Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Μια χαρά τις καταλαβαίνω,αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το υφάκι σου,αν απο οτι εγραψα δεν κατάλαβες τι εννοώ τότε αυτό είναι άλλο θέμα,αντι της ειρωνείας και του ύφους καλό θα ήταν η μέριμνα για τα συγκεκριμένα περιστατικά.

 

 

Από τη στιγμή που στους Όρους Χρήσης των Αγγελιών ορίζεται ξεκάθαρα ότι «Όποιο μέλος έχει ολοκληρώσει συναλλαγή μέσω των αγγελιών του forum με άλλο μέλος έχει τη δυνατότητα να αξιολογήσει θετικά ή αρνητικά τη συναλλαγή αυτή» και μάλιστα υπάρχει και συγκεκριμένη παράγραφος που αναφέρεται στις ψευδείς και μη αποδεκτές αξιολογήσεις, το να γράφεις «δεν μπορείς να έχεις αξίωση να μην μαθευτεί η να μη δεχτείς αρνητική η ουδέτερη αξιολόγηση επειδή δεν έγινε η αγοραπωλησία που κακώς εσυ σαν πωλητής ακύρωσες» είναι το λιγότερο εκτός κανόνων και εκτός της αποστολής των Αγγελιών.

Για να μην γράψω τίποτα βαρύτερο. 

 

Καλό είναι λοιπόν πριν γράψουμε κάτι δημοσίως, να ξέρουμε για τι πράγμα γράφουμε. Το οποίο είναι προφανές ότι δεν συμβαίνει με το παραπάνω γραπτό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από τη στιγμή που στους Όρους Χρήσης των Αγγελιών ορίζεται ξεκάθαρα ότι «Όποιο μέλος έχει ολοκληρώσει συναλλαγή μέσω των αγγελιών του forum με άλλο μέλος έχει τη δυνατότητα να αξιολογήσει θετικά ή αρνητικά τη συναλλαγή αυτή» και μάλιστα υπάρχει και συγκεκριμένη παράγραφος που αναφέρεται στις ψευδείς και μη αποδεκτές αξιολογήσεις, το να γράφεις «δεν μπορείς να έχεις αξίωση να μην μαθευτεί η να μη δεχτείς αρνητική η ουδέτερη αξιολόγηση επειδή δεν έγινε η αγοραπωλησία που κακώς εσυ σαν πωλητής ακύρωσες» είναι το λιγότερο εκτός κανόνων και εκτός της αποστολής των Αγγελιών.

Για να μην γράψω τίποτα βαρύτερο. 

 

Καλό είναι λοιπόν πριν γράψουμε κάτι δημοσίως, να ξέρουμε για τι πράγμα γράφουμε. Το οποίο είναι προφανές ότι δεν συμβαίνει με το παραπάνω γραπτό σου. 

Και η αξιολόγηση γράφει Έχετε συμμετοχή σ' αυτή την αγγελία ; Γράψτε την αξιολόγηση σας πατώντας εδω το κειμενο με τα μπλέ γράμματα απο κατω είναι σχεδον στο ιδιο φοντο οπότε μπορεί έυκολα να μη τα παρατηρήσει κάποιος.

Επιπλέον το να μην υπάρχει γενική αξιολόγηση πωλητή είναι κι αυτό ενα πρόβλημα για τα "πιστολιάσματα" που προανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ μου συγνώμη αλλά σφάλεις,η αξιοπιστία ενός πωλητή κρίνεται απο πολλά και το κυριώτερο είναι η αξιοπιστία του η οποία διαμορφώνεται κυρίως απο την περιγραφή στην κατάσταση την οποία επέρχεται το προιόν και κατόπιν απο τη συνεννόηση που κάνει με τον αγοραστή η αγοραπωλησία σαν κατάσταση είναι απλά μια στιγμιαία πράξη στην οποία παίρνεις το αντικείμενο και δίνεις το αντίτιμο.

Εαν υπήρχε κάποια αρνητική αξιολόγηση απο κάποιον που δεν του έκανε παζάρι η δεν του το έδωσε στην τιμή που ήθελε εκεί συμφωνώ οτι πρέπει να διαγράφεται η αξιολόγηση,κάτι που γίνεται εαν την αναφέρεις,αλλά όταν "πιστολιάζεις" τον άλλον τελευταία στιγμή ενω εκείνος πόνταρε επάνω σου δεν μπορείς να έχεις αξίωση να μην μαθευτεί η να μη δεχτείς αρνητική η ουδέτερη αξιολόγηση επειδή δεν έγινε η αγοραπωλησία που κακώς εσυ σαν πωλητής ακύρωσες.

