Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

β) Γιατί θα πρέπει να σου δώσει το κινητό όσο το πήρε; Kαι τα δύο κινητά από Δευτέρα θα είναι πολύ ακριβότερα στο skroutz και εσύ μπορεί να θέλεις να το πουλήσεις στη νέα τιμή. Επίσης ο κόπος του μέλους να πάει να πάρει το κινητό, να το πληρώσει και να στο φέρει δε θα πρέπει κάπως να αποζημιωθεί;

 

Τόσα θέλει να δώσει. Δεν του έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό. Αν το δίνει καλώς, αν όχι πάλι καλώς. Κι εγώ δε χρειάζομαι καινούριο κινητό και δεν ψήνομαι για WP αλλά για 129 ευρώ μπορεί και να το παιρνα το 820. Παραπάνω όχι. Επίσης το μέλος που το πήρε προφανώς το πήρε για τον εαυτό του ή για κάποιον τρίτο και μετάνιωσε, γι' αυτό το δίνει. Δεν έκανε χάρη σε κανέναν για να αποζημιωθεί ο κόπος του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα παρελαβα και εγω το optimus g ........ μου το κραταγε ο κουριερ μετα απο συνενοηση απο την τριτη  που εφτασε γιατι ελειπα ταξιδι......... ψαχνοντας λιγο με το imei και τσεκαροντας το ανακαληψα οτι η ημερομηνια κατασκευης του κομματιου που παρελαβα εγω ειναι 24.02.2013 και προοριζοταν εξαρχης για Ελλαδα........... τα ειχε δηλαδη πολυυυυυ καιρο η vodafone στις αποθηκες της........... ετσι εξηγειτε η τιμη και το ζορι για ξεστοκαρισμα!!!!

 

 

 

οποιος θελει απο περιεργια να τσεκαρει το δικο του βαζει imei εδω και του βγαζει αναλυτικα : http://sndeep.info/en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα παρελαβα και εγω το optimus g ........ μου το κραταγε ο κουριερ μετα απο συνενοηση απο την τριτη  που εφτασε γιατι ελειπα ταξιδι......... ψαχνοντας λιγο με το imei και τσεκαροντας το ανακαληψα οτι η ημερομηνια κατασκευης του κομματιου που παρελαβα εγω ειναι 24.02.2013 και προοριζοταν εξαρχης για Ελλαδα........... τα ειχε δηλαδη πολυυυυυ καιρο η vodafone στις αποθηκες της........... ετσι εξηγειτε η τιμη και το ζορι για ξεστοκαρισμα!!!!

 

 

 

οποιος θελει απο περιεργια να τσεκαρει το δικο του βαζει imei εδω και του βγαζει αναλυτικα : http://sndeep.info/en

στην χειροτερη περιπτωση τοσο ειναι το κοστος για να τα παρει η vodafone και τα δινει τοσο για να μην εχει χασουρα.υπαρχει ομως περιπτωση να τα πηρε ακομα πιο φτηνα απο 129 ευρω και να βγαζει πολυ μικρο κερδος.μας πουλανε δηλαδη κινητα οταν πρωτοερχονται με 500% κερδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην χειροτερη περιπτωση τοσο ειναι το κοστος για να τα παρει η vodafone και τα δινει τοσο για να μην εχει χασουρα.υπαρχει ομως περιπτωση να τα πηρε ακομα πιο φτηνα απο 129 ευρω και να βγαζει πολυ μικρο κερδος.μας πουλανε δηλαδη κινητα οταν πρωτοερχονται με 500% κερδος

 

Σωστή η λογική αλλά μην ξεχνάς ο,τι υπάρχουν και έξοδα τα οποία δεν περιλαμβάνονται στην τιμή αγοράς από τον προμηθευτή όπως τα λειτουργικά έξοδα της αποθήκης, του μαγαζιού, το promotion και πολλά άλλα. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω βέβαια ο,τι μπήκαν και μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στην χειροτερη περιπτωση τοσο ειναι το κοστος για να τα παρει η vodafone και τα δινει τοσο για να μην εχει χασουρα.υπαρχει ομως περιπτωση να τα πηρε ακομα πιο φτηνα απο 129 ευρω και να βγαζει πολυ μικρο κερδος.μας πουλανε δηλαδη κινητα οταν πρωτοερχονται με 500% κερδος

 

