Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μπλεξω λιγο τα πραγματα:

 

Εκανα την παραγγελια στις 9 Φεβρουαριου, το κινητο εφυγε στις 11 και ηταν στα χερια μου στις 12 (το μεσημερι)! Σε μιαμιση μερα ειχε ερθει απο Αγγλια εδω!

 

Ζητησα αντικατασταση τα μεσανυχτα της 28ης Φεβρουαριου προς 1 Μαρτιου (1/3 γραφει νεα "παραγγελια"), εφυγε στις 4 Μαρτιου και η εκτιμωμενη παραλαβη ειναι... στις 11 Μαρτιου!

 

Αυτο ΣΙΓΟΥΡΑ ερχεται με φορτηγο, ενω το αλλο ηρθε αεροπορικως (θυμαμαι πολυ καλα οτι εγραφε Λουτον η πρωτη αποστολη, ενω η τρεχουσα γραφει Μπαρκινγκ οπως και του Σαπ παραπανω). Καθως ομως δεν πληρωνω μεταφορικα γι' αυτη την αποστολη, δεν ασχοληθηκα και νομιζα οτι ηταν στανταρ διαδικασια. Φαινεται οτι μαλλον κατι εχει παιξει και δεν ερχεται αεροπορικως αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπλεξω λιγο τα πραγματα:

 

Εκανα την παραγγελια στις 9 Φεβρουαριου, το κινητο εφυγε στις 11 και ηταν στα χερια μου στις 12 (το μεσημερι)! Σε μιαμιση μερα ειχε ερθει απο Αγγλια εδω!

 

Ζητησα αντικατασταση τα μεσανυχτα της 28ης Φεβρουαριου προς 1 Μαρτιου (1/3 γραφει νεα "παραγγελια"), εφυγε στις 4 Μαρτιου και η εκτιμωμενη παραλαβη ειναι... στις 11 Μαρτιου!

 

Αυτο ΣΙΓΟΥΡΑ ερχεται με φορτηγο, ενω το αλλο ηρθε αεροπορικως (θυμαμαι πολυ καλα οτι εγραφε Λουτον η πρωτη αποστολη, ενω η τρεχουσα γραφει Μπαρκινγκ οπως και του Σαπ παραπανω). Καθως ομως δεν πληρωνω μεταφορικα γι' αυτη την αποστολη, δεν ασχοληθηκα και νομιζα οτι ηταν στανταρ διαδικασια. Φαινεται οτι μαλλον κατι εχει παιξει και δεν ερχεται αεροπορικως αυτη τη στιγμη.

 

γιατι ζητησες αντικατασταση φιλε αν επιτρεπεται.

 

 

μα και εμενα dispatced ειναι απο το αμαζον το πακετο το εχει η ups αυτο ειναι που με παρα3ενευει λες να ερθει νωριτερα? στο tracking λεει

Barking, United Kingdom   07.03.2014 5:09     Σάρωση αναχώρησης

Barking, United Kingdom   06.03.2014 20:44    Σάρωση άφιξης

Luton, United Kingdom      06.03.2014 19:30     Σάρωση αναχώρησης  

06.03.2014    17:35    Σάρωση προέλευσης

United Kingdom   05.03.2014 10:33       Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

 

ειναι 5 εργασιμες. αν σου κατσει και σκ παει στις 7 ημερολογιακες. μαλλον εχουν θεμα με το στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεπεται :)

 

Μου εκανε ενα battery drain και παραλληλα ειχα λιγο παραξενο ηχο στο ηχειο. Επισης ειχα το (γνωστο προβλημα με το) κουμπι που "επαιζε" λιγο, αλλα το ειχα στη θηκη και δεν το καταλαβαινα. Γενικα προβληματα σοφτγουερ ηταν το θεμα του, δεν εχει να κανει τπτ με το κινητο. Ειναι φανταστικο γι' αυτο δεν ζητησα refund οπως μου ειπαν, αλλα αντικατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έτσι βγαίνει 8 εργάσιμες μέρες είναι πολλές και είναι παράξενο το πακέτο είναι στην ups από χτες δηλαδή θέλει μια βδομάδα για να έρθει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιες φορες απο amazon να εχεις και εγγυηση. Στο ebay αναφερει και αυτος για 1 χρονο εγγυηση αλλα ποτε δεν ξερεις. Ασε που ερχεται εστω και λιγο πιο φθηνα απο αμαζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και εμενα dispatced ειναι απο το αμαζον το πακετο το εχει η ups αυτο ειναι που με παρα3ενευει λες να ερθει νωριτερα? στο tracking λεει

Barking, United Kingdom   07.03.2014 5:09     Σάρωση αναχώρησης

Barking, United Kingdom   06.03.2014 20:44    Σάρωση άφιξης

Luton, United Kingdom      06.03.2014 19:30     Σάρωση αναχώρησης  

06.03.2014    17:35    Σάρωση προέλευσης

United Kingdom   05.03.2014 10:33       Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

Δεν έρχεται νωρίτερα. Θα έρθει ακριβώς την ημέρα που έχει προκαθοριστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να κάνω μια αφελή ερώτηση;

Γιατί δεν προτιμάτε την αγορά από το ελληνικό e-shop.gr?

Για να γλυτώσετε τα 10€ και να πληρώσετε μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ψωνίζω απο ebay αλλά γιατί είναι καλύτερο το Amazon?

 

To εγραψα παραπανω. Θεμα εγγυησης και θεμα τιμης. Στο αμαζον δεν υπαρχει περιπτωση να ανησυχησεις σε θεμα εγγυησης σε σχεση με εναν, εστω και παλιο, πωλητη στο ebay που δεν ξερεις αν θα υπαρχει και του χρονου. Και να το αντιστρεψω, γιατι να πληρωσεις ακριβοτερα και με περισσοτερο ρισκο στο ebay; Εναν λογο δεν βρισκω. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να κάνω μια αφελή ερώτηση;

Γιατί δεν προτιμάτε την αγορά από το ελληνικό e-shop.gr?

Για να γλυτώσετε τα 10€ και να πληρώσετε μεταφορικά;

εγω αγορασα 3 κιν και το καθε 1 βγηκε 163 !! 23 ευρω στο ιδιο πραγμα δεν ειναι και λιγα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έτσι βγαίνει 8 εργάσιμες μέρες είναι πολλές και είναι παράξενο το πακέτο είναι στην ups από χτες δηλαδή θέλει μια βδομάδα για να έρθει !!

 

 η μερα αποστολης δεν μετραει. λογικα θα πρεπει να παραλαβεις την τετάρτη αν και η 5 εργασιμες με το οδικο δεν ειναι εγγυημενη υπηρεσια απο την γιου-πι-ες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να κάνω μια αφελή ερώτηση;

Γιατί δεν προτιμάτε την αγορά από το ελληνικό e-shop.gr?

Για να γλυτώσετε τα 10€ και να πληρώσετε μεταφορικά;

 

Διοτι οταν ζοριστηκα με το κινητο και τους ειπα το προβλημα, δεν με ρωτησαν πώς και γιατι, αλλα μου εστειλαν νεο για αντικατασταση. Στο μεταξυ κραταω το "προβληματικο" μεχρι να ερθει το νεο και τους το στελνω πισω με δωρεαν μεταφορικα. Υπεροχο το e-shop για εμενα ως τωρα, αλλα για τπτ φτηνο που δεν θελει μπελαδες σε ενδεχομενο επιστροφης. Δεν ειναι τα 10 ευρω διαφορας που λες, αλλα το after sales και η υποστηριξη που προσφερει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...