Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chieftec Smart Series GPS-400A

 

δεν εχει χρησιμοποιηθει πανω απο 10 ωρες...οπως και ολο του το συστημ μιας και τελικα ηταν τσαμπα λεφτα...

μπορειτε να πειτε ποσο να το πουλησω ?? γιατι δεν μπορω να βλεπω το μηχανημα να καθεται και παει για σκοτωμα....

 

οπως επισης κουτι

THERMALTAKE V4 BLACK EDITION σε αριστη κατασταση (μονο σκονη εχει πανω) σκεφτομαι κανα 25αρι καλα ειναι ??

 

τα υπολοιπα φυγανε σε φιλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Chieftec Smart Series GPS-400A 30-40 ευρω

 

THERMALTAKE V4 BLACK EDITION σε αριστη κατασταση (μονο σκονη εχει πανω) σκεφτομαι κανα 25αρι καλα ειναι ??

Μια χαρα ειναι η τιμη που σκεφτηκες,τιμια.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stm00192 , σε καμμία περίπτωση 80-90ε.

 

Πρόσφατα είχαν βγει σε αγγελίες εδώ στο insomnia 2 τέτοια, το ένα με 80 και το άλλο με 70(με χαλασμένο το κουμπάκι αφής και αλλαγμένο με το απλό).

 

Υ.Γ. καμμια αποψη για το σετάκι μου, πέρα απ'τα 160ε του ονούφριου; Πάντως στη περίπτωση της 5870 μου, το τοπικ επεσε "εξω" με τα 100ε που πρότειναν. Στα 120 που την εβαλα, είχα πάνω απο 15 πμ, απ'τα οποία 5 λεγαν "ριξτους ολους ακυρο, καταθετω τα λεφτα τωρα".

 

Κατά τη δική μου άποψη σωστό είναι το 80+40+40 σαν κομμάτια. Σαν σύνολο λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν χιλιάδες ευρύχωρα MIDI ATX κουτιά που είναι σχεδόν ίδια με το FULL ATX COSMOS S...

 

Οτι είπε και ο παππούς παραπανω.....

 

Και έτσι για να έχουμε σημειο αναφορας.....

 

Διαστασεις: (W) 266 x (H) 598 x (D) 628 mm

Δυνατοτητα τοποθετησης τριπλου ψυγειου στο πανω μέρος σε διάταξη push and pull,

Αφαιρούμενο hdd cage με δυνατότητα τοποθέτησης και δεύτερου...

Πλαινο ανεμηστηρα 23mm

Δυνατοτητα τοποθετησης μέχρι και 6 ανεμηστηρων 120mm

Στιβαρότητα απο αλλο πλανητη...

 

Αν έχει να ζηλεψει κατι απο τα νεα κουτια είναι οι λιγο περιορισμένες δυνατότητες cable managment αλλα ας μην ξεχναμε ότι είναι πολλων ετων κουτι .

 

Περιμένω λοιπον ένα ακούσω για midi κουτι που να κοστίζει 80-90 ευρω και να παρέχει όλα τα παραπανω ή ενα οποιοδήποτε full που να κοστίζει 80Ε

 

BitFenix Outlaw,NZXT Source 210,Enermax Clipeus,Ostrog Black,Nexus Prominent 5 και ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ

 

BitFenix Outlaw

Δεν πέρνει τριπλό ψυγείο... δεν έχει αφαιρούμενο cage... δεν έχει καμια προβλεψη για cable managment ....

 

NZXT Source 210

Δεν πέρνει τριπλό ψυγείο... δεν έχει αφαιρούμενο cage

 

Enermax Clipeus

Τα ίδια!

 

Ostrog Blacκ

Δεν περνει τριπλό

 

 

Nexus Prominent 5

Τα ιδια

 

Για να μην μιλήσουμε και για την διαφορά στα μεγέθη , τον αριθμο 5.25 θυρών.. το airflow... κτλ κτλ...

 

Ας μην συγκρίνουμε λοιπον τις π... με της βουρτες .. για να βρεις σήμερα κουτι που να είναι ίδιο η καλύτερο απο το cosmos απο αποψη ποιοτητας ευκολιών κτλ κτλ πρέπει να χώσεις απο 150Ε και πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα με τα κουτια ασχολειστε μετα απο 5 σελιδες; :-(

 

Απλα τα πραγματα οποιος θελει Full Tower αξιοπιστο γερο ευρυχωρο και σε καλη τιμη παιρνει το Qosmos του Stm και ξεμπερδευει

 

Οποιον δεν τον ενδιαφερει ο χωρος για 3πλο 5πλο ψυγειο παιρνει και ενα Vento της πλακας midi με 50€ και ξεμπερδευει.

