Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διαβασα απο την αρχη και βεβαια δεν εχω αντιμετωπισει πουθενα στην ελλαδα τετοια εξυπηρετηση.... βεβαια για να πω την αληθεια μου δεν θυμαμαι και καποια φορα που να ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα απο επιστροφες εγγυηση κ.λ.π με ελληνικα καταστηματα πλαισιο κωτσοβολος eshop και αλλα.... αλλα με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα μαλλον εχω σταθει τυχερος.

Οτι δεν εχεις "ταλαιπωρηθει ιδιαίτερα" και βρισκεις νορμαλ την αντιμετώπιση που εχουμε απο τα μαγαζια εδω ειναι ενδεικτικο του κακου after sales support που υπάρχει στην Ελλαδα.

Μας εχει γινει συνηθεια κ θεωρουμε νορμαλ εστω κ μια μικρη ταλαιπωρια/καθυστέρηση οταν χρειαζομαστε service.

 

Νορμαλ ομως επρεπε να ειναι και να θεωρουμε την αντιμετώπιση και το after sales support του amazon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφέρει στα 187 ευρω το 8αρι από το Εshop?http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007828&sid=1

Αν θεωρείς ότι τα +25 ευρώ αξίζουν τα κάποια "καλά" που έχει η αγορά του από Ελλάδα τότε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ξερω ποσα σου δινει ελευθερα.Λογικα κανα 6.8gb. 

 

Αν νομιζεις οτι σου φτανουν...αν εχεις σκοπο να βαλεις τιποτα παιχνιδια τυπου avengers, need for speed και τετοια θα υπαρξει θεμα σιγουρα.

 

Αναλογως και ποση μουσικη κουβαλας πανω σου.


Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει ο χώρος συμφέρει ε?Aν και τα 8gb όντως φαίνονται πολύ λίγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι στα 220 κάτι συμφερει το 16άρι

 

http://www.skroutz.gr/s/4294295/Motorola-Moto-G-16GB.html

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας με το moto G. Με ακόμη 10 € (http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-i9300-16GB.html?from=recommendation) παίρνεις το Samsung Galaxy SIII που πιστεύω είναι πολύ καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας με το moto G. Με ακόμη 10 € (http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-i9300-16GB.html?from=recommendation) παίρνεις το Samsung Galaxy SIII που πιστεύω είναι πολύ καλύτερο.

Το moto G έχει καλύτερο επεξεργαστή  και λίγο καλύτερη GPU+ θα παίρνει μελοντικές αναβαθμίσεις.

το Sammy καλύτερη οθόνη - θα σταματήσει λογικά στην Kit-kat + καλύτερη κάμερα

 

Moto G 204 amazon. (με μεταφορικά)

Sammy S III 233 ελλάδα (+μεταφορικά)

 

άρα η διαφορά 29 ευρώ+ μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας με το moto G. Με ακόμη 10 € (http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-i9300-16GB.html?from=recommendation) παίρνεις το Samsung Galaxy SIII που πιστεύω είναι πολύ καλύτερο.

 

Σαν τεχνικά χαρακτηριστικά ναι. Αλλά όσον αφορά τα Android updates συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο (π.χ. πόσο καιρό άργησε το S3 να πάρει 4.3 και τι πανικός έγινε με το πρώτο update που έβγαλαν το οποίο σκότωνε τη μπαταρία). Επίσης το S3 είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις root και flash αν δε θέλεις TouchWiz στη μάπα.

 

Οπότε ανάλογα σε τι δίνει ο καθένας περισσότερο βάρος.

Το moto G έχει καλύτερο επεξεργαστή

 

Ο quad A7 στα 1.2 είναι καλύτερος από quad A9 στα 1.4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τεχνικά χαρακτηριστικά ναι. Αλλά όσον αφορά τα Android updates συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο (π.χ. πόσο καιρό άργησε το S3 να πάρει 4.3 και τι πανικός έγινε με το πρώτο update που έβγαλαν το οποίο σκότωνε τη μπαταρία). Επίσης το S3 είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις root και flash αν δε θέλεις TouchWiz στη μάπα.

 

Οπότε ανάλογα σε τι δίνει ο καθένας περισσότερο βάρος.

 

Ο quad A7 στα 1.2 είναι καλύτερος από quad A9 στα 1.4?

