Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello, έχω μία gigabyte hd 7950 και έναν fx 8300. Οι εγγυήσεις έχουν παρέλθει. Θέλω να φύγουν γρήγορα. Σκέφτομαι την κάρτα ένα 50 και τον επεξεργαστή 40. Την κάρτα ίσως να μπορούσα να την δώσω και 60. Πως το βλέπετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, life is music είπε

To τροφοδοτικο αυτο ειναι του 2011 δηλαδη 9 ετων και ειναι απλα bronze. Δεν ηταν κατι το εξαιρετικο,απλα ενα καλουτσικο,φτηνο μοντελο,γυρω στα 100 ευρω της Corsair με 5 χρονια εγγυηση οχι 7.

https://www.anandtech.com/show/4311/corsair-tx750-v2-new-and-improved/6

Δεν θα το εβαζα σε καμμια περιπτωση πανω απο 40 ευρω λογω των πολλων ετων χρησης και της μετριας ποιοτητας.Και αυτο επειδη ειναι Corsair. Με 20 - 30 ευρω παραπανω,βρισκει κανεις καινουργια με εγγυση bronze και αξιοπρεπη τροφοδοτικα. Αλλα μπορει καποιος να το θελει για ενα δευτερο συστημα.

 

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, benign είπε

To τροφοδοτικο αυτο ειναι του 2011 δηλαδη 9 ετων και ειναι απλα bronze. Δεν ηταν κατι το εξαιρετικο,απλα ενα καλουτσικο,φτηνο μοντελο,γυρω στα 100 ευρω της Corsair με 5 χρονια εγγυηση οχι 7.

https://www.anandtech.com/show/4311/corsair-tx750-v2-new-and-improved/6

Δεν θα το εβαζα σε καμμια περιπτωση πανω απο 40 ευρω λογω των πολλων ετων χρησης και της μετριας ποιοτητας.Και αυτο επειδη ειναι Corsair. Με 20 - 30 ευρω παραπανω,βρισκει κανεις καινουργια με εγγυση bronze και αξιοπρεπη τροφοδοτικα. Αλλα μπορει καποιος να το θελει για ενα δευτερο συστημα.

στο δια ταυατα αν το βαλω ενα 30ρι θα φυγει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα

Θελω να αγορασω κομματι κομματι και απο το μηδεν εναν υπολογιστη που να τρεχει αξιοπρεπως assetto corsa. Τι built up προτεινετε; 

Το budget ειναι 250 και θελω να το φτασω 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Billkotsinis said:

Θελω να αγορασω κομματι κομματι και απο το μηδεν εναν υπολογιστη που να τρεχει αξιοπρεπως assetto corsa. Τι built up προτεινετε; 

Το budget ειναι 250 και θελω να το φτασω 500

τουλάχιστον το minimum System Requirements που λέει ο ατμός https://store.steampowered.com/app/244210/Assetto_Corsa/
Οικονομικό σε απαιτήσεις παιχνίδι, δεν θα σε ξοδεψει.
Με τα 500€ μπορεί να φτάσεις-πλησιάσεις στο επίπεδο του recommended hardware, AMD 3600, AMD B550, 8GB, AMD RADEON 290X που λέει δεν υπάρχει πια αλλά η AMD RX 570 θα σε καλύψει πλήρως.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2020 στις 11:14 ΠΜ, MarKad είπε

Με πόσα θα δίνατε ένα MacBookPro 13 Retina, 256GB, Early 2015 ;

- Υγεία μπαταρίας : 95%

- Κύκλοι φόρτισης : 63

Παιδιά μια τιμή για εδώ παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αγοράσμενη τον Μάρτιο.

Ειναι η XFX RX 580 8GB GTS XXX EDITION

Είναι σε άριστη κατάσταση και δεν εχει γινει overclock και τέτοια.

Δεν ασχολούμαι.

Ανεβάζω και λινκ απο Σκρουτζ

https://www.skroutz.gr/s/11842734/XFX-Radeon-RX-580-8GB-GTS-XXX-Edition-RX-580P8DFD6.html?o=xfx+rx580

Πόσο μπορώ να την δωσω?