 

Οι μονοι λογοι για να προτιμησεις ενα οποιοδηποτε αλλο κουτακι στο Range του 100αρικου αντι του Qosmos ειναι να εισαι ψιρας και να μην θες να υπαρχει κοκκος σκονης και να ειναι ακομα με τις ζελατινες πανω,να θες να πουλησεις μουρη και να σου λενε οι φιλοι σου "χαχαχα αυτο το ειχα πριν 4 χρονια" και μετα οτι δεν σου αρεσει αισθητικα.

 

Μη τα ισοπεδωνουμε ολα ομως.

 

Κουτι τροφοδοτικο μενουν για πολλα χρονια και αν ειναι να τα σκασεις καπου ειναι εκει.

 

Οκ δεν θα ζητησεις τα ιδια λεφτα που το πηρες οταν ειχαμε δραχμες αλλα και η τιμη των 80€ και λιγο πιο πανω ειναι υπερτιμια.

 

Αν το ηθελες στα ~60€ λυπαμαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "πρόβλημα" του cosmos είναι ότι απευθύνεται σε περιορισμένο κοινό. Καταρχήν αποκλείονται όσοι έχουν θέμα χώρου. Επίσης αποκλείονται όσοι δεν ενδιαφέρονται για τις εξειδικευμένες δυνατότητες που προσφέρει, καθώς αν τις παραβλέψεις έχεις σίγουρα κι άλλες επιλογές στο κατοστάρικο. Πέρα απο αυτά όμως, μιλάμε για ένα κουτί που άφησε στίγμα κάτι που λίγα κουτιά έκαναν. Προσωπικά θα το ξεκινούσα από τα 100 και βλέπουμε. Ένα θετικό που ισχύει γενικά για τα κουτιά είναι ότι αν προσεχτούν, δεν παλιώνουν, χάνουν πολύ πιο αργά την αξία τους,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτο http://www.sony.co.u.../specifications και μαζευει σκονη

 

Εχει 2GB RAM

 

Και μικροτερο (60gb) αλλα πιο γρηγορο σκληρο

 

Εχει αδεια για XP

 

Πληρως λειτουργικο, προσφατα του εκανα ενα απαλο φυσθγματακι και αλλαγη παστας (που ειχε ξεραθει) και το ανεμιστηρακι σπανια αναβει. Η μπαταρια κρατει 2.5/3 ωρες

 

 

Τιμούλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτι 60 εκατοστων υψους και 65 μηκους θα ηθελα να δω που θα το βαλεις κατω απο το γραφειο σου.

Αν το βαλεις πανω στο γραφειο θα σπασει το γραφειο,η μονη επιλογη σου ειναι να το βαλεις καπου διπλα ετσι θα πιανει παρα πολυ χωρο ομως.

Το δωματιο μου εχει μηκος σχεδον 200 εκατοστα,αν ειναι τα 3/5 να τα πιανει το κουτι κλαφτα χαραλαμπε

 

Νταξει τωρα αν το θελεις για μοστρα για να λες στους φιλους κοιτα εδω τι εχω και να τους δειχνεις το κουτι-ποδηλατο με δισκοφρενα και μπρος και πισω αναρτηση οκ

 

Τελος δεν νομιζω τα 80 ευρω τελικη να εχουν διαφορα με τα 100 ευρω ''στην αρχη και βλεπουμε''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To HAF X μου έχει ύψος 63.5cm και μήκος 57.5cm και χωράει άνετα στο γραφείο μου, μαζί με άλλες 2 οθόνες.

 

Προφανώς ο stm00192 δεν απευθύνεται σε άτομα με χώρο σαν τον δικό σου.

 

Μη βγάλουμε «κακές αγορές» όμως τέτοια κουτιά λόγω όγκου/κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χωρος σαν τον δικο μου ειναι και ο χωρος της πλειοψηφιας,και η πλειοψηφια εχει 1 οθονη

 

Συμφωνω πως ειναι το καλυτερο κουτι αλλα μιλαμε για την τιμη,εγω ειπα 80 τελικη οι αλλοι ειπαν 100 ''και βλεπουμε''...Δεν νομιζω να υπαρχει τεραστια διαφορα κανετε λες και το cosmos το φτιαξατε εσεις και θιχτηκατε που θα πουληθει κοντα στο εκατοσταρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως η πλειοψηφία έχει δωμάτια 4(?) τετραγωνικών μέτρων.

 

Αν μάλιστα το πλάτος του δωματίου σου είναι μικρότερο του μήκους, ούτε για 4m² δε μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...