Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίνοντας από το τι παίζει στις αγγελίες του φόρουμ, θα έλεγα πως τιμολογήσατε χαμηλά. Βλέπω παρόμοια συστήματα με διπλές και τριπλές τιμές από το 50αρι που προτείνεις Δεινόσαυρε. Σε καμμιά περίπτωση δε θέλω να εκληφθεί ως επίθεση, απλά δεν έχω ιδέα από την αγορά των μεταχειρισμένων και εκφράζω την απορία μου.

 

Εχεις δικιο που απορεις γιατι υπαρχουν μερικοι πανασχετοι στις αγγελιες,προσωπικα υποψιαζομαι παππουδες,που πουλανε cpu 8αετιας! Ενω θα επρεπε να πληρωνουν για να τα παρουν κιολας.Μην κρινεις απο τις αγγελιες,εχει πεσει φτωχεια ελεεινη και καποιοι φουκαραδες βαζουνε παμπαλαια πραγματα σαν να ηταν καινουργια,ενω καποια λαμογια παζαρευουν καινουργια και ισχυρα πραγματα για να τα πουλησουν αργοτερα με κερδος.

 

Ακου cpu απο το 2004! Και γιατι να την παρει ο αλλος την γερικη μικρη θερμαστρα? Σιγα,σιγα θα πουλανε και μεταχειρισμενα βρακια στις αγγελιες. :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες για προτείνεται καμια τιμουλα για

 

Link.png Site: LG W2252TQ 4ετων με όλα τα παρελκόμενα της (vga, dvi cables) στο κουτι της (0 dead pixels)

 

και

 

Cosmos S 4ετών με καινουργιο Bitfenix Spectre 23αρη πλαινό ανεμηστήρα + 3 Nilox fans (1000rpm)

 

Μπας και μπορέσω να τα ξεφορτωθώ.

Επεξ/σία από stm00192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q9550, Asus P5Q Deluxe , 8 GB Corsair Dominator 1066

 

200ε τα έχω;

80+40+40

 

Πόσο να πουλήσω μια Sapphire Radeon HD 7850 2 GB; Ακλοκάριστη και με εγγύηση μέχρι 6/2014.

230 κανει καινουργια απο μαγαζι,οποτε 180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες για προτείνεται καμια τιμουλα για

 

Link.png Site: http://www.lg.com/us...monitor''>LG W2252TQ 4ετων με όλα τα παρελκόμενα της (vga, dvi cables) στο κουτι της (0 dead pixels)

 

και

 

Cosmos S 4ετών με καινουργιο Bitfenix Spectre 23αρη πλαινό ανεμηστήρα + 3 Nilox fans (1000rpm)

 

Μπας και μπορέσω να τα ξεφορτωθώ.

 

Κανενα 60αρι η οθονη και οσο για το κουτι,επειδη ειναι και λιγο περιεργο αισθητικα,αλλα καλης ποιοτητας κανενα 80-90αρι?Δεν το βλεπω να πουλιεται Ελλαδα πλεον στον τσιγγουνη. Επισης τα ακριβη specs της LG δεν φαινονται γιατι το link ειναι νεκρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης τα ακριβη specs της LG δεν φαινονται γιατι το link ειναι νεκρο.

 

fixed...

 

Ουφ Ουφ... κουτι των 250Ε στα 80 - 90 .... Τι να κανουμε μιας ότι το βαρεθηκα μιας ότι ενα πιο συμαζεμένο κουτι θα με βολευε πολυ καλυτερα ας ελπίσουμε ότι θα φύγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed...

 

Ουφ Ουφ... κουτι των 250Ε στα 80 - 90 .... Τι να κανουμε μιας ότι το βαρεθηκα μιας ότι ενα πιο συμαζεμένο κουτι θα με βολευε πολυ καλυτερα ας ελπίσουμε ότι θα φύγει!

