Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παραδειγμα μου ειναι ακριβως συμφωνα με τη λογικη σου.

Εσυ τι θελεις την αναλυση 1080p στην 32 σου και στο 20ρι μονιτορ σου?

Γιατι θελεις καλο πανελ και καλη κινηση στην 32 σου η 42σου?

Eμεις αυτα τα καλα τα βαζουμε σε πανω απο 65 ιντσες.

Θα σου αρεσε?

Δε μου απαντησες.

οχι δεν είναι αυτή η λογική μου.

στηρίζομαι σε θέματα που έχουν ουσία και κάποια λογική.

το 1080 στην 32αρα και στη 40αρα είχε λογική και πλεονεκτήματα σε σχέση με μικρότερες αναλύσεις παλιοτερα στις ίδιες ιντσες. επίσης δε βλέπω να μην υπάρχουν καλά πάνελ και χαρακτηριστικά σε νέες τηλεοράσεις σε 42".τώρα αν εσύ θέλεις 4Κ σε 32 ή σε 20αρι μονιτορ είναι άλλο θέμα.

ξαναγυρνάω στο θέμα του κινητού που είναι διαφορετικο από τις τηλεοράσεις που  λες συνέχεια...δε μου λες τι θέλεις στις 4" που δεν το βρίσκεις απο χαρακτηριστικά(ξαναλέω με εξαίρεση τη ραμ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Πως θα ενιωθες εσυ λοιπον αν ηθελες 40αρα λογω χωρου αλλα να μην εβρισκες με αυτα που θελεις παρα μονο απο 65αρα και ανω?

λογικό γιατί δεν θα είχε νόημα μια 40αρα 4Κ στις normal αποστάσεις που κάθεται ο κόσμος για θέαση τηλεόρασης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εξαίρεση τη ραμ)..

Nομιζα θα πεις με εξαιρεση το χρωμα.

Λοιπον ναι θελω ram οπως ειπες και επειδη εχω και κολλημα με τις αναλυσεις οπως καταλαβες θελω και σε 4 ιντσες 1080P η αντε βαλε 720p μη ψαχνεις αδικα.4πυρηνο φυσικα Με gorrlia glass 2-3 με 12 mp cam γιατι θελω να τις βαζω στο pc μετα.Να ειναι φετινο μοντελο ομως.Αλλα μη περασω κανα game για να περασω την ωρα και κολλαει συνεχεια ε...

Προσωπικα βολευομαι και με 5αρα οθονη αλλα αστο αυτο,παμε στους αντιphablet τυπους.

Τι προτεινεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζα θα πεις με εξαιρεση το χρωμα.

Λοιπον ναι θελω ram οπως ειπες και επειδη εχω και κολλημα με τις αναλυσεις οπως καταλαβες θελω και σε 4 ιντσες 1080P η αντε βαλε 720p μη ψαχνεις αδικα.4πυρηνο φυσικα Με gorrlia glass 2-3 με 12 mp cam γιατι θελω να τις βαζω στο pc μετα.Να ειναι φετινο μοντελο ομως.Αλλα μη περασω κανα game για να περασω την ωρα και κολλαει συνεχεια ε...

Προσωπικα βολευομαι και με 5αρα οθονη αλλα αστο αυτο,παμε στους αντιphablet τυπους.

Τι προτεινεις?

επειδή κατάλαβα το κόλλημα με τις αναλύσειςκαι τα νούμερα γενικότερα εξήγησε μου τι ακριβώς το θέλεις το 1080p στις 4" για να καταλάβω δλδ. 

που χρειάζεται ο 4-πύρηνος τελευταίας τεχνολογίας σε μια οθόνη 4"; να διαχειριστεί τι;

12 mp σα νούμερο δε μου λέει τίποτα. 

περιμένεις μια εταιρεία να ασχοληθεί να βγάλει σοβαρό και απαιτητικό παιχνίδι για 4" οταν τα ωφέλη της από αυτό θα είναι πολύ λίγα αφού λίγοι θα πληρώσουν και θα ευχαριστηθούν ένα τέτοιο παιχνίδι σε αυτές τις ίντσες. 

