Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναπληρωνω εκτος ebay. Ζητω το μειλ του και στελνω τα χρηματα στο λογαριασμο του μεσω Paypal (εναλλακτικα μπορω και μεσω MB, αλλα δεν εχει τυχει/χρειαστει).

 

Για το αλλο κομματι του μνμ σου, συμφωνω. Αν περιμενεις, πεταξε το πουλακι. Απλα δεν ανοιγω case πριν τις 35-40 μερες, ειδικα για πολυ χαμηλα ποσα. Ανοιγω ΠΑΝΤΑ ομως επειδη δεν ξερω αν ο αλλος εστειλε ή απλα ειναι μουφας, συνεπως αν ειναι απατεωνας πρεπει να ξερει οτι εγω δεν ειμαι κοροϊδο.

Αφου το paypal δεν ειναι στην ουσια η "εγγυηση" του ebay?

εγω οσες φορες ανοιγω case και του γραφω μηνυμα εκφοβιστικο για αξιολογηση....παντα με τον ενα ή αλλο τρόπο παντα γινεται refund του ποσου....απο το paypal....

και βεβαια μιλαμε για περιπτωσεις που ο πωλητης ειναι σχετικα σοβαρος....με αξιολογησεις και πωλησεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[offtopic] ελπίζω να παραλάβουν ολοι κανονικά, αλλά αν φθανει 2 μηνες η παραλαβη, τοτε για μενα δεν εχει νοημα η παραγγελια εκτος αν προκειται για ανταλλακτικα 
 

Επεξ/σία από fouzouras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε το χαρτάκι να πάω να παραλάβω. Πέρασα από τα ΕΛΤΑ αλλά είχε 20 άτομα μπροστά και δεν προλάβαινα, γιατί έπρεπε να πάω στη δουλειά.

Θα προσπαθήσω το μεσημεράκι πάλι...

Με αυτά και με αυτά αγχώθηκα και σκέφτομαι πώς να το κάνω με την κάμερα. Θα 'ναι καλή η κάμερα του λάπτοπ ή θα πιξελιάζει και είναι καλύτερα να βάλω τη γυναίκα να τραβάει με τη φωτογραφική ή μπορώ να τη στερεώσω κάπου;;

Αγωνίίίίίίίίίαααααααα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραλαβή στα ΕΛΤΑ ισχύει από την επόμενη μέρα, όχι την ίδια μέρα που έρχεται το ειδοποιητήριο, τζάμπα θα στηθείς στην ουρά (αν έλαβες ειδ/ριο σήμερα και όχι την Παρασκευή).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απαραιτητα, μπορει να ειναι διαθεσιμο μετα το μεσημερι. Τουλαχιστον στο καταστημα Ηρακλειου που ηταν ανοικτο και τα απογευματα, αυτο ισχυε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτάκι ήρθε σήμερα αλλά έχει ημερομηνία 12-12, οπότε έχουν περάσει και 4 ημέρες!

Tα ΣΚ δεν τα μετράμε. Το δέμα μπήκε/καταγράφηκε στην αποθήκη 12.12 Πέμπτη αλλά για να σου έρθει χαρτί σήμερα σημαίνει

α) ότι η διανομή του στο καταστημα δρομολογήθηκε σήμερα, οπότε λαμβάνεις από αύριο

β) ή -πιο σπάνιο- ότι προχώρησε ήδη και απλά σου ήρθε χαρτί σήμερα γιατί δεν είχε βγει ταχυδρόμος στην περιοχή σου Παρασκευή να το λάβεις από τότε.

 

Για τις πιθανότητες της 2ης περίπτωσης χτυπάς ένα τηλέφωνο στο κατάστημα να σου επιβεβαιώσουν ότι το δέμα είναι όντως ήδη εκεί, πριν πας να στηθείς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτάκι ήρθε σήμερα αλλά έχει ημερομηνία 12-12, οπότε έχουν περάσει και 4 ημέρες!

 

μπορείς να βάλεις ένα screenshot από το tracking του ελτα?? να δω λίγο ημερομηνίες και τελευταίες ανανεώσεις να υπολογίσω για πότε πάει το δικό μου.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

με την εγγύηση τι παίζει μαθατε? της αμερικής, είναι παγκόσμια?

Λογικά ισχύει η international της apple, 1 έτος, αντί των 2 της ευρωπαικής αγοράς

1 χρονο παγκόσμια εγγύηση απο την μερα που γινει η ενεργοποιηση!!Ρώτησα σε iStore και μου το επιβεβαίωσαν.Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ΣΚ δεν τα μετράμε. Το δέμα μπήκε/καταγράφηκε στην αποθήκη 12.12 Πέμπτη αλλά για να σου έρθει χαρτί σήμερα σημαίνει

α) ότι η διανομή του στο καταστημα δρομολογήθηκε σήμερα, οπότε λαμβάνεις από αύριο

β) ή -πιο σπάνιο- ότι προχώρησε ήδη και απλά σου ήρθε χαρτί σήμερα γιατί δεν είχε βγει ταχυδρόμος στην περιοχή σου Παρασκευή να το λάβεις από τότε.

 

Για τις πιθανότητες της 2ης περίπτωσης χτυπάς ένα τηλέφωνο στο κατάστημα να σου επιβεβαιώσουν ότι το δέμα είναι όντως ήδη εκεί, πριν πας να στηθείς :)

 

To τελευταίο το έχεις κάνει πολλές φόρες ?  :devil: Σιγά μην κάτσει υπάλληλος στα ΕΛΤΑ (και μάλιστα Δευτέρα που γίνεται πανικός) να ασχολείται με τηλεφωνικά ερωτήματα. Το πιθανότερο αν πάει προς το μεσημέρι να το παραλάβει το δέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...