Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω LG από το 2009, δουλεύει σχεδόν καθημερινά για 4μελη οικογένεια. Έχω αλλάξει μια αντίσταση και μία αντλία. Κόστος 40 ευρώ συνολικά. Πάλι LG θα πάρω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Εγω Siemens αγορασμενο το 2006 με πολυ βαρια χρηση. Το μονο που αλλαξα πριν 1μιση χρονο ηταν αμορτισερ.

Τυχερός εισαι. Μάλλον θα επέλεξες μοντέλο από καλή γραμμή παραγωγής. 

Από το 80 μέχρι το 2019 πέρασαν από τα χέρια μας 3 Siemens. Όλα με ήπια προς μέτρια χρήση. Στα δύο από αυτά μέσος όρος ετών που τα κρατήσαμε περι τα 15 χρόνια. Στην 3η τους επισκευη αποφασίσαμε να τα αποσύρουμε. Το ένα το έχουμε στο υπόγειο σε αχρησια αλλά έχει υποστεί και αυτό τρεις φορές βλάβη και επισκευή. 

Στις 31/10/2022 στις 7:27 ΜΜ, mindreader είπε

Eskimo δεν εχει κανεις βλεπω. Μου εχουν πει παντως, ανθρωποι που τα δουλευουν, οτι ειναι αξιοπιστη μαρκα.

Οχι τόσο γνωστή μάρκα. Είναι αξιόπιστη και με καλό after sale support.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συνεχίζω και εγώ εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα. Είμαι σε αναζήτηση πλυντηρίου άνω φόρτωσης 7kg min και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Τι θα μου προτείνατε; Έχω ψάξει αρκετά online αλλά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος με τα reviews που διαβάζω. Βέβαια δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα σε αυτό το κομμάτι, οπότε αν έχετε να μου προτείνατε κάποια βασικά χαρακτηριστικά τα οποία πρέπει να κοιτάω, θα με βοηθούσε αρκετά. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή προσφορά για αγορά πλυντηρίου ρούχων, από 350-400 ευρώ! Τετραμελής οικογένεια, 2-3 πλυσίματα την εβδομάδα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε ενδιαφέρει πήρα χθες εκθεσιακό άγγιχτο  bosch 8kg από Praktiker στα 300€( -30€ δωροεπιταγή ανακύκλωσης με παράδοση του παλιού).

 

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Jungleyes είπε

Καλησπέρα! 

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή προσφορά για αγορά πλυντηρίου ρούχων, από 350-400 ευρώ! Τετραμελής οικογένεια, 2-3 πλυσίματα την εβδομάδα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

lg εχω κανα 2 χρονια και η φιλη μου σε σπιτι με 8 ατομα τα 2 μωρα https://www.skroutz.gr/s/25197179/LG-F4WV308S3E-Πλυντήριο-Ρούχων-Inverter-Direct-Drive-8kg-με-Ατμό-1400-Στροφών.html   χωρις κανενα προβλημα, ,  

θα σου πω να κοιταξεις και το morris https://www.skroutz.gr/s/30914566/Morris-WIW-10148-Πλυντήριο-Ρούχων-10kg-με-Ατμό-1400-Στροφών.html το οποιο επαιζε καιρο στα 377 και ειναι και με ατμο ,     οπου επισης εχω ενα στεγνωτηριο 3 χρονια χωρις να εχει κανει κιχ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε αυτή η καταραμένη ώρα και χάλασε το πλυντήριο ρούχων... Έχουμε τίποτα να προτείνουμε σε μπάτζετ 600 μαξ; Δεν έχω την παραμικρή ιδέα κάθε σχόλιο δεκτό!

Edit: Αξίζει πλυντήριο + Στεγνωτήριο μαζί; Τι εννoούν με ατμό ρε παιδιά; :D

Επεξ/σία από Dimichios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, Dimichios said:

Έχουμε τίποτα να προτείνουμε σε μπάτζετ 600 μαξ;

LG F4WV709S1E Πλυντήριο Ρούχων 9kg με Ατμό 1400 Στροφών | Skroutz.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για αυτό εδώ που βλέπω καλές κριτικές https://www.skroutz.gr/s/30716853/Samsung-WW90T504DAX-S7-Plyntirio-Rouchon-9kg-me-Atmo-1400-Strofon-Inox.html ; Αν και σε LG με βλέπω με όσα διαβάζω.

Τι εξτρά έχει που λέει με ατμό; Επίσης γιατί όχι συνδυασμό και με στεγνωτήριο ρε παιδιά;

Επεξ/σία από Dimichios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Dimichios said:

Edit: Αξίζει πλυντήριο + Στεγνωτήριο μαζί; Τι εννoούν με ατμό ρε παιδιά; :D

Μακριά! 

51 minutes ago, Dimichios said:

Edit: Αξίζει πλυντήριο + Στεγνωτήριο μαζί; Τι εννoούν με ατμό ρε παιδιά; :D

Μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...