Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tοτε μαλλον θα απευθυνεται στους san antonio spurs η στους lakers ως καταναλωτικο κοινο η samsung που ειναι 2μετροι ολοι.

Οι υπολοιποι βολευτειται με τις "μινιατουρες" 4 ιντσων και αμα δε γουσταρετε παρτε και τσαντακι σβερκου,λαιμου,μεσης ουτε που μας νοιαζει.

Και τηλεοραση απο 100αρα και ανω απο τα 2 μετρα,μην ακουσω τιποτα για 42ρες η 50ρες.

Απο περιεργεια, εχεις πιασει κανα τοσο μεγαλο κινητο για πολυ ωρα στα χερια? εχεις δει οτι χωραει ανετα στις τσεπες? Εχω το note 2 μαζι με θηκη, και ποδηλατο μπορω να κανω με αυτο στην τσεπη. 

Επεξ/σία από overpower
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθηκες μονο στο κοσμο ομως.Ο φιλος ειπε και αλλα.

Επισης και εγω θα κοροιδεψω αν δω κανεναν με  τη ρακετα στο αυτι π.χ  samsung mega 6.3 και ας με γραφει στα @@ του.

και γιατι να τον κοροιδεψω?γιατι στο τελος κανουμε τελικα ολα οσα κοροιδευουμε...και το κυριοτερο το κα8ε κινητο εξυπηρετει διαφορετικι αναγκη αν του αλλου του ειναι απαραιτητο με μεγαλη ο8ονη πρεπει να φαει κοροιδια?δε σε καταλαβαινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια, εχεις πιασει κανα τοσο μεγαλο κινητο για πολυ ωρα στα χερια? εχεις δει οτι χωραει ανετα στις τσεμπες? Εχω το note 2 μαζι με θηκη, και ποδηλατο μπορω να κανω με αυτο στην τσεπη. 

Ναι απο περιεργεια το εχω πιασει,στα χερια μια χαρα βολικο ειναι στα δικα μου,στη τσεπη αμφιβαλω,εκτος

και αν εισαι ραπερ.Πες μου τωρα οτι το βαζεις και στη τσεπη του τζιν "να πηδηχτω απ το παραθυρο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο περιεργεια το εχω πιασει,στα χερια μια χαρα βολικο ειναι στα δικα μου,στη τσεπη αμφιβαλω,εκτος

και αν εισαι ραπερ.Πες μου τωρα οτι το βαζεις και στη τσεπη του τζιν να "πηδηχτω απ το παραθυρο".

οταν ειχε βγει το πρωτο ταβλετ της σαμυ στις 7 ιντσες σας πληροφορω οτι χωρουσε ανετα σε κωλοτσεπη παντελονιου τζιν οποτε μερικοι αν δεν εχουν δοκιμασει κατι μην κρινουν απευθειας οτι οχι δεν χωραει και διαφορα τετοια ...χωρουσε ακριβως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απο περιεργεια, εχεις πιασει κανα τοσο μεγαλο κινητο για πολυ ωρα στα χερια? εχεις δει οτι χωραει ανετα στις τσεμπες? Εχω το note 2 μαζι με θηκη, και ποδηλατο μπορω να κανω με αυτο στην τσεπη. 

 

Όπως το είπες: Τσέμπες, μιας και οι κανονικές τσέπες έχουν πρόβλημα! :P

 

Ντάξει σοβαρά τώρα, καταλαβαίνω τις ανάγκες κάποιου που έχει επιλέξει μια μεγάλη οθόνη αλλά αυτό δεν σημαίνει πως βολεύει για καθημερινή χρήση σαν κινητό-smartphone. Είχα το note2 για κάνα 6μηνο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να αντικαταστήσει τη συσκευή που κουβαλάω όλη τη μέρα μαζί μου. Δεν είναι άνετο για κλήσεις (χωρίς hands free), όπως δεν είναι άνετο για χρήση εν κινήσει με το ένα χέρι κλπ.

 

Για το θέμα του αλουμινίου σε μελλοντικά samsung, δεν παραξενεύτηκα μιας και φροντίζει πάντα να προσαρμόζεται σε ό,τι πουλάει από τον ανταγωνισμό. Όπως αντίστοιχα αργότερα και θα έχει και σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων κλπ κλπ...

 

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα γιατί κάθε φορά στη κουβέντα περί ιντσών φτάνετε στα άκρα και λέτε υπερβολικά παραδείγματα χωρίς καμία λογική;

 

ας καταλάβουμε οτι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και γούστα και βάση αυτών πρέπει να επιλέγει..

