Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις με ενημερωσε το παρακατω μιας και ρωτησα αν υπαρχει διαθεσιμοτητα για παραπανω κομματια :

 

now its over maybe next week will get more

αυτό αναφέρθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό αναφέρθηκε

και η διαφορά που ειναι?έβγαλε πάλι ipad και δεν βλέπω καλά?άμα θέλεις Nexus χτύπα ένα ευκαιρία ειναι η τιμή...............

και η διαφορά που ειναι?έβγαλε πάλι ipad και δεν βλέπω καλά?άμα θέλεις Nexus χτύπα ένα ευκαιρία ειναι η τιμή...............

ξεκολλήστε και υπομονή ο καθένας κάνει ότι γουστάρει..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πολυθεσίτης βρε: δουλεύω για την Vodafone στην Ελλάδα, και τις Apple και eBay στο Αμέρικα.

 

(αν θες να μιλήσω σοβαρά, το ότι κάνουμε καμια φορά λάθος δε σημαίνει ότι κάνουμε κάθε φορά λάθος, ούτε όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες)

Δε διαφωνώ, το point μου ήταν, άλλο να εκφράζουμε μια εκτίμηση σύμφωνα με όσα ξέρουμε ότι ισχύουν/συμβαίνουν συνήθως πάνω κάτω, κι άλλο να τα θέτουμε ως 100% βεβαιότητα και να ισοπεδώνουμε τις ανησυχίες/αμφιβολίες των υπολοίπων (μη πειστικά, that is) που δεν είναι και αβάσιμες μιας και τα περισσότερα στοιχεία που συνθέτουν το συγκεκριμένο deal δεν είναι καθόλου συνήθη. Επειδή ακριβώς όπως λες, ουτε στη voda, ούτε στην Apple, ούτε στο ebay, ούτε στο τελωνείο δουλεύεις, σαν εκτίμηση οκ αλλά η απολυτότητα σου κι εδώ θεωρώ δεν έχει βάση.

 

Προσωπικά έχω απορία για την βεβαιότητα σου ότι ήταν συνεργασία με ebay και αυτό αποτελεί defacto απόδειξη φερεγγυότητας του πωλητή. Για να μαθαίνουμε κιόλας, μιας που κι εγώ απ'όσο ξέρω απλά πληρωμένες διαφημίσεις είναι τα της 1ης σελίδας -και με το φτωχό μου το μυαλό, σιγά μην πηγαίνει κιόλας υπάλληλος του ebay στην αποθήκη του πωλητή να ελέγχει αν όντως ισχύουν τα προϊόντα- ξέρετε κάτι παραπάνω (γιατί νομίζω το ανέφερε κι ο TS), από που αυτή η βεβαιότητα? Στην τελική, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να πουλάει ebay και να έχει μπει το προιον του στην 1η σελίδα κι οπότε να δεχτούμε απόλυτα τον όποιο σχετικό καθησυχασμό? Διότι στην τελική -για την παραλαβή τουλάχιστον- αυτό θα αποτελούσε τον Νο1 καθησυχασμό σε όποια αμφιβολία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/Nexus-7-16GB-Wi-Fi-7in-Black-1-Gen-/171188991261?pt=AU_Tablets&hash=item27dba8b51d

 
εχει βαλει και τo nexus 7 στα 95,03 ευρω..δε μου φαινεται για μουφα..

ασε που εμφανιζεται στην αρχικη σελιδα των deals του ebay..http://globaldeals.ebay.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως ολοι οσοι εχουν κανει παραγγελια θα παραλαβουν.

Ελπιζω με το τελωνειο να μην εχει κανεις προβλημα.