 

Οι απόψεις διίστανται, Ο Α7 νεότερος με intergrated Cache  (L1 και L2) αλλά με χαμηλότερα clocks, ενώ ο A9 με ψηλότερο clock και εξωτερική L2. Συνολικά είναι περίπου στα ίδια, προσωπικά θεωρώ ότι ένα νεότερο cpu σίγουρα κάπου υπερτερεί.

 

ανάμεσα στα 2 Sammy SIΙI και MOto G 8, θεωρώ ότι οι διαφορές που προανέφερα ξεκάθαρα οδηγούν κάποιον στην κατάλληλη επιλογή, βάση του τι θέλει απο το κινητό του.

 

Υ.Γ : Μην θεωρούμε δεδομένο ότι το Moto G 8 θα πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις επειδή έχει πίσω του την google, επίσης να θυμίσω ότι η Moto πουλήθηκε στην Lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνα θετικά του S3 σε σχέση με το Moto G είναι η οθόνη και η κάμερα:

- Μεγαλύτερη και όλη αξιοποίησιμη

- AMOLED (που για κάποιους αποτελεί πλεονέκτημα)

- Πολύ καλύτερη κάμερα

 

Σε οτιδήποτε άλλο το Moto G είναι καλύτερο. Σχεδόν καθαρό Android, αναβαθμίσεις, ορατότητα κάτω από το φως του ήλιου, ταχύτερο storage, πολύ πολύ ταχύτερο σαν συσκευή (λόγω λειτουργικού) από το τραγικό TouchWiz-ed S3 και με ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ από άλλο πλανήτη σε σχέση με το S3.

 

Ρίξτε μία ματιά εδώ:

http://www.notebookcheck.net/Review-Motorola-Moto-G-Smartphone.108358.0.html

 

και

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Galaxy-S3-GT-I9300-Smartphone.90970.0.html

 

 

Προσωπικά δε θα το συζητούσα καθόλου....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απόψεις διίστανται, Ο Α7 νεότερος με intergrated Cache  (L1 και L2) αλλά με χαμηλότερα clocks, ενώ ο A9 με ψηλότερο clock και εξωτερική L2. Συνολικά είναι περίπου στα ίδια, προσωπικά θεωρώ ότι ένα νεότερο cpu σίγουρα κάπου υπερτερεί.

 

ανάμεσα στα 2 Sammy SIΙI και MOto G 8, θεωρώ ότι οι διαφορές που προανέφερα ξεκάθαρα οδηγούν κάποιον στην κατάλληλη επιλογή, βάση του τι θέλει απο το κινητό του.

 

Υ.Γ : Μην θεωρούμε δεδομένο ότι το Moto G 8 θα πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις επειδή έχει πίσω του την google, επίσης να θυμίσω ότι η Moto πουλήθηκε στην Lenovo.

 

Εγώ από το λίγο ψάξιμο που έκανα κατέληξα στο ότι ο A9 είναι γενικά 20-25% πάνω. Το "οι απόψεις διίστανται" πάντως δε χωράει σε κάτι που μετριέται αντικειμενικά, είτε το συμπέρασμα που μόλις ανέφερα είναι σωστό είτε όχι (1 λεπτό ψάξιμο μπορεί να έκανα λάθος).

 

Το να λες ότι επειδή η CPU είναι νεότερη υπερτερεί δεν έχει καμία απολύτως βάση. Με την ίδια λογική οι νέοι AMD Kaveri υπερτερούν σα CPU απέναντι σε έναν Ivy Bridge i3, κάτι που είναι τόσο μακριά από την αλήθεια που δεν είναι καν αστείο.

 

Το Moto G ήδη παίρνει καλύτερες αναβαθμίσεις οπότε δεν ξέρω τι εννοείς να μη θεωρούμε για το μέλλον. Εκτός αν το επιχείρημά σου είναι ότι η Samsung (που έχει σαφές και όχι θετικό ιστορικό όσον αφορά τις αναβαθμίσεις) θα ξυπνήσει μια μέρα και θα αποφασίσει να φέρει τα πάνω κάτω και μάλιστα σε ένα κινητό που έχει περίπου ενάμιση χρόνο παραπάνω στην αγορά από το Moto g, τη στιγμή επιπλέον που ήδη ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το S5.

