Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 παραγγελιες απο .de 26/11, 28/11, 30/11, δεν εχω παραλαβει τιποτα ακομα.

 

H φαση ειναι πως σημερα μου στειλαν email για τα προιοντα των 28 + 30/11 να τους στειλω feedback στο site, με τον πονο μας παιζουν :D

 

Λογικα, αν κρινω και απο αυτα που γραφονται εδω, παιζουν γενικοτερες καθυστερησεις πιθανως λογο τεραστιου φορτου (οι οποιες μπορει να ειναι απο τα γερμανικα ταχυδρομεια πχ και ουτε καν απτο ιδιο το amazon).

Οπως και να 'χει, επειδη τα θελω τα προιοντα που εχω παραγγειλει, θα περιμενω αλλη μια βδομαδα και αν δεν αρχισω να παραλαμβανω σιγα-σιγα παω για refund.

 

Υποψιν οτι πριν απο αυτες τις 3 παραγγελιες, ειχα κανει αλλες 2 απο το co.uk πριν κανα χρονο τις οποιες δεν παρελαβα ποτε και πηρα refund. Κακες εντυπωσεις γενικα απο το amazon, δεν ξερω τι κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κακώς χρεώνουν διπλά μεταφορικά για παραγγελίες που εκτελούνται μαζί, το ίδιο έκαναν σε μένα όπου παραγγελίες 26/11+27/11 απεστάλησαν μαζί στις 29/11 και χρεώθηκα 45€ μεταφορικά :mad: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κακώς χρεώνουν διπλά μεταφορικά για παραγγελίες που εκτελούνται μαζί, το ίδιο έκαναν σε μένα όπου παραγγελίες 26/11+27/11 απεστάλησαν μαζί στις 29/11 και χρεώθηκα 45€ μεταφορικά :mad:

 

Στην ιδια κουτα ηταν δηλαδή προιοντα από 2 διαφορετικες παραγγελιες στις οποιες πληρωσες δυο φορες μεταφορικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Black Friday για έναν MX100 256GB από Amazon.co.uk που ταχυδρομήθηκε σύμφωνα με τους ίδιους στις 30/11 χωρίς κάποιο tracking, έφτασε σήμερα μια μέρα νωρίτερα από το "αναμενόμενο" (delivery estimate).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Black Friday για έναν MX100 256GB από Amazon.co.uk που ταχυδρομήθηκε σύμφωνα με τους ίδιους στις 30/11 χωρίς κάποιο tracking, έφτασε σήμερα μια μέρα νωρίτερα από το "αναμενόμενο" (delivery estimate).

Ταχυδρομήθηκε: 25-11, ΔΕΝ παρέλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βοηθάει σε κάτι, το εν λόγω πακέτο (σκληρός φάκελος) φαίνεται να έχει σταλεί με Royal Mail. Πρόσφατη προηγούμενη παραγγελία (πριν από τα Black Friday) από το Amazon.co.uk είχε έλθει την τρίτη εβδομάδα αναμονής, 2-3 εργάσιμες μέρες μετά το "αναμενόμενο". Γενικά από Βρετανία βλέπω από το τέλος του καλοκαιριού καθυστερήσεις της τάξης των 5 εργάσιμων ημερών σε σχέση με πριν.

Λίγες παραγγελίες που έχω κάνει στο παρελθόν από Amazon.de μου έκαναν πάντα περισσότερο χρόνο να έλθουν σε σύγκριση με το Amazon.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιδια κουτα ηταν δηλαδή προιοντα από 2 διαφορετικες παραγγελιες στις οποιες πληρωσες δυο φορες μεταφορικα;

Ήταν 2 οι κούτες, με την ίδια ημερομηνία αποστολής από το amazon.de και οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν 2 οι κούτες, με την ίδια ημερομηνία αποστολής από το amazon.de και οι δύο.

Ε λογικοτατο να πληρωσεις χ2 μεταφορικα. Το παραλογο θα ηταν να σε χρεωναν 2 φορες μεταφορικα για 1 κουτα.

 

Απο κει και περα ηταν και ειναι γνωστο οτι το αμαζον καθε παραγγελια την στελνει ξεχωριστα με ξεχωριστα μεταφορικα κλπ. Το ελεγε καθαρα και στους ορους του black friday, τους ειχε ποσταρει καποιος κι εδω αν δεν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...