Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mypagio, μαζί σου σε όλα!

 

Ιδιαίτερα για το Γ, εγώ είχα προτείνει σύστημα με tags αντί για κατηγορίες. Οπότε, δε θα υπήρχε πρόβλημα με μία αγγελία «λίγο απ' όλα» (ούτε θα χρειαζόταν να αυξηθούν τα όρια), αφού οι αναγνώστες θα μπορούσαν να φιλτράρουν βάσει tags.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφού είσαι και moderator γιατί δεν κάνετε μια κουβεντούλα?
πες τους τα μπας και δούμε μια άσπρη μέρα. Για tags πάντως δεν ξέρω ούτε καταλαβαίνω γιατί υπάρχει ο περιορισμός (αν και με μερικά ζώα που υπάρχουν εδώ μέσα είναι ικανός ο άλλος να γεμίσει 3 σελίδες με την ίδια αγγελία).
Απλά βάλτε 2 αγγελίες ανά κατηγορία παράδειγμα. (2 για οθόνες, 2 για πλήρη συστήματα κλπ)
Για το search στην ουσία είναι άχρηστο. Ψάχνω μια βδομάδα τώρα μια αγγελία που είχα δει και δεν μπορώ να την βρω με τίποτα.
Bug επίσης θεωρώ ότι είναι και το ότι, όποια αγγελία είναι στο τέλος της σελίδα ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ως δια μαγείας, πρώτη, στην επόμενη σελίδα με άλλη φωτογραφία!!!!!
Και επίσης και το ότι εμφανίζεται σελίδα με 1 ή με 2 αγγελίες πολλές φορές.

Σας ευχαριστώ και πάλι

 

Υ.Γ: Να κάνω και μία πρόταση για να γουστάρετε? DONATION. Ακριβώς!
με πχ. 10 ευρώ το 6μηνο, να μπορεί ο άλλος να βάζει 5 αγγελίες την εβδομάδα, με 20 ευρώ 10 αγγελίες την εβδομάδα κοκ. Έτσι άνθρωποι που πραγματικά κάνουν δουλειά και γουστάρουν, θα έχουν το ελεύθερο να δουλεύουν σωστά και ωραία. ;)
Τροφή για σκέψη....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον διαχωρισμό των κατηγοριών, συμφωνώ και εγώ.

Οι οθόνες μόνες τους (και όπου αλλού έχουμε ακόμα διπλές κατηγορίες)!

(θα βοηθούσαν και sub topics, του στυλ:

Δισκοι,

και μεσα

Εσωτερικοί Δισκοι

Εξωτερικοί Δίσκοι, αλλά δεν ξέρω ποσο ευκολο ειναι αυτο)!

Η αύξηση του ορίου, εγκυμονεί κινδύνους . Και εγώ θα το ήθελα, αλλά νομίζω ότι θα γεμίζαμε με δεκάδες up.

Το μόνο που εχει ξανασυζητηθεί, ειναι να μπορούμε να βάζουμε 2 πώλησης, 2 ζήτησης...

Η ιδέα του donation όμως, για αύξηση αγγελιών, είναι πιo safe!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το donation έχει το καλό ότι είναι όπως είπες πιο safe.
Εκεί θα φανεί και ποιος ασχολείται σοβαρά και δεν παίζει.

Επίσης πιστεύω ότι θα δώσει και ένα καλό κίνητρο στα παιδιά που τρέχουν το site για να δουλεύουν καλύτερα και με μεγαλύτερη όρεξη για να βελτιώσουν τα πράγματα,όπως επίσης και να δώσουν και κάποια άλλα προνόμια στους donators.
Ένα απλό και συμβολικό ποσό όπως είπα, το οποίο τον περιστασιακό χρήστη δεν τον ενδιαφέρει να το καλύψει.

Επίσης το όριο θα μπορεί να μπεις στις κατηγορίες (σκληρός δίσκος, οθόνη κλπ.) όσο για το up που είπες θα μπορεί να γίνει καλύτερα εάν η "Νέα Υποβολή" δεν μετράει σαν "Νέα Αγγελία".

Οι οθόνες όντως πιστεύω ότι είναι μια μεγάλη κατηγορία και δεν έχουν σχέση με τους routers κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είσαι και moderator γιατί δεν κάνετε μια κουβεντούλα?

 

Έχει γίνει και αυτό, αλλά δυστυχώς δεν αναιρεί το γεγονός ότι πρόκειται για ένα μη-τετριμμένο feature που δεν μπορεί να γίνει εύκολα, άκοπα και ανέξοδα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον   πλεον  με   τις   αγγελιες   ορισμενων   συμφορουμιτων!!!!

Εξαρημα  που   αγορασα   το  καλοκαιρι   123   ευρω   και  τον   δεκεμβριο   εφτασε   τα   135  πουλιεται   150  ευρω   μεταχειρισμενο!!!!

Δεν   θελω   να   κρινω   τις   τιμες   των   αγγελιων   αλλα   BASTA!!!!!

Ενα   50-60%   της   αρχικης   τιμης   δεν  θαπρεπε   ναναι   αυτονοητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον   πλεον  με   τις   αγγελιες   ορισμενων   συμφορουμιτων!!!!

Εξαρημα  που   αγορασα   το  καλοκαιρι   123   ευρω   και  τον   δεκεμβριο   εφτασε   τα   135  πουλιεται   150  ευρω   μεταχειρισμενο!!!!

