Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δε ξέρεις εσύ.

 

Κάνει 1000 + μτφ + τελωνείο καινούριο.

Τι δεν καταλαβαίνεις και θες να του χαλάσεις τη βόλτα.

 

Έγω το κοστολογώ στα 850+ssd

 

Θα μας αφήσεις ήσυχους τώρα?

καλά ναι που να ξέρω γω,εγώ είμαι από χωριό :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

εχεις δικιο φίλε μου ζηταω συγγνώμη

φιλε εδωσες αυτο το pc 170 ευρο και μου βγαζεις τετοιο κοστολογιο για τα πραγματα μου?Ηταν ακριβη η λεντοτενεια ε???

Pc-1:

 

Μητρική:Asrock A780GMH/128M

Επεξεργαστής:Athlon X3 440 ξεκλειδωμένος σε Phenom II X4 B40

Ψύκτρα:Alpine 64 plus

Ram:2x4gb 800mhz

Σκληρός δίσκος:Seagate 320gb

Κάρτα γραφικών:Asus formula 5750(512mb gddr5)

Τροφοδοτικό:Hec Windmill Pro 500W

Κουτί:Supercase sc 250 Με λεντοταινία με τηλεχειρισμό με πολλές επιλογές

 

Καταρχάς δεν το πούλησα και δεν έχω ουσιαστικά σκοπό να το πουλήσω ούτε νερό ζητάει ούτε τίποτα απλα εκεί που θα πιάνει σκόνες ας το πάρει κανένας.Απλά το πέταξα μέσα γιατί είναι κάτι φρούτα(άλλου είδους βέβαια :-D ) που τα αγοράζουν.Δεν θυμάμαι να ζήτησα την γνώμη σου ούτε και κανενός άλλου εδω μέσα για να αποφασίσω τιμή.

Όταν θέλω να πουλήσω ουσιαστικά κάτι βάζω σωστές τιμές.Άλλωστε έχω και 85 αξιολογήσεις που προφανώς αποδεικνύω ότι δεν περιμένω απλά κάποιον που θα τσιμπήσει  ;)

 

Ρε whitefanged ασε το παιδί να μου κάνει διαφήμιση  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu+mobo κανα 100ρικο,ψυκτρα 20€ και μνημες 40€.Θα εδινα αυτα και θα επαιρνα τον 1600(για να εχει και ψυκτρα).Τα υπολοιπα δεν υπαρχει λογος να τα δωσεις.

 

Μου το έχουν ζητήσει 2 άτομα σαν κουτί αν είναι να το πουλήσω, οπότε μιας και είναι μεταχειρισμένα, αν και θα μπορούσα να τα κρατήσω, δεν θα με χάλαγε να τα αντικαταστήσω (πχ 500GB ssd). Σαν σύνολο σε τι τιμή μπορώ να παίξω; Γιατί δεν έχω και τα κουτιά τους και ξεχωριστά θα δυσκολευτώ περισσότερο πιστεύω να τα σπρώξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το έχουν ζητήσει 2 άτομα σαν κουτί αν είναι να το πουλήσω, οπότε μιας και είναι μεταχειρισμένα, αν και θα μπορούσα να τα κρατήσω, δεν θα με χάλαγε να τα αντικαταστήσω (πχ 500GB ssd). Σαν σύνολο σε τι τιμή μπορώ να παίξω; Γιατί δεν έχω και τα κουτιά τους και ξεχωριστά θα δυσκολευτώ περισσότερο πιστεύω να τα σπρώξω.

 

Σε κομμάτια σίγουρα θα πουληθεί πιο εύκολα, και σίγουρα θα πιάσεις περισσότερα χρήματα. Χωρίς υπερβολή σαν σύνολο θα πιάσει κάπου 20% λιγότερα από ότι θα έπιανε σε κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κομμάτια σίγουρα θα πουληθεί πιο εύκολα, και σίγουρα θα πιάσεις περισσότερα χρήματα. Χωρίς υπερβολή σαν σύνολο θα πιάσει κάπου 20% λιγότερα από ότι θα έπιανε σε κομμάτια.

