Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω μια EVGA NVIDIA 460 GTX - πόσο περίπου μπορώ να την πουλήσω ?

 

Είναι δουλεμένη σε καλή κατάσταση, δεν την έχω κάνει ποτέ OC.

Δεν έχει εγγύηση. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :-)

Καλημέρα,

Έχω δει πολλές στα 40 ευρώ, κάποιες στα 35 και πήρα πρόσφατα χωρίς παζάρια στα 30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω το dell 7720se μοντέλο του 2013 και σκέφτομαι να μεταπηδήσω σε desktop ryzen.Οι μόνες φθορές που έχει είναι κάτι γρατζουνιές σε άκυρα σημεία.Σε gaming ακόμα αντέχει (πχ dota 2 full settings 50-55 fps) ενώ ο επεξεργαστής ξεπερνά τον ryzen 1200 και είναι στα επίπεδα του 1300χ στο cinebench.

Το είχα αγοράσει 1350 ευρώ και σκέφτομαι μια τιμή μαζί με την βάση για laptop γύρω στα 600 ευρώ. Είναι πολλά? λίγα?

 

Processor 3rd generation Intel Core i7-3630QM processor (up to 3.40 GHz,, 6M cache)

Operating System Windows 8 64bit, English

Display 17.3in Full High Definition (1080p) LED Display with Anti-Glare

Memory2 8GB3 DDR3 SDRAM at 1600MHz

Hard Drive 1TB 5400rpm

Optical Drive Optical Drive : 8x DVD+/-RW Optical Drive

Video Card 2GB Nvidia GeForce GT 650M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω στη κατοχή μου αρχαία/προϊστορικά hardware που παρόλα αυτά είναι πλήρως λειτουργικά.

 

Συγκεκριμένα:

  • Κάρτα Γραφικών ASUS ATI AGP 9800XT 256MB VRAM 
  • Μητρική GIGABYTE GA 8IPE1000 (rev. 1.x)
  • Επεξεργαστής Intel Pentium 3.2GHz SL6WG Socket 478 512K HT Hyper Thread

 

Mόνο RAM και ένα τροφοδοτικό λείπει. Πόσο μπορώ να τα πουλήσω όλα μαζί ? Σκεφτόμουν περίπου 50-60 Ευρώ, πολύ ή λίγο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω στη κατοχή μου αρχαία/προϊστορικά hardware που παρόλα αυτά είναι πλήρως λειτουργικά.

 

Συγκεκριμένα:

  • Κάρτα Γραφικών ASUS ATI AGP 9800XT 256MB VRAM 
  • Μητρική GIGABYTE GA 8IPE1000 (rev. 1.x)
  • Επεξεργαστής Intel Pentium 3.2GHz SL6WG Socket 478 512K HT Hyper Thread

 

Mόνο RAM και ένα τροφοδοτικό λείπει. Πόσο μπορώ να τα πουλήσω όλα μαζί ? Σκεφτόμουν περίπου 50-60 Ευρώ, πολύ ή λίγο ?

Πάρα πολύ.

 

Συνήθως τέτοιας ηλικίας τα χαρίζουν. Ένα τέτοιο σετάκι περίπου (με χειρότερη gpu) χάρισα πριν 10 μέρες εγώ σε μέλος του φόρουμ.

 

Μόνο η GPU έχει αξία για κανα συλλέκτη, κανα 20άρι-25. Τα άλλα μητρική-cpu, κανα 20άρι-25 μαξ πακέτο. Όλα μαζί δύσκολα, αλλά αν θες δοκιμάζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Samsung TV/Monitor P2370HD χωρίς εγγύηση αλλά σε άριστη κατάσταση (0 καμμένα pixel, εχει δουλέψει 5 χρόνια πάνω σε UPS μόνο) μαζί με καλώδιο τροφοδοσίας και το τηλεκοντρόλ της;

 

θενκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smok tfv4 micro ασημι

 

Ijoy rdta combo μαυρο

 

Smok xcube ultra μαυρο με λιγες γρατζουνιες

 

Μαζι με βαμβακια και σιρμα για μηνες + ολα τα συνεργα για να φτιαξεις αντισταση ποσο να τα δωσω?

 

Ας απαντησει καποιος γνωστης παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ.

 

Συνήθως τέτοιας ηλικίας τα χαρίζουν. Ένα τέτοιο σετάκι περίπου (με χειρότερη gpu) χάρισα πριν 10 μέρες εγώ σε μέλος του φόρουμ.

 

Μόνο η GPU έχει αξία για κανα συλλέκτη, κανα 20άρι-25. Τα άλλα μητρική-cpu, κανα 20άρι-25 μαξ πακέτο. Όλα μαζί δύσκολα, αλλά αν θες δοκιμάζεις.

εναν χεον χ3363 μαζι με ενα φανακι corsair 120mm απλο χωρις φως ειναι καλα 40 ευρω πακετο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HP LP2475w πιάνει τίποτα; IPS panel και καλά χρώματα. Αλλά 1200p@60Hz και δεν έχει adaptive sync.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

 

 

Καλα χρωματα, μεγεθος και μεγαλη αναλυση με 16:10 AR.

Τετοιες οθονες ειναι πολυ καλες για δουλεια γραφειου αλλα ισως οχι τοσο για παιχνιδια.

Θα καιει και λιγο περισσοτερο ρευμα απο τις τελευταιες LED.

 

Νομιζω υπαρχουν αγοραστες που θα ενδιαφερθουν. Εγω αν χρειαζομουν μια ακομα οθονη θα εδινα ισως 60-65 ευρω για μια τετοια μεταχειρισμενη.

 

Παραπανω δεν θα εδινα γιατι πλεον βρισκεις 22" FHD καινουριες με 90 ευρω η και πιο κατω. Μπορει να μην ειναι καλυτερες αλλα η δικια σου ειναι και καποιων ετων και δεν ξερουμε ποσο θα ζησει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Μάλλον είναι πλέον στο σημείο που αξίζει να την κρατήσω όσο πάει ακόμα. Έχει και 22.500 ώρες και σύμφωνα με τα θεωρητικά όρια πρέπει να εχει 2.500 ώρες ζωή ακόμα, κανένα χρόνο δηλαδή.

 

Θα την κρατήσω μέχρι να πεθάνει και μετά θα αναγκαστώ να χάσω 120 pixels (1080p μπλιαχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι εκτός τεχνολογίας αλλά,

 

Ένα αεροπορικό εισιτήριο πρώτης θέσης του John Wayne πόσο θα μπορούσε να πιάσει σε κανα συλλέκτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...