Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το αγορασα χτες 3:58:31 μμ  και  ακομα δεν μου ηρθε ενημερωση οτι το εστειλε ουτε tracking number....  ειστε και αλλοι που δεν σας εχει δωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, κάποια πράγματα είναι ξεκάθαρα:

 

1) Όσοι προλάβατε (δυστυχώς δεν ήμουν μέσα σε αυτούς) κλέψατε εκκλησία. 150 ευρώ για το (μέχρι πριν λίγες εβδομαδες) καλύτερο 8" της αγοράς και μάλιστα με διαφορά είναι χ-ά-ρ-ι-σ-μ-α.

 

2) Από τη στιγμή που υπάρχει paypal, δε διατρέχει κανείς κανένα κίνδυνο.

 

3) Ο πωλητής έχει μεγάλο και απολύτως θετικό feedback.

 

4) Το promotion "έτρεξε" σε συνεργασία με το eBay

 

5) Όπως ειπώθηκε ήδη, το θέμα με τα tracking numbers είναι απλό και θα έχει λυθεί σε 1-2 μέρες.

 

6) Το ότι δεν απαντάει αμέσως ο πωλητής δε σημαίνει τίποτα. Άλλωστε πέρα από τη συνηθισμένη του δουλειά, έχει και να στείλει 2,000 ipad mini, έτσι;

 

7) Η εγγύηση της apple είναι φυσικά παγκόσμια, και δεν επιδέχεται αμφισβήτηση.

 

8) Πρόκειται για το ντηλ της χρονιάς, ίσως και της πενταετίας. Εύκολα, και χωρίς αμφιβολία.

 

Χωρίς διάθεση να θίξω κανένα, όποιος υποστηρίζει κάτι διαφορετικό από τα παραπάνω είτε δε ξέρει τι του γίνεται (οπότε είναι σε λάθος φόρουμ) είτε θέλει να κάνει σπάσιμο στους συμφορουμίτες που πρόλαβαν (είναι δηλαδή κλασικός Έλληνας). Κάποιοι ήταν πιο έξυπνοι/ γρήγοροι/ έτοιμοι, το πρόλαβαν, συγχαρείτε τους και πάμε παρακάτω. Όλα τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους. Το να προσπαθείτε να μειώσετε το μέγεθος της προσφοράς μόνο μικροψυχία και μιζέρια βγάζει....

Επεξ/σία από alexmm
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, κάποια πράγματα είναι ξεκάθαρα:

 

1) Όσοι προλάβατε (δυστυχώς δεν ήμουν μέσα σε αυτούς) κλέψατε εκκλησία. 150 ευρώ για το (μέχρι πριν λίγες εβδομαδες) καλύτερο 8" της αγοράς και μάλιστα με διαφορά είναι χ-ά-ρ-ι-σ-μ-α.

 

2) Από τη στιγμή που υπάρχει paypal, δε διατρέχει κανείς κανένα κίνδυνο.

 

3) Ο πωλητής έχει μεγάλο και απολύτως θετικό feedback.

 

4) Το promotion "έτρεξε" σε συνεργασία με το eBay

 

5) Όπως ειπώθηκε ήδη, το θέμα με τα tracking numbers είναι απλό και θα έχει λυθεί σε 1-2 μέρες.

 

6) Το ότι δεν απαντάει αμέσως ο πωλητής δε σημαίνει τίποτα. Άλλωστε πέρα από τη συνηθισμένη του δουλειά, έχει και να στείλει 2,000 ipad mini, έτσι;

 

7) Η εγγύηση της apple είναι φυσικά παγκόσμια, και δεν επιδέχεται αμφισβήτηση.

 

5) Πρόκειται για το ντηλ της χρονιάς, ίσως και της πενταετίας. Εύκολα, και χωρίς αμφιβολία.

 

Χωρίς διάθεση να θίξω κανένα, όποιος υποστηρίζει κάτι διαφορετικό από τα παραπάνω είτε δε ξέρει τι του γίνεται (οπότε είναι σε λάθος φόρουμ) είτε θέλει να κάνει σπάσιμο στους συμφορουμίτες που πρόλαβαν (είναι δηλαδή κλασικός Έλληνας). Κάποιοι ήταν πιο έξυπνοι/ γρήγοροι/ έτοιμοι, το πρόλαβαν, συγχαρείτε τους και πάμε παρακάτω. Όλα τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αγρίους. Το να προσπαθείτε να μειώσετε το μέγεθος της προσφοράς μόνο μικροψυχία και μιζέρια βγάζει....

 

Να παραθέσω κι εγώ τη γνώμη μου μιας και θα μπορούσα να είχα παραγγείλει και δύο μάλιστα λόγω του ο,τι στην οικογένεια έχουμε 2 λογαριασμούς paypal.

 

1) Η τιμή του ήταν άκρως ενδιαφέρουσα αλλά σίγουρα δεν νομίζω ο,τι "έκλεψαν εκκλησία". Ειδικά αν συμπεριλάβεις το ρίσκο του τελωνείου. Δεν θα αναφερθώ στα άλλα ρίσκα όπως ταλαιπωρία σε περίπτωση στραβής κλπ κλπ κλπ.