 

Ο καθένας να επιλέξει σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια, αλλά αυτά που είπες για μένα απλά δε στέκουν σαν επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το λίγο ψάξιμο που έκανα κατέληξα στο ότι ο A9 είναι γενικά 20-25% πάνω. Το "οι απόψεις διίστανται" πάντως δε χωράει σε κάτι που μετριέται αντικειμενικά, είτε το συμπέρασμα που μόλις ανέφερα είναι σωστό είτε όχι (1 λεπτό ψάξιμο μπορεί να έκανα λάθος).

 

Το να λες ότι επειδή η CPU είναι νεότερη υπερτερεί δεν έχει καμία απολύτως βάση. Με την ίδια λογική οι νέοι AMD Kaveri υπερτερούν σα CPU απέναντι σε έναν Ivy Bridge i3, κάτι που είναι τόσο μακριά από την αλήθεια που δεν είναι καν αστείο.

 

Το Moto G ήδη παίρνει καλύτερες αναβαθμίσεις οπότε δεν ξέρω τι εννοείς να μη θεωρούμε για το μέλλον. Εκτός αν το επιχείρημά σου είναι ότι η Samsung (που έχει σαφές και όχι θετικό ιστορικό όσον αφορά τις αναβαθμίσεις) θα ξυπνήσει μια μέρα και θα αποφασίσει να φέρει τα πάνω κάτω και μάλιστα σε ένα κινητό που έχει περίπου ενάμιση χρόνο παραπάνω στην αγορά από το Moto g, τη στιγμή επιπλέον που ήδη ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το S5.

 

Ο καθένας να επιλέξει σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια, αλλά αυτά που είπες για μένα απλά δε στέκουν σαν επιχειρήματα.

 

Ειχα 3 samsung.. ειδικα αυτα με τα UPDATE... ελεος.

Το μονο + για μενα ειναι η καμερα. Το Moto G εχει μετρια καμερα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το λίγο ψάξιμο που έκανα κατέληξα στο ότι ο A9 είναι γενικά 20-25% πάνω. Το "οι απόψεις διίστανται" πάντως δε χωράει σε κάτι που μετριέται αντικειμενικά, είτε το συμπέρασμα που μόλις ανέφερα είναι σωστό είτε όχι (1 λεπτό ψάξιμο μπορεί να έκανα λάθος).

 

Το να λες ότι επειδή η CPU είναι νεότερη υπερτερεί δεν έχει καμία απολύτως βάση. Με την ίδια λογική οι νέοι AMD Kaveri υπερτερούν σα CPU απέναντι σε έναν Ivy Bridge i3, κάτι που είναι τόσο μακριά από την αλήθεια που δεν είναι καν αστείο.

 

Το Moto G ήδη παίρνει καλύτερες αναβαθμίσεις οπότε δεν ξέρω τι εννοείς να μη θεωρούμε για το μέλλον. Εκτός αν το επιχείρημά σου είναι ότι η Samsung (που έχει σαφές και όχι θετικό ιστορικό όσον αφορά τις αναβαθμίσεις) θα ξυπνήσει μια μέρα και θα αποφασίσει να φέρει τα πάνω κάτω και μάλιστα σε ένα κινητό που έχει περίπου ενάμιση χρόνο παραπάνω στην αγορά από το Moto g, τη στιγμή επιπλέον που ήδη ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει το S5.

 

Ο καθένας να επιλέξει σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια, αλλά αυτά που είπες για μένα απλά δε στέκουν σαν επιχειρήματα.

 

Το 20-25 % πως προκύπτει? Συγκριτικό ανάμεσα στο Mogo G 8 και Sammy SIIΙ δεν έχω βρεί για να σου απαντήσω απόλυτα! Αν θες δώσε μου το λινκ που αποτυπώνει το 20-25%.

 

Το ότι το Moto G παίρνει καλύτερες αναβαθμίσεις  εννοώ ( εν προκειμένω και τα 2 έχουν kit-kat) πως δεν σημαίνει ότι θα πάρει και την επόμενη έκδοση android (4.5 e.x).

 

Πέρα απο την CPU Που δεν συμφωνούμε (ίσως να έχεις και δίκιο)  στα υπόλοιπα γιατι δεν συμφωνείς?

 

 

    Το moto G έχει καλύτερο επεξεργαστή  και λίγο καλύτερη GPU+ θα παίρνει μελοντικές αναβαθμίσεις.

 

    Παράθεσητο Sammy καλύτερη οθόνη - θα σταματήσει λογικά στην Kit-kat + καλύτερη κάμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...