Θα πουληθεί σε καμία δεκαπενταρια μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Yeroplatanos said:

πολύ καλή κάρτα, την παρακολουθώ καιρό. Εγώ θα την έδινα 140-150€, αλλά δες και την ζήτηση στις αγγελίες. Είναι από JMCtech ή Vision Studio?

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, Billkotsinis said:

Καλησπερα στην παρεα

Θελω να αγορασω κομματι κομματι και απο το μηδεν εναν υπολογιστη που να τρεχει αξιοπρεπως assetto corsa. Τι built up προτεινετε; 

Το budget ειναι 250 και θελω να το φτασω 500

Τρέχω άνετα το Assetto Corsa ( το μόνο pc game που μου αρέσει, μαζί με Odyssey και World of Tanks) με Ryzen 2600, gpu 1050Τi και 16gb μνήμες Aegis 3000

Μπορείς να πάρεις με ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ τον 2600 με 120e, μιά  MSI B450M Pro-VDH Max με 68e, τις G.Skill Aegis 16GB DDR4-3000MHz με 49e, την 1650 Super με 159e και το τροφοδοτικό Be Quiet System Power 9 500W με 47e.  Σκληρό θέλεις HDD ή SSD ή και τα 2; Κουτί μπορείς να πάρεις με 19e ένα Aerocool 

Αν θέλεις και οθόνη, εκεί αλλάζουν τα πράγματα   

 

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eyw είπε

πολύ καλή κάρτα, την παρακολουθώ καιρό. Εγώ θα την έδινα 140-150€, αλλά δες και την ζήτηση στις αγγελίες. Είναι από JMCtech ή Vision Studio?

Aπο Vision.

Καλή κάρτα ναι!

Πολύ τίμια για τα χρήματα της.

FHD HIGH άνετα.

Αλλά θέλω να πάω σε 5600xt για να μαι ήσυχος για 2-3 χρόνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eyw είπε

πολύ καλή κάρτα, την παρακολουθώ καιρό. Εγώ θα την έδινα 140-150€, αλλά δες και την ζήτηση στις αγγελίες. Είναι από JMCtech ή Vision Studio?

150€ για rx580 8GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Inler said:

150€ για rx580 8GB?

πολλά είναι ή λίγα?
188.70€ (ταχυδρομικά μέσα) κάνει καινούργια, αν κάποιος δεν καίγεται για τα 8GB μπορεί να πάρει και 1650 super 4GB από 153.65
Δεν νομίζω ότι μπορεί να πάει πάνω από 150€, και τα 150€ είναι επειδή έχει αρκετή εγγύηση ακόμα.
Αν βιάζεται ας τη δώσει 130€.

Πάντως οι ανακοινώσεις AMD RX 6000 και 30xx έχουν φέρει αναστάτωση και στα μεταχειρισμένα, παλιές κάρτες δύσκολα πωλούνται πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Coscas είπε

Τρέχω άνετα το Assetto Corsa ( το μόνο pc game που μου αρέσει, μαζί με Odyssey και World of Tanks) με Ryzen 2600, gpu 1050Τi και 16gb μνήμες Aegis 3000

Μπορείς να πάρεις με ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ τον 2600 με 120e, μιά  MSI B450M Pro-VDH Max με 68e, τις G.Skill Aegis 16GB DDR4-3000MHz με 49e, την 1650 Super με 159e και το τροφοδοτικό Be Quiet System Power 9 500W με 47e.  Σκληρό θέλεις HDD ή SSD ή και τα 2; Κουτί μπορείς να πάρεις με 19e ένα Aerocool 

Αν θέλεις και οθόνη, εκεί αλλάζουν τα πράγματα   

Κουτι θα βρω απο φιλο, ελπιζω να χωραει η καρτα γραφικων. Η οθονη ειναι μια Lg που ειναι μικρη (22'')και εχει καλη πυκνοτητα εικονοστοιχειων για να μην κουραζει απο κοντα.

Θα χρησιμοποιησω και τα δυο. Ωστοσο εχω ενα σκληρο που θα δοκιμασω οταν εχω τα απαραιτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...