Ειδικά αν θέλεις να μαζέψεις καλές αξιολογήσεις και να γίνεις ενας καλός πωλητής καλό θα ήταν,αν δεν είσαι σίγουρος,να λές θα σε εχω στα υπόψιν αλλά αν βρεθεί κάποιος θα το δώσω κι ετσι ουτε μπορεί να σε κατηγορήσει κάποιος και είσαι σωστός σαν πωλητής αφου εχεις ξεκαθαρίσει τη θέση σου.

Πολλά μέλη που ειχα αγοραπωλησία μου είπαν τέτοια περιστατικά και πρίν λίγες μέρες έγινα κι εγω ενας απο αυτούς,καλό θα είναι λοιπόν να μην δίνουμε το λόγο μας εαν δεν είμαστε σίγουροι,εξάλλου το λέει και το ρητό "ο καλύτερος τρόπος για να κρατήσεις τον λόγο σου είναι να μην τον δίνεις". 

Πάντως εμένα προσωπικά δεν με αφήνει ασυγκίνητο μια αρνητική κρητική και ας μην έχει γίνει συναλλαγή όπως και το παιδί από πάνω.Νομίζω είναι ενδεικτικό της κατάστασης.Όπως είναι σπαστικό να σου λέει ο άλλος "το θέλω" "κράτα το" κλπ και μετά μην τον είδατε το ίδιο εκνευριστικό είναι να έχεις κανονίσει για κάτι και να μην το παίρνεις.Πιστεύεται ότι αυτός που κάνει το δεύτερο είναι δύσκολο να κάνει το πρώτο?Σίγουρα όχι και μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. Οκ ναι είναι αντίθετο στους κανόνες,οφείλουμε να τους ακολουθούμε ακόμη και αν δεν συμφωνούμε όπως εγώ και ίσως να έχουν διαμορφωθεί γιατί δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος γιατί όντως είναι δύσκολο να βρεθεί λύση που να ικανοποιεί όλες τις πλευρές αλλά δεν θα παρεξηγηθώ αν δω μια αρνητική.Αν πιστεύει ο καθένας ότι δεν έπρεπε να υπάρχει η συγκεκριμένη αρνητική ας μην την λαμβάνει υπόψιν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οταν καποιος εχει φαει ban λογω διπλων και τριπλων λογαριασμων οι αγγελιες του παραμενουν και δεν διαγραφονται;

Παραδειγμα σε αυτη που λεει ο Γρηγορης εχει τηλεφωνο αρα μπορει να πουλησει ανετα εδω μεσα αυτο που εχει βαλει και ας ειναι μπαναρισμενος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις, η αναφορά για αυτό ακριβώς υπάρχει. Αν είναι να γράφουμε τέτοια περιστατικά μέσα σε άσχετα θέματα, ζήτω που καήκαμε. 

Εκτός εάν δεν θέλουμε να βοηθήσουμε αλλά μόνο να γκρινιάξουμε.

 

 

 

 

Εκανα   2-3   αναφορες   γιατι   οσο   προχωρουσα   ευρισκα   κι  αλλα   προφιλ   αλλα   ηθελα   να   γκρινιαξω   και   λιγο... :-)  :-)  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οταν καποιος εχει φαει ban λογω διπλων και τριπλων λογαριασμων οι αγγελιες του παραμενουν και δεν διαγραφονται;

Παραδειγμα σε αυτη που λεει ο Γρηγορης εχει τηλεφωνο αρα μπορει να πουλησει ανετα εδω μεσα αυτο που εχει βαλει και ας ειναι μπαναρισμενος.

Πες τα χρυσόστομε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις, η αναφορά για αυτό ακριβώς υπάρχει. Αν είναι να γράφουμε τέτοια περιστατικά μέσα σε άσχετα θέματα, ζήτω που καήκαμε. 

Εκτός εάν δεν θέλουμε να βοηθήσουμε αλλά μόνο να γκρινιάξουμε.

