Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως τον ρώτησα τον τύπο αν θα φέρει άλλα (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) και η απάντησή του ήταν "Απ'όσο ξέρω, όχι".

 

Όσο για το Nexus 7, εικάζω ότι δεν είναι και τόσο δημοφιλές μοντέλο όσο το iPad mini, για αυτό και έχει ακόμη κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πάνω από 90+ αγορές από ebay ας πω και εγω την γνώμη μου!

 

ΝΑΙ σε πρώτη φάση ΦΥΣΙΚΑ και μοιάζει με απάτη! Την πρώτη φορά που το είδα λέω άντε ρε αποκλείεται!!

 

Αν όμως το κοιτάξεις λίγο καλύτερα, ο πωλητής είναι υπερβολικά αξιόπιστος (μέχρι τώρα) και πάνω από όλα υπάρχει η ΣΙΓΟΥΡΙΑ της Paypal και όπως επίσης η εγγύηση ebay Money back guarantee ( http://pages.ebay.com/gr/en-us/coverage/index.html ). Όσοι έχουν ασχοληθεί ενεργά με την paypal, θα ξέρουν ότι είναι αρκετά δύσκολο να χάσουν τα λεφτά τους. Οι άνθρωποι έχουν αποδείξει σε μένα τουλάχιστον την αξία τους αρκετές φορές.

 

Αν τυχόν και "μας" φάνε τόσα λεφτά η paypal σε συνεργασία με το ebay (θα μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες βλακείες στην ιστορία του ίντερνετ). Γιατί βλακεία θα είναι αν με τόσο τζίρο που έχει καθημερινά τόσο το ebay όσο και η paypal πάνε να κλέψουνε μερικά "χιλιάρικα".

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα σχετικά με την αξιοπιστία των χρημάτων! Όσον αφορά τον εκτελωνισμό...εντάξει μπορεί να συμβεί αλλά τα χρήματα φαντάζομαι θα είναι "σχετικά λίγα". Εγω τσίμπησα ένα nexus!! Νομίζω ότι θα είναι ένα ωραίο χριστουγεννιάτικο δώρο.

 

Θεωρώ ότι θα πάνε όλα καλά!! Στην χειρότερη απλά θα πάρουμε τα λεφτά μας πίσω από την paypal και η ζημιά θα είναι ότι μας τα "κράτησαν" μερικές μέρες :)

 

Μου φαίνεται ότι αντι να μετράμε αντίστροφα για τα Χριστούγεννα...θα μετράμε αντίστροφα για την παράδοση του tablet :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αναρωτιεμαι μηπως τα βγαλανε τωρα και γιαυτο υπαρχει κι ο περιορισμος που τα στελνουν

Ακόμα και έτσι να είναι, μόλις έρθει μιλάς με apple και ρωτάς αν είναι "ύποπτο" αυτό που παρέλαβες δίνοντάς τους τον σειριακό του αριθμό. Αν είναι, dispute/refund.

 

Με πάνω από 90+ αγορές από ebay ας πω και εγω την γνώμη μου!

 

ΝΑΙ σε πρώτη φάση ΦΥΣΙΚΑ και μοιάζει με απάτη! Την πρώτη φορά που το είδα λέω άντε ρε αποκλείεται!!

 

Αν όμως το κοιτάξεις λίγο καλύτερα, ο πωλητής είναι υπερβολικά αξιόπιστος (μέχρι τώρα) και πάνω από όλα υπάρχει η ΣΙΓΟΥΡΙΑ της Paypal και όπως επίσης η εγγύηση ebay Money back guarantee ( http://pages.ebay.com/gr/en-us/coverage/index.html ). Όσοι έχουν ασχοληθεί ενεργά με την paypal, θα ξέρουν ότι είναι αρκετά δύσκολο να χάσουν τα λεφτά τους. Οι άνθρωποι έχουν αποδείξει σε μένα τουλάχιστον την αξία τους αρκετές φορές.

 

Αν τυχόν και "μας" φάνε τόσα λεφτά η paypal σε συνεργασία με το ebay (θα μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες βλακείες στην ιστορία του ίντερνετ). Γιατί βλακεία θα είναι αν με τόσο τζίρο που έχει καθημερινά τόσο το ebay όσο και η paypal πάνε να κλέψουνε μερικά "χιλιάρικα".

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα σχετικά με την αξιοπιστία των χρημάτων! Όσον αφορά τον εκτελωνισμό...εντάξει μπορεί να συμβεί αλλά τα χρήματα φαντάζομαι θα είναι "σχετικά λίγα". Εγω τσίμπησα ένα nexus!! Νομίζω ότι θα είναι ένα ωραίο χριστουγεννιάτικο δώρο.

