Προς το περιεχόμενο

Vodafone Offers v.2 - μεταξυ αλλων Nokia Lumia 925 & 1020


etheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση. Έχει παραλάβει κανείς απο παραγγελία της Πεμπτης και έπειτα? Έχω παραγγείλει 8s με παράδοση κατ'οίκον την Πέμπτη το απόγευμα (κατα τις 17:00) και δεν υπάρχει καμια ειδοποίηση απο μέρους Vf/courier. (περιοχή: Κρήτη)

Μήπως πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους?  

 

edit: το tracking γράφει ακόμη "εκκρεμει"

 

 

Φιλε μου καλησπερα,

διαβασε πιο πανω τι εγραψα, θα παρεις απαντηση σε αυτα που ρωτας.

Κατι ασχετο.. εγω που δεν προλαβα να παω να παρω micro-sim απο τον γερμανο σημερα τι κανω? Πιανω και ψαλιδιζω την sim που εχω? Κανα καλο tutorial?

 

Έχω παρακολουθήσει το νήμα τις τελευταίες μέρες. Αν δεν κάνω λαθος, παρέλαβες καποιο από τα Nokia. Ήλπιζα να απαντούσε κάποιος με 8s, η αλήθεια.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερω οτι ακομα στο site μου γραφει οτι η παραγγελια "εκκρεμει".

Σημερα το πρωι με πηραν απο την Speedex και παρελαβα.

Οποτε περιμενε απλα τηλ απο Speedex..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sigamhsoupw

 

Αν το 1020 έχει καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο τότε στο site εκείνο λένε μλκίες και προφανώς αυτό δεν οφείλεται σε κάποια πατέντα τύπου clearblack (όπως είπε ο φίλος μας) αλλά ίσως στην υψηλότερη φωτεινότητα που σηκώνει.

 

0.2 ιν διαφορά; Το μέτρησες; Και αν δεν είναι 0.2 αλλά 0.4 ή 0.5; Αίσθηση στιβαρότητας αποπνέει και το HTC One αλλά είναι στενότερο και με μεγαλύτερη οθόνη.

 

Το θέμα με τις αναλύσεις έχει καταντήσει αηδία, συμφωνώ σε αυτό. Έχοντας όμως και το Galaxy Nexus (1280χ720, 4.65in με pentile) και το Nexus 5 σου λέω ότι η διαφορά φαίνεται. Όχι παντού και πάντα αλλά σε κάποια σημεία φαίνεται. Δε θεωρώ μειονέκτημα το συγκεκριμένο, έχει επαρκέστατη ευκρίνεια το 1020, αλλά την κουβέντα περί retina και >300ppi ο άλλος φίλος την ξεκίνησε.

 

Όταν αναφέρθηκα στην οθόνη εννοούσα ότι σε άλλα χαρακτηριστικά (calibration, έτοιμα profiles, μπλε απόχρωση υπό γωνία) οι σύγχρονες AMOLED των android συσκευών είναι μπροστά. Ας διαβάσει την ανάλυση του displaymate.com για το GS4 όποιος θέλει πρισσότερες λεπτομέρειες.

 

Είναι γεγονός ότι στην πράξη δε φαίνεται η υστέρηση (σε specs) του 1020 ... αλλά αυτό είναι αναμενόμενο. Που να φανεί; Αφού δεν υπάρχει ένα σοβαρό απαιτητικό παιχνίδι για να ζορίσει τη συσκευή...  :-D  :devil:  :shock:

Τα bezel μπορούσαν να ήταν μικρότερα όντως. Με το 1520 φαίνεται λύθηκε και αυτό το θέμα.

 

Τώρα για την φωτεινότητα και την ανάλυση πιάσε στα χέρια σου ένα 1020 και σύγκρινε. Είναι εύκολο σε ένα forum να κατακρίνουμε με βάση τα specs μια οθόνη αλλά τελείως διαφορετικό όταν κρατάς στα χέρια σου το κινητό και το χρησιμοποιείς για λίγο καιρό.