 

Ναι αλλά πως θα τα δώσω χωρίς τα κουτιά τους; Δεν είμαι Αθήνα γι' αυτό θεωρώ πως είναι ποιο δύσκολο για μένα να φύγουν έτσι. Ότι θα πάρω λιγότερα το ξέρω. 250 για το κουτί είναι πολλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πως θα τα δώσω χωρίς τα κουτιά τους; Δεν είμαι Αθήνα γι' αυτό θεωρώ πως είναι ποιο δύσκολο για μένα να φύγουν έτσι. Ότι θα πάρω λιγότερα το ξέρω. 250 για το κουτί είναι πολλά;

 

Όπως κάνουν όλοι, μέσα σε άλλα κουτιά, αν τα συσκευάσεις σωστά δεν υπάρχει πρόβλημα. Για τα 250 δεν ξέρω, ας σου απαντήσει κάποιος άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο αλλά λόγω διαφήμισης στην τηλεόραση τα φίλτρα νερού είναι υπερτιμημένα

ενώ ελάχιστα προσφέρουν κάτι περισσότερο από ένα καλό σούρωμα νερού..

 

Μη νομίζεις ότι τα φίλτρα που διαφημίζουν σε διάφορα κανάλια της πλάκας τών 200-300 και βάλε ευρώ 

προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα φίλτρα που πουλάει το leroy merlin με 20 και 30 ευρώ.

Τώρα κάποιος που διαθέτει λίγο μυαλό και βλέπει μία τιμή 980 ευρώ για ένα απλό φίλτρο νερού 

και μία βρυσούλα καταλαβαίνει  τι γίνεται.

Προσωπικά θα σου έλεγα αν σκέφτεσαι να ασχοληθείς με την εμπορία του συγκεκριμένου προϊόντος να

προσέξεις αν πρόκειται να διαθέσεις κεφάλαιο γιατί οι εποχές είναι δύσκολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρησιμοποίητο ή θέλει ανταλλακτικό;

 

 

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο αλλά λόγω διαφήμισης στην τηλεόραση τα φίλτρα νερού είναι υπερτιμημένα

ενώ ελάχιστα προσφέρουν κάτι περισσότερο από ένα καλό σούρωμα νερού..

 

Μη νομίζεις ότι τα φίλτρα που διαφημίζουν σε διάφορα κανάλια της πλάκας τών 200-300 και βάλε ευρώ 

προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα φίλτρα που πουλάει το leroy merlin με 20 και 30 ευρώ.

Τώρα κάποιος που διαθέτει λίγο μυαλό και βλέπει μία τιμή 980 ευρώ για ένα απλό φίλτρο νερού 

και μία βρυσούλα καταλαβαίνει  τι γίνεται.

Προσωπικά θα σου έλεγα αν σκέφτεσαι να ασχοληθείς με την εμπορία του συγκεκριμένου προϊόντος να

προσέξεις αν πρόκειται να διαθέσεις κεφάλαιο γιατί οι εποχές είναι δύσκολες.

Όχι εμπορία. Υπάρχει απλά αυτό το φίλτρο που δεν χρησιμοποιείται πλέον και θα χρειαστεί ανταλλακτικό. Για αυτό ρώτησα πόσο μπορεί να φύγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!!

Αν σε περιπτωση που θελω να το διωξω ολο μαζι ποσο περιπου να το βαλω?

Case: Raijintek Agos        

CPU: FΧ-6200 3,8Ghz     

MOBO: MSI 990XA-GD55       

RAM:Kingston Hyper X Beast 8GB CL9@1866mhz
PSU: Corsair CX Modular 500watt        G

PU: Gigabyte Radeon R9 270 2GB WindForce 2X OC 
HDD: WESTERN DIGITAL WD5000AAKS 500GB SATA2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200 πιστεύω φεύγει. Μπορεί και να πάρεις κάτι παραπάνω αν έχεις υπομονή.

Ευχαριστω!! :)

Υπομονη εχω δεν βιαζομαι να το διωξω,θα κοιταξω να δω αν αξιζει να τα διωξω και κομματια 

μπας και βγαλω κατι παραπανο!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω έχω

Intel core 2 extreme qx6700

Gigabyte g41m combo

4 gb ram 1033 ddr3

Quadro 4000

Πόσο πιάνουν; και να αξίζει το σύστημα για photoshop autocad; πουλάω ή βάζω 4 gb ακόμα ραμ και έναν ssd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...