Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ζωάρα  ;D

 

Πραγματοποιείται αυτές τις μέρες συνέδριο για το Blockchain στο ιδιωτικό νησί του Sir Richard Branson

 


 

το να είσαι developer του Bitcoin κακοπερνάς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουμε και νέα τρελα στο mining που είναι οι μικροσυσκευές. Νομίζω ότι ειναι κοντά η εποχή που όλες οι συσκευές θα έρχονται με mining chip και θα κάνουν mining ακόμα και εν άγνοια των καταναλωτών. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

[..]ακόμα και εν άγνοια των καταναλωτών. 

Νope. Δεν γινεται κατι τετοιο και δεν πρεπει να γινει κατι τετοιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παγκόσμια εγκατεστημένα Bitcoin ATM έφτασαν τα 400

 


 

θεαματικά τα στοιχεία όταν τον Ιανουάριο του 2014 είχαμε μόνο τέσσερα τέτοια μηχανήματα! Στην Ελλάδα φυσικά δεν έχουμε ακόμα τίποτα :P. Πάντως είδα από τις εταιρείες που αναφέρονται εκεί και κάτι μηχανήματα που κάνουν 1000 δολάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να ασχοληθω με το mining ,ειμαι τελειως αρχαριος ξερω τα πολυ βασικα μονο στην θεωρια.

η καρτα γραφικων που εχω ειναι η gigabyte gtx 970 g1,υπαρχει περιπτωση να βγαλω καποιο κερδος με αυτην την καρτα;

μεσα στους επομενους μηνες θα μπει και μια 2η sli.

 

http://bitcoinx.gr/%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-bitcoin/

 

με μια μικρη ερευνα που εκανα υπαρχει αυτο το ελληνικο site που απο οτι ειδα τα λεει αναλυτικα,ειναι αξιο εμπιστοσυνης ή να στραφω καπου αλλου; δεν με ενδιαφερει αν ειναι ελληνκο ή αγγλικο.

 

 

Γνωριζω για τις "υποβαθμισεις" του bitcoin που ειναι το litecoin,dogecoin κτλπ.

μηπως θα επρεπε να στραφω σε αυτα τα ψηφιακα νομισματα μιας και δεν εχω το συστημα με τις καρτες των 4,000 ευρω

για να δημιουργησω γρηγορα ενα bitcoin?

 

Τελος θα ηθελα οποιος ξερει να μου στειλει καποιο site που να λεει αναλυτικα την διαδικασια,χρηση προγραμματων και μεθοδο δημιουργιας του bitcoin ή καποιων αλλω ψηφιακων νομισματων.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις bitcoin mining πια με κάρτα γραφικών. Μόνο με altcoin αλλά καλύτερα να ρωτήσεις σε αυτό εδώ το νήμα

 

http://www.insomnia.gr/topic/514010-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-scrypt-mining-litecoin-%CE%BA%CE%BB%CF%80-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα την bit-x κάρτα μου και δουλεύει άψογα εν μέρη. Την δοκίμασα αρχικά με το steam αλλά δεν την δέχθηκε δεν ξέρω τον λόγο. Μετά όμως την πρόσθεσα στο paypal και δούλεψε σε μια αγορά που έκανα άψογα χωρίς να δω κανένα fee να κρατάει. Είδα ότι τράβηξε ακριβώς το ποσό που έκανα την αγορά σε bitcoin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ήδη ένα node που το έχω φτιάξει μόνος μου με μια motherboard με ενσωματωμένο επεξεργαστή και ένα σκληρό δίσκο. Του έχω βάλει να τραβάει μόνο 30 connecton. Στην Ελλαδα είμαστε καμια δεκαριά node όλα και όλα.

 

Υπάρχουν και αυτά εδώ

 

https://bitseed.org/product/blockchain-node-developer-version/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

160 ευρώ δεν είναι και πολλά για ένα τέτοιο σύστημα. Το δικό μου το έστησα στα 100 ευρώ αλλά είχα σκληρους και τροφοδοτικό. 


Το bitcoin έτσι όπως παρουσιάστηκε από τα γνωστά ειδησιογραφικά κανάλια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι η δεν είναι, απλά βλέπω που πατάνε όλοι στην τρέλα του bitcoin για να βγάλουν λεφτά και έχουν μείνει οι ρομαντικοί που πιστεύουν οτι χτυπάνε το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...