 

όποιος θέλει specs ανάλογα των μεγαλύτερων συσκευών σε 3.5" και 4" ας εξηγήσει και τους λόγους που τα θέλει.

όταν δε λέτε τους λόγους εγώ προσωπικά καταλαβαίνω οτι απλά κυνηγάτε specs για να έχετε,χωρίς ουσία(με εξαίρεση τη ram ίσως).

Γιατι δηλαδη τα καλα specs να πηγαινουν χερακι χερακι με την μεγαλη οθονη?

Οπως ειπα πιο πανω με αυτη τη λογικη εναν καλο scaler ενα τουμπανο media player ενα τουμπανο πανελ και αναλυση 1080p η 4κ σε λιγο καιρο δε θα επρεπε να της βαζουν σε μονιτορ και σε 40ρες τηλεορασεις αλλα απο 65 και ανω.

Πως θα ενιωθες εσυ λοιπον αν ηθελες 40αρα λογω χωρου αλλα να μην εβρισκες με αυτα που θελεις παρα μονο απο 65αρα και ανω?

Καπως ετσι ειναι η κατασταση και δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορειτε καποιοι να το πιασετε ειλικρινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Είχα το note2 για κάνα 6μηνο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να αντικαταστήσει τη συσκευή που κουβαλάω όλη τη μέρα μαζί μου. Δεν είναι άνετο για κλήσεις (χωρίς hands free), όπως δεν είναι άνετο για χρήση εν κινήσει με το ένα χέρι κλπ.

 

Και εγώ ένα εξάμηνο το είχα και είναι μια χαρά άνετο για κλήσεις χωρίς hands free. Eπίσης διαθέτουμε δυο χέρια, με μερικές εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και παλι φτασαμε στο Apple vs the world!

Ελεος ρε παιδια δεν θελω ρε φιλε 4 ιντσες πως να το κανουμε δλδ; με το ζορι να παρω γιατι το λεει καποιος μεγαλο; Αναρωτιεμε ποσοι θα επαιρναν iphone 4,5-5" εαν υπηρχε..

ουπς σορρυ τρωτε οτι σας σερβιρουν ξεχασα αλλα ρε φιλε εμενα το λαδι στη σαλατα μου πεφτει βαρυ και το τζατζικι στο πιτογυρο καουρα ψωνιζω/τρωω απο εκει που εχω επιλογες, αναμεσα μας ποιος ειναι ο μαζοχιστης;

Kανε τα λεγομενα σου ενα copy στο pc και θυμησου του χρονου που θα λες μικρα κινητα ακομα και τα 5.
Φιλε για αυτους με την πιπιλα στο στομα το λεω....προσωπικα λογο του οτι το εχω και σαν gps και σαν remote στο htpc με βολευει αφανταστα το μεγαλο και πολυ ευχαριστως θα επαιρνα ενα note 2 ή και μεγαλυτερο !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-( προφανός δεν κόλλησα εκεί..το point μου ειναι στην διαφορετικοτητα και οτι ο καθενας εχει τις επιλογες που θελει και του αρεσουν..εμενα προσωπικα  μου αρεσουν τα phablet..εχω το bluetooth  και μιλαω και οποτε θελω βαζω movie και βλεπω

 

