Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν είχα ποτέ διπλό λογαριασμό αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να ασχοληθεί μαζί μου εκτός απο ατάκες του σωρού και ύφος.

 

Όταν αφαιρείται ενα πόστ να αιτιολογείται και στο μήνυμα ενημέρωσης γιατί συγνώμη αλλά όταν moderator κάνει το σερίφη λέγοντας "εγω όπου δω σβησμένες αγγελίες σβήνω και τις αξιολογήσεις" κι εχω κάνει αναφορά σε προφίλ που έχει ολόκληρη λίστα με τίτλο η αγγελία διαγράφηκε και δεν έχει πειραχτεί ούτε τόνος αυτό ονομάζεται κοροιδία.

Κι αν θέλεις να μιλήσουμε και για τρόπους ενδεδειγμένους η μη ας ξεκινήσουμε απο τα υψηλότερα εκ των οποίων παραδειγματίζονται τα χαμηλότερα.

Κοιτα, μπορω αν θελεις να μιλησουμε για ενδεδειγμενους τροπους να σου παραθεσω λινκ των ορων χρησης και να τελειωσει εκει το ζητημα.

Απο κει και περα βλεπω πως θελεις να πας το ζητημα σε συγκεκριμενες καταστασεις για τις οποιες σου εξηγησα και ποιος ειναι ο καταλληλος τροπος να τις χειριστεις. Δεν εχω κατι αλλο να προσφερω σε αυτο που ζητας, απλως να θυμισω και να τονισω πως ειμαστε εντελως, μα εντελως offtopic με το θεμα των αγγελιων. 

Αυτα απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδω δεν ασχολεισαι εσυ προσωπικα με το site (να ψαξεις λιγες γραμμες να βαλεις την προταση σου στο αντιστοιχο θεμα "προτασεις για αγγελιες", που κανει καρα μπαμ στη πρωτη σελιδα, και δεν εισαι νεο μελος οπως λες), γιατι να ασχοληθει το site με τη προταση σου; Επισης αυτο με τις πολλες αγγελιες, καλο σαν σκεψη. Αρκει να εχεις οχι 25, αλλα 150 αξιολογησεις!

 

ναι ρε φιλε αλλα ειναι σαν να θες να παιξεις μπασκετ με τα ποδια και να λες εμενα με ενδιαφερει η μπαλα αυτο κανω και με αυτο ασχολουμαι παντα φιλικα, δλδ ερχεσαι σε ενα φορουμ τεχνολογιας που εχει και αγγελιες και θες να αλλαξεις τους κανονες επειδη εσυ θες να πουλας ξερω γω ποσα αντικειμενα. Οποτε και το φορουμ σου απανταει οτι, εδω ειναι φορουμ, αν ασχολεισαι με αγγελιες και αυτο κανεις και αυτο ασχολεισαι υπαρχει σαιτ Χρυσες αγγελιες, αγγελιοφορος, ebay και ουτω καθεξης.

 

Συγνώμη, αλλά είστε σοβαροί και οι δύο σας ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι? Στα τεχνικά δεν μπορώ να βοηθίσω.

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να εκφρασω αυτό που νιώθω όταν μπαίνω στις αγγελίες.

Χάος. Χάος όπως μη τακτικό, μπερδεμένο, μη λειτουργικό. Απλά μια έξτρα φωνή για ένα καλύτερο σύστημα αγγελιών.

Και μόνο που υπάρχουν οι αγγελίες είναι καλό και ευχαριστώ πολύ το insomnia αλλά σίγουρα θα μπορούσε το σύστημα να είναι πιο λειτουργικό. Το πως δεν το ξέρω.

Ίσως να φαίνονται στην αναζήτησή /browsing μόνο οι ενεργές αγγελίες και όχι οι τα πάντα όλα, πουλημένα απούλητα ανενεργά κΤλ και οι κατηγορίες να ήταν πιο φιλικές και πιο μοιρασμένες

Πχ κεντρικές και υποκατηγορίες άνα εταιρία λογισμικού και έπειτα είδος?

 

Android

-phones

-tablets

 

Windows

-pc

-laptop

-tablet

-hybrid

-phones

 

Μπλαμπλα...

 

δεν έχουν σημασία οι προτάσεις μου (δεν είμαι και πολύ σχετικός) αλλά το πρόβλημα που νιώθω σαν χρήστης.

