Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν παιζω ποια με priest γιατι το βαριεμαι αυτο το ντεκ..ειναι ασταματητο..

και νομιζω ειναι και καλυτερο απο αυτα που παιζουν συνηθως απο ετοιμες λιστες με τα πολλα draw κλπ μεσα..

επαιξα μονο για να παω 5 ρανκ να τελειωνω...

για πλακα απο 10 εως 5 αηττητος ...οποιος θελει ας το δοκιμασει..

 

 

### Custom Priest

# Class: Priest

# Format: Standard

# Year of the Mammoth

#

# 1x (0) Silence

# 1x (1) Holy Smite

# 1x (1) Mistress of Mixtures

# 1x (1) Northshire Cleric

# 1x (1) Potion of Madness

# 1x (1) Power Word: Shield

# 1x (2) Bloodmage Thalnos

# 1x (2) Dirty Rat

# 1x (2) Doomsayer

# 1x (2) Golakka Crawler

# 1x (2) Radiant Elemental

# 1x (2) Shadow Visions

# 1x (2) Shadow Word: Pain

# 1x (2) Spirit Lash

# 1x (3) Gluttonous Ooze

# 1x (3) Kabal Courier

# 1x (3) Shadow Word: Death

# 1x (3) Stonehill Defender

# 1x (3) Thoughtsteal

# 1x (4) Greater Healing Potion

# 1x (4) Kazakus

# 1x (4) Shadow Word: Horror

# 1x (4) Tortollan Shellraiser

# 1x (5) Elise the Trailblazer

# 1x (5) Holy Nova

# 1x (5) Lyra the Sunshard

# 1x (5) Raza the Chained

# 1x (6) Dragonfire Potion

# 1x (6) Skulking Geist

# 1x (8) Shadowreaper Anduin


AAECAa0GHh6KAZcC5QTtBckGpQnTCtcK8gyhrAKDuwK1uwK3uwLYuwKwvALqvwLRwQLYwQLcwQKbwgLkwgLexALfxALTxQLPxwK+yAKgzgLwzwKQ0wIAAA==


# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ αρενα με Warlock-Rogue πήγα 11-1 και μετά έχασα από 2 συνεχόμενους druid-mage με death heroes και γενικά 6-7 legendary και καλύτερο curve ο καθένας. Αλλά τσίμπησα δωράκι legendary αν και νόμιζα ότι στις 12 νίκες έχεις τις πιθανότητες για να παρεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι ιδεα μου ή ολοι μα ολοι εχουν στην τωρινη αρενα dk jaina? Σε 3 αρενες εχω φαει 6 στο συνολο. Και προφανως ειναι autowin.... 

Παρατηρησε κανεις κατι παρομοιο ?

Στο 11-2 Druid που έπαιξε 3 Infestation.

Προφανός δεν έκανε carry το infestation μόνο του,όλο το deck ήταν μπορώ να πώ εύκολα high tier 2 constructed.

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ιδεα μου ή ολοι μα ολοι εχουν στην τωρινη αρενα dk jaina? Σε 3 αρενες εχω φαει 6 στο συνολο. Και προφανως ειναι autowin....

Παρατηρησε κανεις κατι παρομοιο ?

Οι 5-6 από τους αντιπάλους μ ειχαν prince malchezaar και Dk και από τα δύο class!

Ακόμα και στο πρώτο game!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα που σου βαζει 5 legendary στο deck ειναι σκουπιδι;

 

Προσθετει 5 καρτες στο deck σου αρα μειωνει την πιθανοτητα που θες να τραβηξεις μια συγκεκριμενη καρτα, και επιπλεον μπορει να μην συνεργαζονται καλα τα legendaries. Γενικα ειναι RNG καρτα, προσωπικα τη θεωρω κακη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα που σου βαζει 5 legendary στο deck ειναι σκουπιδι;

Για δές μια πόσα legendary είναι όντως καλές κάρτες...Τα περισσότερα βασίζονται σε combo και είναι πολύ understated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθετει 5 καρτες στο deck σου αρα μειωνει την πιθανοτητα που θες να τραβηξεις μια συγκεκριμενη καρτα, και επιπλεον μπορει να μην συνεργαζονται καλα τα legendaries. Γενικα ειναι RNG καρτα, προσωπικα τη θεωρω κακη καρτα

 

Για αρενα μιλαμε, οποτε πολυ πιθανο να υπαρχουν αρκετα σκουπιδια μεσα στο deck. Προσωπικα επειδη ειμαι αρενακιας και εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις καρτες, τη συγκεκριμενη τη θεωρω καλη, αρκει να μη σου δινει lorewalker, nat pagle κτλ., το οποιο οπως ειπες και συ βασιζεται στο rng και δεν ειναι στο χερι σου.

Προφανως και αμα στο draft εισαι αναμεσα σε 1 καλο legendary και τον prince θα διαλεξεις το πρωτο.

 

Για δές μια πόσα legendary είναι όντως καλές κάρτες...Τα περισσότερα βασίζονται σε combo και είναι πολύ understated.

 

Νταξει δε χρειαζεται να κανεις τα combo του legendary για να πεις οτι αξιζει. Αν πχ σου δωσει fantral, ειναι ενα 4 μανα 3/5 δεν ειναι κατι κακο. Αλλα οπως ειπα και πανω, για το draft προφανως και αμα σου δωσει κατι καλο, δε θα επιλεξεις τον prince.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο prince σκουπιδι για arena?

Wtf did i just read?

 

Οχι μονο σαν ιδια η καρτα ειναι 5mana με 5/6 που ειναι top stats ,αλλα σου δινει και μερικα outs μιας και οι αρενες συνηθως δεν τελειωνουν στον 5ο με 6ο γυρο.

Και 1 ή 2 καλα legendary να σου δωσει εχει παρει αριστο value μην λεμε και οτι θελουμε.

Ουτε χρειαζεται να σου δωσει μονο κορυφαια legendary για να θεωρουνται καλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε καλά αν του έκατσε και του έδωσε OP legendary πάω πάσσο.

Aλλά σαν κάρτα ο Malchezar είναι πάρα πολύ κακή στην Arena.

Γενικά όλη η αρένα είναι rng ακόμα και το deck σου, εγώ προσωπικά πιστεύω είναι από τις καλύτερες επιλογές, έχω δει ακόμα και διπλο prince κ άντε να τα βγάλεις πέρα αν έχεις μέτριο draft. Επεξ/σία από Metaksas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παρατηρηση κανεις αλλος στα packs της elise οτι βγαζει 90% σχεδον 1 η και 2 clutchmother zavas συνεχεια..

η μονο σε εμενα γινεται αυτο ? και επισης παρα πολλες φορες 1 dinomancy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...