Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμένα τελικά ενώ τους είπα να ξαναπάρουν και θα το σκεφτώ για το 820 δεν ξαναπήραν ποτέ τηλέφωνο ούτε την ίδια μερά ούτε τις επόμενες. Το δια ταυτά είναι τελικά ότι στις παραγγελίες που έγιναν δεν τηρήθηκε σειρά προτεραιότητας και πως από τα μαγαζιά πρέπει να "καβάτζωσαν" πάαααρα πολλές συσκευές. Τέλος πάντων μετά από όλο αυτό το γελοίο φιάσκο αποφάσισα:

 

α) να κοπούν όλα τα κινητά τηλέφωνα vodafone και τα σταθερά hol μόλις λήξουν συμβόλαια. Και από εμένα και από αρκετούς συγγενείς μου (και είναι αρκετά). Όχι ότι οι άλλες εταιρίες είναι καλύτερες αλλά είναι για το γ@μ*το.

 

β) να κόψω στο ελάχιστο τις αγορές από Ελλάδα όσον αφορά τα ηλεκτρονικά. Κάθε φορά τα ίδια γίνονται με αυτές τις γελοίες εταιρίες όπου ή βάζουν "κράχτες" ή τα καβατζώνουν όλα οι υπάληλλοι για φίλους και τους εαυτούς τους. Ούτε ένα Ευρώ αν μπορέσω δεν θα τους δώσω. Βέβαια αυτό συνεπάγεται ίσως και κλεισίματα μαγαζιών εάν δεν ψωνίζουμε από εκεί αλλά αφού δεν μπορούν να ελέγξουν τους υπαλλήλους (βλέπε καβάτζωμα που ανέφερα) δεν θα λυπήθώ ιδιαίτερα. (οκ δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι το ίδιο και αλλά και αυτοί που δεν καβάτζωναν υποθέτω ότι "έβλεπαν" τι γινόταν).

 

γ) να δω τι ενέργειες μπορώ να κάνω (πχ ΣτΚ κλπ) για να φάει πρόστιμο η vodafone. Τουλάχιστον ας πάνε στο κράτος λεφτά.

Εγώ σήμερα εκανα αίτηση διακοπής. Χρειάζεται ένα μήνα για να ολοκληρωθεί. Ήθελα από εχθές αλλά δεν μπορούσα όλη μέρα να βγάλω γραμμή. Στην αρχή είπα για προσωπικούς λόγους αλλά αφού επέμεναν να τους πω τους ειπα είμαι από αυτούς που παρήγγειλαν το lg....

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια για το htc s8 που πηρα,οπως κ αλλοι εδω μεσα.Διαβαζω στο ιντερνετ οτι εχει θεματακια με το μεγεθος της μνημης δηλ.εχει 4GB μνημη αλλα τα 2GB τα δεσμευουν τα windows8 συν το 1GB που ειναι other files.

Ποσα περισσευουν ;1GB για εφαρμογες κ παιχνιδια.

Παιρνει επεκταση μνημης με microsd ως 32 AΛΛΑ δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις εφαρμογες κ παιχνιδια εκει παρα μονο φωτο,βιντεο,τραγουδια.

Αν μπορει να πει καποιος που ξερει σιγουρα απο windows8 applications αν αυτο το 1GB ειναι τοσο λιγο οσο φαινεται;

δεν νομιζω να δεσμευουν 1  gb  τα αρχεια του κινητου...παρεπιπτωντος ποτε το παρηγγειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να δεσμευουν 1  gb  τα αρχεια του κινητου...παρεπιπτωντος ποτε το παρηγγειλες?

Χθες.

Κανε ενα search στι ιντερνετ κ θα βρεις μπολικα θεματακια για τη μνημη.

value for money ειναι ασυζητητι,αλλα οταν διαβαζω οτι θα το πεταξουν στα σκουπιδια,κατι δεν παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες.

Κανε ενα search στι ιντερνετ κ θα βρεις μπολικα θεματακια για τη μνημη.

