Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κάτι, το πότε θα βγει μια προσφορά από πού φαίνεται?

π.χ. από το uk αυτό που είναι στα upcoming deals πότε θα βγεί?

στην κεντρικη του αμαζον πατα πανω απο την search bar εκει που λεει lighting deals.

Μετα next next...μεχρι να το βρεις.

το ρολοι αυτο θα βγει στις 10.59 τοπικη.

υπολογισε-αν δεν κανω λαθος- +2 ωρες απο την ωρα που γραφει για ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάββατο βράδυ 21:30 παρείγγειλα το Moto G2 από το Γερμανικό, χτές (Δευτέρα) 17:30 παραδώθηκε Αγγλία.

Απλά άφωνος με την ταχύτητα παράδοσης.

 

Η γυναίκα όλο χαρές με το νέο κινητό. :D

 

Οι Άγγλοι μινάρουν την πάπια ασύστολα με τις παραγγελίες... 8 παραγγελίες (για παράδοση Αγγλία) ακόμη not dispatched...

Το αντίθετο συμβαίνει με το Γερμανικό και Ελλάδα.. Σήμερα κλείνω 1 εβδομάδα και το προϊόν ειναι ακόμη σε αναμονή παράδοση χωρις να έχουν θέμα αποθέματος.

Στην εξυπηρέτηση μου είπαν κάτι πιπες για πρόβλημα στην αποθήκη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην κεντρικη του αμαζον πατα πανω απο την search bar εκει που λεει lighting deals.

Μετα next next...μεχρι να το βρεις.

το ρολοι αυτο θα βγει στις 10.59 τοπικη.

υπολογισε-αν δεν κανω λαθος- +2 ωρες απο την ωρα που γραφει για ελλαδα.

Καλά τυφλός είμαι,πώς δεν το 'βλεπα? :wacko:   Ωραίος!

11:45 όμως λέει η οποία λογικά είναι GMT οπότε 13:45 ώρα Ελλάδας λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τυφλός είμαι,πώς δεν το 'βλεπα? :wacko:   Ωραίος!

11:45 όμως λέει η οποία λογικά είναι GMT οπότε 9:45 ώρα Ελλάδας φαντάζομαι

+2 ώρες είμαστε σε σχέση το uk , όχι - . Άρα 1:45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ άπαντες, γνωστούς και αγνώστους, μιάς και λόγω "success story" Αντώνη Σαμαρά, έχω κόψει τηλέφωνο και διαδίκτυο εδώ και 10 μήνες περίπου. Για μένα πλέον είναι είδη πολυτελείας. Εδώ και 10 μέρες όμως, έχει μετακομίσει γείτονας δίπλα, όπου για κακή του τύχη (σχετικό) έχει modem Thomson. Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν και να μην βγαίνω από το θέμα, "χτύπησα" [ελέω έλλειψης, ως άλλος ναρκομανής (επιτρέψτε μου την έκφραση) τόσο καιρό] Samsung EVO 250gb SSD και Samsung 64gb PRO (όχι EVO) SDXC, στα 145 ευρώ μαζί με shipping and handling και import fees από το αμερικάνικο Amazon (27 Νοεμβρίου). Καλά μου βγήκε; Τί λέτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 25 ευρω επιπλεον τα επαιρνες απο ελληνικα καταστηματα. Πιο πολυ για πιθανα θεματα που θα χρειαστεις after sales supp ισως να μην αξιζε να τα παρεις απο Αμερικη.

 

Το import fees σημαινει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φας επιπλεον επιβαρυνσεις ΦΠΑ/τελωνειων κλπ; Γιατι αν υπαρχει κι αυτο το ενδεχομενο, τοτε σιγουρα δεν σου βγηκε καλα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ άπαντες, γνωστούς και αγνώστους, μιάς και λόγω "success story" Αντώνη Σαμαρά, έχω κόψει τηλέφωνο και διαδίκτυο εδώ και 10 μήνες περίπου. Για μένα πλέον είναι είδη πολυτελείας. Εδώ και 10 μέρες όμως, έχει μετακομίσει γείτονας δίπλα, όπου για κακή του τύχη (σχετικό) έχει modem Thomson. Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν και να μην βγαίνω από το θέμα, "χτύπησα" [ελέω έλλειψης, ως άλλος ναρκομανής (επιτρέψτε μου την έκφραση) τόσο καιρό] Samsung EVO 250gb SSD και Samsung 64gb PRO (όχι EVO) SDXC, στα 145 ευρώ μαζί με shipping and handling και import fees από το αμερικάνικο Amazon (27 Νοεμβρίου). Καλά μου βγήκε; Τί λέτε;

