Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω έχω

Intel core 2 extreme qx6700 35 ευρώ

Gigabyte g41m combo 30-35 ευρώ

4 gb ram 1033 ddr3 20 ευρώ

Quadro 4000 

Πόσο πιάνουν; και να αξίζει το σύστημα για photoshop autocad; πουλάω ή βάζω 4 gb ακόμα ραμ και έναν ssd;

Προφανως κομμάτι κομμάτι,

 

Έβαλα τιμές. Η κάρτα γραφικών είναι επαγγελματική, αλλά για να την πάρει επαγγελματίες είναι πολύ παλιά,συνεπώς ή την κρατάς, ή την πουλάς κανα 6μηνο, ή την "σκοτώνεις".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!!

Αν σε περιπτωση που θελω να το διωξω ολο μαζι ποσο περιπου να το βαλω?

Case: Raijintek Agos        

CPU: FΧ-6200 3,8Ghz     

MOBO: MSI 990XA-GD55       

RAM:Kingston Hyper X Beast 8GB

PSU: Corsair CX Modular 500watt        G

PU: Gigabyte Radeon R9 270 2GB WindForce 2X OC 

HDD: WESTERN DIGITAL WD5000AAKS 500GB SATA2

300 ευρω θα ελεγα, γιατι μονο η καρτα γραφικων μπορει να φυγει στα 80 -100 ευρω και οι μνημες που δεν χαλανε και μπορεις να τις δωσεις 35 ευρω ας πουμε, δεν νομιζω οτι ολα τα αλλα κανουν μονο 75 ευρω ,ειναι σκοτωμα.Προσωπικα η 300 ευρω μινιμουμ η θα το κρατουσα για οσο ακομη με εξυπηρετει.

 

Εφοσον δεν ψαχνεις τις απολυτες επιδοσεις,με μια μεσαια καρτουλα γραφικων,μπορεις να το κρατησεις ακομη.

 

(Εχει καποιο προβλημα το ινσομνια σημερα η μου φαινεται? Πηγα να γραψω κατι και μου εβγαλε ενα σωρο ανοησιες,κατι σαν εξισωση.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 ευρω θα ελεγα, γιατι μονο η καρτα γραφικων μπορει να φυγει στα 80 -100 ευρω και οι μνημες που δεν χαλανε και μπορεις να τις δωσεις 35 ευρω ας πουμε, δεν νομιζω οτι ολα τα αλλα κανουν μονο 75 ευρω ,ειναι σκοτωμα.Προσωπικα η 300 ευρω μινιμουμ η θα το κρατουσα για οσο ακομη με εξυπηρετει.

 

Εφοσον δεν ψαχνεις τις απολυτες επιδοσεις,με μια μεσαια καρτουλα γραφικων,μπορεις να το κρατησεις ακομη.

 

(Εχει καποιο προβλημα το ινσομνια σημερα η μου φαινεται? Πηγα να γραψω κατι και μου εβγαλε ενα σωρο ανοησιες,κατι σαν εξισωση.)

 

 

Αν δεν την ελυσες, να μην ξανα ποσταρεις τιποτα! :P

 

Μια 8800GTS να την βάλω 15 ευρώ; Παλιά είναι αλλά πιο κάτω δεν αξίζει να τρέχω.

 

Καλα ειναι μωρε, αν ειναι 256mb  αλλιως αν ειναι 512mb βαλε την και 20! :-)

 

ΥΓ. Μολις το σκεφτηκα και κοιταξα και ειναι η περιεργεια των mb! Καλα θυμηθηκα τελικα...!Ειναι 320mb η΄ 640mb αντιστοιχα! Αρα κανε καπως ετσι οπως σου ειπα...(15-20) Μην σου πω και 25 για την 640!(αλλα δεν στο λεω!) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν την ελυσες, να μην ξανα ποσταρεις τιποτα! :P

 

 

Καλα ειναι μωρε, αν ειναι 256mb  αλλιως αν ειναι 512mb βαλε την και 20! :-)

320 είναι, συνεπώς υποθέτω μια χαρά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 8800GTS να την βάλω 15 ευρώ; Παλιά είναι αλλά πιο κάτω δεν αξίζει να τρέχω.

Να ρωτήσω για την 9800GT 512MB που έχω?

post-444272-0-00648200-1503682917_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)5960X

2)Asus x99 deluxe

3)64 gb ram

4)Titan x

5)Corsair h100

 

 

 

Τα πραγματα τοτε θα είναι χωρις εγγυηση πλην των μνημων νομιζω που είναι lifetime.

motherboard αγορασμενη 11/2014

gpu 03/2015

 

Δεν το εχω αποφασισει ακομα. Απλα σκεψεις.