 

2) Αν και κρατάω επιφύλαξη, θα συμφωνήσω μαζί σου.

 

3) Ίσως ναι, ίσως όχι. Μπορεί ο άλλος να έχει θετικό feedback και να πουλάει καραμέλες και να πηγαίνουν όλα καλά και να του τη βαρέσει να πουλήσει 2000 ipads την άλλη μέρα, δεν τον κάνει έμπειρο στην αγορά των ηλεκτρονικών.

 

4) Τι εννοείς συνεργασία; Το ebay απλά διαφήμιζε στο frontpage του κάποιες προσφορές από κάποιους πωλητές. Αν αυτό θεωρείς συνεργασία τότε το δέχομαι.

 

5) Μακάρι.

 

6) Συμφωνώ.

 

7) Δεν έχω ασχοληθεί με την συγκεκριμένη εταιρεία αλλά θα ήθελες να παραθέσεις που το στηρίζεις αυτό; Έχει ενδιαφέρον γιατί οι περισσότερες εταιρείες δεν σε καλύπτουν σε περίπτωση παραεισαγωγής. Εκτός και αν αναφέρεσαι για την Apple στην Αμερική, κάτι που προϋποθέτει να στείλεις τη συσκευή εκεί σε περίπτωση προβλήματος.

 

8) Πάλι κάτι υποκειμενικό. Εγώ θεωρώ τρομερό deal το LG Optimus G της VF. Τώρα που το σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να φτιάξουμε κάποιο poll με το "ποια προσφορά θεωρείτε ο,τι ήταν η καλύτερη της χρονιάς"; :P :P :P

 

 

Αυτή είναι η γνώμη κάποιου που ήταν "τυχερός" να δει την προσφορά πολύ νωρίς και να μπορέσει να αγοράσει και 2 συσκευές. Παρ' όλα αυτά δεν αγόρασε καμία. Σε καμία περίπτωση δεν υποβιβάζω του συμφοφουμίτες που αγόρασαν και σε περίπτωση που το παραλάβουν, το οποίο και εύχομαι, έκαναν ένα καλό deal κατά την ταπεινή μου γνώμη. Αλλά μέχρι εκεί.

 

Ίσως για εκείνους το deal να φάνηκε super duper και σε εμένα απλά ένα καλό deal αλλά από την άλλη το deal του optimus g που θεωρώ εγώ super deal να τους φάνηκε χλιαρό. Ο καθένας παραθέτει την άποψή του και ο ενδιαφερόμενος έχει κριτική σκέψη και μπορεί να κρίνει.

 

Δεν έχω καμία διάθεση να αντιπαρατεθώ με κανέναν απλά έγραψα μια γνώμη που ίσως να έχει και κάποιος άλλος ο οποίος το σκέφτηκε παρόμοια με εμένα. :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας θα πει οτι θέλει για να καθησυχάσει τον εαυτό του απο το ενδεχόμενο ρίσκο, δεν υπάρχει καμία συνεργασία πίσω απο αυτο με eBay απλα θα έδωσε κάτι παραπάνω ο πωλητής για να διαφημιστεί η αγγελία του όπως γίνεται σε ολα τα σάιτ δημοπρασιών, η τιμη ειναι όντως καλη αν πάρεις σαν ενδεχόμενο τα 299$ που στοιχίσει Αμερική, το τελωνείο κατα πάσα πιθανότητα θα το αποφύγετε αλλα χωρίς να υπάρχει εγγύηση για κάτι τέτοιο, μετά μένει η ώρα του ανοίγματος του πακέτου, πραγματικά εύχομαι σε όποιον παραγγείλε να πανε ολα καλα, αν τωρα δεν πανε καλα δεν έχετε τιποτα να φοβάστε αφου υπάρχει το PayPal παρά μονο την αγωνία σας και την ταλαιπωρία καί οτι δεν μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε κάπου αλλου το πόσο αυτο αν υπήρχε η ανάγκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

+1. Και μια έξτρα παρατήρηση. Όλα καλά και θεμιτά με τις αισιόδοξες σκέψεις γενικά και μακάρι όλοι να παραλάβουν, αλλά αυτή η απολυτότητα βρε παιδί μου... αν θυμάμαι καλά, εσύ δεν ήσουν alexmm που χτυπιόσουν επί σελίδες ότι εταιρία σαν την Vod δεν είναι της πλάκας και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κρεμάσει πελάτες κι ότι όλοι θα έπαιρναν σίγουρα το lgog που παρήγγειλαν κλπ κλπ? just sayin'.