 

 

Στην περίπτωση αυτή, είναι ευθύνη του πωλητή να κάνει αναφορά στην εκτός κανόνων αξιολόγηση. Δεν μπορούμε να ελέγχουμε όλες τις αξιολογήσεις που δημοσιεύονται καθημερινά μήπως βρούμε καμία που να παραβαίνει τους Όρους Χρήσης. Εάν ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος δεν ενδιαφέρεται, τι να κάνει το forum;

 

Παρεμπιπτόντως, η συγκεκριμένη αξιολόγηση μόλις αφαιρέθηκε (και το μέλος που τη δημοσίευσε έλαβε το σχετικό warning).

 

 

 

Διάβασε ξανά τους Όρους Χρήσης για τις Αγγελίες: Γράφουμε ξεκάθαρα και σαφέστατα ότι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ. 

Εάν δεν καταλαβαίνεις κάποια από τις παραπάνω λέξεις είναι άλλο θέμα. 

δεν ξέρω εάν μπορείς να δεις τις αναφορές που κάνει το κάθε μέλος αλλά κάθε μέρα κάνω αρκετές από τις οποίες ούτε οι μισές δεν εκτελούνται . (για του επαγγελματίες λέω)

Το insomnia παρέχει την δυνατότητα στο κάθε μέλος να μπορεί να δημοσιεύσει αγγελίες το πρόβλημα ξεκινάει με τους επαγγελματίες που χαλούν τις αγγελίες . τι εννοώ πουλάω εάν προϊόν μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και υπάρχει ίδια αγγελία από τον επαγγελματία που δίνει εγγύηση οχι από τον κατασκευαστή αλλά από τον ίδιο ( με δήλωση του ν105) πως θα μπορέσει το μέλος να πουλήσει το προϊόν του (που δεν το κάνει για βιοποριστικούς λόγους αλλά λόγους αναβάθμισης ) και να συναλλαγεί με αλλά μελή την στιγμή που έχουν μπει επαγγελματίες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το αλλο... κατι αγγελιες που εμφανιζονται συχνα πυκνα με τιτλο " ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ"  "ΔΕΝ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΠΟΤΕ"  " ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ"  που τις πας..

 

Τωρα πως γινεται να ειναι παντα τα ιδια ατομα και παντα να τα εχουν ολοκαινουργια ενας θεος ξερει. Βασικα, και εμεις ξερουμε αλλα αντε να μην το συνεχισω το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω εάν μπορείς να δεις τις αναφορές που κάνει το κάθε μέλος αλλά κάθε μέρα κάνω αρκετές από τις οποίες ούτε οι μισές δεν εκτελούνται . (για του επαγγελματίες λέω)

Το insomnia παρέχει την δυνατότητα στο κάθε μέλος να μπορεί να δημοσιεύσει αγγελίες το πρόβλημα ξεκινάει με τους επαγγελματίες που χαλούν τις αγγελίες . τι εννοώ πουλάω εάν προϊόν μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και υπάρχει ίδια αγγελία από τον επαγγελματία που δίνει εγγύηση οχι από τον κατασκευαστή αλλά από τον ίδιο ( με δήλωση του ν105) πως θα μπορέσει το μέλος να πουλήσει το προϊόν του (που δεν το κάνει για βιοποριστικούς λόγους αλλά λόγους αναβάθμισης ) και να συναλλαγεί με αλλά μελή την στιγμή που έχουν μπει επαγγελματίες . 

 

Αν ηταν καθαρα επαγγελματιας θα εκοβε αποδειξη η τιμολογιο το χαρτι του Ν105 μπορεις και εσυ να το φτιαξεις που θα παρεχεις καποια εγγυηση για αυτο που πουλας.

 

Δεν νομιζω κανεις να πιστευει οτι αν του δωσουν ενα χαρτι του Ν105 μπορει να νιωθει σιγουρια.

 

Ισα ισα πιστευω πως εχουν και λογικες τιμες γιατι οταν βλεπεις τον ιδιο υπολογιστη και ο "επαγγελματιας" τον πουλαει 80 ευρω και ο ιδιωτης ζηταει 200 ευρω τοτε ακομα και να φυγει ο "επαγγελματιας" ο ιδιωτης δεν υπαρχει περιπτωση να πουλησει ουτε στον αιωνα του απαντα.