 

Όσο για την αποτυχημένη προσπάθεια τρολαρίσματος παραθέτω το παρακάτω link :P

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/modern-combat-4/0cb4e588-5759-4150-bef0-6866345fa26b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο.. εγω που δεν προλαβα να παω να παρω micro-sim απο τον γερμανο σημερα τι κανω? Πιανω και ψαλιδιζω την sim που εχω? Κανα καλο tutorial?

 

Εκτύπωσα λοιπόν αυτό: http://www.thechinacellphone.com/micro_sim_template.pdf και την έφτιαξα. Αν έχετε ένα ψαλίδι που να κόβει σχετικά καλά δεν θα αντιμετωπίσετε πρόβλημα γιατί το πλαστικό της sim είναι αρκετά μαλακό. Απλά καλό είναι να κόψετε ελαααχιστα πιο έξω από τις γραμμές του οδηγού ώστε να μπορέσετε μετά να την κόψετε ακριβώς. Στο τέλος επειδή δυσκολευόταν να μπει στο slot άρχισα να λιμάρω τα κομμάτια που ήταν ελάχιστα στραβοκομμένα και τώρα μπαίνει μια χαρά.

 

Δοκιμάστε το. Το πολύ πολύ να δώσετε 5€ για αντικατάσταση.  :D

...και μπόλικα video στο ΥΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρακολουθήσει το νήμα τις τελευταίες μέρες. Αν δεν κάνω λαθος, παρέλαβες καποιο από τα Nokia. Ήλπιζα να απαντούσε κάποιος με 8s, η αλήθεια.... :)

Εγώ παρήγγειλα 8ς Τρίτη μεσημέρι και Τετάρτη μεσημέρι μου ήρθε mail να πάω να παραλάβω από το κατάστημα που είχα βάλει. Η κατάσταση παραγγελίας έλεγε 'εστάλη'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρακολουθήσει το νήμα τις τελευταίες μέρες. Αν δεν κάνω λαθος, παρέλαβες καποιο από τα Nokia. Ήλπιζα να απαντούσε κάποιος με 8s, η αλήθεια.... :)

Εγω πηρα 8s. Σε ειδοποιουν οταν φτασει το κινητο (σε 1-3 μερες) στο καταστημα ή στην πορτα σου. Πιο πριν δεν επικοινωνουν μαζι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για την αποτυχημένη προσπάθεια τρολαρίσματος παραθέτω το παρακάτω link :P

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/modern-combat-4/0cb4e588-5759-4150-bef0-6866345fa26b

 ε μα αφου τα παιχνιδια αμα γραφτουνε σωστα για τις συσκευες ολα τζετ δουλευουνε..

βλεπε iphone 4 με τι h/w κ σε τι μεγαλη για την εποχη του αναλυση  παιζει παιχνιδια απαιτητικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλησπερα,

διαβασε πιο πανω τι εγραψα, θα παρεις απαντηση σε αυτα που ρωτας.

Κατι ασχετο.. εγω που δεν προλαβα να παω να παρω micro-sim απο τον γερμανο σημερα τι κανω? Πιανω και ψαλιδιζω την sim που εχω? Κανα καλο tutorial?

 

Είναι και αύριο ανοιχτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλησπερα,

διαβασε πιο πανω τι εγραψα, θα παρεις απαντηση σε αυτα που ρωτας.

 

Κατι ασχετο.. εγω που δεν προλαβα να παω να παρω micro-sim απο τον γερμανο σημερα τι κανω? Πιανω και ψαλιδιζω την sim που εχω? Κανα καλο tutorial?

Δεν θα την κόψεις μόνος σου τις ώρες που δεν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά έτσι ώστε σε περίπτωση που κάνεις @@@@ να πας να πάρεις μια και να μη μείνεις χωρίς κινητό. Ψαξε επίσης κάποιο μέλος που να είναι στην περιοχή σου και να έχει κόφτη για σίγουρα πράγματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bezel μπορούσαν να ήταν μικρότερα όντως. Με το 1520 φαίνεται λύθηκε και αυτό το θέμα.

 

Τώρα για την φωτεινότητα και την ανάλυση πιάσε στα χέρια σου ένα 1020 και σύγκρινε. Είναι εύκολο σε ένα forum να κατακρίνουμε με βάση τα specs μια οθόνη αλλά τελείως διαφορετικό όταν κρατάς στα χέρια σου το κινητό και το χρησιμοποιείς για λίγο καιρό.

