Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε πλακα μας κανεις ετσι?

Ειναι σε ΟΛΑ τα τεστ στα ιδια επιπεδα +

εχει καθαρο android 4.4.2 

το 8gb εχει 167.5 ευρω και το s3 (του 4.3 εδω και ποσο καιρο)?? τι τιμη εχει?

Το οτι δειχνει φτηνιαρικο ειναι καθαρα θεμα αποψης. εμενα μου αρεσει περισοτερο απο την παντοφλα s3

 

+ του S3 ειναι η sdcard Και η φωτογραφικη

+ του moto ειναι η μπαταρια το καθαρο android 4.4.2 , το μεγεθος , εχει 167.5 και οχι 235!!! (μιλαμε για τεραστια διαφορα οχι 5-10 ευρω αρα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ στην ιδια τιμη)

 

 

http://www.androidbenchmark.net/phone.php?phone=Motorola+XT1032

vs

http://www.androidbenchmark.net/phone.php?phone=Samsung+Galaxy+S+III+%28GT-I9300%29

 

Γενικα το περνάει και αν το δούμε και ανα τιμη.. 

 

Μοτο G) 0,071€/point

S SIII )   0.106€/point

καθαρη ρομ βαζεις και στο s3 και γινεται ακομα πιο γρηγορο.επειδη το κινητο περα απο ταχυτητα ειναι οθονη κυριως προτιμω την αμολεντ που την θεωρω κορυφη και τις 4.7 ιντσες.θεμα γουστου ειναι.εγω παντως θα παιρνα s3.και επισης το s3 κανει βιντεοκλησεις μεσω παροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καθαρη ρομ βαζεις και στο s3 και γινεται ακομα πιο γρηγορο.επειδη το κινητο περα απο ταχυτητα ειναι οθονη κυριως προτιμω την αμολεντ που την θεωρω κορυφη και τις 4.7 ιντσες.θεμα γουστου ειναι.εγω παντως θα παιρνα s3.και επισης το s3 κανει βιντεοκλησεις μεσω παροχου

 

 

Βαζεις φιλε δεν εχει .. μονος σου το λες. τιμη ειδες?

Οσο για βιντεοκλησεις... στο 2014 :\ τι να τις κανω?

Έστω και στο δινω αυτο οτι ειναι υπερ.. αν τα 65 ευρω αξιζουν για να κανεις βιντεοκλησεις (και ποσο αυτές κοστίζουν) οκ..

Και στο λεει ενας φανboy της samsung. :) Αναμεσα απο αυτα τα δυο θα επελεγα το s3 MONO αν ειχε την ιδια τιμη και οχι κατα 40% πάνω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίξτε ένα θέμα βρε παιδιά να τα συγκρίνετε εκεί..Από την στιγμή που η τιμή τους έχει τέτοια μεγάλη διαφορά δεν έχει νόημα να αναφέρεται στο παρών θέμα ως αποτρεπτικός λόγος...Το κινήτο είναι το καλύτερο VFM αυτή την στιγμή σε όλες τις κατηγορίες.

Μπαι δε γουει το παρείγγειλα δευτέρα και με έχει ακόμα preparing to dispatch..Η θήκη βλέπω να έρχεται ποιο γρήγορα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ειμαστε δικαιοι, η συγκριση με το S3 ξεκινησε οταν ανεφερε ο Basss666 οτι ειναι συμφερουσα αγορα το 16αρι moto στα 220€

 

Αρα ειναι τελειος ακυρη καθος το thread πραγματευεται το Moto G 8gb στα 167,50

Απο μενα τελος εδω. δεν εχει ουσια να το κανουμε αυτο.. Αλλο 1 ποστ να λεει παιδια δειτε σε αυτα τα λεφτα και αυτο.. και αλλο 2 σελιδες τωρα να κανουμε comparsions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρο το αρχικό σχόλιο δεν ήταν..

μιλάμε για το μότο 8άρι στα 160+ που όμως έχει τον σοβαρό περιορισμό των 5gb ελεύθερα, χωρίς microSD.

Όταν αυτός ο περιορισμός 'σπρώχνει' κάποιον να πάει σε 16άρι, και άρα στα 200+

ε, εκεί όντως το S3 είναι μια αξιολογότατη εναλλακτική λύση με τα συν/πλην του,

και καλώς (ΙΜΗΟ) αναφέρθηκε, αυτό είναι το νόημα των συζητήσεων εδώ.

 

οτι παραέγινε με τις συγκρίσεις, oh yes!

δε μας θίγουν το χωράφι μας ρε παίδες αν πει κάποιος οτι και το τάδε κουνητό είναι καλή (ή καλύτερη) λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιου διαβασα οτι το Moto G ειναι "φθηνιαρικη" κατασκευη. Για κανεναν λογο ομως! Εινσι στιβαροτατη κατασκευη που σε εμπνεει μια ασφαλεια αν σου πεσει κατω. Επισης η αισθηση του πισω πλαστικου ειναι παρα πολυ ωραια, κατι σαν ματ ας πουμε, και πολυ καλυτερα απο το να ηταν μεταλλο και να ζυγιζει μισο κιλο η συσκευη.