 

Αντε να βγαλει και το nexus FHD(χλωμο το κοβω) να παρω κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ, το point μου ήταν, άλλο να εκφράζουμε μια εκτίμηση σύμφωνα με όσα ξέρουμε ότι ισχύουν/συμβαίνουν συνήθως πάνω κάτω, κι άλλο να τα θέτουμε ως 100% βεβαιότητα και να ισοπεδώνουμε τις ανησυχίες/αμφιβολίες των υπολοίπων (μη πειστικά, that is) που δεν είναι και αβάσιμες μιας και τα περισσότερα στοιχεία που συνθέτουν το συγκεκριμένο deal δεν είναι καθόλου συνήθη. Επειδή ακριβώς όπως λες, ουτε στη voda, ούτε στην Apple, ούτε στο ebay, ούτε στο τελωνείο δουλεύεις, σαν εκτίμηση οκ αλλά η απολυτότητα σου κι εδώ θεωρώ δεν έχει βάση.

 

Προσωπικά έχω απορία για την βεβαιότητα σου ότι ήταν συνεργασία με ebay και αυτό αποτελεί defacto απόδειξη φερεγγυότητας του πωλητή. Για να μαθαίνουμε κιόλας, μιας που κι εγώ απ'όσο ξέρω απλά πληρωμένες διαφημίσεις είναι τα της 1ης σελίδας -και με το φτωχό μου το μυαλό, σιγά μην πηγαίνει κιόλας υπάλληλος του ebay στην αποθήκη του πωλητή να ελέγχει αν όντως ισχύουν τα προϊόντα- ξέρετε κάτι παραπάνω (γιατί νομίζω το ανέφερε κι ο TS), από που αυτή η βεβαιότητα? Στην τελική, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να πουλάει ebay και να έχει μπει το προιον του στην 1η σελίδα κι οπότε να δεχτούμε απόλυτα τον όποιο σχετικό καθησυχασμό? Διότι στην τελική -για την παραλαβή τουλάχιστον- αυτό θα αποτελούσε τον Νο1 καθησυχασμό σε όποια αμφιβολία.

 

Το eBay επιλέγει πολύ προσεκτικά (απ'όσο γνωρίζω) τα deals που προωθεί σαν "deal of the week/ month/ whatever" ακριβώς γιατί εκλαμβάνεται σαν προσυπογραφή (endorsement) του deal, και αν κάτι δεν πάει καλά θεωρεί ότι έχει αρνητικό αντίκτυπο και στη δική του (του eBay δηλαδή) μάρκα.

 

Αυτό βέβαια το βλέπει κανείς συμπληρωματικά, βλέποντας πρώτα το προφίλ του πωλητή, που είναι κάτι χιλιάδες και όχι με προϊόντα του 1 σεντ. Και φυσικά εξετάζεις και το δίπολο "τι έχει να κερδίσει αυτός/ τι έχω να χάσω εγώ" σε περίπτωση απάτης, και στη συγκεκριμένη περίπτωση η απάντηση είναι "τίποτα και τίποτα". Αν προσθέσεις δε σε αυτό και το ότι απέστειλε λίγες ώρες μετά την ολοκλήρωση της δημοπρασίας, ε ναι, νομίζω πραγματικά ότι δε συντρέχει λόγος ανησυχίας.

 

Όμως στην τελική μια γνώμη λέω. Μπορεί να κάνω λάθος. Άλλωστε δεν παρακίνησα κανέναν να αγοράσει. Απλά είπα "μπράβο" σε αυτούς που πρόλαβαν- κι ας μην ήμουν ανάμεσα τους.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου  εστειλε και εμενα το ebay οτι σταλθηκε και εβαλα το tracking number  και μου γραφει οτι η αποστολη παραδοθηκε στις 12 αυγουστου στον καναδα!  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου  εστειλε και εμενα το ebay οτι σταλθηκε και εβαλα το tracking number  και μου γραφει οτι η αποστολη παραδοθηκε στις 12 αυγουστου στον καναδα!  :confused:

 

Τελικα τα ταξιδια στον χρονο ειναι εφικτα  :lol:

Ρωτα τον μηπως εγραψε κατι λαθος ,ανθρωποι ειμαστε.

