Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορω πραγματικα για το αν κοιτατε τα σχολια τα παραπανω,νομιζω πως απαντατε σε ο,τι θελετε και στην 1η λεξη που βλεπετε

 

Εσυ εχεις παραπανω απο 3 μετρα μηκος δωματιου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγώ αντιθέτως πιστεύω όχι κάτω από 100 και να έρθει να το πάρει από το σπίτι του stm αυτός που ενδιαφέρεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χωρος σαν τον δικο μου ειναι και ο χωρος της πλειοψηφιας,και η πλειοψηφια εχει 1 οθονη

 

Συμφωνω πως ειναι το καλυτερο κουτι αλλα μιλαμε για την τιμη,εγω ειπα 80 τελικη οι αλλοι ειπαν 100 ''και βλεπουμε''...Δεν νομιζω να υπαρχει τεραστια διαφορα κανετε λες και το cosmos το φτιαξατε εσεις και θιχτηκατε που θα πουληθει κοντα στο εκατοσταρι

 

Δεν νομιζω οτι θιχτηκε κανεις.... απλα το να το συγκρίνεις με τα κουτια που παρεθεσες παραπανω ειναι το λιγοτερο ατυχες....

 

Απο εκει και περα το γεγονος ότι εσενα δεν σε βολευει χωροταξικα σε καμια περιπτωση δεν το κανει κακο κουτι ... το αλλο περι μοστρας το αφηνω απλα ασχολίαστο διοτι το μονο που δειχνει ειναι οτι δεν γνωριζεις το κοινο που απευθηνεται το εκαστοτε κουτι και ποιες αναγκες μπορει να καλύψει.

 

Επισης το cosmos δεν είναι ενα κουτι για πανω στο γραφείο αλλα για κατω απο το γραφείο... και ναι χωράει κατω απο οποιοδηποτε νορμαλ γραφειο.. το εχω δοκιμασει σε ουκ ολίγα....

 

Ξεφύγαμε εντελώς....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δωμάτιό μου είναι 3*4m και δεν το θεωρώ και τεράστιο.

 

Το θέμα είναι ότι πήγες να βγάλεις τα ογκώδη κουτιά «άχρηστα» ή εξειδικευμένα επειδή δε χωράνε στα δωμάτια της πλειοψηφίας κατά τη γνώμη σου, άρα από αυτό χάνουν πόντους λόγω μειωμένης ζήτησης, άρα πέφτει και η τιμή.

 

Εγώ κάπως έτσι το εξέλαβα.

 

Το κουτί όπως είπε ο Δεινόσαυρος δε χάνει εύκολα την αξία του, ειδικά αν είναι προσεγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μηπως τα εχουμε ισοπεδωσει ολα? οι αγγελιες ΔΕΝ ειναι ξεπουλημα! ελεος σε καποια πραματα....

τι ειναι το κουτι,επεξεργαστης ή καρτα γραφικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να τελειωνουμε .. αν φύγει στα 100 - 120 έχει καλως αλλιώς δεν έχω λόγο να το δώσω... ας μην ξεχναμε οπως ήδη ανεφερα οτι έχει μπει μολις πριν 2 βδομαδες νεος πλαινος 23αρης που ουτε λιγο ουτε πολυ κοστισε γύρω στο 20αρι.... Στα 80 ειναι σαν να το χαριζω στα 60Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 80 ευρω ειναι σαν τα 60 ; Τι λε ρε φιλε σοβαρα ; Δηλαδη οταν κανει κατι 20 ευρω εσυ το παιρνεις και το θεωρεις χαρισμα ; 100 ευρω και εγω πιστευω ειναι καλη τιμη παντως και ουδεποτε πηγα να το θεωρησω αχρηστο οπως ανεφερε ο φανης πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στην περίπτωση που αναφέρει τα 80 είναι σαν 60 γιατί πρόσφατα ξόδεψε 20 για να βάλει τον ανεμιστήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα αφου το αγορασες τοσο ακριβα και ειναι προσεγμενο,εγω στην θεση σου θα το ξεκινουσα απο 150 ευρω μινιμουμ και θα εβλεπα την ανταποκριση και αναλογως θα ρυθμιζα την τιμη.Επισης θα το εβαζα και σε αλλα sites πιο μερακληδικα οπως το HWbox,το Lab,κ.τ.λ. που νομιζω εχουν περισσοτερη εκτιμηση σε τετοιου ειδους κουτια.