Γιατι το αλλο... κατι αγγελιες που εμφανιζονται συχνα πυκνα με τιτλο " ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ"  "ΔΕΝ ΑΝΟΙΧΤΗΚΕ ΠΟΤΕ"  " ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ"  που τις πας..

 

Τωρα πως γινεται να ειναι παντα τα ιδια ατομα και παντα να τα εχουν ολοκαινουργια ενας θεος ξερει. Βασικα, και εμεις ξερουμε αλλα αντε να μην το συνεχισω το θεμα..

 

Εχω φιλη που εχει ενα αρχαιο Nokia και δεν το αλλαζει ουτε με iphone χρυσο 24Κ και επειδη εχει συμβολαιο 8 ωρες τον μηνα καθε χρονο της δινουν και ενα κινητο που μου το δινει να το πουλησω και μου λεει τα μισα δικα σου.

 

Σφραγισμενο γραφω στην αγγελια η μηπως θα πρεπει να το δουλεψω 5-6 μηνες να το κανω και 5-6 γρατσουνιες για να πω μεταχειρισμενο;

 

Οι περισσοτεροι που πουλανε σφραγισμενα η απο επιδοτηση το εχουν παρει η το εχουν φερει απο Κινα και προσπαθουν να βγαλουν κερδος η το εχουν παρει απο καποια προσφορα καταστηματος και παλι πανε να βγαλουν κερδος.

 

Δεν μας υποχρεωσε κανεις να αγορασουμε κατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φιλη που εχει ενα αρχαιο Nokia και δεν το αλλαζει ουτε με iphone χρυσο 24Κ και επειδη εχει συμβολαιο 8 ωρες τον μηνα καθε χρονο της δινουν και ενα κινητο που μου το δινει να το πουλησω και μου λεει τα μισα δικα σου.

 

Σφραγισμενο γραφω στην αγγελια η μηπως θα πρεπει να το δουλεψω 5-6 μηνες να το κανω και 5-6 γρατσουνιες για να πω μεταχειρισμενο;

 

Οι περισσοτεροι που πουλανε σφραγισμενα η απο επιδοτηση το εχουν παρει η το εχουν φερει απο Κινα και προσπαθουν να βγαλουν κερδος η το εχουν παρει απο καποια προσφορα καταστηματος και παλι πανε να βγαλουν κερδος.

 

Δεν μας υποχρεωσε κανεις να αγορασουμε κατι.

 

Το να βαλεις μια αγγελια το χρονο φιλε μου με κατι σφραγισμενο δεν ειναι κατι το παραξενο ουτε κακο, δεν μιλαω για κατι τοσο απλο, μιλαω για ατομα που βαζουν συνεχως σφραγισμενα. 

 

Παραδειγμα, με μια απλη αναζητηση στης καρτες γραφικων θα βρεις πολυ ευκολα μερικες αγγελιες περιεργες, για του λογου το αληθες πριν λιγο βρηκα μια που εχει 4 καρτες των 300-700ε και οι τρεις ειναι σφραγισμενες, δεν ειναι η πρωτη του αγγελια με σφραγισμενο προιον. 

 

Αν δεν ειναι αυτο red flag τοτε τι ειναι? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν καθαρα επαγγελματιας θα εκοβε αποδειξη η τιμολογιο το χαρτι του Ν105 μπορεις και εσυ να το φτιαξεις που θα παρεχεις καποια εγγυηση για αυτο που πουλας.

 

Δεν νομιζω κανεις να πιστευει οτι αν του δωσουν ενα χαρτι του Ν105 μπορει να νιωθει σιγουρια.

 

 

από την αρχή τιμολόγιο ή απόδειξη κόβει αλλά το θέμα δεν είναι εκεί το θέμα είναι ότι δεν επιτρέπονται οι επαγγελματίες εκεί είναι το όλο θέμα πρέπει να διαγραφούν αυτά τα account ή άλλος δεν βάζει αγγελία αλλά έχει account στο όνομα της εταιρίας του δηλαδή αυτό δεν είναι διαφήμιση και λινκ της εταιρίας του στο προφίλ . π.χ εγώ έκανα παραγγελία από το ebay rsim και πήρα 2-3 παραπάνω βάζω την αγγελία 2 φορές μου την σβήσαν με την δικαιολογία επαγγελματία και βλέπεις αγγελίες που έχουν 30 λάπτοπ αυτοί δεν είναι επαγγελματίες και λινκ που παραπέμπουν σε ιστοσελίδα σέρβις.    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλως η κακως το Insomnia δεν ειναι το μοναδικο site που εχει αγγελιες για να μην πω για τα site που ειναι μονο για αγγελιες.

