Προς το περιεχόμενο

Διάρρηξη και Θωρακισμένες Πόρτες


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά bravo θεωρώ πως έχετε ανοίξει ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα και ιδιαιτέρως χρήσιμο στην εποχή που ζούμε αναφορικά με τις μεγαλουπόλεις όπου και έχει παρατηρηθεί το πρόβλημα σχετικά με τις ληστείες και κλοπές σε σπίτια.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να κοιτάξω όλα τα σχόλια τα οποία και διατυπώσατε, λόγω έλλειψης χρόνου, όμως παίρνοντας μια ιδέα πάνω στο θέμα θα ήθελα με την σειρά μου να σημειώσω πόσο σημαντικό είναι να επενδύσει κάποιος στην ασφάλεια και πόσο περιττό και άσκοπο είναι να ενισχύσει το design έναντι της λειτουργικότητας της πόρτας.

Πράγματι το μικρό κλειδί ασφαλείας είναι και το μόνον αυτή την στιγμή που εγγυάται μια κάποια ασφάλεια έναντι του κλειδιού γραμματοκιβωτίου ή διαφορετικά "μακρύ κλειδί". Τουλάχιστον έτσι μου τα έχουν πει εμένα- που είμαι εκτός χώρου- ρωτώντας όταν ήταν να αντικαταστήσουμε την παλαιά πόρτα μας.

Στην δική περίπτωση τα πράγματα πήγαν πολύ καλά και έμεινα πολύ ευχαριστημένος με την όλη δουλειά (για όποιον ενδιαφέρετε σας παραχωρώ το link της εταιρείας εδώ: Source.png Πηγή: http://legnodoors.gr'>http://legnodoors.gr">http://legnodoors.gr). 

 

Αυτό επίσης που θα ήθελα να προσθέσω στο όλο θέμα και είναι κάτι το οποίο και λησμονείται πολύ συχνά, δεν γνωρίζω εάν κάποιος από τους υπολοίπους το έχει αναφέρει ήδη, είναι πως η τοποθέτηση αυτή καθ' αυτή είναι ιδιαιτέρως σημαντική και δυστυχώς είναι κάτι το οποίο ο πελάτης όταν επιλέγει εταιρεία δεν έχει την δυνατότητα να ελέγξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 9 μήνες μετά...

κάποια πιο πρόσφατη άποψη γύρω απο μαγαζιά με θωρακισμένες πόρτες? πλέον μαραγκοι ,κουφωματάδες όλοι φιάχνουν πουλάνε εμπορεύονται θωρακισμένες πόρτες? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kete-sa.gr/contact

 

http://www.sabadoor.com/el/

 

εγω θα εριχνα μια ματια + θα συζητουσα με τα παιδια παραπανω.

 

τιμιοι μου ειχαν φανει σε 2 εκθεσεις σπιτιου που τους ειδα & μιλησαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mclein σ ευχαριστω.Πήγες στις εκθέσεις τους? και οι 2 είναι γνωστά ονόματα του χώρου.Σκέφτομαι σοβαρα να πάω ειδικά σ αυτον που είναι στα Πέυκα να τον δω αν έχει και ενδιαφέρουσα έκθεση.Εσύ έκανες αγορά ή αναζήτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mclein σ ευχαριστω.Πήγες στις εκθέσεις τους? και οι 2 είναι γνωστά ονόματα του χώρου.Σκέφτομαι σοβαρα να πάω ειδικά σ αυτον που είναι στα Πέυκα να τον δω αν έχει και ενδιαφέρουσα έκθεση.Εσύ έκανες αγορά ή αναζήτηση ?

 

καλημερα, ειμαι κλειδαρας αλλα προσπαθω να ενημερωνομαι γενικα γυρω απ'το χωρο για να ξερω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα συμφορουμιτες, ελπιζω να postarw στο σωστο νημα. Υπαρχει τροπος να βαλω ασφαλεια σε παραθυρα αλουμινιου χωρις να τρυπησω τα αλουμινια για πυρρο η δαγκανα (η ιδιοκτητρια δεν θελει να τα τρυπησω)

Επεξ/σία από lefterisv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συμφορουμιτες, ελπιζω να postarw στο σωστο νημα. Υπαρχει τροπος να βαλω ασφαλεια σε παραθυρα αλουμινιου χωρις να τρυπησω τα αλουμινια για πυρρο η δαγκανα (η ιδιοκτητρια δεν θελει να τα τρυπησω)

 

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ συναγερμο να εχεις η σου κοβουν τη γραμη κ δεν σε ειδοποιει η εχουν παρεμβολεα σηματος κ μπαινουν κυριοι...Αυτο το λεω για εξοχικες κατοικιες πιο απομακρισμενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βέβαια αν πληρώνεις συνδρομή κι ο συναγερμός επικοινωνεί με κέντρο, στο κόψιμο της γραμμής θα το καταλάβουν άμεσα και θα καλέσουν αστυνομία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια αν πληρώνεις συνδρομή κι ο συναγερμός επικοινωνεί με κέντρο, στο κόψιμο της γραμμής θα το καταλάβουν άμεσα και θα καλέσουν αστυνομία.

 

Δεν λειτουργούν έτσι οι συναγερμοί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν λειτουργούν έτσι οι συναγερμοί.

 

Ναι ok πρώτα καλόυν καβατζοτηλέφωνο πχ κινητό σου ή κάποιον γείτονα αν έχεις δώσει "emergency", αλλά αν τους πεις  δεν ξέρω τι παίζει καλέστε αστυνομία, το κάνουν. 

 

Το ότι καταλαβαίνουν ότι κόπηκε η επικοινωνία πάντως, είτε λόγω βλάβης είτε λόγω δόλου, το καταλαβαίνουν.

 

Έχει κάτσει να μην έχω voice βραδιάτικα, ενώ το internet ήταν ok και να με έχουν πάρει τηλέφωνο στο κινητό αν τρέχει τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα το καλοκαίρι μου έκοψαν το καλώδιο του τηλεφώνου όταν έλειπα και ήταν έτοιμοι να μπουν μέσα αλλά κάλεσε το κέντρο την αστυνομία και την κοπάνησαν οι κλέφτες.

Είχαν ξηλώσει σίδερα στα παράθυρα και είχαν έναν κουβά με νερό έτοιμοι για να βάλουν μέσα τη σειρήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...