Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω εχει αναφερθει ως bug?? !!

επισης δεν θα ηταν καλυτερα ο διαχωρισμος των αγγελιων ζητησης και πωλησης?

 

ολες μαζι καπως χανεται η μπαλα

 

 

ακυρο αυτο υπαρχει ηδη ο διαχωρισμος δεν το ειχα προσεξει

αυτο που θα εκανε διαφορα πιστευω ειναι να μην υπαρχει ο περιορισμος 2 αγγελιες ανα εβδομαδα αλλα

 

2 ενεργες αγγελιες ανα χρονικη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του Insomnia,

 

Χρησιμοποιώ το χώρο για τις αγγελειες για πάρα πολύ καιρό (περίπου ένα χρόνο αν δεν απατούμαι) και θα ήθελα να σας προτείνω μερικές αλλαγές. Καταρχάς, το ξέρω ότι δεν ειναι καθόλου έυκολο αυτά τα πράγματα που θα προτείνω να υλοποιηθούν καθώς απαιτούν άμεση συμμετοχή developer, κάτι που κοστίζει παρ' όλα αυτά θα τα γράψω εδώ μπας και σε κάποια μελλοντική αναδιάρθρωση του site βρείτε ευκαιρία.

 

1) Η κατηγορία του PS4 έχει γεμίσει όπως φαντάζομαι έχετε παρατηρήσει και εσείς με αποτέλεσμα ημερίσιες αγγελείες να θάβονται μέσα σε μερικές ώρες. Αυτό που προτείνω είναι να σπάσει η κατηγορία Playstation σε δύο υποκατηγορίες. H μία θα είναι για τα PS1,PS2,PS3, PSP και PS Vita και η άλλη αποκλειστικά για τις κονσόλες και τα games του PS4.

 

2) Προτείνω επίσης άτομα με ένα συγκεκριμένο αριθμό αξιολογήσεων και πάνω να μπορούν να κάνουν περισσότερες αγγελείες την εβδομάδα. Για παράδειγμα άτομα με 25 ή 30 αξιολογήσεις και πάνω να μπορούν να βάζουν 3 αγγελείες την εβδομάδα.

 

Αυτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν δεν ασχολούσουν μόνο με τις αγγελίες, και έμπαινες λίγο στο φόρουμ, θα γνώριζες ότι τα γράφουμε εδώ.

http://www.insomnia.gr/topic/504987-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82/

 

Πάντως, χωρίς να είναι κάτι προσωπικό, με λυπεί να βλέπω άτομα να ασχολούνται μόνο με τις αγγελίες.

Για τις 3+ αγγελίες ανα εβδομάδα, δεν πιστεύω να γίνει, δεν είναι ΧΕ εδώ, το φόρουμ είναι το πρωταρχικό κομμάτι του site.

 

Πέρνα απο το φόρουμ κάποια φορά, είμαστε καλή παρέα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, εμένα αυτό με ενδιάφερει και με αυτό ασχολούμαι, αν υπάρχει πρόβλημα ας κάνει κάποιος μεταφορά στο post μου. Πάντα φιλικά :)

ναι ρε φιλε αλλα ειναι σαν να θες να παιξεις μπασκετ με τα ποδια και να λες εμενα με ενδιαφερει η μπαλα αυτο κανω και με αυτο ασχολουμαι παντα φιλικα, δλδ ερχεσαι σε ενα φορουμ τεχνολογιας που εχει και αγγελιες και θες να αλλαξεις τους κανονες επειδη εσυ θες να πουλας ξερω γω ποσα αντικειμενα. Οποτε και το φορουμ σου απανταει οτι, εδω ειναι φορουμ, αν ασχολεισαι με αγγελιες και αυτο κανεις και αυτο ασχολεισαι υπαρχει σαιτ Χρυσες αγγελιες, αγγελιοφορος, ebay και ουτω καθεξης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, εμένα αυτό με ενδιάφερει και με αυτό ασχολούμαι, αν υπάρχει πρόβλημα ας κάνει κάποιος μεταφορά στο post μου. Πάντα φιλικά :)

 

Εδω δεν ασχολεισαι εσυ προσωπικα με το site (να ψαξεις λιγες γραμμες να βαλεις την προταση σου στο αντιστοιχο θεμα "προτασεις για αγγελιες", που κανει καρα μπαμ στη πρωτη σελιδα, και δεν εισαι νεο μελος οπως λες), γιατι να ασχοληθει το site με τη προταση σου; Επισης αυτο με τις πολλες αγγελιες, καλο σαν σκεψη. Αρκει να εχεις οχι 25, αλλα 150 αξιολογησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις 3+ αγγελίες ανα εβδομάδα, δεν πιστεύω να γίνει, δεν είναι ΧΕ εδώ, το φόρουμ είναι το πρωταρχικό κομμάτι του site.