τα εχω διαβασει ολα και γενικοτερα εχω ψαχτει γιατι το εχω παραγγειλει και εγω απλως δεν νομιζω να πιανουν τοσο πολυ τα αρχεια του κινητου γιατι ειναι ελαχιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η μνήμη που περισσεύει δεν είναι πάνω από 1GB γιατί όπως λέει και ο Tool, 2GB το λογισμικό και 1GB ανεξήγητο στα Others. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά για εμένα είναι αρκετά (τουλάχιστον για τον σκοπό που το χρειάζομαι).

 

Πάντως όσοι το σκέφτονται για το 8S τους το προτείνω γιατί όντως είναι προσφορά (το είδα αλλού κάπου στα 170 και στον Κωτσόβολο ως τιμή "στοκ" 168) και τα αξίζει τα 100 ευρώ για αυτά που προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μια φωτογραφία από το δικό μου. Το μόνο που έχω κατεβάσει από εφαρμογές είναι 3-4 παιχνίδια.

Ίσως και το μοναδικό ελάττωμα του κινητού..

 

 

 

fv8wuw.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Htc 8s είναι γνωστό πως έχει αυτό το θέμα τη μνήμη. Εγώ πιο πολύ λυπάμαι τα κορόιδα (δεν φταίνε οι ίδιοι αλλά η htc που τους κορόιδεψε) που το πήραν όταν είχε κυκλοφορήσει στα 300 (!) ευρώ. Από wp χίλιες φορές το 820 στα 129 που το απορρίψαμε τόσοι παρά το 8s στα 99.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μια φωτογραφία από το δικό μου. Το μόνο που έχω κατεβάσει από εφαρμογές είναι 3-4 παιχνίδια.

Ίσως και το μοναδικό ελάττωμα του κινητού..

 

 

 

fv8wuw.jpg

 

πως κανεις prntscrn?

 

Το Htc 8s είναι γνωστό πως έχει αυτό το θέμα τη μνήμη. Εγώ πιο πολύ λυπάμαι τα κορόιδα (δεν φταίνε οι ίδιοι αλλά η htc που τους κορόιδεψε) που το πήραν όταν είχε κυκλοφορήσει στα 300 (!) ευρώ. Από wp χίλιες φορές το 820 στα 129 που το απορρίψαμε τόσοι παρά το 8s στα 99.

για entry level (δηλ εως 100€) ειναι η καλυτερη vfm επιλογη στην ελληνικη αγορα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To HTC 8S μετά τις αναβαθμίσεις, έχει 1,37GB ελεύθερης μνήμης για εφαρμογές, φωτό και μουσική.

Στο others μάλλον είναι τα installation files από τις εφαρμογές που κατεβάσατε. Στο myphone.gr διάβασα ότι το αποφεύγετε αυτό κατεβάζοντας τις εφαρμογές από το PC, και εγκαθιστώντας τα μέσω microSD στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μια φωτογραφία από το δικό μου. Το μόνο που έχω κατεβάσει από εφαρμογές είναι 3-4 παιχνίδια.

Ίσως και το μοναδικό ελάττωμα του κινητού..

 

 

 

fv8wuw.jpg

 

οκ τωρα πηστηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Htc 8s είναι γνωστό πως έχει αυτό το θέμα τη μνήμη. Εγώ πιο πολύ λυπάμαι τα κορόιδα (δεν φταίνε οι ίδιοι αλλά η htc που τους κορόιδεψε) που το πήραν όταν είχε κυκλοφορήσει στα 300 (!) ευρώ. Από wp χίλιες φορές το 820 στα 129 που το απορρίψαμε τόσοι παρά το 8s στα 99.

 

Μακάρι να μου γινόταν και εμένα αυτή η προσφορά, αλλά από την αρχή δεν πήγαινα για το G. :/

 

 

πως κανεις prntscrn?

 

για entry level (δηλ εως 100€) ειναι η καλυτερη vfm επιλογη στην ελληνικη αγορα πιστευω.

 

Για PrintScreen πατάς το κουμπί Power/Lock και το "κουμπί" των Windows ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θεματάκι με τη μνήμη λύνετε πανεύκολα...

Κάντε ένα reset, περάστε τις εφαρμογές σας στην sd και κάντε τις install από εκεί!! Θα έχετε αρκετό χώρο για καμιά 20αριά εφαρμογές!!!

Μη τρελένεστε με το παραμικρό!! Για τα πάντα υπάρχει λύση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...