Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, elgol said:

Δεν εχει ιμαντα μεταξυ μοτερ καδου

Ακουγεται πολυ καλο αυτο.

Αλλα σε ολα μας τα πλυντηρια δεν θυμαμαι να ειχαμε ποτε προβλημα με ιμαντα. Μαλλον ομως υποψιαζομαι αλλα πλυντηρια ισως εχουν, οποτε ετσι, μαλλον καλυτερα direct drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mindreader είπε

Το δικο μας το brandt πριν το αποσυρουμε, κρατουσε νερο μες τον καδο... Βεβαια, επειτα απο 25 χρονια, δεν ειχαμε αλλες απαιτησεις, ποσο πια. Τι σημαινει οταν κρατα νερα στον καδο;

Βουλωμένη σωλήνα αποχέτευσης/βουλωμένη αντλία/χαλασμένη αντλία/χαλασμένη πλακέτα (δεν δίνει εντολή στην αντλία να αδειάσει τα νερά) ειναι μερικοί απο τους λόγους που μου έρχονται στο μυαλό. 

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Petros Electron said:

Βουλωμένη σωλήνα αποχέτευσης/βουλωμένη αντλία/χαλασμένη αντλία/χαλασμένη πλακέτα (δεν δίνει εντολή στην αντλία να αδειάσει τα νερά) ειναι μερικοί απο τους λόγους που μου έρχονται στο μυαλό. 

A μαλιστα... βουλωμενη σωληνα δεν ηταν σιγουρα, αφου την ιδια εβαλα και στο νεο πλυντηριο και ειναι μια χαρα, αρα ήταν θεμα αντλιας ή πλακετας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mindreader είπε

A μαλιστα... βουλωμενη σωληνα δεν ηταν σιγουρα, αφου την ιδια εβαλα και στο νεο πλυντηριο και ειναι μια χαρα, αρα ήταν θεμα αντλιας ή πλακετας.

Εσυ εννοείς αυτό, έμενα μου έχει τύχει να έχει βουλώσει η σωλήνα που ειναι απο το τύμπανο του κάδου μεχρι την αντλία, μετα απο ένα χαλί που έβαλε η νοικοκυρά και αυτό έβγαλε μαλλί και τα μπλόκαρε όλα. Είναι κάτι σαν το μαυρο που εχω στην φωτο. Επισης η αντλία εχει μια φτερωτή μπορει καμια φορα και αυτη να φρακάρει απο τις βρομιές και να μην γυρνάει.

Screenshot from 2023-11-10 13-59-46.png

Screenshot from 2023-11-10 14-06-13.png

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...