 

σε αντιphablet τύπους που ζητάνε τούμπανο 4αρι για να παίρνουν τηλέφωνο,μήνυμα και φβ  όπως είδα πριν δεν έχω να προτείνω κάτι, συγνώμη..δεν έχει νόημα.

 

το θέμα για μένα είναι να εστιάσουν οι εταιρίες στο software οχι στο ανούσιο hardware που ζητάτε ορισμένοι σα τρελοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να τον κοροιδεψω?γιατι στο τελος κανουμε τελικα ολα οσα κοροιδευουμε...και το κυριοτερο το κα8ε κινητο εξυπηρετει διαφορετικι αναγκη αν του αλλου του ειναι απαραιτητο με μεγαλη ο8ονη πρεπει να φαει κοροιδια?δε σε καταλαβαινω

νορμαλ τζιν φοραω, οχι σαν τα κοριτσακια με τις τσεπες των 2 εκατοστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος ειπε οτι απο το πρωτο ανοιγμα θα στραβώσει εεε ποιος ειπε οτι θα ανοιγει

Και ακριβώς πριν είχα γράψει ότι θα είναι unibody πιθανότατα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή κατάλαβα το κόλλημα με τις αναλύσειςκαι τα νούμερα γενικότερα εξήγησε μου τι ακριβώς το θέλεις το 1080p στις 4" για να καταλάβω δλδ. 

που χρειάζεται ο 4-πύρηνος τελευταίας τεχνολογίας σε μια οθόνη 4"; να διαχειριστεί τι;

12 mp σα νούμερο δε μου λέει τίποτα. 

περιμένεις μια εταιρεία να ασχοληθεί να βγάλει σοβαρό και απαιτητικό παιχνίδι για 4" οταν τα ωφέλη της από αυτό θα είναι πολύ λίγα αφού λίγοι θα πληρώσουν και θα ευχαριστηθούν ένα τέτοιο παιχνίδι σε αυτές τις ίντσες. 

 

σε αντιphablet τύπους που ζητάνε τούμπανο 4αρι για να παίρνουν τηλέφωνο,μήνυμα και φβ  όπως είδα πριν δεν έχω να προτείνω κάτι, συγνώμη..δεν έχει νόημα.

 

το θέμα για μένα είναι να εστιάσουν οι εταιρίες στο software οχι στο ανούσιο hardware που ζητάτε ορισμένοι σα τρελοί.

Πρεπει να καταλαβεις και εσυ και οσοι ασπαζοντε αυτες τις "παντοφλε" σκεψεις οτι δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.

Δεν εχουμε ολοι τα ιδια χερια,δεν ειμαστε ολοι στις ιδιες συνθηκες εργασιας,αλλος ειναι σε ενα γραφειο ολη μερα και αλλος σε ενα τιμονι κλπ,δεν φοραμε ολοι τα ιδια παντελονια και δεν εχουμε ολοι τις ιδιες τσεπες συνεπως. Δε θελουμε να κανουμε μοστρα τη νεα μας παντοφλα στους φιλους μας και στη καφετερια,δεν θελουμε να πηγαινουμε για τρεξιμο καποιο απογευμα και να παιρνουμε καροτσι για το phablet παρα διπλα,δε θελουμε να μιλαμε με handfree και πολλα αλλα.

ΑΥΤΟ ομως κυριοι και φιλε rizla7 δε σημαινει οτι θα ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ σε ΠΕΡΣΙΝΑ μοντελα και σε πιο ΧΑΛΙΑ specs.

TI δεν καταλαβαινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταλαβω κατι.

