Προς το περιεχόμενο

αξξιζει αυτη η αλλαγη οθονης?


domigr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

αλλα αυτο, ισως σε "χαλασει" λιγο, στις ταινιες, επειδη θα εχει μεγαλυτερες μαυρες μπαρες πανω κατω....! τι να πω? δεν μπορω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο, ειναι δικη σου επιλογη...!

Στις 24αρες δεν μπορεις να βαλεις ταινιες με αναλογια 4:3;

Στην 19αρα μπορω και εξαφανιζω τις μπαρες.

 

οποτε θα συνεχισω στην αγορα της Link.png Site: link οταν με το καλο πουλησω αυτη που εχω :P

Μήπως είσαι από Θεσσαλονίκη, να μου πουλήσεις την παλιά σου; :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24αρες δεν μπορεις να βαλεις ταινιες με αναλογια 4:3;

Στην 19αρα μπορω και εξαφανιζω τις μπαρες.

 

Μήπως είσαι από Θεσσαλονίκη, να μου πουλήσεις την παλιά σου; :-D 

δεν θα φαινοντουσαν οι μαυρες μπαρες περισσοτερο επειδη ειναι 24αρα η οθονη αλλα επειδη ειναι 16:10..επισης οταν το αλλαζεις σε 4:3 ενω η πηγη του video ειναι 16:9 αλλοιωνεται η εικονα..τεσπα οπως και να εχει δεν πηρα αυτη την οθονη(την dell δηλαδη)..την παλια μου την πουλησα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Έλεγα να πάω ακριβώς για την ίδια οθόνη που πήρες (θα την έπαιρνα από το e-shop στα 175 ευρώ ) αλλά με φόβισες με το backlight bleeding και έτσι τελικά θα πάω σε καμία φθηνή 24άρα Samsung και ας μην έχει ips.

 

Γνώμη μου είναι ότι δεν χρειαζόταν να κάνεις αλλαγή τόσο σύντομα. Εγώ θέλω αλλαγή διότι η δική μου είναι η syncmaster 940nw και μόλις γιορτάσαμε τα έκτα της γενέθλια. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μπορει να μην ηταν αναγκαστικο να κανω την αλλαγη αλλα απο την στιγμη που εβαλα μονο 80 ευρω και πηρα κατι πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις σε σχεση με αυτο που ειχα γιατι να μην την εκανα?:P

δεν δουλευει το link που εδωσες...παντως γνωμη μου ειναι δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα και να πας σε ενα led tn panel..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα την οθονη σου..οντως χρειαζεσαι μια μικρη αλλαγη :P η sammy δεν βγαζει ips νομιζω..οσο για το backlight bleeding ειναι γνωστο φαινομενο στις led ips...δεν εχει να κανει με το μοντελο..ειναι τι θα σου τυχει...για αυτο σου λεω αν θες σε τοσα χρηματα δες αυτη που πηρα αν ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κοιταξτε ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα με το icm του monitor

 

https://www.dropbox.com/s/xci9o6mcw0y0dyr/20131004_202427%5B1%5D.jpg

 

 

και χωρις το icm του monitor...

 

 

https://www.dropbox.com/s/8g9luptzdnlssff/20131004_202344%5B1%5D.jpg

 

 

στην μια τα χρωματα ειναι πολυ σκοτεινα και στην αλλη ειναι πολυ φωτεινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις με πηραν τηλεφωνο απο την lg και μου ειπαν οτι το διεγνωσαν και οι ιδιοι το προβλημα και οτι αυριο θα μου την επιστρεψουν και μπορω να παω στο καταστημα που την πηρα να την δωσω πισω και να παρω με τα λεφτα που εδωσα οποια αλλη θελω ή να παρω καποια πιο ακριβη (σε οποιαδηποτε μαρκα παντα )και να δωσω την διαφορα αν αυτη που θα διαλεξω θα ειναι πιο ακριβη..εφοσον χαζεψα λιγο στο καταστημα να δω αν εχει κατι καλυτερο με πανω κατω τα ιδια χρηματα τελικα κατεληξα παλι σε αυτη που πηρα οποτε αυριο θα παω να την παραλαβω..

Επεξ/σία από domigr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι αφου δεν βρισκω κατι αλλο που να αξιζει :P αλλες χανουν σε ms αλλες δεν εχουν hdmi :P το μαγαζι ειναι αυτο εδω link..αν δειτε κατι αλλο αξιολογο σε 1080p και 24 ιντσες μου λετε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...