Δεν   θελω   να   κρινω   τις   τιμες   των   αγγελιων   αλλα   BASTA!!!!!

Ενα   50-60%   της   αρχικης   τιμης   δεν  θαπρεπε   ναναι   αυτονοητο?

 

Μπορεί σε ορισμένες περιπτώσεις να ειναι κλεψία αλλα ο καθένα βάζεις οσο του αρέσει η νομίζει πως θα το πουλήσει, τωρα σε τιμές αρκετά παραπάνω εως γελίες απο την πραγματική αξία του προιόντος την δεδομένη χρονική στιγμή η γενικότερα απλα θα του μείνει στο ράφι και δεν θα το πουλήσει, η τελικά θα δει οτι δεν μπορεί να βρει θύμα οποτε θα το πουλήσει στην κανονική τιμή του.

 

Ακριβώς οπως γίνεται σε πολλές περιπτώσεις και στο ebay οπου βλέπει τέρατα, δηλαδή ξέρεις αυτονόητο για τον καθένα μπορεί να ειναι οτιδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ημαρτον   πλεον  με   τις   αγγελιες   ορισμενων   συμφορουμιτων!!!!

Εξαρημα  που   αγορασα   το  καλοκαιρι   123   ευρω   και  τον   δεκεμβριο   εφτασε   τα   135  πουλιεται   150  ευρω   μεταχειρισμενο!!!!

Δεν   θελω   να   κρινω   τις   τιμες   των   αγγελιων   αλλα   BASTA!!!!!

Ενα   50-60%   της   αρχικης   τιμης   δεν  θαπρεπε   ναναι   αυτονοητο?

 

Το topic επιγράφεται "Προτάσεις για αγγελίες" - όχι "Γκρίνια για τιμές που δεν γουστάρω στις αγγελίες". Μηνύματα που εκφράζουν κάθε είδους παράπονα για αγγελίες (δεν μου αρέσουν οι τιμές, δεν μου αρέσουν τα πράγματα που πωλούνται, δεν μου αρέσει η φάτσα του κάθε αγοραστή/πωλητή κλπ) ή εκφράζουν δυσαρέσκεια για συγκεκριμένες συναλλαγές ή συγκεκριμένους πωλητές/αγοραστές δεν έχουν θέση στο παρόν topic. 

 

Επιπλέον, το έχουμε ξαναπεί αρκετές φορές: το forum δεν μπορεί και δεν επιθυμεί να βάλει όρια στις τιμές που θέτουν τα μέλη στα αγαθά που πωλούν μέσω των αγγελιών. Τέρμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον   πλεον  με   τις   αγγελιες   ορισμενων   συμφορουμιτων!!!!

Εξαρημα  που   αγορασα   το  καλοκαιρι   123   ευρω   και  τον   δεκεμβριο   εφτασε   τα   135  πουλιεται   150  ευρω   μεταχειρισμενο!!!!

Δεν   θελω   να   κρινω   τις   τιμες   των   αγγελιων   αλλα   BASTA!!!!!

Ενα   50-60%   της   αρχικης   τιμης   δεν  θαπρεπε   ναναι   αυτονοητο?

Κανένας δεν σε υποχρεώνει να αγοράσεις στην τιμή που λέει ο άλλος. Δεν υπάρχουν αυτονόητα. Αν δεν σου αρέσει η τιμή δεν το παίρνεις. Είναι ένα ελεύθερο εμπόριο όπου κάποιος προσπαθεί να πουλήσει όσο πιο ακριβά μπορεί και κάποιος να αγοράσει όσο πιο φτηνά γίνεται. Όσοι δεν θέλουν να τους μείνει κάτι στο ράφι έχουν την γνώση να το πουλήσουν όπως πρέπει. Όπως είπε και ο SPANK αν δεν το καταλάβει κάποιος αυτό θα του μείνει στο ράφι. Κάποιοι δεν έχουν ανάγκη τα λεφτά και κάποιοι άλλοι τα σκοτώνουν. Αν δεις και στο Skroutz ένα προϊόν μπορεί να ξεκινάει από 100€ σε ένα κατάστημα και να πωλείται ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ 230€ σε κάποιο άλλο. Δηλαδή θα πας στο κατάστημα και θα πεις "Αφου ο άλλος το έχει όσο εσείς γιατί το πουλάτε ακριβά?" ?????

Απλά όταν καταλάβεις τι παίζει δεν ασχολείσαι την προσπερνάς.

Απλά είναι τα πράγματα...

Το topic αυτό πιστεύω είναι για το πως θα κάνουμε τη ζωή μας καλύτερη και όχι να γκρινιάζουμε για το ότι δεν μας αρέσει η αγγελία κάποιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω   με   τους   προλαλησαντες   απλα   πανω   στην  τσαντιλα   μου   το  εγραψα   οχι   με   την  λογικη   "δεν  μου  αρεσουν  οι  τιμες"   αλλα   με   την  λογικη   "ψαχνω   να  βρω   εναν   μακακα"......

Και   δυστυχως   το   προσπερνας   μεν   απευθυνεται   σε  ολους  δε....

Ληξις   απο  μενα  για   το  οφτοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν   τουλαχιστον  η  μια   ειναι   πανω   απο   7  ημερων  τοτε   μπορει  να   συμβει  καθοτι  μετα   απο   7   μερες   μπορεις   να  βαλης   2   νεες   η  ν  ανανεωσης   τις   παλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...