Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, λογικό δεν είναι. Αυτό που πιστεύω είναι ότι καθυστερούν επίτηδες τις παραγγελίες για να μπορούν να στέλνουν πολλές μαζί, ενώ εμείς πληρώνουμε μεταφορικά για χωριστές αποστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις επιλογές τρόπου αποστολής κάπου έχει "ομαδοποίηση των παραγγελιών μου σε όσο γίνετε λιγότερες αποστολές" και "ξεχωριστή αποστολή κάθε παραγγελίας που είναι έτοιμη". Μάθε γερμανικά παιδάκι μου :-D :-D .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, λογικό δεν είναι. Αυτό που πιστεύω είναι ότι καθυστερούν επίτηδες τις παραγγελίες για να μπορούν να στέλνουν πολλές μαζί, ενώ εμείς πληρώνουμε μεταφορικά για χωριστές αποστολές.

Μάλλον δεν είδες το link που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα. 4 εκατομμύρια παραγγελίες σε μία μέρα! 47 παραγγελίες το δευτερόλεπτο! Αφού δεν χάνονται τους βγάζω το καπέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά όταν πληρώνω μεταφορικά τότε φυσικά και θα με ενοχλεί αν κάνει 2 βδομάδες να έρθει. Όταν παίρνω από Κινα με δωρεάν ας κάνει και μήνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά, λογικό δεν είναι. Αυτό που πιστεύω είναι ότι καθυστερούν επίτηδες τις παραγγελίες για να μπορούν να στέλνουν πολλές μαζί, ενώ εμείς πληρώνουμε μεταφορικά για χωριστές αποστολές.

 

Χωριστες είναι οι αποστολες σου λοιπον, δεν είναι μια.

Ήταν 2 οι κούτες, με την ίδια ημερομηνία αποστολής από το amazon.de και οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δικές μου παραγγελίες (για Λευκάδα), η πρώτη 24/11 από το uk με πιθανή ημ/νια 03/12 δεν έχει έρθει ακόμα (και δεν έχει tracking -το στέλνει λέει με Asendia-) ενώ η δεύτερη από το de 26/11 με πιθανή ημ/νια 05/12, ήρθε χτες 10/12 (με DHL και ΕΛΤΑ).

Υπομονή, θα έρθουν φέτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα, αν κρινω και απο αυτα που γραφονται εδω, παιζουν γενικοτερες καθυστερησεις πιθανως λογο τεραστιου φορτου (οι οποιες μπορει να ειναι απο τα γερμανικα ταχυδρομεια πχ και ουτε καν απτο ιδιο το amazon).

 

Πιθανώς να παίζει φόρτος λόγω περιόδου και να χτυπάει περισσότερο (προφανώς) τις διεθνείς αποστολές. Εδώ Βερολίνο τα πράγματα έρχονται σε 3 μέρες tops και προφανώς δεν κάνει διακρίσεις η Amazon με βάση τη διεύθυνση αποστολής.

 

Να σημειώσω ότι είχα πάρει τις προάλλες όπως και αρκετοί ακόμα το SanDisk 64GB Cruzer Extreme (thread) το οποίο μου ήρθε από MyMemory UK σε 3-4 εργάσιμες ενώ Ελλάδα το περίμεναν πολλοί βδομάδες ολόκληρες.

 

Γενικά δε φαίνεται να είναι θέμα συγκεκριμένα του Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος περιμένει απο το Γαλλικό παραγγελία 77Ε. Δεν έχει πληρώσει μεταφορικά.Πως θα το λάβει και γενικά το Γαλλικό στέλνει μόνο με courier ? Μια κάρτα γραφικών που είχα πάρει παλαιότερα από το Γαλλικό μου ήρθε με courier αλλά ήταν και δέμα μεγάλο σε μέγεθος και αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα από το Γαλλικό ένα τηλέφωνο. Ήταν να παραδοθεί χθες. Δεν ήρθε. Τους έκανα παράπονα. Απάντησαν αυτό.


 

 

 

amazon-logo._V165135655_.gif Votre compte Amazon.fr Message du Service Client Amazon.fr Dear Customer, 

We are sorry to learn that you still have not received your orde #402-4052101-2584353 . 

As per your email, I looked into your order #402-4052101-2584353 and can confirm that it was dispatched on 2nd Dec 2014 via ASENDIA to the following address: 



You can view our shipping times at the following address: 

http://www.amazon.fr/gp/help/customer /display.html?nodeId=603090 

However, occasionally, circumstances beyond our control can delay this estimated delivery time. 

Unfortunately, we are unable to give you any tracking information for ASENDIA as it does not provide tracking service. If you still have not received it by 19 Dec 2014, please contact us by clicking the link below and we will do our best to ensure that you receive the items you ordered in a timely an inexpensive manner : 

http://www.amazon.fr/&q=fro2 

The reason why we ask you to wait until the 19 Dec 2014, is because the shipment might be merely late, but will reach you before a replacement order would. Actually, we wouldn’t want you to end up with 2 parcels and having to go through our return process to return one of them. 

We thank you for your patience and understanding and hope to see you again on Amazon.fr.
Cordialement,
Mansi Kumari

 

Μπούρδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο το γερμανικο θα βαλει αυτο το tablet

http://www.amazon.de/gp/product/B00ENHVD02/ref=gb1h_img_c-3_3867_95559a4e?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=enter-new-3&pf_rd_r=1QZYT9P4REVXWG7K1JPF&pf_rd_i=20&pf_rd_p=563053867

τωρα εχει 119 ευρω. με την προσφορα δεν ξερω. ειναι και 3g

τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logitech c920 Webcam amazon.co.uk

Dispatched on 4 December 2014

 

Dispatched
Delivery estimate: Thursday, 11 December 2014

 

δεν μου ήρθε τίποτα.. ακομα.. θα με πάρουν τηλέφωνο ? να αρχίσω να το ψάχνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα από το Γαλλικό ένα τηλέφωνο. Ήταν να παραδοθεί χθες. Δεν ήρθε. Τους έκανα παράπονα. Απάντησαν αυτό.

 

 

 

 

Μπούρδες

Τα ίδια και σε μένα...ο ταχυδρόμος είναι γνωστος της γειτόνισσας μου και της είπε οτι η καθυστέρηση είναι λογική λόγω περιόδου...εγω πάντως είμαι σίγουρος οτι τα πραγματα μου είναι στα Ελτα και δεν εχουν αξιωθεί να τα ταξινομήσουν. Να φανταστείτε παράγγειλα το ίδιο ρολόι με ένα φίλο μου τις τελευταίες μέρες BF το οποίο ήταν delivery estimated 11 Δεκεμβρίου, δηλαδή πιο μετά απο τις υπόλοιπες παραγγελίες μου και ήρθε 5 ημέρες αργότερα απ'ότι ήρθε στο φίλο μου..Οπότε κάτι μου λέει οτι στα Ελτα το ξύνουν με τσουγκράνα και δεν είναι θέμα του Amazon. Δικια μου άποψη αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τετοιες καθυστερήσεις ούτε να κατηγορήσω το Amazon, λες και έχει προηγούμενα μαζι μου και ότι προιον αγοράζω το στέλνει 1 βδομάδα μετα το estimated.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...