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8) Πάλι κάτι υποκειμενικό. Εγώ θεωρώ τρομερό deal το LG Optimus G της VF. Τώρα που το σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να φτιάξουμε κάποιο poll με το "ποια προσφορά θεωρείτε ο,τι ήταν η καλύτερη της χρονιάς"; :P :P :P

 

θα συμφωνήσω ότι το lg g ήταν προσφορά 5ετίας !! στο 1/3 της τρέχουσας τιμής στα καταστήματα

το ipad ήταν απλά μια πολύ καλή τιμή, αν δεν υπάρξει τελωνείο, στα μισά λεφτά από ότι πουλιόταν στα καταστήματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το ρίσκο τελωνείου με USPS και την κατάσταση των τελωνείων μας ως έχουν είναι μηδαμινό έως ανύπαρκτο.
  • Δε μπορείς να έχεις αμφιβολίες για το paypal, καλύπτει πλήρως οποιαδήποτε αγορά μέχρι ενός ποσού και δε χάνεις τα χρήματα σου σε καμία περίπτωση.
  • Το eBay σε καμία περίπτωση δε θα ρίσκαρε να προμοτάρει ένα deal τόσο μεγάλο αν δεν ήταν 100% ασφαλές.
  • Ο πωλητής δεν πουλάει καραμέλες, αλλά διάφορα προϊόντα κι ανάμεσα τους και άλλα τάμπλετ, όπως π.χ. Nexus.

Όσο για το optimus g, άσε, μη μου το θυμίζεις: άλλο ένα deal που δεν πρόλαβα- δε με πάει φέτος, μόνο κάτι στικάκια προλαβαίνω.... ;-)

 

 

+1. Και μια έξτρα παρατήρηση. Όλα καλά και θεμιτά με τις αισιόδοξες σκέψεις γενικά και μακάρι όλοι να παραλάβουν, αλλά αυτή η απολυτότητα βρε παιδί μου... αν θυμάμαι καλά, εσύ δεν ήσουν alexmm που χτυπιόσουν επί σελίδες ότι εταιρία σαν την Vod δεν είναι της πλάκας και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κρεμάσει πελάτες κι ότι όλοι θα έπερναν σίγουρα το lgog που παρήγγειλαν κλπ κλπ? just sayin'.

 

είμαι πολυθεσίτης βρε: δουλεύω για την Vodafone στην Ελλάδα, και τις Apple και eBay στο Αμέρικα.

 

(αν θες να μιλήσω σοβαρά, το ότι κάνουμε καμια φορά λάθος δε σημαίνει ότι κάνουμε κάθε φορά λάθος, ούτε όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες)

 

 

θα συμφωνήσω ότι το lg g ήταν προσφορά 5ετίας !! στο 1/3 της τρέχουσας τιμής στα καταστήματα

το ipad ήταν απλά μια πολύ καλή τιμή, αν δεν υπάρξει τελωνείο, στα μισά λεφτά από ότι πουλιόταν στα καταστήματα

 

σωστά, αλλά το τωρινό είναι μια πολύ πιο δημοφιλής συσκευή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πωλητης εχει ελαχιστα αρνητικα feedback τα οποια και κοιταξα και ειναι ακυρα αντικειμενα !.
Με USPS δεν θα εχετε κανενα προβλημα τελωνειου απλα επειδη θα σκασουν μαζεμενα ιδια κουτια μηπως εκει παιξει προβλημα,,συνηθως 3 ευρω εξτρα χρεωση απο τα ΕΛΤΑ ειναι η απλοποιημενη εκτελωνιση !
Το ειπα και στην αρχη ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ !!!Αψογη τιμη, Μια χαρα πωλητης,δωρεαν μεταφορικα με USPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σωστά, αλλά το τωρινό είναι μια πολύ πιο δημοφιλής συσκευή

 

 

συμφωνώ κι εγώ, αλλά ξαφνικά και το g έγινε τρελά δημοφιλές, εκεί που δεν αγόραζε κανείς, τώρα το πραγγέλνουν μέχρι και ως παραεισαγωγή

έχει αλλάξει η συμπεριφορά του κόσμου, και λόγω της φτώχειας, όλοι ψωνίζουν με προσφορές και σε όλα τους τα ψώνια

αγοράζονται κινητά τύπου huawai και zte που σε πλούσιες χώρες απλά τα αγνοούν.. προχτές κάπου διάβασα, στην ιαπωνία το 90% των πωλήσεων τηλεφώνων είναι iphone, απίστευτο ποσοστό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλησπερα φιλοι κατι επειγον

μπορει να μου πει κανεις υπευθυνα  κοστος τελωνειου απο κινα 200 ευρω κινητο αλλα στελνει μονο με

 

 

DHL.jpg~original TNT.jpg
 
 EMS-1.jpg~original
 
 
παιδες help ειναι επειγον

 

ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

 

Πεστου να στο στειλει με EMS και ολα ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι δεν θα το πάρω γιατί ζηλεύω λέμε :devil:

 

Πάντως χθές αναφέρθηκε ότι θα ξαναβγάλει από εβδομάδα ipad.Ας το έχει υπόψιν όποιος ενδιαφέρεται (και δεν πρόλαβε) και βλέπωντας παράλληλα και την εξέλιξη των αρχικών παραγγελιών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χθές αναφέρθηκε ότι θα ξαναβγάλει από εβδομάδα ipad.Ας το έχει υπόψιν όποιος ενδιαφέρεται (και δεν πρόλαβε) και βλέπωντας παράλληλα και την εξέλιξη των αρχικών παραγγελιών.

 

που αναφέρθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...