Ότι βλέπω ένα χάος και μπερδεύομαι συνεχώς. +1 για αλλαγές λοιπόν με περισσότερη τάξη και λιγότερο χάος.

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαος που το βλεπεις;Η ταξινομιση ειναι μια χαρα, δε θα σου αναγραφουν ολες τις λεπτομεριες διπλα στην καθε συσκευη..Δεν κανουν review, αυτα πρεπει να τα ξερεις/ψαξεις απο μονος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή!!Απατεώνας στις αγγελίες με το όνομα freds4046!!Ενδιαφέρονταν για μια αγγελία μ και μου είπε πως θα μου έκανε κατάθεση τα χρήματα.Μου έκανε και καλά ´κατάθεση´ κ μ ήρθε ψευτοmail από ´τράπεζα´ και μ έλεγε πως έχει γίνει κατάθεση στον λογαριασμό μ αλλά πρώτα έπρεπε να στείλω το αποδεικτικό αποστολης του δέματος κ μετά θα μπεναν κανονικά τα χρήματα. Ο τύπος μιλούσε αγγλικά, προσοχή λοιπών μην την πατήσει κανένας, δεν ξέρω αν έκανα σωστά που έγραψα εδώ απλά δεν βρήκα που άλλου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή!!Απατεώνας στις αγγελίες με το όνομα freds4046!!Ενδιαφέρονταν για μια αγγελία μ και μου είπε πως θα μου έκανε κατάθεση τα χρήματα.Μου έκανε και καλά ´κατάθεση´ κ μ ήρθε ψευτοmail από ´τράπεζα´ και μ έλεγε πως έχει γίνει κατάθεση στον λογαριασμό μ αλλά πρώτα έπρεπε να στείλω το αποδεικτικό αποστολης του δέματος κ μετά θα μπεναν κανονικά τα χρήματα. Ο τύπος μιλούσε αγγλικά, προσοχή λοιπών μην την πατήσει κανένας, δεν ξέρω αν έκανα σωστά που έγραψα εδώ απλά δεν βρήκα που άλλου

 

Κλασικη   νιγηριανη    απατη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαος που το βλεπεις;Η ταξινομιση ειναι μια χαρα, δε θα σου αναγραφουν ολες τις λεπτομεριες διπλα στην καθε συσκευη..Δεν κανουν review, αυτα πρεπει να τα ξερεις/ψαξεις απο μονος σου.

Κάντε μια αναζήτηση και δείτε τα αποτελέσματα. Καμία σχέση με τις λεπτομέρειες, δεν έγραψα κάτι τέτοιο, ούτε φυσικά θέλω review! Αλίμονο μου.

Τέλος πάντων. Θα συνεχίσω να ψάχνω κάτι και να ανοίγω 50 tab από τα οποία τα 2/5 θα είναι ίδια, το 1/5 μη ενεργό, το 1/5 πουλημένο και το 1/5 άκυρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε μια αναζήτηση και δείτε τα αποτελέσματα. Καμία σχέση με τις λεπτομέρειες, δεν έγραψα κάτι τέτοιο, ούτε φυσικά θέλω review! Αλίμονο μου.

Τέλος πάντων. Θα συνεχίσω να ψάχνω κάτι και να ανοίγω 50 tab από τα οποία τα 2/5 θα είναι ίδια, το 1/5 μη ενεργό, το 1/5 πουλημένο και το 1/5 άκυρο.

"Πχ κεντρικές και υποκατηγορίες άνα εταιρία λογισμικού και έπειτα είδος?"

δηλαδη οπως ειναι τωρα που εχει ειδος,μαρκες κλπ δεν σε καλυπτει;αν πουλανε σε λαθος μερος δεν φταιει το φορουμ αλλα αυτοι που δεν ξερουν να διαβαζουν, οι mods προσπαθουν να τα διορθωνουν αλλα δεν ειναι 24/7 μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πχ κεντρικές και υποκατηγορίες άνα εταιρία λογισμικού και έπειτα είδος?"

δηλαδη οπως ειναι τωρα που εχει ειδος,μαρκες κλπ δεν σε καλυπτει;αν πουλανε σε λαθος μερος δεν φταιει το φορουμ αλλα αυτοι που δεν ξερουν να διαβαζουν, οι mods προσπαθουν να τα διορθωνουν αλλα δεν ειναι 24/7 μεσα.