Υπάρχει όμως η περίπτωση να αγοράστηκαν αυτά τα κινητά απ' την LG χωρίς να έχουν προεξοφληθεί και με μια κοινή συμφωνία LG-Vodafone να αποφάσισαν να διαθέσουν αυτό το στοκ σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εγω ξερω στα σιγουρα ειναι οτι το πρωτο διαστημα κυκλοφοριας του κινητου στην ελλαδα η vodafone ειχε την αποκλειστικοτητα στην διαθεση του ........ οπως ειχε και η wind του nexus 4.............. επισης οτι λογω αυτης της αποκλειστικοτητας προμυθευτηκε εναν μεγαλο αριθμο συσκευων......... απο τις οποιες καποιες εμειναν αμανατι λογω του οτι αργησε να κυκλοφορισει στην ελλαδα και την ιδια περιοδο στα ιδια (599 ευρο) η λιγο παραπανω χρηματα κυκλοφορησαν απο αλλες εταιριες πιο καινουργια μοντελα ( htc one , galaxy s4 κτλπ) ..... και αποδεικνυετε και απο τις ημερομηνιες κατασκευης που μπορει να δει καποιος στο σιτε που εδωσα παραπανω για την συσκευη που παρελαβε......υποψιαζομαι οτι ολες ειναι του 2 και του 3 του 2013.......οποτε τωρα που βγηκε το g2......και τους ειχαν μεινει καμια 400αρια κομματια αγχωθηκαν και τα σκοτωσαν πραγματικα!!!!! παιδια η τιμη αυτη για το συγκεκριμενο κινητο δεν ξερω αν μπηκαν μεσα η οχι , μαλλον τιμη κοστους ειναι κατα την γνωμη μου , ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!! 130 ΕΥΡΟ!!!!!!!

 

 

 

Υ.Γ. Μην κατηγορουμε αυτους που το βαζουν αγγελια παραπανω παιδια , ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΥΡΑΓΟΡΙΤΗ , απλα ουτε εγω  . ουτε κανεις πιστευω , δεν θα το εδινα το συγκεκριμενο κατω απο 250 ευρο με τιποτα με βαση το τι αγοραζεις με αυτα τα λεφτα τα αξιζει και με το παραπανω κατα την γνωμη μου!!!!!!!!! τωρα το αν η vodafone τρελαθηκε και το εδωσε 130 ευρο αυτο ειναι αλλο παραμυθι!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα τους moderators να κρατησουν αν ειναι δυνατο ανοικτο το topic για να σας ενημερωσω (οταν μαθω και εγω) για την δικια μου παραγγελια που μια βδομαδα μετα αιωρειται στους αιθερες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εγω ξερω στα σιγουρα ειναι οτι το πρωτο διαστημα κυκλοφοριας του κινητου στην ελλαδα η vodafone ειχε την αποκλειστικοτητα στην διαθεση του ........ οπως ειχε και η wind του nexus 4.............. επισης οτι λογω αυτης της αποκλειστικοτητας προμυθευτηκε εναν μεγαλο αριθμο συσκευων......... απο τις οποιες καποιες εμειναν αμανατι λογω του οτι αργησε να κυκλοφορισει στην ελλαδα και την ιδια περιοδο στα ιδια (599 ευρο) η λιγο παραπανω χρηματα κυκλοφορησαν απο αλλες εταιριες πιο καινουργια μοντελα ( htc one , galaxy s4 κτλπ) ..... και αποδεικνυετε και απο τις ημερομηνιες κατασκευης που μπορει να δει καποιος στο σιτε που εδωσα παραπανω για την συσκευη που παρελαβε......υποψιαζομαι οτι ολες ειναι του 2 και του 3 του 2013.......οποτε τωρα που βγηκε το g2......και τους ειχαν μεινει καμια 400αρια κομματια αγχωθηκαν και τα σκοτωσαν πραγματικα!!!!! παιδια η τιμη αυτη για το συγκεκριμενο κινητο δεν ξερω αν μπηκαν μεσα η οχι , μαλλον τιμη κοστους ειναι κατα την γνωμη μου , ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!! 130 ΕΥΡΟ!!!!!!!

 

 

 

Υ.Γ. Μην κατηγορουμε αυτους που το βαζουν αγγελια παραπανω παιδια , ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΥΡΑΓΟΡΙΤΗ , απλα ουτε εγω  . ουτε κανεις πιστευω , δεν θα το εδινα το συγκεκριμενο κατω απο 250 ευρο με τιποτα με βαση το τι αγοραζεις με αυτα τα λεφτα τα αξιζει και με το παραπανω κατα την γνωμη μου!!!!!!!!! τωρα το αν η vodafone τρελαθηκε και το εδωσε 130 ευρο αυτο ειναι αλλο παραμυθι!!!!!!!!

 

Μια διορθωση το κινητο δεν καθυστερησε μονο στην Ελλαδα αλλα καθυστερησε γενικα στην Ευρωπη. Οταν κυκλοφορησε Αμερικη-Ασια καπου το Νοεμβριο ερχοταν με την ics. Σε αυτα που ηρθαν για Ευρωπη λογω και της καθυστερησης ειχε ηδη περαστει η 4.1.

 

Βεβαια οπως και να εχει ηταν πολυ μεγαλη η καθυστερηση για ναυαρχιδα του 2012 και αυτο σιγουρα επαιξε το ρολο του που εμειναν απουλητα. Ελαχιστοι θα ηταν αυτοι που θα επαιρναν με 600€ τον Απριλιο το optimus G οταν ηξεραν οτι σε 2 μηνες θα κυκλοφορουσε το galaxy S4 στα ιδια χρηματα.

