Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Scrypt Mining (Litecoin κλπ) για Αρχάριους


The__Blade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτα στα τρφοδοτικα το ενα που εχω ειναι 56Α και το αλλο ειναι 62Α η καθε καρτα ειναι περιπου 15-20Α (αυτες που εχω)..στο 750 watt που εχω μπορω να βαλω 3 καρτες...αρκει να μην τερματιζεις τις καρτες στο OC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;Δεν καίγομαι να μπω στο χώρο και δεν πιστεύω ότι μπορείς τόσο εύκολα να βγάλεις έστω ένα χαρτζιλίκι, απλά γενικώς θέλω να δοκιμάζω. :P

Έχω μια 7970ghz (για gaming... και να δεις που πολεμάω τόσο καιρό να πάρω μια 290 και δε μπορώ λόγω των εκσκαφέων! ^_^).Εαν δεν τη βάλω να σκάβει 24 ώρες το 24ωρο, αλλά την αφήσω σε κάτι πιο περιστασιακό (πχ 2 ώρες την ημέρα), έχει νόημα;Θα έχει προλάβει να κάνει δουλειά σε αυτό το διάστημα και να την αποθηκεύσει εαν σταματήσω το mining;Ή θα πρέπει να την έχω αφήσει να βγάλει πρώτα κάποιο συγκεκριμένο ποσοστό ενός νομίσματος;Δεν έχω ακριβώς καταλάβει πώς λειτουργεί η φάση.Γιατί να ξεκινήσω και να πληρώνω 100ρια ρεύμα το δίμηνο για μια απλή δοκιμή, δεν το ψήνω ιδιαίτερα.Αφήστε που σαν γνήσιος γκαντέμης και στο δια ταύτα να θέλω να φτάσω πιστεύω ότι κάπου θα γίνει στραβή. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για μένα δεν αξίζει. Και δεν είναι τόσο πολλά το δίμηνο, χαλαρώστε :P 2 ώρες είναι παρά πολύ λίγες για να βγάλεις κάποιο ικανοποιητικό πόσο. 8-12ωρες θα έλεγα εγώ, ίσως να έκανες κάτι. Πάντως έστω ότι την άφηνες 24/7 για ένα μήνα, θα έβγαζες μισό bitcoin,ίσως και λιιγο λιγότερο,δηλαδη γύρω στα ~ 250€ όπου βγάλε 15-20€ τα οποία πάνε στην ΔΕΗ. Όλα αυτά φυσικά με πολύ ιδανικά σενάρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε συ, μου φαίνονται πολύ ρόδινα όλα αυτά για να τα πιστέψω.Αν ήταν έτσι, θα επαγγελόμαστε όλοι εκσκαφείς!Άμα είναι να την αφήσω να παιδεύεται και να παραγγείλω σήμερα κιόλας την 290 να την έχω σε κανα 2μηνο!Και ας την αφήνω όλη μέρα να δουλεύει να βγάζω μισό μηνιάτικο ακόμα. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγονται ρόδινα αλλά στην πράξη δεν είναι ακριβώς έτσι.. Θέλει παρά πολύ ψάξιμο,θα έχει αρκετούς πονοκεφάλους λόγο μη αναμενόμενης απόδοσης,φασαρια που τυχών θα κάνει η κάρτα και πολλά άλλα. Νταξει πιο πάνω σου είπα ένα πολύ ιδανικό σενάριο,κανονικα γύρω στις 40μερες θα χρειαζόσουν για να περάσεις το 200αρι€,σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα. Αύριο μπορεί να ανέβει η δυσκολία στο νόμισμα που θα φαρμαρεις και να αλλάξεις τους υπολογισμούς σου πάλι. Φαντάσου τι μπορεί να γίνει σε ένα δίμηνο!! Θα έχουν αλλάξει τα πάντα όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια...μολις πηρα τα πρωτα 330 ευρω μου :) και ναι ειμαι πολυ χαρουμενος...εχω μαζεψει αλλα 250 ευρω αλλα θελω να μαζεψω και αλλα για να φτασω 1 btc...τελικα το btc-e central κανει 3-4 εργασιμες μερες...την Παρασκευη που μας περασε εστειλα το 0.55 btc και σημερα ειναι μεσα στο λογαριασμο 330 ευρω....τωρα για το mtgox δεν εχω βγαλει για να σας πω λεπτομερειες...βλεπω να παω να στηνω κανα 2-3 υπολογιστες και χεστηκα για το ρευμα....αν βγαζω 1000 ευρω το μηνα ας ταισω και λιγο την δεη 200 ευρω :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bitcoin με ανταλλαγή τα έβγαλες ή έκανες mining σε αυτά απευθείας;Σε πόσο χρονικό διάστημα αν επιτρέπεται;

Χεχ, το τελευταίο πες το ψέματα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες πολύ ενδιαφέρον είναι το LTC Rabbit.

 

Αυτό το pool χρησιμοποιεί το hashing power των χρηστών για να κάνει mine εκτός από LTC και άλλα Alt-coins τα οποία στην συνέχεια πουλάει αυτόματα για LTC τα οποία προσθέτει στο λογαριασμό του χρήστη χωρίς αυτός να χρειάζεται να κάνει κάτι.

 

Το αποτέλεσμα είναι να δείνει ένα μπονους 20-30 % πάνω σε LTC από ότι ένα κλασσικό pool.

 

Εγώ το δοκιμάζω από χτες και έχω καλά απότελέσματα.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

o miner που προτείνουν και έχουν για κατέβασμα στο site τους δεν μου είναι γνωστός.

 

ΠΡΟΤΕΙΝΩ να χρησιμοποιείσετε τον κλασικό GUIMINER SCRYPT  και όχι τον δικό τους!!!!

 

 

Αν θέλετε να δοκιμάστε το LTC Rabbit μπορείτε να χρησιμοποιείσετε το παρακάτω reference link:

 

 

LTC Rabbit

 

 

Και πάλι προσοχή, δεν εγγυόμαι την αξιοπιστία του pool, μην αφήνετε LTC στο πορτοφόλι του LTC RAbbit, μόλις μαζεύετε 0.5-1 LTC κατευθείαν στο LOCAL για ασφάλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιπου σε ενα μηνα εχω 550-600 ...εσκαβα διαφορα κερματα και στο τελος τα εκανα ολα ΒΤc ....και μεσα σε 2-3 εργασιμες τα πηρα στα χερια μου....τα υπολοιπα 200 τα εχω σε btc και σε λιγες μερες θα τα βγαλω και αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...