 

 

 

το εχω ξαναγραψει, πρεπει να γινεται αναζητηση ανα κατηγορια, οχι σε ολες τις αγγελιες χυμα

Παιδιά προσοχή!!Απατεώνας στις αγγελίες με το όνομα freds4046!!Ενδιαφέρονταν για μια αγγελία μ και μου είπε πως θα μου έκανε κατάθεση τα χρήματα.Μου έκανε και καλά ´κατάθεση´ κ μ ήρθε ψευτοmail από ´τράπεζα´ και μ έλεγε πως έχει γίνει κατάθεση στον λογαριασμό μ αλλά πρώτα έπρεπε να στείλω το αποδεικτικό αποστολης του δέματος κ μετά θα μπεναν κανονικά τα χρήματα. Ο τύπος μιλούσε αγγλικά, προσοχή λοιπών μην την πατήσει κανένας, δεν ξέρω αν έκανα σωστά που έγραψα εδώ απλά δεν βρήκα που άλλου

 

 

παντα τσεκαρεις την καταθεση στην τραπεζα και μετα δινεις το αντικειμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναγραψει, πρεπει να γινεται αναζητηση ανα κατηγορια, οχι σε ολες τις αγγελιες χυμα

 

 Πηγαινε λιγο Laptops - Samsung, θα δεις και αλλα πραγματα εκτος απο laptop :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλως στους Ορους Χρησης λεει πως απαγορευεται να εχεις παραπανω απο εναν λογαριασμο, οχι πως επιτρεπεται να εχεις οσους θελεις, αλλα απαγορευεται να κανεις αξιολογησεις απο τον εναν στον αλλον.

Απο κει και περα, οταν καποιος κανει αναφορα για διπλο προφιλ, τα μελη της συντονιστικης ομαδας προσπαθουν να δουν αν ισχυει αυτο που αναφερεται και αναλογως πραττουν. Καποιες φορες ενδεχεται να μην ισχυει αυτο ή να μην μπορει να ταυτοποιηθει.

 

Θεωρω παραλογο να πιστευει κανεις πως θα μου κανει αναφορα ο Χ username και θα πω "Μπα, βλακεια username εχει, δεν το τσεκαρω καν" λες και τον ηξερα κι απο χθες. Επισης οταν γινεται μια αναφορα προφιλ, σκαει red flag προς ολους τους moderators, αυτο για να μην θεωρηθει πως θα δω πχ τον Sheogorath να εχει 5 λογαριασμους και πω πως ειναι φιλαρακι, οποτε τον αφηνω. Απλα δεν λειτουργει ετσι.

 

Τελος, οταν αφαιρειται ενα ποστ, υπαρχει ο ενδεδειγμενος και ο μη ενδεδειγμενος τροπος προσεγγισης για να μαθουμε τι συμβαινει. Ο ενδεδειγμενος ειναι να στειλουμε ΠΜ στον mod και να τον ρωτησουμε για ποιον λογο αφαιρεθη το ποστ. Ο μη ενδεδειγμενος (επειδη κυριως απαγορευεται απο τους Ορους Χρησης), ειναι να ρωταμε δημοσια τι παιζει.

 

Εντελως οφφτοπικ με το νημα τα παραπανω, αλλα ειπα να μην τα αφησω αναπαντητα.

 

 

Φυσικα το αν καποιος εχει αποψη/προταση/γουατεβα σχετικα με τις αγγελιες ή οτιδηποτε αφορα το φορουμ, εννοειται πως ειναι ελευθερος να το διατυπωσει σε αυτο ή σε αναλογα νηματα. Και προφανως το ποσα ποστ εχει ή το ποτε εχει γραφτει στο φορουμ δεν αποτελουν κριτιριο φιλτραρισματος μιας καλης ιδεας. Απο κει και περα αν νομιζει καποιος πως δεχεται υποδειξεις κλπ που δεν ειναι συμφωνος, μπορει απλα να τις αγνοησει. Αλλα σαφως οταν θετουμε μια ιδεα, στο πλαισιο μιας συζητησης, αναμενουμε και τον αντιλογο και τη διαφωνια. Για την ιδεα ε, το τονιζω αυτο, οχι για τον χρηστη που θετει την ιδεα. :)

οτι ειπε το μελος Saggitaro ψαχτε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...