Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης, γιατί η σύγκριση μικέλ-στάρμπακς;

Καμία σχέση όμως.

 

Ας μην ξεχνάμε τις καναπεδάρες/τραπεζάρες των Starbucks που είναι ό,τι πρέπει για διάβασμα (το μόνο κακό οι τιμές που δεν τις λες και χαμηλές). Στα μικέλ όμως είναι αδύνατον να διαβάσει κανείς ενώ περιτριγυρίζεται από τσιρίζουσες κορασίδες. Άλλη φιλοσοφία το ένα μαγαζί, άλλη το άλλο.

 

Σε τετοια φαση ελεγε το costa cafe δυστηχως εκλεισαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι να τα δινουμε για να στηρίξουμε το ονειρο του Ελληνα, μια καφετέρια να τα αρπαζει μια ζωη και να κάθεται καθως επισης και ολα τα κυκλώματα νύχτας που παιρνουν τα ποσοστα τους και φυσικα τη μαυρη εργασια. 1000 φορες να τα δωσω στις πολυεθνικές εγω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά έκαναν γιατί έχουμε άπειρες καφετεριες και κακός που πηγαίνουμε και δίνουμε τα λεφτά μας σε αλυσίδες.

 

Δεν με νοιαζει αν ειναι αλυσιδες αν μου προσφερουν σωστες υπηρεσιες και δεν εκμεταλλευονται τους εργαζομενους εγω τις υποστιριζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ήμουν Λάρισσα 4 χρόνια και βαρέθηκα να βλέπω Mikel στο χέρι. Υπερβολικά λεφτά για εναν μέτριο καφε.Μονο espresso παίρνω,αλλά η nespresso βγάζει αρκετά καλυτερο καφέ. Πλεον τον ετοιμαζω απο το σπίτι γιατί βαρεθηκα να πληρώνω για νεροζουμι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και εγω mikel. Κάποια στιγμή άρχισα και ρούφαγα γαλατίλα. Το ποτήρι εν τω μεταξύ είχε ακόμα βάρος. Ανοίγω και το μισό ακόμα ήταν γεμάτο με γάλα, αφρόγαλο whatever.  Δεν έπερνα μίλκο καλύτερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μικέλ λατρεύω τα κρουασάν βουτύρου, είναι αληθινά όπως στη Γερμανία, Αυστρία για όποιον έχει πάει και όχι μέσα στο λάδι και μισοάψητα σαν να μασάς πλαστική παντόφλα όπως δυστυχώς τα κάνουν εδώ παντού.

Θα πήγαινα μόνο και μόνο για αυτό το λόγο, το φρέντο που δοκίμασα είναι μάπα για τα δικά μου γούστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τότε που ανακάλυψα τα coffee island, ξέρω που θα πάω για καλό καφέ.

Τα mikel, είναι αδίκως τόσο γνωστά γιατί ο καφές τους είναι μετριότατος. Έχει πέσει ο ντόρος για το όνομά τους τελευταία ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα χτες φρέντο καπουτσίνο. Μου έκανε εντύπωση το πόσο βαρύς ήταν (και στο στομάχι), ενώ πίνω καθημερινά 3-4 τέτοιους από καφέ που τον δίνουν για 1 ευρώ (έχει πάρα πολλά τέτοια στον Πειραιά/Κερατσίνι/Κορυδαλλό κλπ, ακόμα και στο Haagen Dazs ακριβώς δίπλα στο Mikel). Επίσης, με ενόχλησε η έντονη γεύση και μυρωδιά γάλατος εβαπορέ που έκανε τον καφέ πολύ πιο πηχτό απ´ ότι συνήθως. Άνοιξα το καπάκι και πρόσεξα ότι δεν υπήρχε το κλασικό αφρόγαλα από πάνω, αλλά είχε ενοποιηθεί με τον καφέ. Τέλος, υπερβολικά πολλά παγάκια.

 

Έχω την εντύπωση ότι ήταν έτοιμος ο καφές, καθώς από την ώρα που έδωσα την παραγγελία, πέρασαν ελάχιστα δευτερόλεπτα και μου έδωσαν την παραγγελία. 

 

Ωστόσο, εξαιρετικά ευγενικό προσωπικό, με πολλά κεράσματα (για δύο καφέδες και μια σοκολάτα, πήραμε δύο κομμάτια κέικ και δύο cookies).

 

Δυστυχώς έχω Dolce Gusto στο σπίτι και στη δουλειά, και κάνουν τον πιο απαίσιο καφέ ever, για μένα. Πικρό νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Όντως πολύ ωραία η σοκολάτα.Αγόρασα προχτές σοκολάτα βιενουά στο χέρι.Πίνω 3-4  γουλιές και τελειώνει....

Γεμίζουν μέχρι πάνω το ποτήρι με παγάκια.Οπότε είχαν μείνει παγάκια και σαντιγύ μέχρι πάνω.Καλά πόσο ρόφημα έβαλαν;

Να ζητάτε ΠΑΝΤΑ να μην σας βάζουν παγάκια.Για το κέρδος το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία είναι 2 παγωμένα ροφήματα, το ένα σοκολάτα μπανάνα και το άλλο σοκολάτα φράουλα που είναι ακριβώς σαν να "πίνεις" παγωτό της (Έβγα)  Μπανάνα και Πατούσα αντίστοιχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...