Είδος πολυτελείας το ίντερνετ αλλα δεν μπορεις να ζησεις χωρις μεσα αποθήκευσης:) στο θεμα μας πάντως με τους Έλληνες τελωνειακούς δεν μπορείς να κοιμάσαι ποτε ήσυχος
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μπορειτε να βρειτε απο που μπορω να παρω το εξης προιον: Lenovo C470. Κανενα αμαζον δεν τα στελνει Ελλαδα....Οτι ναναι....οχι τπτ εδω ειναι πανακριβο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδος πολυτελείας το ίντερνετ αλλα δεν μπορεις να ζησεις χωρις μεσα αποθήκευσης :)

 

Να σου πω την αλήθεια, όταν είσαι άνεργος, χωρίς διαδίκτυο και κάθεσαι όλη μέρα σπίτι, πέρα από τα σκόρπια μεροκάματα, μαζεύεις λίγα λεφτουδάκια για να μπορείς ευχαριστιέσαι καλύτερα τα πράγματα της καθημερινότητάς σου. Π.χ., φωτογραφία. Η κάρτα μνήμης που έχω στην κάμερα είναι class 2 και η κάμερα κάνει 5 ολόκληρα εκνευριστικά δευτερόλεπτα για να πάει από φωτό σε φωτό όταν τις βλέπεις. Για HD βίντεο δεν το συζητάμε, είναι κάτι μεταξύ αραμπά και μαούνας...

Αλλά όπως έγραψα και στο μήνυμά μου, ήταν περισσότερο κίνηση στερητικού συνδρόμου  :-D , ειδικά ο δίσκος.

 

Mε 25 ευρω επιπλεον τα επαιρνες απο ελληνικα καταστηματα.

 

Τη μέρα της παραγγελίας, με το που την καταχώρησα, ο γείτονας έκλεισε το wi-fi και δεν πρόλαβα να ψάξω. Άσε που ήμουν και στο καθεστώς του 15λεπτου για την κάρτα. Σήμερα ξαναείδα "φως" και με μια πρόχειρη ματιά στο σκρουτζ, είδα πως τα πιό φθηνά μαζί με μεταφορικά έβγαιναν 184 σύνολο.

 

με τους Έλληνες τελωνειακούς δεν μπορείς να κοιμάσαι ποτε ήσυχος

 

Το import fees σημαινει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φας επιπλεον επιβαρυνσεις ΦΠΑ/τελωνειων κλπ; Γιατι αν υπαρχει κι αυτο το ενδεχομενο, τοτε σιγουρα δεν σου βγηκε καλα :P

 

Δεν υπάρχει περίπτωση εξτρά πληρωμής. Πέρυσι (Ιανουάριο '14) για δύο παραγγελίες 60 και 110 ευρώ πάλι από το αμερικάνικο, ήρθαν με Fedex στην πόρτα μου. Προφανώς το ποσό που αναγράφεται ως Import Fees πάει στην κούριερ για τον εκτελωνισμό.

 

Ρε παιδια μπορειτε να βρειτε απο που μπορω να παρω το εξης προιον: Lenovo C470. Κανενα αμαζον δεν τα στελνει Ελλαδα....Οτι ναναι....οχι τπτ εδω ειναι πανακριβο..!

 

Εδώ είσαι φίλος...Goldway, PcLook και iziprice στέλνουν με γύρω στο 60άρι μεταφορικά.

Η έκδοση χωρίς αφή θα σου βγεί γύρω στα 560.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμήστε τις Abus. Έχουν ακουστεί διάφορα για συγκεκριμένους μηχανισμούς της Kryptonite. Ειδικά αν έχετε ακριβά ποδήλατα δεν είναι τίποτα να δώσετε 10-20€ παραπάνω για να έχετε το κεφάλια σας ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γερμανικο αμαζον λεει οτι τα μελη της υπηρεσιας Prime, ακομα και οσοι ...απλως την δοκιμαζουν δωρεαν για 30 ημερες, μπορουν να αγορασουν το ΧΒΟΧ ΟΝΕ με 333 ευρα... ας το κοιταξει οποιος ενδιαφερεται, χωρις να ειναι κατα τη γνωμη μου και καμια χοντρη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...