Προς το περιεχόμενο

Καλές εκτπώσεις στη vodafone σε διάφορα κινητά


Lokokokakau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραθέτω την καταγγελία που έκανα, εάν θέλει κάποιος να στείλει παρόμοια:

 

«Στις 2/11/2013 αγόρασα από την ιστοσελίδα της εν λόγω εταιρίας 5 κινητά μάρκας LG Optimus G με αντικαταβολή και παραλαβή από το τοπικό υποκατάστημα της εταιρίας. Η παραγγελία μου ολοκληρώθηκε επιτυχώς με κωδικό παραγγελίας 1193961. Στις 7/11/2013 και αφού δεν είχα κάποια νεώτερη ενημέρωση, ενημερώθηκα μέσω τηλεφώνου ότι λόγω προβλήματος της ιστοσελίδας της εταιρίας διατέθηκαν περισσότερα κινητά online από όσα διέθετε η αποθήκη τους και ότι η παραγγελία μου δεν θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί. Αντ' αυτού μου έγινε αντιπροσφορά για την προμήθεια ενός κινητού (και όχι 5) μάρκας Nokia Lumia 820 την οποία και δεν δέχθηκα λόγω της τρομερής αναντιστοιχίας της αξίας και των χαρακτηριστικών των 2 κινητών.

Θέλω να σημειώσω ότι το κινητό που παρήγγειλα, εμφανίστηκε το πρωί της 2/11/2013 ως μη διαθέσιμο. Παρόλα αυτά υπήρχε ειδικός σύνδεσμος στον οποίο εκδήλωνες ενδιαφέρον για την επανεργοποίηση της συγκεκριμένης προσφοράς. Το μεσημέρι της ίδιας μέρας έγινε ξανά διαθέσιμο το προϊόν, ενημερώθηκα και μέσω email για την διαθεσιμότητά του και έτσι ολοκλήρωσα και την παραγγελία.

Από τα παραπάνω εξάγω το συμπέρασμα ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με την ιστοσελίδα, η αγορά μου έγινε κανονικά και αντιστοιχούσε και σε απόθεμα της αποθήκης, απλά στην πορεία οι «κύριοι» της εταιρίας προτίμησαν να διαθέσουν τα κινητά που είχα αγοράσει σε κάποιους άλλους.

 

Αξιότιμη/ε Κυρία/ε

είτε υπήρξε πρόβλημα στην ιστοσελίδα της εταιρίας, είτε διετέθησαν τα κινητά που αγόρασα σε άλλους, η αγορά δεν έχει ολοκληρωθεί με ευθύνη της εν λόγω εταιρίας και απαιτώ να ολοκληρωθεί η αγορά που πραγματοποίησα. Εάν δεν μπορεί να διαθέσει τα συγκεκριμένα κινητά να μου διαθέσει κάποια με ίδια, εάν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά και όχι να προσπαθήσει να με «ξεγελάσει» με αντιπροσφορές του τύπου Zastava αντί Ferari.»

 

Ας το έχουμε μπροστά μας, να μην το ψάχνουμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή όντως θα κάνετε καταγγελία γιατί θέλατε από 5 κινητά ο καθένας και δεν είχε; Είμαστε όμως φανταστικοί για καταναλωτές, να κάνουμε όλες τις εταιρίες να μην θέλουν να ξαναβάλουν προσφορά ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε alekz,πηραν κωδικο παραγγελιας εδω τα παιδια..

ή κ πληρωσαν με πιστωτικες..

 

κ μετα φαγαν ακυρο..

 

εσενα,εμενα,τον εαυτο τους υπερασπιζονται στις επομενες

αγορες μας..

 

βρε ,υποστηριζουμε τους

συνινσομνιαδες :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή όντως θα κάνετε καταγγελία γιατί θέλατε από 5 κινητά ο καθένας και δεν είχε; Είμαστε όμως φανταστικοί για καταναλωτές, να κάνουμε όλες τις εταιρίες να μην θέλουν να ξαναβάλουν προσφορά ποτέ

 

Δεν ειναι ετσι. Καποιοι εκαναν ηλεκτρονικες παραγγελιες και δεν παρελαβαν ποτε ενω θα επρεπε απο τη στιγμη που ολοκληρωθηκε η διαδικασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή όντως θα κάνετε καταγγελία γιατί θέλατε από 5 κινητά ο καθένας και δεν είχε; Είμαστε όμως φανταστικοί για καταναλωτές, να κάνουμε όλες τις εταιρίες να μην θέλουν να ξαναβάλουν προσφορά ποτέ

λοιπον, παρηγγειλα 1 κινητο για εμενα η παραγγελια ολοκληρωθηκε πηρα κανονικα κωδικο, εβαλε ενα κινητο κραχτη σουπερ προσφορα (σιγουρα οχι πανω απο 200 συσκευες) και ξερεις ποσοι επειδη εφαγαν ακυρο βολευτηκαν με το lumia 820, htc 8s, desire X ; δηλαδη ξεστοκαραν και τα αλλα, θα ειχε ακομα αποθεμα στα πιο πανω κινητα αν δεν υπηρχε ο κραχτης optimus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, παρηγγειλα 1 κινητο για εμενα η παραγγελια ολοκληρωθηκε πηρα κανονικα κωδικο, εβαλε ενα κινητο κραχτη σουπερ προσφορα (σιγουρα οχι πανω απο 200 συσκευες) και ξερεις ποσοι επειδη εφαγαν ακυρο βολευτηκαν με το lumia 820, htc 8s, desire X ; δηλαδη ξεστοκαραν και τα αλλα, θα ειχε ακομα αποθεμα στα πιο πανω κινητα αν δεν υπηρχε ο κραχτης optimus.

 

Καλα το "σιγουρα οχι πανω απο 200 συσκευες" με τι στοιχεια το λες; Με την εκτιμηση του καθενος; Γιατι γραφτηκε απο εσωτερικη πληροφορηση οτι εφυγαν καπου στα 300 LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...