Ε αυτό λέμε. Μία δραστήρια μερίδα εδώ μέσα δε δέχεται ότι πρέπει να υπάρχουν αυτές οι επιλογές, άσε που μπερδεύουν τα βερύκοκα με τα στραγάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο,τι και να πούμε, όλοι δίκιο έχουμε. Το θέμα ειναι, πως αντί να βελτιώνουν αλλά πράγματα σύγχρονος, όπως μπαταρία, το αμελουν τελείως πρέπει να το φορτίσεις κάθε μερα. Ειναι και λιγο σπαστικό, να λέμε και την αληθεια. Αλλά θέμα ειναι οτι θα βγει το S5 σε έξι μήνες αργότερα το S6 και με το που βγαίνει το ενα κατάργητε το ως χτες "κορυφαίο" κινητό και πας ΠΟΛΥ να μην πω ΟΛΟΙ να το πάρουν και δεν υπάρχει λόγος. Γι'αυτο ας το αφήσουμε στην ακτή το θέμα και αυτοί (που ειναι πολυ) ας παν να ξοδέψουν τα λεφτά τους. Παντός, πρωσοπικα νομίζω οτι ΤΑ SMARTPHONES γιατι ΠΡΩΤΑ ειναι κινητά και μετα ΟΛΑ τα αλλά δεν πρέπει να ειναι και 8". Αν ειναι πανε πάρε tablet. Τα κινητά ως 5" άντε 5,5" πρέπει να ειναι. Μετα υπερβάλουμε. Ένταξη, όπως είπε κάποιος πιο πάνω, τα smartphones ειναι μικρή υπολογιστές. Αυτό ακριβώς ΜΙΚΡΗ υπολογιστές, οχι υπολογιστές για τσέπη. Καμία εταιρία, δεν βγάζει τα κινητά για να κανείς επεξεργασία βίντεο, εικόνας, μουσικής κτλ.κτλ. κτλ. Αν ήταν ετσι, θα έβγαζαν και το logic για τα κινητά, αλλά δεν το έκαναν.πορεο να βγήκε το photoshop για κινητά, αλλά αν το βάλεις στο κινητό, θα δεις οτι ειναι μια απλή επεξεργασία εικόνας όπως ΑΚΡΙΒΩΣ εχεις το κινητό απο μονο του. Και τέλος, αν σκεφτούμε καλα ΟΛΟΙ μας, θα δουμε οτι όλοι χρησιμοποιούν το κινητό για τηλέφωνα, μηνύματα, κανενα fb στα γρήγορα ή και γρήγορα να δεις κατι στα internet και κανενα game αν βαριέσαι του σκοτομου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και εγώ ένα εξάμηνο το είχα και είναι μια χαρά άνετο για κλήσεις χωρίς hands free. Eπίσης διαθέτουμε δυο χέρια, με μερικές εξαιρέσεις.

 

Όταν κινείσαι ή εργάζεσαι δεν είσαι πάντα και με τα 2 χέρια ελεύθερα. Κι αν πρόσεξες το τόνισα αυτό! Δεν είπα πως κάθομαι στον καναπέ και κρατάω τη συσκευή με τα 2 χέρια.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, άσε που μπερδεύουν τα βερύκοκα με τα στραγάλια.

Αν βγαζουν και βερυκοκα φρεσκα και στραγαλια φρεσκα δε θα τα μπερδευουμε,αλλα μη μας εχουν βερυκοκα φρεσκα και στραγαλια σαπια και περσινα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δηλαδη τα καλα specs να πηγαινουν χερακι χερακι με την μεγαλη οθονη?

Οπως ειπα πιο πανω με αυτη τη λογικη εναν καλο scaler ενα τουμπανο media player ενα τουμπανο πανελ και αναλυση 1080p η 4κ σε λιγο καιρο δε θα επρεπε να της βαζουν σε μονιτορ και σε 40ρες τηλεορασεις αλλα απο 65 και ανω.

Πως θα ενιωθες εσυ λοιπον αν ηθελες 40αρα λογω χωρου αλλα να μην εβρισκες με αυτα που θελεις παρα μονο απο 65αρα και ανω?

Καπως ετσι ειναι η κατασταση και δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορειτε καποιοι να το πιασετε ειλικρινα.

κατ αρχήν γιατί κάνεις συγκρίσεις των κινητών με τις τηλεοράσεις; καμία σχέση.

 

τι ακριβώς θέλεις στις 4" και για ποιούς λόγους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχε βγει το πρωτο ταβλετ της σαμυ στις 7 ιντσες σας πληροφορω οτι χωρουσε ανετα σε κωλοτσεπη παντελονιου τζιν οποτε μερικοι αν δεν εχουν δοκιμασει κατι μην κρινουν απευθειας οτι οχι δεν χωραει και διαφορα τετοια ...χωρουσε ακριβως

ένα nexus 7 χωράει άνετα  στις τσέπες πολλών ρούχων μου, αλλά σίγουρα όχι στη κωλότσεπη του τζιν μου 

(και σίγουρα δε θα ήθελα να το κρατάω σαν τηλέφωνο και να κάνω κλήσεις ) 

 

εκτός αν όπως είπε ένας παραπάνω

 

 Young-men-in-sagging-trou-007.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχήν γιατί κάνεις συγκρίσεις των κινητών με τις τηλεοράσεις; καμία σχέση;

 

τι ακριβώς θέλεις στις 4" και για ποιούς λόγους;

Το παραδειγμα μου ειναι ακριβως συμφωνα με τη λογικη σου.

Εσυ τι θελεις την αναλυση 1080p στην 32 σου και στο 20ρι μονιτορ σου?

Γιατι θελεις καλο πανελ και καλη κινηση στην 32 σου η 42σου?

Eμεις αυτα τα καλα τα βαζουμε σε πανω απο 65 ιντσες.

Θα σου αρεσε?

Δε μου απαντησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...