Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα μικελ παντως λασπη..  τα σταρμπακς μπορω να πω οτι ειχαν "για τωρα δεν ξερω" φοβερο καφε

ισως να μου φαινοταν δεν ξερω 

 

 

προτειμω ομως φρεντο απο μπουγατσατσιδικο με 1,5 ευρο..  μια χαρα ειναι, σαν να τον κανω σπιτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα μικελ παντως λασπη..  τα σταρμπακς μπορω να πω οτι ειχαν "για τωρα δεν ξερω" φοβερο καφε

ισως να μου φαινοταν δεν ξερω 

 

 

προτειμω ομως φρεντο απο μπουγατσατσιδικο με 1,5 ευρο..  μια χαρα ειναι, σαν να τον κανω σπιτι μου

Αυτό συνήθως δεν είναι καλό, ειδικά για φρέντο! Εκτός αν έχεις καμιά πολύ καλή μηχανή σπίτι και σου βγαίνει καλός... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα παίρνουν τελικά?

 

 

πλην ελάχιστων εξαιρέσεων (2-3 καταστήματα) σε όλα πληρώνονται με την ώρα.

 

3€ κουζίνα

3,5€ σερβιτόρος, βοηθός, barista, ταμείο

4€ υπεύθυνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... Τι κυριλλε αναβαθμίσεις ειναι αυτες του μικέλ;; Οπως λεμε μπουτικ κρεάτων αντι κρεοπωλείο ;;

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ε ναι, αλλιώς ακούγεται το μπουφετζής και αλλιώς το barista! :P  (μεγάλη τέχνη ο σωστός καφές παρεμπιπτόντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα το μονο Mikel που δεν εχει ΠΟΤΈ κοσμο ειναι αυτο... στο κεντρο της Αθηνας(Εξαρχεια) απεναντι απο το πολυτεχνειο στην οδο Αιολου νομιζω.

Οσες φορες εχω κατεβει στην σταση ακριβως απ εξω απο την καφετερια(απογευματακι), μεσα δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ κοσμο!

Ισως φταιει και η περιοχη, τι να πω. Οπουδηποτε αλλου δεν πεφτει καρφιτσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το μονο Mikel που δεν εχει ΠΟΤΈ κοσμο ειναι αυτο... στο κεντρο της Αθηνας(Εξαρχεια) απεναντι απο το πολυτεχνειο στην οδο Αιολου νομιζω.

Οσες φορες εχω κατεβει στην σταση ακριβως απ εξω απο την καφετερια(απογευματακι), μεσα δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ κοσμο!

Ισως φταιει και η περιοχη, τι να πω. Οπουδηποτε αλλου δεν πεφτει καρφιτσα..

 

Ποιο τζιμάνι σκέφτηκε να ανοίξει franchise στα εξάρχεια; :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

αυτό το φραπέ με τη το φτιάχνουν ρε παιδιά? όσο νερο και να βάλεις ο αφρός δε παθαινει τίποτα. ακόμα και μέτα από ωρα είναι όπως ακριβως στον εφεραν. όπως το πλαστικό χρώμα που προσθέτεις νερό για να το αραιώσεις είναι. δε παθαινει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ξερει τι εχει μεσα πλην καφε

Μια φορα πηρα freddo cap και ηταν σκετο γαλα ακομα και στο latte απο starbucks τον καφε πιο πολυ τον καταλαβαινεις. Παντως καλος ή κακος καφες μεγαλη μαγκια του τυπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αυτό απέναντι από το Πολυτεχνείο το έχω σταμπάρει ότι θα είναι το επόμενο που θα κλείσει... Βαράνε μύγες μιλάμε...  

Θέλει προσοχή όταν διαλέγεις σημείο... Ειδικά όταν λίγο πιο πάνω είναι η ΑΣΟΕΕ όπου έχει ανοίξει κι άλλο...και πιο κάτω η Ομόνοια όπου και εκεί έχει άλλο που πάει καλά.... Ακυρώνεις και λίγο το προϊόν σου με την υπερπροσφορά... Απλά απ ότι έχω καταλάβει προσπαθούν να ανοίγουν ένα όπου υπάρχει δίπλα και Γρηγόρης για να τον κοντράρουν....

 

Πάντως λέμε για τα Μικέλ αλλά τώρα τελευταία όπου και να κοιτάξω βλέπω καινούρια Coffee Island... νομίζω έχουν ξεπεράσει τα μικέλ σε αριθμό νέων καταστημάτων που ανοίγουν....

 

και μετά λένε την Βραζιλία χώρα του καφέ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...