Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σε καταλαβαίνω ειλικρινά.Για να μαζέψω όλες τις κάρτες απο Classic θέλω εκατοντάδες packs.Άτομα που παίζουν 2 χρόνια δεν τις έχουν όλες και τις καλές τις έχουν craft επειδή απλά οι πιθανότητες να τις τύχεις είναι λίγες.Οπότε πως μου λές να ασχοληθώ μόνο με αυτό.? Δηλαδή να αγοράζω μόνο packs..?

Κοιτα να δεις εγω προσωπικα οτι gold βγαζω αγοραζω classic pack, (μπορει να ανοιγω και 2 την ημερα, αναλογα)

Βγαζω καρτες που δεν εχω (προχτες ανοιξα edwin van cheef) και dust για να κραφταρω κιολας αυτες που θελω..

Σιγουρα θα σου παρει χρονο, αλλα για μενα ειναι καλυτερα...η μπορει να πηγαινεις αρενα και να παιρνεις απο τα καινουρια πακετα..η να μαζεψεις για να παρεις adventure.

 

Ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα albi σιγουρα το παιχνιδι θελει χρονο και για να το μαθεις καλα και για να εχεις και μια πολυ καλη συλλογη γενικα..

και φυσικα με ευρω παιρνεις καποια boost σε θεμα χρονου... απο εκει και περα ειναι και τυχη τι θα σου κατσει κλπ...

αλλα οπως λεει και ο βαλα.. απο μονος σου ακολουθας μια στρατηγικη που γουσταρεις καλυτερα...

αλλοι απλα περνουν πακετα κλασικ ...

εγω παλι προτιμω να τα παιζω αρενα..και οτι κατσει...ρισκαρω λιγα gold για μεγαλυτερα reward αμα κατσει...

χτες μπηκα μια μετα απο καιρο γιατι επερνα adventure " και θα ξαναπαρω δλδ απο την αλλη βδομαδα.."

ξεκινησα ασχημα τελικα εκανα μονο 2 νικες αλλα δε πειραζει πηρα ενα πακετακι και 40 gold πισω...

αλλα μια δυο τρεις θα ξανακανω 3-4 + νικες και κατι καλυτερο θα κατσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι απλά με το να τα δίνω όλα για classic packs δεν θα έχω για adventure ,που στην ουσία ξέρω ακριβώς τι κάρτες θα πάρω και μερικές απο αυτές είναι πάρα πολύ χρήσημες που δεν μπορώ κάν να κάνω craft.Μου φαίνεται πολύ τζόγος να πάω για classic και ότι κάτσει μέχρι να μαζέψω dust να κάνω αυτά που θέλω.Προτιμώ να πάρω πρώτα τα adventure και με ότι περισσεύει arena και όπως λές όλο και κάτι καλό θα τύχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο poulmaniac που ακουσα σε ενα στρεαμ πριν λιγο:

 

1) Δεκεμβρη μαλλον ερχεται expansion.

2) Απριλιο ερχεται το νεο Adventure και τοτε θα βγει Loe-Brm-TGT 

 

δεν νομιζω να ισχυει αυτο. κατα Γεναρη λογικα θα κυκλοφορησει το expansion, και μαζι με αυτο θα βγουν τα LOE/BRM/TGT

ισως βαλω και κανα snake trap, ιδιως στο 10-15 πολλα missplays οι αντιπαλοι για να τσεκαρουν τα secrets

 

αν βαλεις snake trap, βαλε και εναν cult master. με εχει ξελασπωσει απειρες φορες και απορω γιατι απουσιαζει σε ολα τα hunter decks που ανεβαζουν στα σαιτς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να ισχυει αυτο. κατα Γεναρη λογικα θα κυκλοφορησει το expansion, και μαζι με αυτο θα βγουν τα LOE/BRM/TGT

 

αν βαλεις snake trap, βαλε και εναν cult master. με εχει ξελασπωσει απειρες φορες και απορω γιατι απουσιαζει σε ολα τα hunter decks που ανεβαζουν στα σαιτς.

Το ελεγε με μεγαλη σιγουρια παντως. Τι να πω δεν ξεερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν νομιζω να ισχυει αυτο. κατα Γεναρη λογικα θα κυκλοφορησει το expansion, και μαζι με αυτο θα βγουν τα LOE/BRM/TGT

 

αν βαλεις snake trap, βαλε και εναν cult master. με εχει ξελασπωσει απειρες φορες και απορω γιατι απουσιαζει σε ολα τα hunter decks που ανεβαζουν στα σαιτς.

 

Το LOE/BRM/TGT φεύγουν την άνοιξη του 2017 όταν κυκλοφορήσει το πάρα-επόμενo adventure/expansion και όχι στο επόμενο expansion που λογικά θα μας έρθει μέσα με τέλη Δεκέμβρη.

Επεξ/σία από Tmark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω.. πολυ ξυλο εχω φαει το διημερο δε ξερω τι γινεται...

λες και τους καθονται ολες η καρτες δε παιζει αυτο το πραμα...

παρτε εδω μια κατασταση ...στο 5 μανα μας εχει δωσει το ξυλο το ολο...και μενει χωρις οπλο και μινιον και εγω με αυτο που healarei και στο 6 με 2 καρτες πανω του εχει και 2ο οπλο και +3 στο μινιον και εγω ακριβως 8 ενεργεια...δλδ νταξ τι να πω....

 

post-338868-0-40407000-1476958390_thumb.png

 

 

 

post-338868-0-14883900-1476958398_thumb.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από rank 15 στο rank 10(αν και ξανάπεσα στο rank 11 χτες, μετά από ένα τρελό missplay που έκανα απέναντι σε dragon warrior που μου έριξε Deathwing), ανέβηκα με το παρακάτω Secret Hunter σφαιράτος, 66% win rate.

 

 

N3j6BqZ.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο το σιζον θα πρότεινα ντισκαρντ ζοο με 24-5 απο 12 πήγα 5.... Με λίγη τύχη βεβαια....

Θεωρώ το discard ως το πιο μη-consistent deck και ειδικά σε αυτό το meta όλοι οι shaman σε κατουράνε ασταμάτητα. Midrange shaman είναι ο τρόπος για να φτάσετε rank 5 ή και παραπάνω. Εγώ με midrange και λίγο nzoth control warrior(για τους druids) πήγα legend σήμερα.

ΥΓ: Συνήθως παίζω για το rank 5, προτιμώ τις αρένες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω.. πολυ ξυλο εχω φαει το διημερο δε ξερω τι γινεται...

λες και τους καθονται ολες η καρτες δε παιζει αυτο το πραμα...

παρτε εδω μια κατασταση ...στο 5 μανα μας εχει δωσει το ξυλο το ολο...και μενει χωρις οπλο και μινιον και εγω με αυτο που healarei και στο 6 με 2 καρτες πανω του εχει και 2ο οπλο και +3 στο μινιον και εγω ακριβως 8 ενεργεια...δλδ νταξ τι να πω....

 

 

 

 

 

 

η αλλη καρτα που τραβηξε και δεν ξερεις τι ειναι, παντα ειναι το divine favor...ηταν συνηθης πρακτικη με το συγκεκριμμενο ντεκ... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...