 

up

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

up

Δυσκολο να γινει εκτιμηση,πρωτον γιατι προκειται για υλικο που χρησιμοποιειται κυριως για επαγγελματικους λογους και κοστιζε πολυ ακριβα και δευτερον με τους ryzen και threadripper καποιοι καποτε πανακριβοι intel επεξεργαστες, εχουν φαει χωμα και απο αποδοση και κυριως απο τιμη. Προσωπικη εκτιμηση βαλτα εσυ σε μια τιμη που θεωρεις λογικη και αναλογως το ενδιαφερον προσαρμοζεσαι.

 

Εγω θα το κραταγα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω για την 9800GT 512MB που έχω?

Εσένα παλικάρι μου με τον Γκοτζίλα πάνω είναι ειδική περίπτωση! :P Θα την έβαζα 25 σαν silent μοντέλο, αλλά αν χρειαζόταν θα έπεφτα στα 20. (Ή απευθείας 20).

 

Πιο κάτω θα την κράταγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα παλικάρι μου με τον Γκοτζίλα πάνω είναι ειδική περίπτωση! :P Θα την έβαζα 25 σαν silent μοντέλο, αλλά αν χρειαζόταν θα έπεφτα στα 20. (Ή απευθείας 20).

 

Πιο κάτω θα την κράταγα.

Μήπως θα πιάσει περισσότερα για την ομορφιά της? (ειλικρινά ντρέπομαι να την εμφανίσω)

Με βλέπω να τη βγάζω πακέτο με το GX620 στα 30€ να μου αδειάσει τη γωνία. Εχω και μια μητρική 1150 ECS που δεν δουλεύει το X16 slot. Μήπως να τη βάλω και αυτή μέσα. BTW έχω και μια MSI HD5770 SEAWEED 1GB DDR5. Πόσο λέτε να πιάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα πιάσει περισσότερα για την ομορφιά της? (ειλικρινά ντρέπομαι να την εμφανίσω)

Με βλέπω να τη βγάζω πακέτο με το GX620 στα 30€ να μου αδειάσει τη γωνία. Εχω και μια μητρική 1150 ECS που δεν δουλεύει το X16 slot. Μήπως να τη βάλω και αυτή μέσα. BTW έχω και μια MSI HD5770 SEAWEED 1GB DDR5. Πόσο λέτε να πιάνει?

H 5770 θα έλεγα ένα 30άρι, μαξ 35. Τι specs έχει το GX620? Συγχώρα με αν το είχες αναφέρει νωρίτερα.

 

Η 1150 ή την κρατάς για κανα HTPC/SERVER χωρίς GPU ή την δίνεις πολύ φθηνά σε κάποιον για αυτήν την χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GX620 Pentium D 820 2.8Ghz 3Gb Ram 945G graphics δίσκο δεν θα δώσω.

Σκέτο το pc χωρίς την 9800 θα προτεινα 60 ευρώ. Με την 9800 θα έλεγα 75. Αυτά +-5 ευρώ.

 

Αυτά θα μπορούσα να δώσω σαν αγοραστής, ή πιθανόν τόσο να τα πουλούσα αν τα είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέτο το pc χωρίς την 9800 θα προτεινα 60 ευρώ. Με την 9800 θα έλεγα 75. Αυτά +-5 ευρώ.

 

Αυτά θα μπορούσα να δώσω σαν αγοραστής, ή πιθανόν τόσο να τα πουλούσα αν τα είχα.

Sheo τα φουσκωνεις λιγο θαρρω.70 εδωσα σημερα pc με q6600 4gb ram 250gb σκληρο.Ριξε ματιες στις αγγελιες και θα καταλαβεις.εχουν πεσει πλεον τα 775.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέτο το pc χωρίς την 9800 θα προτεινα 60 ευρώ. Με την 9800 θα έλεγα 75. Αυτά +-5 ευρώ.

 

Αυτά θα μπορούσα να δώσω σαν αγοραστής, ή πιθανόν τόσο να τα πουλούσα αν τα είχα.

Είναι SFF, ξέχασα να το πω. Δεν νομίζω να παρω τόσα, ό,τι προσπαθώ να πουλήσω μου κάνουν 1000 παζάρια για να το πάρουν μισοτιμής αλλιώς εξαφανίζονται. Ευχαριστώ πάντως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...