Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα coffee island αν δε κάνω λάθος είναι μικρότερα σε μέγεθος και πατάνε πιο πολύ στον καφέ πακέτο/χέρι.

 

Ναι και επίσης πουλάνε χύμα καφέδες (σαν καφεκοπτείο) και αξεσουάρ σχετικά με καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα coffee island αν δε κάνω λάθος είναι μικρότερα σε μέγεθος και πατάνε πιο πολύ στον καφέ πακέτο/χέρι.

ε ναι αφου το καθε coffee island ζητημα να εχει 5 καρεκλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coffee island εχουμε κι εμεις κοντα στο σπιτι μου και μου αρεσει παρα πολυ ο καφες του... Ειδικα ο καπουτσινο με κρεμα αντι γι αφρογαλα ειναι ολα τα λεφτα. Βεβαια αυτα ειναι προσωπικα γουστα. Εγω γενικα αποφευγω να πινω εξω καφε γιατι με πειραζει στο στομαχι, ομως του συγκεκριμενου μαγαζιου μου καθεται πολυ καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coffee island εχουμε κι εμεις κοντα στο σπιτι μου και μου αρεσει παρα πολυ ο καφες του... Ειδικα ο καπουτσινο με κρεμα αντι γι αφρογαλα ειναι ολα τα λεφτα. Βεβαια αυτα ειναι προσωπικα γουστα. Εγω γενικα αποφευγω να πινω εξω καφε γιατι με πειραζει στο στομαχι, ομως του συγκεκριμενου μαγαζιου μου καθεται πολυ καλα

Με κρέμες δε ξέρω, αλλά σκέτος δεν είναι και τόσο φοβερός.

 

Επίσης για τη φυτική κρέμα που λες, μου φαίνεται τελείως εξωγήινο υλικό.

Μια φορά είχαμε αφήσει έναν στη δουλειά και την επόμενη μέρα που ήρθαμε είχε μείνει ακριβώς ίδιος! Δεν είχε λιώσει, δεν είχε αλλάξει σχήμα ηταν ακριβώς όπως τον είχε αφήσει η συνάδελφος!

 

Απορώ πώς τη διασπάει το στομάχι αυτό το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κανω λάθος στη πλατεία υπήρχαν 2 τονα απεναντι απο το άλλο ;;

ναι, πλεον ανοιχτό είναι μόνο αυτό πάνω στη πλατεια, οποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κρέμες δε ξέρω, αλλά σκέτος δεν είναι και τόσο φοβερός.

 

Επίσης για τη φυτική κρέμα που λες, μου φαίνεται τελείως εξωγήινο υλικό.

Μια φορά είχαμε αφήσει έναν στη δουλειά και την επόμενη μέρα που ήρθαμε είχε μείνει ακριβώς ίδιος! Δεν είχε λιώσει, δεν είχε αλλάξει σχήμα ηταν ακριβώς όπως τον είχε αφήσει η συνάδελφος!

 

Απορώ πώς τη διασπάει το στομάχι αυτό το πράγμα

 

Νομίζω πως απλά βάζουν σαντιγί.

 

ναι, πλεον ανοιχτό είναι μόνο αυτό πάνω στη πλατεια, οποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πει.

 

Συγγνώμη, υπήρχαν 2 mikel το ένα απέναντι από το άλλο; :confused:  Ποιο επιχειρηματικό δαιμόνιο σκέφτηκε κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως απλά βάζουν σαντιγί.

 

 

είναι φυτική κρέμα , στάνταρ

 

 

Συγγνώμη, υπήρχαν 2 mikel το ένα απέναντι από το άλλο; :confused:  Ποιο επιχειρηματικό δαιμόνιο σκέφτηκε κάτι τέτοιο;

οι δύο (διαφορετικοί μάλλον) τύποι που πήραν το franchise , πιθανότατα θα ήθελαν να ανταγωνιστούν για το ποιος θα "πάρει" τη πλατεία

 

αυτό ας πούμε στέκει, o καθένας δικαιούται να έχεις τις επιδιώξεις του

 

το φάουλ είναι μάλλον της κεντρικής εταιρείας που έδωσε το franchise και στους 2 χωρίς να έχει θέσει κάποιο περιορισμό σχετικά με το θέμα. ακόμα και στη κάτω Γλυφάδα που είχαν φτάσει να υπάρχουν 3 starbucks είχαν βρε παιδί μου μια σεβαστή ας το πούμε απόσταση το ένα από το άλλο

 

από την άλλη είναι πολύ πιθανό να ήθελαν απλά να κάνουν και αυτοί τη μπάζα τους (από τα royalties που είναι αέρας κοπανιστός και γενικά από πράγματα που θα προμήθευσαν και τους 2) και να μην τους ένοιαζε τόσο η "εικόνα" τους

 

στην ελλάδα άλλωστε οι επιχειρηματίες είναι πολλές φορές κοντόφθαλμοι και έτσι κι αλλιώς αυτού του είδους οι επιχειρήσεις είναι γρήγορη μπάζα από μόνες τους (σε λιγότερο από χρόνο μπορεί να είσαι κερδοφόρος)  και όσο κάτσει.. 

 

μην περιμένεις απαραίτητα να υπάρχουν μετά από 10 ή 20 χρόνια. δε νομίζω στο κάτω κάτω να έχουν τόσο μακροπρόθεσμα πλάνα 

 

ΥΓ θυμήθηκα τα γιαουρτάδικα τώρα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πάλι όμως δεν έχει νόημα όταν ένα μπορεί να τα προσφέρει και τα δύο. Ούτε αυτό που λέει ο Κιούσης δε μου φαίνεται να στέκει. Το να ανοίξεις ας πούμε ένα γυράδικο απέναντι από ένα άλλο με διαφορετικό όνομα και το μόνο τους κοινό να είναι το προιόν που προσφέρει έχει μια λογική όπως και μια ταβέρνα ας πούμε. Το να ανοίξεις όμως ακριβώς το ίδιο μαγαζί λίγα μέτρα πιο κάτω μου φαίνεται εντελώς χαζό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γατάκια ΤΡΟΙΚΑ/ΔΝΤ δεν έχουν ιδέα τι πάει να πει ελληνική επιχειρηματική καινοτομία....σοβαρά τώρα το ένα απέναντι από το άλλο;

ABSTRACT SURREALISM OF THE HIGHEST ORDER:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...