Ετσι αυτος που ψαχνει να αγορασει κατι θα ψαξει δεξια και αριστερα και δεν τον νοιαζει τι κανει αυτος που θα του πουλησει κατι αλλα αν τον συμφερει αυτο που αγοραζει.

 

Ακομα και να τους διωξει το Insomnia εκτος απο οτι θα κανουν αλλους 10 λογαριασμους αλλα παλι θα πουλησουν δεξια και αριστερα.

Ειμαι αντιθετος στους πολλους λογαριασμους και πιστευω αν δεν εισαι απατεωνας ο ενας λογαριασμος ειναι το καλυτερο (εχω 250 θετικες 10 χρονια εδω μεσα)

 

Παραδειγμα εγω πηρα απο δω μεσα την Asus 1070 OC σφραγισμενη απο Amazon με 440 ευρω και ηταν μια συμφερουσα αγορα.

Δεν με πειραξε αν εφερε 20 καρτες και σε τι τιμη τις πηρε γιατι μπορει να εχει γκομενα μεσα στο Amazon ξερω οτι την πηρα ποιο χαμηλα απο οσο την πουλανε αυτοι που δεν ειναι επαγγελματιες και φερνουν μια καρτα απο το Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλως η κακως το Insomnia δεν ειναι το μοναδικο site που εχει αγγελιες για να μην πω για τα site που ειναι μονο για αγγελιες.

Ετσι αυτος που ψαχνει να αγορασει κατι θα ψαξει δεξια και αριστερα και δεν τον νοιαζει τι κανει αυτος που θα του πουλησει κατι αλλα αν τον συμφερει αυτο που αγοραζει.

 

Ακομα και να τους διωξει το Insomnia εκτος απο οτι θα κανουν αλλους 10 λογαριασμους αλλα παλι θα πουλησουν δεξια και αριστερα.

Ειμαι αντιθετος στους πολλους λογαριασμους και πιστευω αν δεν εισαι απατεωνας ο ενας λογαριασμος ειναι το καλυτερο (εχω 250 θετικες 10 χρονια εδω μεσα)

 

Παραδειγμα εγω πηρα απο δω μεσα την Asus 1070 OC σφραγισμενη απο Amazon με 440 ευρω και ηταν μια συμφερουσα αγορα.

Δεν με πειραξε αν εφερε 20 καρτες και σε τι τιμη τις πηρε γιατι μπορει να εχει γκομενα μεσα στο Amazon ξερω οτι την πηρα ποιο χαμηλα απο οσο την πουλανε αυτοι που δεν ειναι επαγγελματιες και φερνουν μια καρτα απο το Amazon

Δηλαδη ας κανουν την δουλεια τους τα παιδια, αφου θα κανουν και αλλους λογαριασμους δεν εχει νοημα να τους μπαναρεις. Με την ιδια λογικη σου λεω και εγω οτι κακως υπαρχει η αστυνομια, καθεται και πιανει κλεφτες, τι νοημα εχει αφου θα κλεψουν παλι. Ακου εκει το παλιο κρατος  να εχει νομους, ας κανει οτι θελει ο καθενας ελευθερα. 

 

Α, επειδη πηρες εσυ ας πουμε κατι σε καλη τιμη δεν μας νοιαζει μετα για κανονες και τετοια ετσι? Εισαι ωραιος. Κλασικος ελληναρας, αφου κανω εγω την δουλεια μου νταξει μωρε δεν πειραζει δεν ειναι κακο να υπαρχουν και οι επαγγελματιες. Δεν ειναι λογικη αυτη ρε φιλε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ας κανουν την δουλεια τους τα παιδια, αφου θα κανουν και αλλους λογαριασμους δεν εχει νοημα να τους μπαναρεις. Με την ιδια λογικη σου λεω και εγω οτι κακως υπαρχει η αστυνομια, καθεται και πιανει κλεφτες, τι νοημα εχει αφου θα κλεψουν παλι. Ακου εκει το παλιο κρατος  να εχει νομους, ας κανει οτι θελει ο καθενας ελευθερα. 

