Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Γέροντα με τρομάζεις... εννοείς 5850? (πολύ κατώτερη?)

Δεν ξερω τι σκτα βραχυκύκλωσε στην Κράνα μου και έγραψα ότι έγραψα. Θα ορκιζομουν 5850. Ναι έχει μεγάλη διαφορά γιατί έχει τους μισούς ROPS.

 

Anyway, για αρχή alzheimer μου κάνει, θα έχω τον νου μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πελάτης)        Καλησπέρα σας, θα ήθελα ένα κιλό alzheimer.

 

Υπάλληλος)  Τι εννοείται κύριε, εδώ είναι ο πάγκος των τυριών.

 

Πελάτης)        Αχ καλό μου παιδί, είναι κι αυτό το έμμενταλ που με ταλαιπωρεί.

Επεξ/σία από Whitefanged
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire Radeon RX480 8GB Nitro+ OC (11260-01-20G)

 8 μηνων με μηδενικη χρηση  .Εννοειται κουτι αποδειξη εγγυηση (πλαισιο). Ποσο να την δοσω ?

 

επισης 8 μηνων(πλην των 2 που γραφω χωρις εγγυηση αλλα θα ηθελα μια αποψη και για αυτα) με μηδενικη χρηση τα παρακατω

 

 

Silverstone SFX series 450W
Western Digital Black 1TB (WD1003FZEX) Χωρις εγγυηση
Silverstone Sugo SG13B-Q
Asrock H110M-ITX
Kingston SSDNow V300 240GB
2x Corsair Value Select 8GB DDR4-2133MHz (CMV8GX4M1A2133C15)
Intel Core i3-6100 Box
SpeedLink Torid Wireless Gamepad Βlack (PC/PS3)
Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro Χωρις εγγυηση

 

να τα πουλήσω όλα μαζι (και με  την gpu) ;  ή καλυτερα χωρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire Radeon RX480 8GB Nitro+ OC (11260-01-20G)

 8 μηνων με μηδενικη χρηση  .Εννοειται κουτι αποδειξη εγγυηση (πλαισιο). Ποσο να την δοσω ?

 

επισης 8 μηνων(πλην των 2 που γραφω χωρις εγγυηση αλλα θα ηθελα μια αποψη και για αυτα) με μηδενικη χρηση τα παρακατω

 

 

Silverstone SFX series 450W

Western Digital Black 1TB (WD1003FZEX) Χωρις εγγυηση

Silverstone Sugo SG13B-Q

Asrock H110M-ITX

Kingston SSDNow V300 240GB

2x Corsair Value Select 8GB DDR4-2133MHz (CMV8GX4M1A2133C15)

Intel Core i3-6100 Box

SpeedLink Torid Wireless Gamepad Βlack (PC/PS3)

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro Χωρις εγγυηση

 

να τα πουλήσω όλα μαζι (και με  την gpu) ;  ή καλυτερα χωρια ?

 

Πακέτο μιας και είναι όλα για mitx θα έλεγα εκτός απο κάρτα γραφ. κάρτα ήχου και χειριστήριο.

Θα εκτιμήσουν τα παιδιά και θα σου δώσουν τιμές. Την κάρτα πόσο την πήρες απο πλαίσιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να δωσω ενα Xiaomi redmi Note 4 μαυρο φυσικα με την B20 αγορασμενο απο Κωτσοβολο με χαρτακι μεσα Infoquest και εγγυηση ακομα 20 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πακέτο μιας και είναι όλα για mitx θα έλεγα εκτός απο κάρτα γραφ. κάρτα ήχου και χειριστήριο.

Θα εκτιμήσουν τα παιδιά και θα σου δώσουν τιμές. Την κάρτα πόσο την πήρες απο πλαίσιο;

black friday την ειχα παρει αλλα εχω ηδη 2 προσφορες 40€ πανω απο την τιμη που την ειχα αγορασει ...λογω της γνωστης ελλειψης . βλεπω ομως οτι πουλανε ακομα ακριβοτερα μερικοι αντιστοιχες .259€ την ειχα παρει εγω , εχω 2 προσφορες με 300€ αλλα βλεπω οτι πουλανε αντιστοιχες μεχρι 350€ μερικοι . βεβαια και τα 300€ ειναι μια χαρα θεωρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες. Έκανα αναβάθμιση μετά από αρκετό καιρό και λέω να σπρώξω το παλιό σύστημα αν πιάνει τπτ. Όλα λειτουργικά, όλα χωρίς εγγύηση (εκτός των ΡΑΜ), υπάρχουν κουτιά από όλα. Overclock δεν είχε γίνει ποτέ, πείτε μου αν κάτι άλλο είναι σημαντικό.