 

ΥΓ. Το "θετικο" ειναι οτι δεν εχει ακουστει τιποτα για αναβαθμισεις περι 4.2 και 4.3 και ετσι μπορει να κανει καμια εκπληξη η LG κατευθειαν για 4.4 αν και εχει τη χειροτερη φημη στις αναβαθμισεις των συσκευων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο γνωστο μου που δουλευει σε καταστημα με κινητα (οχι εταιριας κινητης τηλεφωνιας) ξερω οτι τα κινητα τα πουλανε με "καπελο" 45-50% πιο ακριβα απ'οτι τα αγοραζουν και αυτο γιατι το 23% ειναι ΦΠΑ και το υπολοιπο 20-25% το κερδος τους...Ισως (σιγουρα θα  ελεγα) εταιριες οπως η Vodafone να πετυχαινουν ακομα καλυτερες τιμες για μαζικες παραγγελιες...Τωρα οσο για το ολο θεμα που εχει προκυψει εμενα δε μου φαινεται καθολου περιεργο ολο αυτο να ηταν σχεδιασμενο ωστε μαζι με την προσφορα του LG να ξεστοκαρουν και τα Lumia 820 με τα οποια δεν ασχολουνταν κανεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το είπανε από την αρχή ότι για καθε τεμάχιο lg g κρατήθηκε αντίστοιχα τεμάχιο lumia 820 αλλά άντε να το αποδείξεις...

Πάντως στοκάρισμα συσκευών αποκλείεται να γίνει ξανά μεγάλο γιατί πλέον οι επιδοτήσεις είναι της πλάκας, οι τιμές των αλυσίδων είναι πανάκριβες και ο κόσμος τους έχει πάρει χαμπάρι και πλέον οι προσφορές που βγάζουν οι εταιρίες αφορούν εκπτώσεις στο πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα τελικά ενώ τους είπα να ξαναπάρουν και θα το σκεφτώ για το 820 δεν ξαναπήραν ποτέ τηλέφωνο ούτε την ίδια μερά ούτε τις επόμενες. Το δια ταυτά είναι τελικά ότι στις παραγγελίες που έγιναν δεν τηρήθηκε σειρά προτεραιότητας και πως από τα μαγαζιά πρέπει να "καβάτζωσαν" πάαααρα πολλές συσκευές. Τέλος πάντων μετά από όλο αυτό το γελοίο φιάσκο αποφάσισα:

 

α) να κοπούν όλα τα κινητά τηλέφωνα vodafone και τα σταθερά hol μόλις λήξουν συμβόλαια. Και από εμένα και από αρκετούς συγγενείς μου (και είναι αρκετά). Όχι ότι οι άλλες εταιρίες είναι καλύτερες αλλά είναι για το γ@μ*το.

 

β) να κόψω στο ελάχιστο τις αγορές από Ελλάδα όσον αφορά τα ηλεκτρονικά. Κάθε φορά τα ίδια γίνονται με αυτές τις γελοίες εταιρίες όπου ή βάζουν "κράχτες" ή τα καβατζώνουν όλα οι υπάληλλοι για φίλους και τους εαυτούς τους. Ούτε ένα Ευρώ αν μπορέσω δεν θα τους δώσω. Βέβαια αυτό συνεπάγεται ίσως και κλεισίματα μαγαζιών εάν δεν ψωνίζουμε από εκεί αλλά αφού δεν μπορούν να ελέγξουν τους υπαλλήλους (βλέπε καβάτζωμα που ανέφερα) δεν θα λυπήθώ ιδιαίτερα. (οκ δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι το ίδιο και αλλά και αυτοί που δεν καβάτζωναν υποθέτω ότι "έβλεπαν" τι γινόταν).

 

γ) να δω τι ενέργειες μπορώ να κάνω (πχ ΣτΚ κλπ) για να φάει πρόστιμο η vodafone. Τουλάχιστον ας πάνε στο κράτος λεφτά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για το htc s8 που πηρα,οπως κ αλλοι εδω μεσα.Διαβαζω στο ιντερνετ οτι εχει θεματακια με το μεγεθος της μνημης δηλ.εχει 4GB μνημη αλλα τα 2GB τα δεσμευουν τα windows8 συν το 1GB που ειναι other files.

Ποσα περισσευουν ;1GB για εφαρμογες κ παιχνιδια.

Παιρνει επεκταση μνημης με microsd ως 32 AΛΛΑ δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις εφαρμογες κ παιχνιδια εκει παρα μονο φωτο,βιντεο,τραγουδια.

Αν μπορει να πει καποιος που ξερει σιγουρα απο windows8 applications αν αυτο το 1GB ειναι τοσο λιγο οσο φαινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...