 

Όσο για την αποτυχημένη προσπάθεια τρολαρίσματος παραθέτω το παρακάτω link :P

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/modern-combat-4/0cb4e588-5759-4150-bef0-6866345fa26b

 

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα ... :-) , αλλά νομίζω πως το 1520 είναι ένα μικρό ... tablet!!

Δες το πως φαίνεται μπροστά στο 1020!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mpokwsths για την οθόνη και τα μη 16:10 είναι η γνωμη σου. Για το pentile επίσης ακομα και το note 3 είδος pentile χρησιμοποιεί. Δεν είπαμε ότι το 1020 είναι πρώτο παντού. Όσον αφορά το hardware είναι διπύρηνο όπως όλα τα iPhone και όλα τα windows phone (πλην 1520) και ότι πουθενά δεν υπάρχουν αναφορές για lag . Εδώ βλεπεις το software γραφεται σωστά, όχι βαζουμε κάθε τι άχρηστο όπως η Samsung στο s4 και μετά λέμε ότι έχει 4πυρηνο. Ούτε χρειάζεται η νοκια να κλέψει σε bench . Παιχνίδια όπως halo Spartan, και modern combat δεν είναι απαιτητικά;;; Και στο κάτω κάτω μας ενδιαφέρει το 1020 επειδή έχει 350 . Αν είχε 600ευρω όπως πχ το g2 που το συγκρίνεις θα ήταν εντελώς αλλη ιστορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατέχω με τα τεχνικά που συζητάτε, αλλά τουλάχιστον το επιχείρημα αν είναι άξιο σύγκρισης με το g2 βάση της συγκεκριμένης τιμής το θεωρώ άκυρο. Tα 350 αποτελούν συγκεκριμένη προσφορά συγκεκριμένης διάρκειας (για την ώρα) ενώ το κινητό βγήκε στην αγορά και παράλληλα συνεχίζει να τρέχει στην κατηγορία των ναυαρχίδων στα 700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατέχω με τα τεχνικά που συζητάτε, αλλά τουλάχιστον το επιχείρημα αν είναι άξιο σύγκρισης με το g2 βάση της συγκεκριμένης τιμής το θεωρώ άκυρο. Tα 350 αποτελούν συγκεκριμένη προσφορά συγκεκριμένης διάρκειας (για την ώρα) ενώ το κινητό βγήκε στην αγορά και παράλληλα συνεχίζει να τρέχει στην κατηγορία των ναυαρχίδων στα 700.

αφου είναι ακυρο θεωρείς ότι ο υποψιος αγοραστής λέει " τι να αγοράσω; ένα 1020 στα 340 ή ένα g2 στα 600;" . Αν ναι πάω πάσο. Αν όχι όμως, δε πρέπει στα χαρακτηριστικά του να βαλεις και τον παράγοντα του πόσο πλήρωσες; Αλλο να λες έδωσα 700 και έχει pentile και αλλο έδωσα 314 ,όπως εγώ πχ, αλλα δεν έχει. Τεσπα δε συνεχίζω . Εδώ για την προσφορά λέμε. Ο καθένας ας αγορασει ότι νομίζει. Αλλωστε δεν ειμαι φαν καμμιάς εταιρίας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται ακόμα για το HTC 8S, υπάρχει ένα που με περιμένει σε κατάστημα VODAFONE της Θεσσαλονίκης. Ο πρώτος που θα στείλει PM από Θεσσαλονίκη (ή γύρω περιοχή) και μπορεί να έρθει Δευτ-Τρίτη να πάμε να το πάρουμε, δικό του

Πληροφοριακά ο πρώτος που επικοινώνησε ήταν ο panosaoua. Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μπόλικα video στο ΥΤ

 

Thnx..

Μια χαρα την εκοψα μεχρι να παω στον γερμανο..

Και τωρα απολαμβανω το πρωτο ανοιγμα του 1020.. B)

 

BTW.. σε λευκο ειναι πανεμορφο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...