Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, iceman33221 είπε

Καλησπερα να ρωτησω κατι. Εναν επεξεργαστη i5-7600k με αλλον 1 χρονο εγγυηση ποσο θα μπορουσα να τον δωσω; 120-150;

Τόσο έχει καινούργιος r5 2600x και i5 9400f...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, spy94 είπε

Τόσο έχει καινούργιος r5 2600x και i5 9400f...

Μαλιστα. Κ η τιμη σας ποια ειναι; 80;παντα υπάρχει κατι αντίστοιχο στα λεφτα που σκεφτεσαι δωσεις κατι εκτος κ εαν το σκοτωσεις με 30-40 ευρω. Το θεμα ειναι να ειναι "λογικη" κ η τιμη πωλησης.

Επεξ/σία από iceman33221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iceman33221 είπε

Μαλιστα. Κ η τιμη σας ποια ειναι; 80;παντα υπάρχει κατι αντίστοιχο στα λεφτα που σκεφτεσαι δωσεις κατι εκτος κ εαν το σκοτωσεις με 30-40 ευρω

Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο καινούργιο στα λεφτά που σκέφτεσαι να δώσεις κάτι είτε το βάζεις χαμηλοτερα είτε δεν το δίνεις.

Βάλτο 100€ αφού παίζουν σε τρελές τιμές στις αγγελίες.Πρακτικα ούτε στα 80€ αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spy94 είπε

Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο καινούργιο στα λεφτά που σκέφτεσαι να δώσεις κάτι είτε το βάζεις χαμηλοτερα είτε δεν το δίνεις.

Βάλτο 100€ αφού παίζουν σε τρελές τιμές στις αγγελίες.Πρακτικα ούτε στα 80€ αξίζει.

Αυτο ειναι το θεμα. Οτι ουσιαστικά απο την ωρα που βγαζουν συνέχεια καινουργιους οτι παρεις τον παντρευεσαι Η τον βαζεις σε ντουλαπι. Δλδ περνεις κατι που κοστιζει πχ 750 ευρω κ μετα απο 2 χρονια επειδη εχουν βγει αλλα πραγματα ουσιαστικα δν μπορεις να το δωσεις ουτε 250 (μιλαω για καρτα γραφικων) οποτε πια δν εχει νοημα να πουλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κοιτούσα σήμερα τις αποδείξεις και είδα ότι τον 1700X και την Rog Crosshair Vi Hero τα πήρα 340 και 240 και πλέον ουτε 200 δεν πωλούνται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsiv είπε

Και τι έχει νόημα τότε?

Να τα κρατάς μέχρι να μην αξίζουν τίποτα?

Ειλικρινά... μερικούς δεν μπορώ να σας καταλάβω!

Τι εννοεις δν μας καταλαβαινεις. Οταν πχ λεω να πουλησω εναν επεξεργαστη κ επειδη υπάρχουν αλλοι πιο καινουργιοι στα λεφτα που λεω να τον δωσω θα πρεπει να τον ριξεις πανω απο 60-70%τι νοημα εχει να τον πουλησεις; δλδ εγω που τον ειχα παρει 310 ο φιλος απο πανω μου λεει κατω απο 80 αρα εχει χασει την οποια αξια του. Τι νοημα εχει λοιπον να τον πουλησω 60-70 ευρω;

Επεξ/σία από iceman33221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsiv είπε

Και τι έχει νόημα τότε?

Να τα κρατάς μέχρι να μην αξίζουν τίποτα?

Ειλικρινά... μερικούς δεν μπορώ να σας καταλάβω!

Κοίτα αν πιστεύεις ότι είναι κρίμα να τα σκοτώσεις η τα κρατάς όπως εγώ που δεν κάνω ούτε το 20% χρήσης της δυνατότητας τους η το κρατάς για δεύτερο η για κάνα παιδί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, LLLEFTERIS said:

Εγώ κοιτούσα σήμερα τις αποδείξεις και είδα ότι τον 1700X και την Rog Crosshair Vi Hero τα πήρα 340 και 240 και πλέον ουτε 200 δεν πωλούνται.

Αν βάλεις ότι τώρα ο 1700x κάνει καινούργιος 140e και ο 2600 που είναι πιό γρήγορος 101e (βάσει του UserBenchmark) καταλαβαίνεις πού πάει η κατάσταση

Ακόμα και στην Ελλάδα, ο 2600 κάνει 123e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Coscas είπε

Αν βάλεις ότι τώρα ο 1700x κάνει καινούργιος 140e και ο 2600 που είναι πιό γρήγορος 101e (βάσει του UserBenchmark) καταλαβαίνεις πού πάει η κατάσταση

Ακόμα και στην Ελλάδα, ο 2600 κάνει 123e

Εγώ σκέφτηκα να δώσω το δικό μου σετάκι στον γιο και να φτιάξω άλλο αλλά τελικά του βρήκα μια asus prime b350 plus με ένα 2200g με 80 συν ένα σετάκι 16gb 3200g TridentZ C16 με άλλα 55 ευρώ και έτσι γλύτωσαν τα 300-400 για δικιά μου αχρειαστη αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, LLLEFTERIS said:

Εγώ σκέφτηκα να δώσω το δικό μου σετάκι στον γιο και να φτιάξω άλλο αλλά τελικά του βρήκα μια asus prime b350 plus με ένα 2200g με 80 συν ένα σετάκι 16gb 3200g TridentZ C16 με άλλα 55 ευρώ και έτσι γλύτωσαν τα 300-400 για δικιά μου αχρειαστη αναβάθμιση.

Στα μεταχειρισμένα, είναι ακόμα πιό κόλαση

Βρήκες με 80 mobo+Ryzen 3 cpu? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, iceman33221 είπε

Τι εννοεις δν μας καταλαβαινεις. Οταν πχ λεω να πουλησω εναν επεξεργαστη κ επειδη υπάρχουν αλλοι πιο καινουργιοι στα λεφτα που λεω να τον δωσω θα πρεπει να τον ριξεις πανω απο 60-70%τι νοημα εχει να τον πουλησεις; δλδ εγω που τον ειχα παρει 310 ο φιλος απο πανω μου λεει κατω απο 80 αρα εχει χασει την οποια αξια του. Τι νοημα εχει λοιπον να τον πουλησω 60-70 ευρω;

Μην τον πουλάς τότε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Coscas είπε

Στα μεταχειρισμένα, είναι ακόμα πιό κόλαση

Βρήκες με 80 mobo+Ryzen 3 cpu? 

Ναι χωρις αποδείξεις εγγύηση αλλά με 80 άλλοι δίνουν κατι 775

8 λεπτά πριν, spy94 είπε

16gb για 10 χρονών παιδί? :P :P

Αφού 40 ήθελα για μια 8αρα να μην δώσω 55 για 16 ???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Ναι χωρις αποδείξεις εγγύηση αλλά με 80 άλλοι δίνουν κατι 775

Νομίζω είναι πολύ σπάνιο να τα βρείς τόσο φτηνά

Εγώ τον 2600 έψαχνα στα 100 και τελικά τον πήρα καινούργιο 135 

10 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Αφού 40 ήθελα για μια 8αρα να μην δώσω 55 για 16 ???

40 γιά 8άρα είναι πολλά

Βρήκες με 80 mobo+cpu και 8άρα με 40;

Είδες που λέω ότι είναι κόλαση τα μεταχειρισμένα;

Πάντως βρίσκεις 16άρα ram καινούργια με 63e

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...