  • Motheroboard: Gigabyte 790FXTA-UD5
  • CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition (υπάρχει και η στοκ ψύκτρα κάπου :P)
  • Ψύκτρα: Cooler Master Hyper 212 
  • RAM: 2 x HyperX Fury Red 4GB DDR3-1600MHz 
  • GPU: Sapphire Dual-X R9 270 2G DDR5
  • Τροφοδοτικό: Thermaltake Toughpower 650W

Το κουτί το κράτησα οπότε μάλλον τα δίνω κομμάτι κομμάτι; Για δώστε μου τα φώτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire Radeon RX480 8GB Nitro+ OC (11260-01-20G)

 8 μηνων με μηδενικη χρηση  .Εννοειται κουτι αποδειξη εγγυηση (πλαισιο). Ποσο να την δοσω ?

 

επισης 8 μηνων(πλην των 2 που γραφω χωρις εγγυηση αλλα θα ηθελα μια αποψη και για αυτα) με μηδενικη χρηση τα παρακατω

 

 

Silverstone SFX series 450W 50€

Western Digital Black 1TB (WD1003FZEX) Χωρις εγγυηση 30€

Silverstone Sugo SG13B-Q  50€

Asrock H110M-ITX 50€

Kingston SSDNow V300 240GB 60€

2x Corsair Value Select 8GB DDR4-2133MHz (CMV8GX4M1A2133C15) 2χ55€

Intel Core i3-6100 Box 75€

SpeedLink Torid Wireless Gamepad Βlack (PC/PS3)

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro Χωρις εγγυηση

 

να τα πουλήσω όλα μαζι (και με  την gpu) ;  ή καλυτερα χωρια ?

Για την κάρτα δεν υπάρχει τιμή ουσιαστικά.Όσο βρεις δίνεις.Απότι ακούμε 300 πιάνουν εύκολα 350 δύσκολα.Δοκίμασε γύρω στα 320.Τα υπόλοιπα στα έγραψα χονδρικά.Για τα δύο τελευταία δεν έχω ιδέα.

 

Γεια σας παίδες. Έκανα αναβάθμιση μετά από αρκετό καιρό και λέω να σπρώξω το παλιό σύστημα αν πιάνει τπτ. Όλα λειτουργικά, όλα χωρίς εγγύηση (εκτός των ΡΑΜ), υπάρχουν κουτιά από όλα. Overclock δεν είχε γίνει ποτέ, πείτε μου αν κάτι άλλο είναι σημαντικό.

  • Motheroboard: Gigabyte 790FXTA-UD5 40€
  • CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition (υπάρχει και η στοκ ψύκτρα κάπου :P) 30€
  • Ψύκτρα: Cooler Master Hyper 212 20€
  • RAM: 2 x HyperX Fury Red 4GB DDR3-1600MHz 20€
  • GPU: Sapphire Dual-X R9 270 2G DDR5 75€
  • Τροφοδοτικό: Thermaltake Toughpower 650W 35€

Το κουτί το κράτησα οπότε μάλλον τα δίνω κομμάτι κομμάτι; Για δώστε μου τα φώτα σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα μια τιμη για το παρακατω PC.Δεν εχει εγγυηση εκτος τροφοδοτικου και κουτιου και εχει δουλεψει 8 μηνες και καθεται 2 χρονια. Λογο παιδιου δεν ειχα χρονο για παιχνιδια και ειχα φτιαξει ενα pc λιγοτερο ενεργοβορο για χρηση ιντερνετ.Ευχαριστω πολυaLr5uE.jpgcVWXyt.jpghbaeEY.jpgOrg3TY.jpg

CPU          amd fx8370 black edition 4 Ghz          


MOTHERBOARD  M5A97 R2.0


RAM          Gskill snper 2x8 2133 16 Giga 


ssd          Samsung ssd 500gb

Τροφοδοτικο  Corsair vs650 80 plus


Cpu cooler   SilverStone αν θυμαμαι καλα .Ειναι πολυ καλη!!!