 

 

 

μπορει να μην ειναι αλλα καποια πραγματα εδω φευγουν πιο γρηγορα απο την ταχυτητα του φωτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μην ειναι αλλα καποια πραγματα εδω φευγουν πιο γρηγορα απο την ταχυτητα του φωτος :P

 

Αν πουλάς κάποιο προιόν τεχνολογίας, βάζεις μια αγγελία στο insomnia και αυξάνεις τις πιθανότητες του να πουληθεί.

Αν θές να πουλήσεις ένα αυτοκίνητο, βάζεις αγγελία στο car.gr κλπ.

 

Το καθένα πουλιέται γρηγορότερα στον τομέα του :D :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πουλάς κάποιο προιόν τεχνολογίας, βάζεις μια αγγελία στο insomnia και αυξάνεις τις πιθανότητες του να πουληθεί.

Αν θές να πουλήσεις ένα αυτοκίνητο, βάζεις αγγελία στο car.gr κλπ.

 

Το καθένα πουλιέται γρηγορότερα στον τομέα του :D :P

 

 

ναι αυτο θελω να πω

 

 

δεν ξερω σε τι ειναι καλο η χρυση ευκαιρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση? αγοραζει απο εδω κανεις μεταχειρισμενα κινητα? εχω προσπαθησει να επικοινωνησω με τυπους που πουλανε μεταχειρισμενα και αν ενα κινητο που κανει πχ ΣΗΜΕΡΑ! 70 ευρω στα Public, αυτοι το πουλανε 50!!! μετα απο 4!!ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗΣ. Aν παω να χαμηλωσω τιμη τοτε με αγνοουν. Το θλιβερο ειναι οτι καποιοι τα αγοραζουν σε τετοιες τιμες αλλιως δεν εξηγειται τετοια αλαζονεια. Εχει κανεις απαντηση για το τι παιζει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη επειδή το βλέπω λίγο καραμέλα και είναι κουραστικό θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα.

1ον)Ποιο είναι το πρόβλημα μερικών αν κάποιος ασχολείται μόνο με τις αγγελίες και οχι με το φόρουμ,υπήρχε κανόνας στην εγγραφή και δεν τον είδα;;

2ον)Τι ρόλο παίζουν τα μηνύματα και οι αξιολογήσεις στο να εκφέρει κάποιος μια γνώμη μια άποψη η να κάνει μια πρόταση;

3ον)Προς τι όλοι οι άκυροι παραλληλισμοί με ebay,χρυση ευκαιρία κι ενα σωρό άλλες ιστοσελίδες αγγελιών;

 

Απο τη στιγμή που το θέμα είναι προτάσεις για αγγελίες δεν μπορώ να καταλάβω τις αυστηρές υποδείξεις οτι εδω είναι φόρουμ,αν είναι εδώ φόρουμ φίλε μου να διαμαρτυρηθείς στους διαχειριστές να αφαιρέσουν τις αγγελίες με αυτό το επιχείρημα κι οχι να να βάζεις χέρι στον εκάστοτε φουκαρά που προσπαθεί να βοηθήσει,στο κατάλληλο θέμα κιόλας,τονίζοντας ενα ελάττωμα αλλά παράλληλα προτείνει και λύση,και μη μου αναπαράξει κανείς την καραμέλα περί τεχνολογικού φόρουμ όταν στις κατηγορίες αυτού υπάρχουν υποκατηγορίες όπως Διαμερίσματα,Οικιακές συσκευές,έπιπλα,ρουχισμός,εισιτήρια.

Δηλαδή με αυτή τη λογική αν εχω ενα sex shop και αποφασίσω άυριο να κάνω εναν οίκο ανοχής μέσα σε αυτό η δίπλα δεν έχω υποχρέωση να τηρώ τους κανόνες υγιεινής;;

Όλοι λίγο πολύ λόγω οικονομικής κρίσης κοιτάμε είτε να πουλήσουμε κάτι είτε να βρούμε κάτι καλό είτε αυτό είναι ενα ποντίκι είτε ενα καλώδιο,ε γαμώ την πουτάνα μου δηλαδή τόσα στερούμαστε κάθε μέρα και θέλουμε μερικά πράγματα να μας φτιάχνουν λίγο τη διάθεση είναι τόσο κακό λοιπόν να εκφέρουμε μια γνώμη η μια άποψη όταν αυτός που μας το προσφέρει προφανώς δεν το σκέφτηκε;

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν διαφορετικοί τομείς για την κάθε αγγελία αυτό ειναι το σωστό και το πιο λειτουργικό,εγω έβαλα εχθές μια αγγελία ανταλλαγής για ενα πληκτρολόγιο και σήμερα είμαι στην ένατη σελίδα γιατί μόνο στην υποκατηγορία διάφορα μπορούσα να τη βάλω όπως και ο καθένας το καθετί.

