Προς το περιεχόμενο

[Bluetooth/headset] Plantronics Discovery 975, @uk.cellphoneshop.net 30.99 λίρες


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα 

Επειδή έχασα το bt μου και είχα το 975 πιο πρίν σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και με βολεύει λόγω της θήκης/φορτιστή 

 

Είστε ικανοποιημένοι όσοι παραλάβατε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω κάποιο διάστημα και εγώ το m1100 που το αγόρασα με αυτήν την προσφορά αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

Γενικά έχω κακή ποιότητα κλήσης και παράπονα από τους συνομιλητές μου ότι δεν με ακούν καθαρά.

 

Σας έχει παρουσιαστεί κάτι τέτοιο; Αν όχι τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση μου; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα 

Επειδή έχασα το bt μου και είχα το 975 πιο πρίν σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και με βολεύει λόγω της θήκης/φορτιστή 

 

Είστε ικανοποιημένοι όσοι παραλάβατε ; 

Ναι πολύ ικανοποιημένος.(M1100) δύο εγώ και η γυναίκα μου (που είναι και πιο απαιτητική)

 

Επίσης όσοι το παραλάβατε μπορείτε να ενημερώσετε πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία με μέση χρήση?

Με πάνω από 1 ώρα χρήσης την ημέρα δύο μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω κάποιο διάστημα και εγώ το m1100 που το αγόρασα με αυτήν την προσφορά αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

Γενικά έχω κακή ποιότητα κλήσης και παράπονα από τους συνομιλητές μου ότι δεν με ακούν καθαρά.

 

Σας έχει παρουσιαστεί κάτι τέτοιο; Αν όχι τι μπορώ να κάνω στην περίπτωση μου; Ευχαριστώ

 

Μηπως δεν εχουν καλη οπτικη επαφη κινητο-bluetooth; Παντα σου συμβαινει κατι τετοιο;

 

 

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση εύχομαι,

 

 Έχω το 975

2η ερώτηση. Κάποιες στιγμές που μιλάω μέσα από το bluetooth ακούω κάτι τσαφαρίσματα...είναι από το αδύναμο σήμα ή έχει κάτι το ακουστικό;

 

Δεν εχω το 975 αλλα και σε μενα με το Μ1100 καμια φορα μπορει να ακουσεις αυτα τα "τσαφαρισματα" που λες αλλα θα ειναι απο αδυναμο σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω ξανά γιατί το έχω παρατήσει μετά από εκείνο το φαινόμενο. Σίγουρα συμβαίνει όταν είμαι έξω όσο θυμάμαι. Το κινητό το έχω στην τσέπη όταν το χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα 

Επειδή έχασα το bt μου και είχα το 975 πιο πρίν σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και με βολεύει λόγω της θήκης/φορτιστή 

 

Είστε ικανοποιημένοι όσοι παραλάβατε ; 

 

Καλημέρα κ απο μενα!

Ειχα - εχω ακομα το 975 αλλα το αλλαξα με το Μ1100 θεωρόντας οτι ειναι ισαξιο , κυριως για την A2DP λειτουργια του.

Καμμια σχεση.......Το 975 ειναι 2-3 κλασεις ανωτερο κ ας ειναι μοντελο 5ετιας κ βαλε.......

Εχω πολλα παραπονα απο συνομιλητες που δεν μ ακουνε- ή ακουνε απο βάθος , καποιες φορες τους χανω κ ο ιδιος.

Τουλαχιστον δεν το χρυσοπληρωσα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κ απο μενα!

Ειχα - εχω ακομα το 975 αλλα το αλλαξα με το Μ1100 θεωρόντας οτι ειναι ισαξιο , κυριως για την A2DP λειτουργια του.

Καμμια σχεση.......Το 975 ειναι 2-3 κλασεις ανωτερο κ ας ειναι μοντελο 5ετιας κ βαλε.......

Εχω πολλα παραπονα απο συνομιλητες που δεν μ ακουνε- ή ακουνε απο βάθος , καποιες φορες τους χανω κ ο ιδιος.

Τουλαχιστον δεν το χρυσοπληρωσα......

 

Αυτα τα παραπονα ποιο αφορουν; Το 975 ή το Μ1100;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα παραπονα ποιο αφορουν; Το 975 ή το Μ1100;

 

Από τα συμφραζόμενα, το δεύτερο (Μ1100).

 

Κι εγώ όταν έψαχνα για το Μ1100 είχα διαβάσει εξίσου πολύ καλές αλλά και πολύ κακές κριτικές σχετικά με το noise cancellation και τη διάρκεια της μπαταρίας. (Σε σύγκριση πάντα με το τι προσφέρουν τα άλλα ακριβά μοντέλα της plantronics και όχι το ML20 για παράδειγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα συμφραζόμενα, το δεύτερο (Μ1100).

 

Κι εγώ όταν έψαχνα για το Μ1100 είχα διαβάσει εξίσου πολύ καλές αλλά και πολύ κακές κριτικές σχετικά με το noise cancellation και τη διάρκεια της μπαταρίας. (Σε σύγκριση πάντα με το τι προσφέρουν τα άλλα ακριβά μοντέλα της plantronics και όχι το ML20 για παράδειγμα)

 

Ναι απο τα συμφραζομενα πηγαζει για το Μ1100 αλλα εχει κανει quote απαντωντας σε καποιον που ρωταει για την ποιοτητα του 975 και ετσι δεν πολυκολλαει.

 

Οσο για το Μ1100 δεν μου εχουν κανει παραποντα για την ομιλια. Η μπαταρια οντως δεν κραταει και πολυ (3,5-4 ωρες ομιλιας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο τα συμφραζομενα πηγαζει για το Μ1100 αλλα εχει κανει quote απαντωντας σε καποιον που ρωταει για την ποιοτητα του 975 και ετσι δεν πολυκολλαει.