PC CASE      Zalman Z9 neo με εξτρα 14 cm led fans


Gpu          Nvidia Gtx 550ti δεν φενεται καλα ειναι πανω απο το τροφοδοτικο χαμηλα για να μην τραβαει τη ζεστη ο επεξεργαστης

dvd          LG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 ευρώ και ο ssd ξεχωριστά.

 

Αλλά εσυ μας δουλεύεις εδώ μέσα αφού μας λες τον πούλησες. Δώσε το και 1000.

 

Μια λογική τιμή δεν είναι τα 540 ευρώ πάντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι βαρεθηκα αν δε σου αρεσει μην ασχολεισαι μαζι μου και ασε κανενα ανθρωπο να πει την γνωμητου και οχι τον οχετο του!

Και για να καταλαβει ο κοσμος και μονο και οχι οτι εχω διαθεση να σου εξηγω μου ζητησε ενα παλικαρι εχθες με μυνημα να το κρατησω αλα δεν με εχει παρει τηλεφωνο ακομα.Ετσι θελω να ξερω τι τιμη ειναι λογικη,

Οσο για τα 300 ευρο που λες ο κοσμος μπορει να καταλαβει τη συμβενει με εσενα!

Το μηχανημα εχει κοστησει 1000 ευρο το εχω βαλει 540 ευρο που ισως να ειναι λιγο τσιμπιμενο.Σας παρακαλω ενας ανθρωπος να πει την γνωμη του χωρις να εχει κακη διαθεση πισω απο τον υπολογιστη του.Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι βαρεθηκα αν δε σου αρεσει μην ασχολεισαι μαζι μου και ασε κανενα ανθρωπο να πει την γνωμητου και οχι τον οχετο του!

Και για να καταλαβει ο κοσμος και μονο και οχι οτι εχω διαθεση να σου εξηγω μου ζητησε ενα παλικαρι εχθες με μυνημα να το κρατησω αλα δεν με εχει παρει τηλεφωνο ακομα.Ετσι θελω να ξερω τι τιμη ειναι λογικη,

Οσο για τα 300 ευρο που λες ο κοσμος μπορει να καταλαβει τη συμβενει με εσενα!

Το μηχανημα εχει κοστησει 1000 ευρο το εχω βαλει 540 ευρο που ισως να ειναι λιγο τσιμπιμενο.Σας παρακαλω ενας ανθρωπος να πει την γνωμη του χωρις να εχει κακη διαθεση πισω απο τον υπολογιστη του.Ευχαριστω πολυ

300€
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι βαρεθηκα αν δε σου αρεσει μην ασχολεισαι μαζι μου και ασε κανενα ανθρωπο να πει την γνωμητου και οχι τον οχετο του!

Και για να καταλαβει ο κοσμος και μονο και οχι οτι εχω διαθεση να σου εξηγω μου ζητησε ενα παλικαρι εχθες με μυνημα να το κρατησω αλα δεν με εχει παρει τηλεφωνο ακομα.Ετσι θελω να ξερω τι τιμη ειναι λογικη,

Οσο για τα 300 ευρο που λες ο κοσμος μπορει να καταλαβει τη συμβενει με εσενα!

Το μηχανημα εχει κοστησει 1000 ευρο το εχω βαλει 540 ευρο που ισως να ειναι λιγο τσιμπιμενο.Σας παρακαλω ενας ανθρωπος να πει την γνωμη του χωρις να εχει κακη διαθεση πισω απο τον υπολογιστη του.Ευχαριστω πολυ

Με βαρέθηκες στο πρώτο μου μήνυμα, που απάντησα κιόλας στην ερώτηση σου;

 

Έχεις προβλήματα από ότι φαίνεται, και προφανώς δεν θα χάσω τον χρόνο μου για να στα λύσω.

 

Και εμένα η Cpu έκανε 1100 ευρώ νέα, ποσο να την δώσω τώρα; Η κάρτα γραφικών αλλά τόσα. Να βάλω το κουτί 1.500 ευρώ όμως αγγελία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...