 

Α, επειδη πηρες εσυ ας πουμε κατι σε καλη τιμη δεν μας νοιαζει μετα για κανονες και τετοια ετσι? Εισαι ωραιος. Κλασικος ελληναρας, αφου κανω εγω την δουλεια μου νταξει μωρε δεν πειραζει δεν ειναι κακο να υπαρχουν και οι επαγγελματιες. Δεν ειναι λογικη αυτη ρε φιλε..

 

Δεν ειπα ασε να κανουν την δουλεια τους τα παιδια απλα δεν με αποσχολει και δεν ξερω ποια ειναι η θεση του Insomnia για αυτους αν τους θελει αν δεν τους θελει η απλα δεν δινει σημασια.

 

Δηλαδη την καρτα να την αγοραζα απο αυτον που εχει φερει μονο μια και την πουλαει 500 ασχετα αν και αυτος να βγαλει κερδος παει.

 

Σα να μοιυ λες να υποστηριξουμε τα μικρα μαγαζακια.

 

Εχω αγορασει αρκετα κινητα η για μενα η για γνωστους που ξερω οτι αυτος που το πουλαει βγαζει 10-20-30 ευρω αν δεν ηθελα να αγορασω απο αυτον θα αγοραζα απο Κινα δεν μου εβαλε κανεις το μαχαιρι στον λαιμο.

 

Ακομα και να πει το Insomnia "απαγορευεται να πουλατε καινουρια σφραγισμενα μονο μεταχειρισμενα" αυτοι θα βρουν αλλου να τα δωσουν. Απλα καποιος που ψαχνει να βρει κατι σφραγισμενο σε καλη τιμη δεν θα το βρει εδω μεσα αλλα θα το βρει διπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα ασε να κανουν την δουλεια τους τα παιδια απλα δεν με αποσχολει και δεν ξερω ποια ειναι η θεση του Insomnia για αυτους αν τους θελει αν δεν τους θελει η απλα δεν δινει σημασια.

 

Δηλαδη την καρτα να την αγοραζα απο αυτον που εχει φερει μονο μια και την πουλαει 500 ασχετα αν και αυτος να βγαλει κερδος παει.

 

Σα να μοιυ λες να υποστηριξουμε τα μικρα μαγαζακια.

 

Εχω αγορασει αρκετα κινητα η για μενα η για γνωστους που ξερω οτι αυτος που το πουλαει βγαζει 10-20-30 ευρω αν δεν ηθελα να αγορασω απο αυτον θα αγοραζα απο Κινα δεν μου εβαλε κανεις το μαχαιρι στον λαιμο.

 

Ακομα και να πει το Insomnia "απαγορευεται να πουλατε καινουρια σφραγισμενα μονο μεταχειρισμενα" αυτοι θα βρουν αλλου να τα δωσουν. Απλα καποιος που ψαχνει να βρει κατι σφραγισμενο σε καλη τιμη δεν θα το βρει εδω μεσα αλλα θα το βρει διπλα.

Η θεση του ινσομνια ειναι μια, υπαρχει και στους ορους χρησης με του οποιους σημφωνησες, θα επρεπε να το ξερεις. 

 

Το εχεις μπερδεψει το θεμα, δεν ειπε κανεις οτι απαγορευεται να πουλησεις κατι σφραγισμενο, αλιμονο! Το θεμα μας ειναι οι επαγγελματιες, γιατι αλλο να βλεπεις 100 αγγελιες απο τον Χ και μεσα σε αυτες να ειναι 1-2 σφραγισμενα και αλλο 100 με 95 σφραγισμενα, επισης αλλο να μιλαμε για πραγματα μικρης αξιας που μπορει να τα παρει ο ποιοσδηποτε και να τα κανει μεταπωληση για να βγαλει  ξερω γω 10-20ε και αλλο πραγματα μεγαλης αξιας 300-800ε που παραπεμπουν σε επαγγελματια κατα την γνωμη μου.

 

Εσενα αυτο δεν σου λεει κατι? 

 

Anyway νομιζω ειμαστε λιγο offtopic οποτε το σταματαω εδω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...