk-Guy.jpg

 

 

 

αλλά στο όρθιο και χαμογελώντας μας λεει:

 

''Εεεπ... Που ειστε εσεις όλη μέρα''

 

και πήγε στο δωμάτιο του.

 

Την άλλη μερα αναρωτιόμασταν αν όντως έγινε αυτό, αλλά το είχαμε δει 4 άτομα οπότε είχε γίνει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια ειχα ενα συμμαθητη που μπορουσε απο το πισω θρανιο να πεταξει ροχαλα headshot σε καποιον στο 1ο θρανιο..

ποτε δεν καταλαβα πως το κανανε. οποτε το προσπαθησα λερωσα τη μπλουζα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...