 

Θεωρώ ότι θα πάνε όλα καλά!! Στην χειρότερη απλά θα πάρουμε τα λεφτά μας πίσω από την paypal και η ζημιά θα είναι ότι μας τα "κράτησαν" μερικές μέρες  :)

 

Μου φαίνεται ότι αντι να μετράμε αντίστροφα για τα Χριστούγεννα...θα μετράμε αντίστροφα για την παράδοση του tablet  :P

 

Το υπερβολικά αξιόπιστος από που προκύπτει; από 2700 θετικές; Δηλαδή κάτι Κινέζοι με 120 χιλιάδες δεν πρέπει καν να ρωτάμε αν θα μας κάνουν λαδιά (που φυσικά μου έχει τύχει με 60χιλιάδων seller).

 

Όσον αφορά το θέμα του Money back guarantee, αν και συμφωνώ ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση είμαστε πολλοί για να μας κάνουν βλακεία, το paypal δεν αποφασίζει πάντα υπέρ του πελάτη. Μιλάω από προσωπική εμπειρία.

 

Φυσικά και εγώ περιμένω το δικό μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά, απλά μην έχουμε/τρέφουμε αυταπάτες ότι όλα είναι πάντα με το μέρος μας. Δεν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπερβολικά αξιόπιστος από που προκύπτει; από 2700 θετικές; Δηλαδή κάτι Κινέζοι με 120 χιλιάδες δεν πρέπει καν να ρωτάμε αν θα μας κάνουν λαδιά (που φυσικά μου έχει τύχει με 60χιλιάδων seller).

 

Όσον αφορά το θέμα του Money back guarantee, αν και συμφωνώ ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση είμαστε πολλοί για να μας κάνουν βλακεία, το paypal δεν αποφασίζει πάντα υπέρ του πελάτη. Μιλάω από προσωπική εμπειρία.

 

Φυσικά και εγώ περιμένω το δικό μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά, απλά μην έχουμε/τρέφουμε αυταπάτες ότι όλα είναι πάντα με το μέρος μας. Δεν είναι.

 

Συμφωνώ οτι υπάρχουν και κάποιοι άλλοι με χιλιάδες αξιολογήσεις!! Λάθος μου το υπερβολικά αξιόπιστος! Αξιόπιστος σκέτο λοιπόν :)

 

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου στο οτι δεν είναι πάντα όλα με το μέρος μας. Φυσικά και η paypal ΔΕΝ αποφασίζει πάντα υπέρ του πελάτη!! Δεν είπα εγω κάτι τέτοιο. Απλά είπα την δική μου προσωπική εμπειρία. Υπήρξαν φορές που χρειάστηκα την συμβολή της Paypal (και σε μερικές δύσκολες μάλιστα υποθέσεις) αλλά στο 95% με βοήθησαν σε αυτό που ήθελα ή μου επέστρεψαν τα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα Καλα Θα Πανε .... Μην αγχωνεστε !!! Φετος Για Καποιους θα ερθει ο Αι Βασιλης Με το σακο του γεματο δωρα !!!

- Θα το επερνα και εγω απλα Ζητουσα ποιο μεγαλη οθονη οποτε με βλεπω για κανενα PIPO M9  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θετική αξιολόγηση από κάποιον που παρέλαβε σήμερα..

amazing seller Buyer: 
a***l ( 14iconYellowStar_25x25.gif)
06-Dec-13 15:55   Apple iPad Mini 16GB, Wi-Fi, White (#171187691939) AU $217.87 View Item

 

Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Και εσύ αυτή την στιγμή μπορείς να πας να βάλεις feedback παρόλο που δεν έχεις παραλάβει.

 

Επίσης είναι πολύ κοινό στο ebay να κάνουν λογαριασμούς για fake feedback για να τα χάφτουν οι αγοραστές. Ειδικά κάτι Α++++, best seller +++delivery, κτλ είναι στανταράκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας τρελάνει αυτό το deal...

Quiz: Aφού δεν στέλνει Αμερική και η αποστολή είναι και με απλό (όχι express π.χ.), σε ποιον προορισμό/χώρα μπορεί να έχει παραληφθεί το δέμα -οπότε και να μπαίνει και αξιολόγηση- μέσα σε 1-2 μέρες από την αγορά, απεσταλμένο από Ν.Y.? Πιάστε τους χάρτες ΤΩΡΑ! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βαθμολογιση μπορει να εγινε υστερα απο απαιτηση για να του γινει refund η απο fake λογαριασμο

 

ευχομαι να παραλαβετε κ να μην ειναι κινεζικη ρεπλικα η οτιδηποτε αλλο αλλα με τοσο χαμηλη τιμη η ιστορια βρωμαει,κερδος δεν βγαζει αυτος?

 

ακομα κ κλεμμενα να ειναι δεν θα τα εδινε τοσο χαμηλα για το ξεκαρφωμα κ μονο

 

τεσπα ξαναλεω ελπιζω να παραλαβετε ολοι


Να κάνω μία αφελή ερώτηση?
Πως πρόκειται για απάτη από τη στιγμή που πριν καν ο συγκεκριμένος πωλητής πάρει τα χρήματα απο
το paypal, 1000 αγοραστές θα τον τρελάνουν στα dispute?

 

εχτισε θετικες αξιολογησεις επι εναν χρονο ωστε να παιρνει τα λεφτα γρηγορα απο το paypal κ τωρα κανει την αρπαχτη του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...