 

δείτε τις απαντήσεις των φίλων δύο σελίδες πίσω:

 

 

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!

Τα tracking number ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΙ . Δηλαδή χρησιμοποιούν παλιά tracking numbers και μολις ξεκινηση η διαδικασία αποστολής ανανεώνονται .

Στην Αμερική δεν ειναι οπως στην ταπεινή Ελλαδίτσα με τα κωλοΕΛΤΑ . Εκτυπώνεις σπίτι σου Online το αυτοκολλητο της USPS που κολλιεται εξω απο το δεμα μαζι με το tracking number . Μεχρι να παει το δεμα απο το γραφείο του τυπου ή το σπιτι του το tracking number Που το ξερει απο πριν αυτος επειδη το εκτυπωσε σπιτι του γραφει την παλια αποστολή. Μολις παει ταχυδρομειο και το σκαναρουν αλλαζει και σας εμφανιζει τα καινουργια στοιχεια .

 

Αυτα με τα τελωνεια πανω απο 50 ευρω τα κοιτανε κλπ δεν ισχυει . Εχω φερει οπως ειπα και πιο πριν και 700 ευρω παραγγελια και 200 ευρω τεραστια κουτα με ρουχα και και και . ME USPS ΠΟΤΕ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα deal που έχω πετύχει.. Και είναι χαρακτηριστικό προϊόν που πάντα έλεγα "αν μου το δώσουν μισή τιμή το παίρνω" μιας και ποτέ δεν μου έκατσε η ιδέα του tablet.

 

Παρεμπιπτόντως και εμένα περσινό tracking number από Καναδά μου ήρθε. Δεν τρέχει κάστανο, μου έχει τύχει πάλι. Το τελωνείο φοβάμαι μόνο που και σε περίοδο γιορτών το εκμεταλλεύονται δεόντως. Μακάρι λόγω USPS να τη γλιτώσουμε για άλλη μια φορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι οτι έχει τύχει σε όλους σας τέτοιο recycle tracking number.. τέλος πάντων..

Κανείς πάντως δε σκέφτηκε πως τα βρήκε αυτός και από που ώστε να τα δίνει μισή τιμή, και τώρα τα Nexus πάλι το ίδιο?

Έκανε deal με την ίδια την Apple?? Δε νομίζω..
Συγγνώμη που θα το πω αλλά η ζυγαριά όλων των δεδομένων γέρνει στο οτι κάτι μυρίζει εδώ.. και το λέω καλοπροαίρετα και γι'αυτούς που θα αγοράσουν το Nexus τώρα.. αυτό για να μη με πείτε κακεντρεχή..
Μακάρι να πάνε όλα καλά και να παραλάβουν όλοι το προιόν.. 
 

Για όλα τ'άλλα καλά που υπάρχει το paypal.. κι ευτυχώς κανείς δε θα χάσει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...](απ'όσο γνωρίζω)[...]

 

[...] ε ναι, νομίζω[...]

 

[...]Όμως στην τελική μια γνώμη λέω. Μπορεί να κάνω λάθος.[...]

Cool this time around, υπάρχει ελπίς.

Καλημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και η διαφορά που ειναι?έβγαλε πάλι ipad και δεν βλέπω καλά?άμα θέλεις Nexus χτύπα ένα ευκαιρία ειναι η τιμή...............

 

Αυτό πήγαινε για μένα ή απλά ότι να 'ναι πάτησες και έγραψες μπούρδες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Cool this time around, υπάρχει ελπίς.

Καλημέρες.

 

βρε μανία με την πάρτη μου! στον ύπνο σου με έβλεπες; ούτε η dana να ήμουν :-)

άντε καλημέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2000 tablets x $200 = $400.000

 

Διερωτώμαι. Κάποιος θα χαλούσε τη "φήμη" του στο ebay για τόσα λεφτά;

 

Μόλις πληρώσει κάποιος μπορεί να πάρει τα λεφτά από paypal ή πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...