 

Εγω προς αποφυγην παρεξηγησης,ομολογησα οτι δεν ηξερα αρχικα οτι ειναι τοσο ακριβο γιατι δεν υπηρχε στο Σκρουτζ οταν το εψαξα και επαναδιατυπωσα την ταπεινη :devil: μου γνωμη ως ανω στο quote.

 

Γερων Ονουφριε ειρηνη υμιν, βρε. :P

 

Λοιπον η ποιοτητα του κουτιου δεν αμφισβητηται απο και και μετα ειναι θεμα γουστου και χωρου,δεν εχει νοημα να το λιβανιζουμε.Εχει δικιο το παιδι που θελει να το πουλησει σε μια αξιοπρεπη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για αυτον τον λογο του ειπα τελικα 100 ευρω

 

Και επισης αφου προσφατα αγορασε ανεμιστηρα αξιας 20 ευρω γιατι τωρα το πουλαει ; Δηλαδη πηρε εναν ανεμιστηρα 20 ευρω και θα το πουλησει επι της ουσιας 40 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προς αποφυγην παρεξηγησης,ομολογησα οτι δεν ηξερα αρχικα οτι ειναι τοσο ακριβο γιατι δεν υπηρχε στο Σκρουτζ οταν το εψαξα και επαναδιατυπωσα την ταπεινη :devil: μου γνωμη ως ανω στο quote.

 

Φιλε benning δυστυχως το κουτακι δεν θα πουληθει Ελλαδα αλλά Σουηδία.... ρωτησα εδώ όμως τιμες γτ στα μεταχειρισμένα κυμαινόμαστε στα ίδια επίπεδα... και τα Σουηδικά μου δεν είναι ακομη τόσο καλα ώστα να μπορεσω να ρωτήσω και να συνενοηθώ σωστα στο φορουμ των sweclockers.

 

Ε για αυτον τον λογο του ειπα τελικα 100 ευρω

 

Και επισης αφου προσφατα αγορασε ανεμιστηρα αξιας 20 ευρω γιατι τωρα το πουλαει ; Δηλαδη πηρε εναν ανεμιστηρα 20 ευρω και θα το πουλησει επι της ουσιας 40 ;

 

Toν ανεφερα ήδη παραπανω τον λόγο... γτ τώρα ελευταία καθε τρεις και λίγο μετακομίζω και το cosmos δεν βολεύει... και επίσης γτ έχω βρει σε μαγαζι εδώ το 400R στα 60Ε του κουτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε benning δυστυχως το κουτακι δεν θα πουληθει Ελλαδα αλλά Σουηδία.... ρωτησα εδώ όμως τιμες γτ στα μεταχειρισμένα κυμαινόμαστε στα ίδια επίπεδα... και τα Σουηδικά μου δεν είναι ακομη τόσο καλα ώστα να μπορεσω να ρωτήσω και να συνενοηθώ σωστα στο φορουμ των sweclockers.

 

 

 

Toν ανεφερα ήδη παραπανω τον λόγο... γτ τώρα ελευταία καθε τρεις και λίγο μετακομίζω και το cosmos δεν βολεύει... και επίσης γτ έχω βρει σε μαγαζι εδώ το 400R στα 60Ε του κουτιου.

 

Σουηδια ε?Τυχερος! Δεν βοηθα το google translate για συνομιλια με Σουηδους?

 

 

Γιατι εγω εχω πιασει γκομενιτσα απο Βραζιλια χαρη σε αυτο. :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι γνώμη και να έχουμε εμείς πάντως, η προσφορά και η ζήτηση διαμορφώνει την τιμή ενός μεταχειρισμένου κουτιού.

 

Ένας ψιλοάσχετος πάντως μπορεί να σκάσει και πάνω από 150 αν δει αυτό:

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=13367&cat=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...