Όπως επίσης και η υποκατηγορία Οθόνες/Router θα πρέπει να σπάσει σε δυο ξεχωριστές,εξάλλου δεν σχέση έχει η οθόνη με το ρούτερ,αφού αν ψάχνεις ενα Router αναγκάζεσαι να ανεβοκατεβαίνεις ολόκληρες σελίδες με οθόνες.

Καημό το έχω ρε πούστη μου να μπω σε ελληνικό φόρουμ και να βλέπω άτομα φιλικά με όρεξη πρόσχαρα να βοηθήσουν ο ένας τον άλλον χωρίς υποδείξεις συνοδευόμενες με ύφος χιλίων καρδιναλίων η σχόλια υποτίμησης όπως προανέφερα.

Τελικά όσο ασχημαίνουν οι καιροί ασχημαίνουν και οι άνθρωποι,και δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο νήμα,αφιέρωσα χρόνο και διάβασα τα νήματα και για τα "μπουμπούκια"..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση? αγοραζει απο εδω κανεις μεταχειρισμενα κινητα? εχω προσπαθησει να επικοινωνησω με τυπους που πουλανε μεταχειρισμενα και αν ενα κινητο που κανει πχ ΣΗΜΕΡΑ! 70 ευρω στα Public, αυτοι το πουλανε 50!!! μετα απο 4!!ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗΣ. Aν παω να χαμηλωσω τιμη τοτε με αγνοουν. Το θλιβερο ειναι οτι καποιοι τα αγοραζουν σε τετοιες τιμες αλλιως δεν εξηγειται τετοια αλαζονεια. Εχει κανεις απαντηση για το τι παιζει? 

Το public βάζει σε εξαντλημένα πράγματα ΤΡΕΛΕΣ τιμές, δεν είναι αντιπροσπευτικές λοιπόν.

 

Απο την άλλη, καπιταλισμό έχουμε, η αγορά είναι ελεύθερη.

 

Saggitario, φτιάξε λίγο το λόγο σου σε μερικά σημεία. Φυσικά, τέτοιες προτάσεις τις θέλουμε, και εμείς τις κάνουμε (για τις οθόνες/ρουτερ κτλ), αντίθετο με βρίσκεις προσωπικά στο "να ανεβάσουμε το όριο αγγελιών, μπλα μπλα, να εξυπηρετηθούν οι μαγαζάτορες" κτλ. Οι δυο αγγελίες είναι η χρυσή τομή. Στην τελική πόσα πράγματα κάνεις αναβάθμιση την εβδομάδα?

Γιατί αν βάλει ένα μέλος, εποχή που είναι, αγγελία ένα ποντίκι πχ, για να πάρει άλλο, θα θαφτεί κάτω απο 10.000 αγγελίες με ξεστοκάρισμα μαγαζιών. Και αυτό είναι κατά των τακτικών μελλών του site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω προσωπικά έχασα λογαριασμό με 22 αξιολογήσεις με την αιτιολογία του διπλού λογαριασμού ενω δεν είχα ΚΑΜΙΑ,και το τονίζω,σχέση και ουδέποτε καμία αξιολόγηση απο τους λογαριασμούς που υποτίθεται οτι είχα διπλούς και ξέρω άτομα τα οποία έχουν διπλούς λογαριασμούς και μια χαρά συναλλάσονται και βρίσκονται ακόμη εδώ.

Και το βρίσκω υποκρισία εμένα να μου πάρουν έτσι το λογαριασμό και ενα σωρό αναφορές που έχω κάνει σε προφίλ επαγγελματιών σε αγγελίες σε λάθος κατηγορία η σε αγγελίες σβησμένες με αξιολογήσεις να μην εχει πειραχτεί ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ.

 

Aπλως στους Ορους Χρησης λεει πως απαγορευεται να εχεις παραπανω απο εναν λογαριασμο, οχι πως επιτρεπεται να εχεις οσους θελεις, αλλα απαγορευεται να κανεις αξιολογησεις απο τον εναν στον αλλον.

Απο κει και περα, οταν καποιος κανει αναφορα για διπλο προφιλ, τα μελη της συντονιστικης ομαδας προσπαθουν να δουν αν ισχυει αυτο που αναφερεται και αναλογως πραττουν. Καποιες φορες ενδεχεται να μην ισχυει αυτο ή να μην μπορει να ταυτοποιηθει.

