Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

 

150 ευρω το πολυ Μητρικη δεν υπαρχει? Επισης δεν ξερω αν το 2016 υπαρχει καν περιπτωση να παρεις κανεις αργους και μεταχειρισμενους ide δισκους.

 

 

Δεν ηταν ποτε συστημα αυτο,αδειασμα ντουλαπας ειναι   :-D

Τους δισκους τους βαφω μπλε,μια τιμη για τα υπολοιπα ανα part;Κυριως για το psu και την  gpu...

 

Επισης,ποσο κοστολογειται το πακετακι Obsidian 800D και Noctua NH-D14(με ολα τα παρελκομενα και τα δυο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν ποτε συστημα αυτο,αδειασμα ντουλαπας ειναι   :-D

Τους δισκους τους βαφω μπλε,μια τιμη για τα υπολοιπα ανα part;Κυριως για το psu και την  gpu...

 

Επισης,ποσο κοστολογειται το πακετακι Obsidian 800D και Noctua NH-D14(με ολα τα παρελκομενα και τα δυο);

 

Δεν πιστευω πως θα παρει καποιος αυτο το κουτι και να μην του βαλει νερακι οποτε λιγο δυσκολο να σου φυγουν σαν πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω πως θα παρει καποιος αυτο το κουτι και να μην του βαλει νερακι οποτε λιγο δυσκολο να σου φυγουν σαν πακετο.

 

Εχεις τα δικια σου...και εγω με Η100 ημουν μεχρι που χαλασε και πηρα αυτη που εχω σχεδον τσαμπα...

Ξεχωριστα;Σκεφτομουν κατι του στυλ 150 + 55 ας πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κουτι,που ηταν εξαιρετικο για την εποχη του,6 χρονια πριν,θα ελεγα γυρω στα 100 ευρω και αυτο με γνωμονα τον μεσο τυχον αγοραστη που μπορει να ενδιαφερθει.Επισης δεν εχει ειδκο bay για ssd ενω τωρα και στο μελλον οι μηχανικοι γινονται σιγα σιγα παρελθον και ολοι θα βαζουν ssd. Να φανταστεις το δικο μου εχει ενα bay με 4 θηκες για ssd τον σπρωχνεις και κλειδωνει στην θεση του.Εχω δυο και καποια στιγμη θα μπει τριτος με μεγαλη χωρητικοτητα.

 

Επομενως οταν καποιος αγοραζει ακριβο κουτι χανει πολυ μεγαλο μερος της αρχικης του αξιας μεταπωλητικα για διαφορους λογους, διαφορετικης αισθητικης ,αναγκων,περασμα χρονου κ.τ.λ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κουτι,που ηταν εξαιρετικο για την εποχη του,6 χρονια πριν,θα ελεγα γυρω στα 100 ευρω και αυτο με γνωμονα τον μεσο τυχον αγοραστη που μπορει να ενδιαφερθει.Επισης δεν εχει ειδκο bay για ssd ενω τωρα και στο μελλον οι μηχανικοι γινονται σιγα σιγα παρελθον και ολοι θα βαζουν ssd. Να φανταστεις το δικο μου εχει ενα bay με 4 θηκες για ssd τον σπρωχνεις και κλειδωνει στην θεση του.Εχω δυο και καποια στιγμη θα μπει τριτος με μεγαλη χωρητικοτητα.

 

Επομενως οταν καποιος αγοραζει ακριβο κουτι χανει πολυ μεγαλο μερος της αρχικης του αξιας μεταπωλητικα για διαφορους λογους, διαφορετικης αισθητικης ,αναγκων,περασμα χρονου κ.τ.λ.

 

 

Ναι,εννοειται,αλλαζουν οι απαιτησεις και οι αναγκες...το βασικο του προβλημα ειναι οτι το panel για τους hot swap δισκους ειναι sata 2,οποτε σε περιπτωση που εχεις sata 3 δισκους περιοριζεσαι στο cage 2 δισκων που εχει απο κατω...υπαρχει sata 3 panel βεβαια αλλα αντε βρες το...

Σε τετοια τιμη δεν αξιζει με τιποτα να το δωσω,οποτε το κραταω προς το παρον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μπορεί να πουληθεί ο δίσκος από αυτό το laptop http://www8.hp.com/gr/el/products/laptops/product-detail.html?oid=8903649

 

Δεν μπορώ να βρω ποιος δίσκος είναι αλλά γράφει ότι είναι 1TB, 5400rpm, 6gb/s, 8gb cache.

Σχεδόν καινούριος, δηλαδή όπως αγοραστεί το laptop θα βγει ο δίσκος για να μπει ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...