 

Ναι δεν ηξερα ποσο εκανε καινουργιο για αυτο σου ειπα οτι εψαξα και δεν το βρηκα στον Σκρουτζ.Κοιτα ειναι ,οπως ειπα ποιοτικο κουτι,αλλα υπαρχουν και αλλα μεχρι 130 ευρω που πρακτικα εχουν την ιδια αξια,οποτε αν ενας αγοραστης δεν το εκτιμησει αισθητικα,θα δυσκολευτεις να το δωσεις σε τιμη κοντα στα 180-200 ας πουμε.

 

Αλλα αφου το αγορασες τοσο ακριβα και ειναι προσεγμενο,εγω στην θεση σου θα το ξεκινουσα απο 150 ευρω μινιμουμ και θα εβλεπα την ανταποκριση και αναλογως θα ρυθμιζα την τιμη.Επισης θα το εβαζα και σε αλλα sites πιο μερακληδικα οπως το HWbox,το Lab,κ.τ.λ. που νομιζω εχουν περισσοτερη εκτιμηση σε τετοιου ειδους κουτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ Ουφ... κουτι των 250Ε στα 80 - 90 .... Τι να κανουμε μιας ότι το βαρεθηκα μιας ότι ενα πιο συμαζεμένο κουτι θα με βολευε πολυ καλυτερα ας ελπίσουμε ότι θα φύγει!

 

Πριν 1 χρόνο πάντως το συγκεκριμένο κουτί στο πλαίσιο είχε 170€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 ευρω ειναι η τιμη του κουτιου,μπορει καποιος να βρει ενα κουτι με τα ιδια χαρακτηριστικα πολυ φθηνοτερα

 

Βασικά ....χωρις να υπονοώ σε καμια περιπτωση ότι ενα μεταχειρισμένο cosmos s κοστιζει πανω απο 80 - 90 Ε για βρες μου εσύ ένα καινουργιο κουτι που να στοιχίζει λιγοτερο απο 80Ε και να έχει τα βασικά χαρακτηριστικά του cosmos S .. γτ εγώ δεν βρίσκω!!

 

Full tower οπως το cosmos παντα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θα κοροιδευομαστε? κουταρα οπως το cosmos s(μιλωντας παντα για την αψωγη ποιοτητα,χωρους +++++ ) περα απο την εμφανιση που ειναι υποκειμενικο,δεν υπαρχει λογος να το δωσει κατω απο 100,εφωσον το κουτι ειναι αψογο εμφανισιακα(χωρις χτυπηματα κλπ)

 

ποιο αλλο φουλ tower υπαρχει στα λευτα αυτα που να το κοντραρει το cosmos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stm00192 , σε καμμία περίπτωση 80-90ε.

 

Ας πάει ο ονούφριος, να βρεί καινούργιο κουτί ιδίας κλάσης με 80-90ε. Και στη τελική (διχως να μαι στις σκεψεις σου) ειναι κου΄τι για μια "ζωή", τουλάχιστο για 2-3 πισι. Οπως κι εγώ ετσι επέλεξα το Haf32.

Οπότε γιατί να το σκοτώσεις;

 

Υ.Γ. καμμια αποψη για το σετάκι μου, πέρα απ'τα 160ε του ονούφριου; Πάντως στη περίπτωση της 5870 μου, το τοπικ επεσε "εξω" με τα 100ε που πρότειναν. Στα 120 που την εβαλα, είχα πάνω απο 15 πμ, απ'τα οποία 5 λεγαν "ριξτους ολους ακυρο, καταθετω τα λεφτα τωρα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε γιατί να το σκοτώσεις;

 

Κοιτα.... δύο είναι τα θέματα μου... ένα ότι μετα απο 4 χρονια το βαρεθηκα ώς εκει που δεν παει... και δευτερον λόγο του ότι τον τελευταιο καιρο ειμαι οπου με παει ο ανεμος εχω μπλέξει με πολλες μετακομήσεις και περιορισμένους συνηθως χώρους με αποτέλεσμα η μεταβαση σε ένα καλό midi κουτι να με βολεύει πολύ.

 

Βρηκα και 400R καινουργιο στα 60Ε και ψήθηκα... αλλα για να το παρω προυπόθεση είναι να φύγει το cosmos... και εδώ που βρίσκομαι τώρα αυτό είναι λίγο δύσκολο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...