 

Θεωρω παραλογο να πιστευει κανεις πως θα μου κανει αναφορα ο Χ username και θα πω "Μπα, βλακεια username εχει, δεν το τσεκαρω καν" λες και τον ηξερα κι απο χθες. Επισης οταν γινεται μια αναφορα προφιλ, σκαει red flag προς ολους τους moderators, αυτο για να μην θεωρηθει πως θα δω πχ τον Sheogorath να εχει 5 λογαριασμους και πω πως ειναι φιλαρακι, οποτε τον αφηνω. Απλα δεν λειτουργει ετσι.

 

Τελος, οταν αφαιρειται ενα ποστ, υπαρχει ο ενδεδειγμενος και ο μη ενδεδειγμενος τροπος προσεγγισης για να μαθουμε τι συμβαινει. Ο ενδεδειγμενος ειναι να στειλουμε ΠΜ στον mod και να τον ρωτησουμε για ποιον λογο αφαιρεθη το ποστ. Ο μη ενδεδειγμενος (επειδη κυριως απαγορευεται απο τους Ορους Χρησης), ειναι να ρωταμε δημοσια τι παιζει.

 

Εντελως οφφτοπικ με το νημα τα παραπανω, αλλα ειπα να μην τα αφησω αναπαντητα.

 

 

Φυσικα το αν καποιος εχει αποψη/προταση/γουατεβα σχετικα με τις αγγελιες ή οτιδηποτε αφορα το φορουμ, εννοειται πως ειναι ελευθερος να το διατυπωσει σε αυτο ή σε αναλογα νηματα. Και προφανως το ποσα ποστ εχει ή το ποτε εχει γραφτει στο φορουμ δεν αποτελουν κριτιριο φιλτραρισματος μιας καλης ιδεας. Απο κει και περα αν νομιζει καποιος πως δεχεται υποδειξεις κλπ που δεν ειναι συμφωνος, μπορει απλα να τις αγνοησει. Αλλα σαφως οταν θετουμε μια ιδεα, στο πλαισιο μιας συζητησης, αναμενουμε και τον αντιλογο και τη διαφωνια. Για την ιδεα ε, το τονιζω αυτο, οχι για τον χρηστη που θετει την ιδεα. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλως στους Ορους Χρησης λεει πως απαγορευεται να εχεις παραπανω απο εναν λογαριασμο, οχι πως επιτρεπεται να εχεις οσους θελεις, αλλα απαγορευεται να κανεις αξιολογησεις απο τον εναν στον αλλον.

Απο κει και περα, οταν καποιος κανει αναφορα για διπλο προφιλ, τα μελη της συντονιστικης ομαδας προσπαθουν να δουν αν ισχυει αυτο που αναφερεται και αναλογως πραττουν. Καποιες φορες ενδεχεται να μην ισχυει αυτο ή να μην μπορει να ταυτοποιηθει.

 

Θεωρω παραλογο να πιστευει κανεις πως θα μου κανει αναφορα ο Χ username και θα πω "Μπα, βλακεια username εχει, δεν το τσεκαρω καν" λες και τον ηξερα κι απο χθες. Επισης οταν γινεται μια αναφορα, σκαει red flag προς ολους τους moderators, αυτο για να μην θεωρηθει πως θα δω πχ τον Sheogorath να εχει 5 λογαριασμους και πω πως ειναι φιλαρακι, οποτε τον αφηνω. Απλα δεν λειτουργει ετσι.

 

Τελος, οταν αφαιρειται ενα ποστ, υπαρχει ο ενδεδειγμενος και ο μη ενδεδειγμενος τροπος προσεγγισης για να μαθουμε τι συμβαινει. Ο ενδεδειγμενος ειναι να στειλουμε ΠΜ στον mod και να τον ρωτησουμε για ποιον λογο αφαιρεθη το ποστ. Ο μη ενδεδειγμενος (επειδη κυριως απαγορευεται απο τους Ορους Χρησης), ειναι να ρωταμε δημοσια τι παιζει.

Δεν είχα ποτέ διπλό λογαριασμό αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να ασχοληθεί μαζί μου εκτός απο ατάκες του σωρού και ύφος.

 

Όταν αφαιρείται ενα πόστ να αιτιολογείται και στο μήνυμα ενημέρωσης γιατί συγνώμη αλλά όταν moderator κάνει το σερίφη λέγοντας "εγω όπου δω σβησμένες αγγελίες σβήνω και τις αξιολογήσεις" κι εχω κάνει αναφορά σε προφίλ που έχει ολόκληρη λίστα με τίτλο η αγγελία διαγράφηκε και δεν έχει πειραχτεί ούτε τόνος αυτό ονομάζεται κοροιδία.

Κι αν θέλεις να μιλήσουμε και για τρόπους ενδεδειγμένους η μη ας ξεκινήσουμε απο τα υψηλότερα εκ των οποίων παραδειγματίζονται τα χαμηλότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...