 

Οσο για το Μ1100 δεν μου εχουν κανει παραποντα για την ομιλια. Η μπαταρια οντως δεν κραταει και πολυ (3,5-4 ωρες ομιλιας).

οκ,για να γινω πιο σαφης , ξεκαθαριζω οτι τα οποια προβληματα ανεφερα , αφορουσαν το 

Μ1100 .

Δεν λεω , οτι ειναι για πεταμα , αλλα τελικα το 975 στην ποιοτητα ηχου ειναι αξεπεραστο.Το μονο στο οποιο υπερτερει το Μ1100 - κ γι αυτο το πηρα-  ειναι η υποστηριξη A2DP .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ 975 για εμένα είναι αν όχι το κορυφαίο από τα κορυφαία ΒΤ της αγοράς , θα το ξαναγοραζα , τελικά βρήκα το Μ20 μου και δεν προχώρησα στη αγορά του.

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα ! Εχω το 975 και σημερα μου έπεσε σε λεκάνη γεμάτη νερό,το έβγαλα και το στέγνωσα αμεσα,λειτούργησε μέχρι το απόγευμα και απο τότε βάζοντας το στην θηκη φόρτισης μου αναβοσβήνει κόκκινο.

Δεν δείχνει την μπάρα φόρτισης,το εχω αγοράσει απο Amazon τον περασμένο Οκτώβριο.

Εαν γνωρίζει κάποιος,μπορει να επανέλθει με κάποιο τροπο ; Το προηγούμενο 975 που ειχα νέκρωσε εντελως,αυτο τουλάχιστον κατι δείχνει...υπαρχει περιπτωση διόρθωσης βλάβης ; Τι σημαίνει το κόκκινο λαμπάκι που αναβοσβήνει οταν μπαίνει στην θηκη φόρτισης ;

Τελος με την κάλυψη εγγύησης απο το Amazon και την επιστροφή του,πως μπορω να το στείλω πισω για επισκευή η αντικατασταση ; Μπήκα στον λογαριασμό μου και μου δείχνει πως δεν επιστρέφεται.

 

Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Επειδή έχασα το bt μου και είχα το 975 πιο πρίν σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και με βολεύει λόγω της θήκης/φορτιστή

 

Είστε ικανοποιημένοι όσοι παραλάβατε ;

 

Καλημέρα κ απο μενα!

Ειχα - εχω ακομα το 975 αλλα το αλλαξα με το Μ1100 θεωρόντας οτι ειναι ισαξιο , κυριως για την A2DP λειτουργια του.

Καμμια σχεση.......Το 975 ειναι 2-3 κλασεις ανωτερο κ ας ειναι μοντελο 5ετιας κ βαλε.......

Εχω πολλα παραπονα απο συνομιλητες που δεν μ ακουνε- ή ακουνε απο βάθος , καποιες φορες τους χανω κ ο ιδιος.

Τουλαχιστον δεν το χρυσοπληρωσα......

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Επειδή έχασα το bt μου και είχα το 975 πιο πρίν σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και με βολεύει λόγω της θήκης/φορτιστή

 

Είστε ικανοποιημένοι όσοι παραλάβατε ;

 

Καλημέρα κ απο μενα!

Ειχα - εχω ακομα το 975 αλλα το αλλαξα με το Μ1100 θεωρόντας οτι ειναι ισαξιο , κυριως για την A2DP λειτουργια του.

Καμμια σχεση.......Το 975 ειναι 2-3 κλασεις ανωτερο κ ας ειναι μοντελο 5ετιας κ βαλε.......

Εχω πολλα παραπονα απο συνομιλητες που δεν μ ακουνε- ή ακουνε απο βάθος , καποιες φορες τους χανω κ ο ιδιος.

Τουλαχιστον δεν το χρυσοπληρωσα......

Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ! Εχω το 975 και σημερα μου έπεσε σε λεκάνη γεμάτη νερό,το έβγαλα και το στέγνωσα αμεσα,λειτούργησε μέχρι το απόγευμα και απο τότε βάζοντας το στην θηκη φόρτισης μου αναβοσβήνει κόκκινο.<br> Δεν δείχνει την μπάρα φόρτισης,το εχω αγοράσει απο Amazon τον περασμένο Οκτώβριο.<br> Εαν γνωρίζει κάποιος,μπορει να επανέλθει με κάποιο τροπο ; Το προηγούμενο 975 που ειχα νέκρωσε εντελως,αυτο τουλάχιστον κατι δείχνει...υπαρχει περιπτωση διόρθωσης βλάβης ; Τι σημαίνει το κόκκινο λαμπάκι που αναβοσβήνει οταν μπαίνει στην θηκη φόρτισης ;<br> Τελος με την κάλυψη εγγύησης απο το Amazon και την επιστροφή του,πως μπορω να το στείλω πισω για επισκευή η αντικατασταση ; Μπήκα στον λογαριασμό μου και μου δείχνει πως δεν επιστρέφεται.<br><br> Ευχαριστω !

 

Εύκολο! Θα του στείλεις ένα mail(ή καλύτερα μιλά μαζί τους στο chat) και θα τους πεις πως σταμάτησε να λειτουργεί! Θα σου πουν να το στείλεις πίσω και θα σου πληρώσουν τα έξοδα αποστολής αφού τους στείλεις την απόδειξη των ΕΛΤΑ με email. Μόλις το παραλάβουν θα σου στείλουν καινούργιο.

 

Έτσι είχα αλλάξει ένα qnap nas που μου διέλυσε η ΔΕΗ!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...