Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κάνω λάθος ο νόμος λέει ότι είναι για συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών κι επιχειρήσεων, όχι ανάμεσα σε ιδιώτες.

 

 

αυτο ουτως ή αλλως μπορει να θεωρηθει και φοροδιαφυγη (μεσα σε ορισμενα πλαισια) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ προτείνω όταν κάποιος αλλάζει την τιμή της αγγελίας του να φαίνεται.Σήμερα έστειλα ένα μήνυμα σε ένα τύπο σε μια αγγελία στα 115 λέγοντας του ότι θέλω το προϊόν και ένα τηλ για να κανονίσουμε.Μου στέλνει τηλ και στο ενδιάμεσο πάει την αγγελία στα 145.Μετά άντε απέδειξε ότι δεν κάνουν πουλάκια τα μάτια σου.Ένα βήμα πριν του κάνω κατάθεση ήμουν και κοίταξα την αγγελία για επιβεβαίωση.Για την ιστορία το παραδέχτηκε αργότερα μετά από αρκετή επιμονή.Μέλος στο ινσόμνια από το 2007,με λίγες όμως αξιολογήσεις αλλά με 500 μηνύματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα εγω ειμαι κατα της καταθεσης. αντικαταβολη ή χερι-χερι

Εγώ είμαι κατά της αντικαταβολής.Είτε δεν μου στείλει τπτ είτε στείλει πέτρες το ίδιο μου κάνει.Μόνο το +2.30 αλλάζει.Στην κρίση του πέφτω.Παλιότερα οι συναλλαγές μου ήταν μόνο χέρι-χέρι.Πλέον έχω κουραστεί να γίνω λάστιχο για να παραλάβω.Όχι δουλεύει την μια,δεν μπορεί την άλλη κλπ λες και εμείς όλη μέρα καθόμαστε.Έρχεται στο ταχυδρομείο το παίρνεις,γεια σας!Αν πέσεις σε νορμαλ άτομο είναι οτι καλύτερο το χέρι-χέρι δεν το συζητάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα εγω ειμαι κατα της καταθεσης. αντικαταβολη ή χερι-χερι

 

Αφού και η αντικαταβολή στη τράπεζα μπαίνει! (τουλάχιστο απο ACS,Γενική που χω στείλει). Μάλιστα η Γενική έχει μόνον Alpha και κρατάει καποιο ποσό για το έμβασμα.

 

Η κατάθεση για μέλη με αρκετές αξιολογήσεις, θεωρώ πως ειναι μονόδρομος, υπο την έννοια πως γλυτώνεις πολλούς που θα ή/και σε ζαλίζουν με μια αγγελία για διάφορους λόγους.

 

Θα μου πεις, δε μπορείς να τη πατήσεις; μπορεί...αλλά μέχρι τώρα, δεν είχα καποιο πρόβλημα με μέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Απλά διαβάζοντας ως νέο μέλος όλη την κουβέντα,για να καταλαβαίνω σιγά σιγά τί παίζει,επιτρέψτε μου να επιβεβαιώσω πως για την Γενική Ταχυδρομική τουλάχιστον υπάρχει όριο στα 500 για αντικαταβολή...Σημερινή πληροφορία από υπάλληλο του υποκαταστήματος αυτής,μετά από ερώτηση μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγες   ειναι  οι  ωρες   τους.....

 

Η  ημερομηνια   ληξης   παρηλθε....

 

Απάτη μέσω διαδικτύου με δήθεν πώληση κινητών σε χαμηλές τιμές

 

http://www.naftemporiki.gr/story/1194407/apati-meso-diadiktuou-me-dithen-polisi-kiniton-se-xamiles-times?ref=yfp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον   πηγαιναν  γυρευοντας   μαθηματικως   βεβαιον   οτι  θα   την    παταγαν.

 

Αντε   και  στους   επομενους......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πρεπει να δαγκωσανε καποιον που ειχε χοντρο 'δοντι' και κατσανε να ασχοληθουνε αλλιως.....

 

Δεν χρειάζεται "χοντρό δόντι" αλλά απλά να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά! Οι διαδικασίες στη χώρα μας όμως είναι τέτοιες που σχεδόν σε αποτρέπουν από να το κυνηγήσεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διπλανο site εχω κανει πολλες αναφορες για ψευτικες αγγελιες που κανουν μπαμ οτι ειναι μαϊμου γιατι ειναι υπερβολικα χαμηλες οι τιμες απο μαγαζι που ταχα εκλεισε.


Δεν χρειάζεται "χοντρό δόντι" αλλά απλά να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά! Οι διαδικασίες στη χώρα μας όμως είναι τέτοιες που σχεδόν σε αποτρέπουν από να το κυνηγήσεις! :)

 Και να ασχοληθει και το site γιατι στο παραπανω εχω κανει πολλλες φορες αναφορα αλλα παλι εκει ειναι οι αγγελιες δεν μπορουν να μπλοκαρουν την ip η τις ip ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Τα ανωτέρω καταγγελλόμενα τέθηκαν υπ' όψιν της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης, η οποία παρήγγειλε τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης.''

 

άπαξ και ασχολήθηκε η εισαγγελία η σεμνή τελετή έλαβε τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

 Και να ασχοληθει και το site γιατι στο παραπανω εχω κανει πολλλες φορες αναφορα αλλα παλι εκει ειναι οι αγγελιες δεν μπορουν να μπλοκαρουν την ip η τις ip ?

 

Ένα σχόλιο μόνο επ' αυτού, επειδή το διαβάζω πολύ συχνά, έχει απαντηθεί αλλά είναι από τις απορίες που επανεμφανίζονται τακτικά:

 

Πλέον, οι πάροχοι δίνουν dynamic ip, όχι static, που σημαίνει πως με ένα reset του router αλλάζεις διεύθυνση. Επομένως, το μπλοκάρισμα διευθύνσεων δεν λύνει κανένα πρόβλημα.

 

Η κοινή λογική, αντίθετα, μπορεί να αποδειχτεί πολύτιμη, μόνο που τείνω να καταλήξω πως δεν είναι και τόσο κοινή, τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σχόλιο μόνο επ' αυτού, επειδή το διαβάζω πολύ συχνά, έχει απαντηθεί αλλά είναι από τις απορίες που επανεμφανίζονται τακτικά:

 

Πλέον, οι πάροχοι δίνουν dynamic ip, όχι static, που σημαίνει πως με ένα reset του router αλλάζεις διεύθυνση. Επομένως, το μπλοκάρισμα διευθύνσεων δεν λύνει κανένα πρόβλημα.

 

Η κοινή λογική, αντίθετα, μπορεί να αποδειχτεί πολύτιμη, μόνο που τείνω να καταλήξω πως δεν είναι και τόσο κοινή, τελικά.

 

Καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...