Αν για παραδειγμα η samsung βγαλει το sgs5 και sgs5 mini με ΑΚΡΙΒΏΣ τα ιδια specs αλλα με 5" το ενα και 4" το αλλο και η τιμη και των δυο να ειναι ΑΚΡΙΒΏΣ η ιδια δε θα είχατε προβλημα εσεις που θέλετε το μικρο,ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβεις και εσυ και οσοι ασπαζοντε αυτες τις "παντοφλε" σκεψεις οτι δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.

Δεν εχουμε ολοι τα ιδια χερια,δεν ειμαστε ολοι στις ιδιες συνθηκες εργασιας,αλλος ειναι σε ενα γραφειο ολη μερα και αλλος σε ενα τιμονι κλπ,δεν φοραμε ολοι τα ιδια παντελονια και δεν εχουμε ολοι τις ιδιες τσεπες συνεπως. Δε θελουμε να κανουμε μοστρα τη νεα μας παντοφλα στους φιλους μας και στη καφετερια,δεν θελουμε να πηγαινουμε για τρεξιμο καποιο απογευμα και να παιρνουμε καροτσι για το phablet παρα διπλα,δε θελουμε να μιλαμε με handfree και πολλα αλλα.

ΑΥΤΟ ομως κυριοι και φιλε rizla7 δε σημαινει οτι θα ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ σε ΠΕΡΣΙΝΑ μοντελα και σε πιο ΧΑΛΙΑ specs.

TI δεν καταλαβαινετε?

μα δεν προσπαθώ να πείσω εσένα ή κάποιον άλλον να πάρει μια τέτοια συσκευή(ούτε εγώ έχω) ούτε κρίνω κανέναν για τις επιλογές του.

 

προσπαθώ να πω οτι κάποια specs δεν έχουν νόημα σε αυτές τις ίντσες που λέτε. δεν υπάρχει νόημα να ζητάς 1080 ανάλυση για μια συσκευή στις 4".(ίσως ούτε στις 5.5 δεν έχει νόημα άλλα τεσπα). η μεγαλύτερη ανάλυση λοιπόν(που είναι ανούσια στις 4") απαιτεί και μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ και μεγαλύτερη μπαταρία και και...

 

μια χαρά συσκευές και με πολύ καλά χαρακτηριστικά και χωρίς κανένα πρόβλημα υπάρχουν και στις 4 / 4.3 και στις 4.5 και 4.7. γιατί λοιπόν αυτό το κυνήγι χαρακτηριστικών και νούμερων για να έχουμε απλά το "καλύτερο" και το πιο πρόσφατο ειδικά οταν σε ορισμένους τομείς δε θα σου προσφέρουν τίποτα παραπάνω.

αντί να κράζεις για μια κατηγορία κινητών που δε σε αντιπροσωπεύει(και καλά κάνεις) γιατί δεν κράζεις την samsung και την κάθε samsung για βελτιώσεις που πρέπει να κάνουν στο software ώστε να μην χρειάζεσαι να κυνηγάς specs για ουσιαστικά πράγματα στη λειτουργία των συσκευών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν προσπαθώ να πείσω εσένα ή κάποιον άλλον να πάρει μια τέτοια συσκευή(ούτε εγώ έχω) ούτε κρίνω κανέναν για τις επιλογές του.

 

προσπαθώ να πω οτι κάποια specs δεν έχουν νόημα σε αυτές τις ίντσες που λέτε. δεν υπάρχει νόημα να ζητάς 1080 ανάλυση για μια συσκευή στις 4".(ίσως ούτε στις 5.5 δεν έχει νόημα άλλα τεσπα). η μεγαλύτερη ανάλυση λοιπόν(που είναι ανούσια στις 4") απαιτεί και μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ και μεγαλύτερη μπαταρία και και...

 

μια χαρά συσκευές και με πολύ καλά χαρακτηριστικά και χωρίς κανένα πρόβλημα υπάρχουν και στις 4 / 4.3 και στις 4.5 και 4.7. γιατί λοιπόν αυτό το κυνήγι χαρακτηριστικών και νούμερων για να έχουμε απλά το "καλύτερο" και το πιο πρόσφατο ειδικά οταν σε ορισμένους τομείς δε θα σου προσφέρουν τίποτα παραπάνω.

