Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα μετά από 5-6 μέρες και το κινητό φαίνεται κάλο. Πάω όμως να βάλω την SIM αλλά είναι μεγαλύτερη απ' ότι η θύρα.

Τι γίνεται, χρειάζομαι άλλη sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι τπτ φιλε μου, πηγαινε σε εναν γερμανο η καποιο καταστημα με κινητα και ζητα τους να στηω κοψουν και να την κανουν micro-sim η αν πιανουν τα χερια σου μπορεις να το κανεις και μονος σου http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57484847-285/how-to-cut-your-own-micro-sim-card/

 

στα καταστηματα θα εχουν αυτο 

 

οποτε δεν θα υπαρχει κινδυνος να ξεφυγεις στις διαστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον σπάνια θα βρεις κατάστημα που να τις κόβει. Ο λόγος είναι καθαρά για το πενταευράκι της αντικατάστασης. Οπότε καλό θα είναι να δοκιμάσεις πρώτα να την κόψεις μόνος σου κι αν δεν τα καταφέρεις να πας να την αντικαταστήσεις. Έχω χρησιμοποιήσει το παρακάτω template αρκετές φορές για δικές μου και γνωστών και τα έχω καταφέρει.

 

http://www.thechinacellphone.com/micro_sim_template.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα παντως μου την εκοψε το καταστημα Wind δωρεαν. Σε Γερμανο που ειχα ρωτησει αρχικα, δεν ειχαν (λεει) το εργαλειο και μου προτειναν αντικατασταση καρτας :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μία από τα ίδια...Αλλά να σας πω την αλήθεια δεν πειράζει γιατί την είχα πολλά χρόνια την κάρτα και ούτε που θυμώνουν  τα PIN και PUK. Μόνο το PIN1. Έξυπνο κολπάκι πάντως αυτό με το template @Questioner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να την κόψεις όπως λέει ο φίλος πιο κάτω, είναι πανεύκολο!!!

 

Πλέον σπάνια θα βρεις κατάστημα που να τις κόβει. Ο λόγος είναι καθαρά για το πενταευράκι της αντικατάστασης. Οπότε καλό θα είναι να δοκιμάσεις πρώτα να την κόψεις μόνος σου κι αν δεν τα καταφέρεις να πας να την αντικαταστήσεις. Έχω χρησιμοποιήσει το παρακάτω template αρκετές φορές για δικές μου και γνωστών και τα έχω καταφέρει.

 

http://www.thechinacellphone.com/micro_sim_template.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν δεν κανω λαθος παιζουν και απο ελλαδα αγορες 185ε απο την expansys.gr και 220ε το 16gb. Φανταζομαι οτι αξιζει για 15ε παραπανω να το παρεις απο δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 


 

Παιδια αν δεν κανω λαθος παιζουν και απο ελλαδα αγορες 185ε απο την expansys.gr και 220ε το 16gb. Φανταζομαι οτι αξιζει για 15ε παραπανω να το παρεις απο δω.

Προσωπικα  και ιδια τιμη να ηταν εδω, θα προτιμουσα να το παρω απο το amazon.
 
Ενδεικτικα:
παρηγγειλα ενα moto g απο amazon και μετα απο 5 μερες χρησης δεν αναγνωριζε παντα τη sim (παιζει να χαλασα εγω την υποδοχη , επειδη εβαλα μια nanosim με εναν φθαρμενο ανταπτορα για microsim που μπαινοεβγαινε δυσκολα).
 
Μπαινω στο amazon, συμπληρωνω μια φορμα (1 λεπτο μου πηρε) οτι δεν λειτουργει σωστα το κινητο(χωρις να μιλησω με καποιο εκπροσωπο) και το μεσημερι ειχαν ηδη αρχισει την αποστολη με tracking number νεου κινητου για αντικατασταση.
Μαλιστα μου ειπαν να επιστρεψω το προβληματικο οταν με το καλο ερθει ο αντικαταστατης ή εντος 30 ημερων!
 
Φυσικα τα εξοδα αποστολης για να στειλω το προβληματικο κινητο θα μου τα δωσει πισω το amazon.
 
 
Eδω η απαντηση που μου ηρθε το μεσημερι αφοτου συμπληρωσα το πρωι μια φορμα 1 λεπτου για το προβληματικο προιον:

Hello, 

From your e- mail, my sincerest apologies to hear that your "Moto G 8GB Sim Free Smartphone - Black" from your order # 026-7105131-xxxx was not working properly. Rest assured, I am willing to and would be pleased to help you in every way I can for this matter. 

To help you with this, I have placed a new order # 205-4602613-xxxx for the same item and it'll be dispatched as soon as possible to the same address. Please be informed that there'll be no additional charge for your replacement order. Rest assured, we'll get in touch with you for the estimated date of this replacement. 

As set out in our returns policy, we ask you to kindly return the original item to us within 30 days of the date of this e- mail. Please feel free to use the box the replacement comes in to return the original but make sure that the address/bar code label is removed, or covered by the return label. 

To help you with returning this item, kindly click on the following link to be brought to your personalised return label and follow the instructions provided: 

https://www.amazon.co.uk/gp/orc/rml/xxxxx

For your protection, we recommend that you use a recorded delivery service as the value of the item is more than GBP 50.00. To track your recorded item, please use your carrier's online tracking service. 

Rest assured, any postage charges that you incur will be refunded to you. 

We apologise for any inconvenience caused. We appreciate the patience and understanding you have towards us. 

If you will need our assistance, please don't hesitate to contact us back any time you need us and surely we'll be more happy to cater to your concerns and help you in every way we can. 

You take care now. May you enjoy the rest of the day. We look forward to seeing you again soon.
Warmest regards,


Αν το ειχα παρει απο Ελλαδα:
α) ποση ωρα θα ειχα χασει στα τηλεφωνα για να κανονισω τις διαδικασιες του service;
β) ποσα χρηματα θα ειχα δωσει για να παει το κινητο με courier/ελτα στο service;
γ) ποσο καιρο θα εμενα χωρις τηλεφωνο μεχρι να αποφανθει το service για το προβλημα, να περιμενουμε για το ανταλλακτικο, να το επιδιορθωσει και μετα να μου το στειλει το επισκευασμενο πισω;
δ) και ολα αυτα χωρις να ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα το εβγαζε εκτος εγγυησης με δικια μου ευθυνη ή τη συχνη δικαιολογια οτι "εχει παρει υγρασια"..

 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παρ/λα αξεσουάρ που άργησαν κατά μία ημέρα από το προβλεπόμενο καθώς εστάλησαν με κρατικά ταχυδρομεία και έστειλαν μια από τα ίδια άμεσα με courier δλδ τα έλαβα εις διπλούν πριν προλάβω να τους πω οκ για την 1η αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...