 

Υγ: Δεν ειμαι offtopic, λεω την αποψη μου για την συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρο το αρχικό σχόλιο δεν ήταν..

μιλάμε για το μότο 8άρι στα 160+ που όμως έχει τον σοβαρό περιορισμό των 5gb ελεύθερα, χωρίς microSD.

Όταν αυτός ο περιορισμός 'σπρώχνει' κάποιον να πάει σε 16άρι, και άρα στα 200+

ε, εκεί όντως το S3 είναι μια αξιολογότατη εναλλακτική λύση με τα συν/πλην του,

και καλώς (ΙΜΗΟ) αναφέρθηκε, αυτό είναι το νόημα των συζητήσεων εδώ.

 

οτι παραέγινε με τις συγκρίσεις, oh yes!

δε μας θίγουν το χωράφι μας ρε παίδες αν πει κάποιος οτι και το τάδε κουνητό είναι καλή (ή καλύτερη) λύση

 

φιλε μου το thread αναφερετε σε 8αρι που κανει για αρκετους... για αλλους ΟΧΙ. Στα 167,5 κανενα αλλο κινητο δεν ειναι καλυτερη λυση. Αν ποσταρες το ιδιο σε thread για το moto G 16gb οκ.. αλλα εδω η διαφορα τιμης ειναι ΧΑΟΔΗΣ. απλα πραγματα.

εγω σοβαρο περιορισμο ΔΕΝ εχω και το εχω το κινητο.. και gps και Mp3 και σειρες και παιχνιδια και apps και τα παντα εχω.

Επισεις η ταχητητα της εσωτερικης μνημης του ΜΟΤΟ Χ (το αναφερει καποιος λιγες σελιδες πισω) ειναι απο αλλο πλανιτη σε σχεση με ολα τα κινητα +- σε αυτη την τιμη ποσο μαλλον σε σχεση με microSD καρτες.

Καποιου διαβασα οτι το Moto G ειναι "φθηνιαρικη" κατασκευη. Για κανεναν λογο ομως! Εινσι στιβαροτατη κατασκευη που σε εμπνεει μια ασφαλεια αν σου πεσει κατω. Επισης η αισθηση του πισω πλαστικου ειναι παρα πολυ ωραια, κατι σαν ματ ας πουμε, και πολυ καλυτερα απο το να ηταν μεταλλο και να ζυγιζει μισο κιλο η συσκευη.

 

Υγ: Δεν ειμαι offtopic, λεω την αποψη μου για την συσκευη.

 

Δεν εισαι offtopic.. το ειχα.. και μου επεσε

Ειναι στιβαροτατη κατασκευη ακριβως όπως το λες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα εχθές (άργησε το αμαζον να ετοιμάσει την παραγγελία και μετά το έστειλε με ups και ήρθε σε 1 μέρα! Παραγγελία δευτέρα βράδυ,πέμπτη μεσημέρι στα χέρια μου).

Το κινητό είναι απλά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ. Τουλάχιστον σε ότι εφαρμογή δοκίμασα μέχρι στιγμής(εκτος παιχνιδιων) με συνδεση bt με ακουστικα και αναπαραγωγή mp3,3g και chrome και καμιά δεκαριά εφαρμογές ανοιχτές ,δεν καθυστερεί ούτε χιλιοστό του δευτερολέπτου..Με το που ανοίγεις σε ενημερώνει για ενημέρωση απο motorola και έχει πανω 4.4.2. Τα υπόλοιπα έχουν αναφερθεί.

Σε αυτά τα χρήματα το 8αρι είναι από άλλο πλανήτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε πιαδια εγω εκανα παραγγελια τριτη μεσημερι και η ups λεει οτι θα παραλαβω στις 14 του μηνα 10 μερες ειναι δυνατον?? εχς νευριασει !!! και να πω οτι ειναι δωρεαν μεταφορικα οκ αλλα  ειναι σχεδον 8 ευρω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρέπει να παιζει με το στοκ τους.Εμένα απο δευτέρα μέχρι τετάρτη μεσημέρι ήταν preparing to dispatch.Με το που έγινε dispatched η ups το εστειλε σε μια μέρα.


Α φίλε δεν ξέρω να παίζει ρόλο ότι είμαι prime αυτόν τον μήνα , είχε δωρεαν δοκιμή , αλλά νόμιζα μόνο για Αγγλία ισχύει. Ίσως όμως παρόλου που δεν ισχύουν τα δωρεαν μεταφορικά εκτός Αγγλίας ακόμα για prime , να το στέλνουν με ποιο γρήγορο delivery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και εμενα dispatced ειναι απο το αμαζον το πακετο το εχει η ups αυτο ειναι που με παρα3ενευει λες να ερθει νωριτερα? στο tracking λεει

Barking, United Kingdom   07.03.2014 5:09     Σάρωση αναχώρησης

Barking, United Kingdom   06.03.2014 20:44    Σάρωση άφιξης

Luton, United Kingdom      06.03.2014 19:30     Σάρωση αναχώρησης  

06.03.2014    17:35    Σάρωση προέλευσης

United Kingdom   05.03.2014 10:33       Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...