αντί να κράζεις για μια κατηγορία κινητών που δε σε αντιπροσωπεύει(και καλά κάνεις) γιατί δεν κράζεις την samsung και την κάθε samsung για βελτιώσεις που πρέπει να κάνουν στο software ώστε να μην χρειάζεσαι να κυνηγάς specs για ουσιαστικά πράγματα στη λειτουργία των συσκευών;

Δεν εχω ουτε εγω σκοπο να "στη πω" και εχεις δικιο οσον αφορα την ουσια,π.χ μπαταρια ακομα με ηλιθιου δεν ειμαστε?Τεσπα.

Το θεμα ειναι οτι επικρατει ενα παραληρημα τον τελευταιο καιρο με τις μεγαλες ιντσες.

Ναι να παρεις το ΝΟΤΕ 2 να το καταλαβω,αλλα μεχρι εκει ρε παιδια.Δηλαδη 6 ιντσες?6.3? 7? Ελεος δηλαδη.

Δηλαδη οσοι εχουν το νοτε 2 με τις 5.5 και βγει το νοτε 3 παλι με 5.5 δε θα το παρουν?

Μιλαμε για κινητο Κ Ι Ν Η Τ Ο.Μαλλον εχουν χασει τη μπαλα εκει στις εταιριες.

Επαναλαμβανω οτι ΜΕΧΡΙ 5.5 το θεωρω μια χαρα,αλλα οχι 6,7,8.

Καπου πρεπει να σταματησει αυτο το μεγαλωμα καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβεις και εσυ και οσοι ασπαζοντε αυτες τις "παντοφλε" σκεψεις οτι δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.

Δεν εχουμε ολοι τα ιδια χερια,δεν ειμαστε ολοι στις ιδιες συνθηκες εργασιας,αλλος ειναι σε ενα γραφειο ολη μερα και αλλος σε ενα τιμονι κλπ,δεν φοραμε ολοι τα ιδια παντελονια και δεν εχουμε ολοι τις ιδιες τσεπες συνεπως. Δε θελουμε να κανουμε μοστρα τη νεα μας παντοφλα στους φιλους μας και στη καφετερια,δεν θελουμε να πηγαινουμε για τρεξιμο καποιο απογευμα και να παιρνουμε καροτσι για το phablet παρα διπλα,δε θελουμε να μιλαμε με handfree και πολλα αλλα.

ΑΥΤΟ ομως κυριοι και φιλε rizla7 δε σημαινει οτι θα ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ σε ΠΕΡΣΙΝΑ μοντελα και σε πιο ΧΑΛΙΑ specs.

TI δεν καταλαβαινετε?

 

Γιατι εισαι η τρομερα μικρη μειοψηφια.

 

Αντε και εβγαινε high end σε 4", καποιο θα ηθελαν να βγει σε 3.5", και αντε και εβγαινε σε 3.5", μετα καποιοι θα ηθελαν ακομα μικροτερο μεγεθος κλπ

 

5" ειναι μια χαρα, τα dumphones καποτε ηταν μικρα, τωρα σερφαρουμε/βλεπουμε youtube κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εισαι η τρομερα μικρη μειοψηφια.

 

Αντε και εβγαινε high end σε 4", καποιο θα ηθελαν να βγει σε 3.5", και αντε και εβγαινε σε 3.5", μετα καποιοι θα ηθελαν ακομα μικροτερο μεγεθος κλπ

 

5" ειναι μια χαρα, τα dumphones καποτε ηταν μικρα, τωρα σερφαρουμε/βλεπουμε youtube κλπ

Οχι 5 αλλα σου δινω 5.5.

Εχεις παρει χαμπαρι οτι παρουσιαζουν "κινητα" των 6.5 και 7 ιντσων?Ειναι δυνατον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...